Template:Derivativenote/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Подигнавте изведено дело
Жалиме, но делото [[:{{{1}}}]] беше обележано како кршител на авторски права. Ризницата прифаќа само слободни содржини, т.е. слики и други медиски податотеки кои може да ги користи секој, за било каква намена. Фотографии на дела заштитени со авторски права подлежат на истите авторски права, па затоа и ова дело нажалост мора да се смета за неслободно. За повеќе информации, прочитајте ги страниците Commons:Derivative works и Commons:Freedom of panorama. Можете да поставувате прашања за правилата на Ризницата на Commons:Help desk. Податотеката која ја подигнавте набргу ќе биде избришана. Доколку сметате дека сликава не е изведено дело, тогаш објаснете зошто така сметате на [[:{{{1}}}|описната страница на сликата]].

беларуская (тарашкевіца)‎ | български | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | suomi | français | galego | hrvatski | magyar | italiano | 日本語 | македонски | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | slovenščina | svenska | ไทย | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Derivativenote}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Derivativenote}} instead!