User:Boston9

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Babel user information
flag of Poland
This user comes from Poland.
pl
en-3
This user has a page on the Polish Wikipedia.
This user supports the public domain.
Users by language

I live in Warsaw, Poland. I have background in economics (major in Finance and Banking at the Warsaw School of economics, SGH). I also hold a PhD in social sciences from Kozminski University.

Most of my pictures are Warsaw-related. In 2013-2015 I participated in a cooperation project between the Chancellery of Senate of the Republic of Poland and Wikimedia Polska.

It is always a joy to know that my photos can also be of use outside Wikimedia projects, so feel free to use them.

If you have any questions, feedback, or comments I can be easily reached via e-mail at: adrian.grycuk[@]op.pl

Thank you.

––––––––––

I jeszcze krótkie uzupełnienie po polsku: zapraszam do korzystania z moich zdjęć. Wykonuję je wyłącznie hobbystycznie i zawsze bardzo mnie cieszy, jeżeli mogą być przydatne także poza Wikipedią.

Zgodnie z wolną niewyłączną licencją CC BY-SA nie jest konieczne pytanie mnie o możliwość ich wykorzystania. Możecie je Państwo od razu wykorzystywać bezpłatnie i w każdym celu (również komercyjnym), i dowolnie przekształcać.

Zgodnie z tą licencją jedynym warunkiem bezpłatnego wykorzystania zdjęcia jest jego poprawne podpisanie. Podpis powinien składać się z trzech elementów (w dowolnej kolejności): imienia i nazwiska autora (lub jego nicka, jeżeli tak oznaczył swoją pracę), nazwy licencji, której użył, oraz źródła. A więc np. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0-pl/Wikimedia Commons.

→ Moje fotografie oraz fotografie innych autorów w wolnym dostępie wgrane przeze mnie

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu mailowego – adres powyżej↑.

Pozdrawiam serdecznie,

Adrian Grycuk