User:Jolanta Dyr

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Babel user information
pl-N Polski jest językiem ojczystym tej użytkowniczki.
Users by language

Kilka słów o sobie

[edit]
Oto współczesna ja nad stawem w rogowskim Arboretum

Witam wszystkich serdecznie - nazywam się Jolanta Dyr, jestem już na emeryturze. Z wykształcenia inżynier elektronik po Politechnice Warszawskiej. Studia ukończyłam w 1977 r - moją specjalnością jest automatyka. W pracy zawodowej "od zawsze" wykorzystywałam komputery, a od 1996 r. zaprzyjaźniłam się dość mocno z internetem. Ponadto interesuję się turystyką w wielu odmianach - pieszą, górską, autokarową, trekunkiem. Pływam wpław, dawniej dość często kajakiem, żaglówką. Sporo czytam, nieco piszę i fotografuję. Cenię sobie uczciwość, szczerość, osobistą odwagę i ... przyjaźń. Bardzo nie lubię udawanej sympatii i zakłamania. Dość szybko rozpoznaję te sytuacje i nie czuję się z nimi komfortowo, więc staram się nie wchodzić bez konieczności w takie relacje. Sama jestem dość otwarta na innych i inność dlatego z reguły oczekuję wzajemności w tym względzie. Gdy czasami dochodzi do konfrontacji wówczas nie zawsze niestety opanowuję własne emocje i potrafię być dość niesympatyczna. Z czym nie czuję się zazwyczaj dobrze. To moja wada - przepraszam. Jak każdy lubię być doceniana, ale uznaję też konstruktywną krytykę i cenię profesjonalizm. Więc uwagi płynące z doświadczenia i chęci pomocy przyjmuję z wdzięcznością. Dość dobrze znam własne ograniczenia i wiem, że w fotografii brak mi nadal warsztatu i sporo merytorycznej wiedzy, choć fotografuję "od zawsze". Parafrazując słynne "śpiewać, każdy może..." fotografuję często i dzielę się z radością swoją pracą z innymi. Mimo wieku i różnorakich ograniczeń, ciągle się uczę i staram się być coraz lepsza w tym czemu poświęcam swój czas. Proszę zatem z jednej strony o wyrozumiałość, a z drugiej o cenne uwagi, za które z góry serdecznie dziękuję. W Wikimedia commons publikuję zdjęcia od ostatniego kwartału 2011 r. Aktualne są o wiele lepsze od tych pierwszych i mam nadzieję, że następne będą jeszcze lepsze od aktualnych. Szczerze podziwiam innych autorów, łączących umiejętność artystycznego, fotograficznego patrzenia na świat z profesjonalnym warsztatem. Dla mnie to nadal niekiedy wyzwanie, choć staram się je "ogarnąć" najlepiej jak umiem. Publikowanie zdjęć w obszarze Wiki to naprawdę wielka frajda i ... zaszczyt jednocześnie!

Pałac w Kozłówce - panoramiczny widok dziedzińca

..A gdy inni z nich korzystają to naprawdę wielka satysfakcja.

za wkład w Wiki lubi zabytki 2011

[edit]
The Photographer's Barnstar
Przyłączam się do gratulacji, świetna robota :). Yarl 15:08, 1 October 2011 (UTC)

za wkład w fotografowanie polskich zabytków i miejsc pamięci narodowej

[edit]
The Tireless Contributor Barnstar
W podziękowaniu za ogromny wkład w fotografowanie polskich zabytków i miejsc pamięci narodowej :-) Twoje zaangażowanie jest dla mnie przykładem tego, dlaczego Wikipedia, Wikimedia Commons i inne projekty Wikimedia osiągnęły taki sukces i pełnią tak ważną rolę w codziennym życiu setek milionów ludzi, i dlaczego wciąż warto je rozwijać.

Kiedyś na liście dyskusyjnej (mailingowej) polskiej Wikipedii można było spotkać takie oto hasło reklamowe tego projektu: http://pl.wikipedia.org - Wspólnie Wiemy Wszystko. Twoja praca z pewnością przybliża nas do pełni wiedzy na temat polskich zabytków i miejsc pamięci - dzięki! odder (talk) 13:51, 20 August 2012 (UTC)

za niestrudzone fotografowanie warszawskich Miejsc Pamięci

[edit]
Dreamcatcher25 (talk) 16:15, 8 October 2012 (UTC)

za wkład zarówno w zwiększanie, jak i porządkowanie zasobów Commons

[edit]

...ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy Panek (talk) 06:39, 24 October 2012 (UTC)