Template:Image source/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
العربية | asturianu | беларуская (тарашкевіца)‎ | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | polski | português | português do Brasil | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | svenska | ไทย | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Знак на предупредување
Оваа податотека може да биде избришана.
Благодариме што ја подигнавте податотеката [[:{{{1}}}]]. Забележувам дека страницата на сликата засега не укажува автор на содржината, па затоа не е јасно кому му припаѓаат авторските права за неа. Доколку вие самите не сте авторот на податотекава, тогаш треба да докажете дека имаме право да ја користиме тука на Ризницата (видете ги ознаките за авторски права подолу). Ако вие не сте создавачот на податотеката, тогаш ќе морате да укажете и каде сте ја нашле, т.е. обично врска до страницата на семрежјето, како и условите на употреба на содржините од таа страница. Доколку оваа содржина е изведена од друго дело за кое важат авторски права, тогаш ќе треба исто така да го наведете името и лиценцата на авторот на изворниот оригинал.

Доколку податотеката нема ни ознака за авторски права, тогаш вие сте должни да поставите таква ознака. Доколку вие сте ја направиле сликата или аудио или видео снимката, тогаш можете да го употребите {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} за да ја издадете под мултилиценцата ГЛСД плус Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови (Attribution-ShareAlike) Сите верзии или пак {{Cc-zero}} за да ја пуштите во јавниот домен. Погладајте ја страницата Commons:Ознаки за слики каде има целосна листа на ознаки за авторски права кои можете да ги употребите.

Имајте предвид дека сликите без извор и ознаки ќе бидат избришани една недела по нивното подигнување, како што е опишано во критериумите за брзо бришење. Доколку имате подигнато и други податотеки, проверете дали сте укажале извор и дали сте ставиле ознака за авторски права. Можете да ги пронајдете сите ваши подигнувања користејќи ја алатката „Галерија“. Ви благодариме.
НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Image source}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Image source}} instead!