Template:Image permission/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Ελληνικά | English | Español | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Italiano | 日本語 | 한국어 | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk bokmål | Polski | Português | Română | Русский | Sicilianu | Slovenčina | Slovenščina | Svenska | Türkçe | Українська | اردو | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Знак за предупредување
Оваа податотека може да биде избришана.
Ви благодариме што ја подигнавте податотеката [[:{{{1}}}]]. На сликата ѝ недостасуваат информации за дозвола. Наведен е извор, но нема доказ дека авторот или имателот на авторските права се согласил да ја лиценцира податотеката под наведената лиценца. Наведете врска кон соодветна страница со информации за лиценцирање, или пак пратете е-пошта со примерок од пишаната дозвола на OTRS (permissions-commons@wikimedia.org).

Доколку не бидат доставени информации за дозвола, сликата ќе биде избришана по брза постапка по седум дена. Ви благодариме.

НАПОМЕНА: Не користете го овој шаблон непосредно!! Ова служи само за превод. Користете го шаблонот {{Image permission}}!

NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Image permission}} instead!