User:Bjankuloski06

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Babel user information
Flag map of the Republic of Macedonia.svg This user comes from the Republic of Macedonia.
i18n
This user is an
internationalisation enthusiast.
mk-N Овој корисник зборува македонски како мајчин јазик.
en-N This user has a native understanding of English.
ru-4 Этот участник владеет русским языком почти как родным.
sr-4 Овај корисник течно говори српски / srpski језик.
sh-4 Ovaj korisnik zna srpskohrvatski na razini skoro izvornoga govornika.
hr-4 Ovaj suradnik poznaje hrvatski jezik gotovo kao izvorni govornik.
bs-4 Ovaj korisnik ima odlično znanje bosanskog jezika.
la-3 Hic usor callidissima Latinitate contribuere potest.
bg-3 Този потребител има задълбочени познания по български език.
Users by language
English: Welcome to my profile page! I am Б. Јанкулоски, bureaucrat on the Macedonian language Wikipedia. I am also the chief Macedonian translator for Wikimedia and MediaWiki, including translatewiki.net.
Македонски: Добре дојдовте на мојата профилна страница! Јас сум Б. Јанкулоски, бирократ на Википедија на македонски и главен преведувач на МедијаВики за македонски јазик, вклучувајќи го translatewiki.net.Слика на денот
Leopard Tree AdF.jpg
Леопард (Panthera pardus, женка) како се симнува од дрво во резерватот „Саби Сенд“, ЈАР.
 

+/− (mk), +/− (en)

Снимка на денот
Крикот на џезот — американски документарец од 1959 г. во режија на Ед Бленд.
 

+/− (mk), +/− (en)