Template:Image license/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
العربيَّة  català  čeština  dansk  Deutsch  Deutsch (Sie-Form)‎  suomi  English  español  français  galego  hrvatski  italiano  magyar  Bahasa Melayu  norsk bokmål  norsk  norsk nynorsk  polski  português  português do Brasil  română  sicilianu  slovenčina  slovenščina  svenska  беларуская (тарашкевіца)‎  български  македонски  русский  українська  ಕನ್ನಡ  ತುಳು  മലയാളം  한국어  日本語  עברית  فارسی  +/−
Знак на предупредување
Оваа податотека може да биде избришана.
Благодариме што ја подигнавте податотеката [[:{{{1}}}]]. Приметувам дека на страницата на податотеката нема или доволно информации за лиценцата, или пак содржи противречни информации за неа, па затоа авторските права кои важат за неа се нејасни.

Доколку вие сте создавачот на податотекава, тогаш морате да ставите важечка ознака за авторски права. Можета да ја означите со {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} за да ја објавите со повеќелиценцата ГЛСД плус Creative Commons Наведи извор-Сподели под исти услови (Attribution-ShareAlike) Сите-верзии, или пак можете да ја означите со {{PD-self}} за да ја пуштите во јавниот домен. (Видете Commons:Copyright tags за целосна листа на ознаки за лицеци кои можете да ги употребите.)

Доколку вие самите не сте создавачот на податотекава, или пак ако таа е изведна од друго дело кое може да подлежи на авторски права, тогаш морате да наведете каде сте ја нашле (на пр. обично врска до семержната страница), морате да доставите доказ дека таа е под лиценца која е прифатлива за Ризницата (на пр. обично врска до условите на употреба за содржината на таа страница), и морате да додадете соодветна ознака за лиценца. Ако вие самите не сте автор на податотеката, и конкретниот извор и информации за лиценцата се недостапни на семрежјето, тогаш морате да добиете дозвола преку системот OTRS и да ја проследите тамошната процедура.

Имајте предвид дека сите податотеки без извори или со несоодветни лиценци ќе бидат избришани по една недела откога ќе бидат означени како податотеки без соодветни информации, како што е објаснето во критериумите за брзо бришење. Доколку сте подигнале и други податотеки, ве молиме потврдете дека сте доставиле соодветни информации и за тие податотеки. (Ќе добиете листа на сите ваши подигнати податотеки користејќи ја алатката Галерија.) Ви благодариме.
НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Image license}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Image license}} instead!