Template:Please link images/mk

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Ελληνικά | English | Esperanto | español | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | íslenska | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | македонски | മലയാളം | norsk bokmål | Plattdüütsch | Nederlands | norsk | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | বাংলা | +/−


Здраво Please link images/mk!

Ви благодариме што додавате слики на Ризницата на Викимедија. Сликите од Ризницата ги користат многу уредници на многу разни проекти, на најразлични јазици. Секоја слика се сместува во категории. Ова им дава можност на уредниците да ја пронајдат. Додавајте категории на секоја слика што ја подигате.

За да додадете слика во категорија, вметнете го следниов код на крајот од страницата.

[[Category:Category Name]]

На пример, ако подигате дијаграм на кој е прикажано орбитирањето на кометите, на описната страница на сликата додајде го следново:

[[Category:Astronomy diagrams]]
[[Category:Comets]]

Со ова дијаграмот ќе се прикажува во категориите: Astronomy diagrams, Comets.

За повеќе информации, прочитајте Commons:Categories.

Алатката CommonSense ќе ви помогне да ја најдете најпогодната категорија за вашата слика.

Еве една галерија со ваши слики. Проверете дали секоја слика има барем по една категорија. Ако имате било какви прашања, најслободно обратете ни се на страницата за прашања. Ви благодариме.
НАПОМЕНА: Не користете ја предлошкава непосредно!! Ова е само превод. Место неа, користете {{Please link images}}!
NOTE: Please do not use this template directly! This is just for translation. Use {{Please link images}} instead!