User talk:4nn1l2

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

The Tireless Contributor[edit]

Salep and boza, lots of cold and hot drink for you; although both are wintertime beverages.

Hi there. Lately I asked several people; I hope not to you yet. The Countries of Europe module has an inconsistency in its alphabetical order. Turkey and Ukraine come after UK! Can you please kindly give it a helping hand? Thanks in advance and happy week-end. --E4024 (talk) 20:06, 12 April 2019 (UTC)

✓ Done Hi E4024. Weekend just finished where I live in! :-( 4nn1l2 (talk) 20:26, 12 April 2019 (UTC)
Thanks! Only one day w/e? Poor people... :) --E4024 (talk) 20:29, 12 April 2019 (UTC)
Officially, yes! But we have many other holidays (about 20!) for any event that you can think of. For Nowruz, the entire country is semi-closed for about one month! This Is How We Do :-) Thanks for the beverages. 4nn1l2 (talk) 20:44, 12 April 2019 (UTC)

Admin question[edit]

Is this a fake "own work" (scan or pic of a pic)..? --E4024 (talk) 20:32, 12 April 2019 (UTC)

I don't think so. Most probably a selfie. The person is obviously interested in taking pictures of herself. --4nn1l2 (talk) 21:03, 12 April 2019 (UTC)

hi[edit]

سلام..لطفا این عکس را تایید کنید از دست این خارجی ها گیر افتادیم! والا! ..[[1]] ..--Mojtaba2361 (talk) 17:36, 15 April 2019 (UTC)

@Mojtaba2361: سلام. لطفاً منبع دقیق این عکس را مشخص کنید، تا من بقیه کارهایش را انجام دهم. --4nn1l2 (talk) 17:42, 15 April 2019 (UTC)
در عکس اصلی آمده است..خبرگزاری مهر می باشد و اسم عکاس هم هست ..من کروپ کردم در بارگزاری جدید..ممنون
— Preceding unsigned comment added by Mojtaba2361 (talk • contribs) 17:44, 15 April 2019 (UTC)
✓ شد منظور از منبع اصلی، صفحهٔ گالری است: [2]. صفحهٔ اصلی خبرگزاری مهر چندان کمکی نمی‌کند. 4nn1l2 (talk) 17:59, 15 April 2019 (UTC)

ممنون..چون جستجو در این خبرگزاری ها کمی سخت است بر اساس عکس..لینک دقیق را نتوانستم پیدا کنم اما شما زحمت کشیدید--Mojtaba2361 (talk) 18:02, 15 April 2019 (UTC)

یک سوال دیگر چطور در اینجا گروه کاربریم افزایش پیدا کند؟ مثلا گشت خودکار شود؟--Mojtaba2361 (talk) 18:04, 15 April 2019 (UTC)

@Mojtaba2361: چون همین یک هفته پیش تصویر موردداری (File:Elham hamidi bahman97.jpg از تابناک) را آپلود کرده بودید، فعلاً نمی‌توانم این دسترسی را به شما اعطا کنم. یک ماه پیش هم پوستر یک فیلم جدید را آپلود کرده بودید (File:Posterkoochebinam2.jpg). اما اگر به این روند خوبتان ادامه دهید، ماه بعدی (مه) این دسترسی را خودم به شما خواهم داد. لطفاً چند مورد را مد نظر قرار دهید:
۱) اسامی خاص را با حروف بزرگ بنویسید (به ویژه موقع درست کردن رده‌ها): Category:Javad Maturi
۲) منبع تصاویر را به صورت دقیق ذکر کنید. [3]
۳) اگر با مدیر سایت (صاحب کپی‌رایت) صحبت کردید و اجازه استفاده دادند، حتماً اجازه‌نامه را به permissions-commons@wikimedia.org فوروارد کنید.
۴) صفحهٔ بحثتان را خالی نکنید چون صورت خوشی ندارد. در عوض، مباحث را بایگانی کنید.
۵) تصویر لیلا حاتمی از فیلم کمال‌الملک را باز گرداندم. File:Leila hatami in kamalolmolk.jpg اگر اشتباهی عکس‌هایتان را حذف کردند (یا برچسب زدند)، مرا خبر کنید.
4nn1l2 (talk) 18:43, 15 April 2019 (UTC)
ممنون از راهنماییتان..من چند مشکل داشتم که باید توضیح بدهم راجع به عکس ها و بارگذاری آن ..فرمت بارگذاری عکس ها برای افراد را من از روش تصاویر غیر آزاد انجام میدادم در حالیکه باید از کار متعلق به خودم است و سپس نام عکاس استفاده میکردم..در مورد پوسترها قوانین را بلدم اما سوالی که دارم این است من پوستر جدیدی از فیلم را آپلود میکنم و به روز رسانی میکنم برای فیلم مربوطه اما چون قانون خاصی نیست متاسفانه شخصی که صقحه را ایجاد کرده دوست دارد پوستر خودش باشد روی فیلم! در حالیکه قانون میگه عکس جدیدتر اولویت دارد همچون عکس بازیگران برای فیلم هم باید رعایت شود..من که خودم پوستر طراحی نمیکنم از وب سایت های به روز میگیرم..بعد آن شخص میگوید چون اکثر سایت ها از پوستر قدیمی استفاده میکنند باید قدیمی بماند در حالیکه مشکل من نیست سایت ها از این نظرها دیر به روز رسانی میشوند(شاید اصلا نشوند)..فیلم ها 2 پوستر دارند یکی به هنگام مراحل تولید و دیگری به هنگام اکران آن را عرضه میکنند که هر 2 رسمی هستند..نظرتان را در این مورد میفرمایید؟ مشکل فیلم کوچه بینام هم همین بود..در مورد لیلا حاتمی هم اشتباها حذف شده بود چون طبق قانون 30 سال گذشته بود اما شخصی که بازبین تصویر است (در ویکیفا) آنرا برمیدارد!جالب است! در حالیکه باید قوانین را بداند! من میتوانم خیلی بیشتر در انبار و عکس ها فعالیت کنم اما متاسفانه برخوردهای خوبی صورت نمیگیرد..همان شخص پوستر دیگر مرا برچسب حذف سریع میزند اما به پوستر آن شخص اول ، برچسب زماندار میزند که فرصت جایگزینی پوستر اولیه را با پوستر من داشته باشد! در مورد خالی کردن صفحه بحث در ویکی فا دیدم انجام میشه اما حرف شما قبول..سوال آخر نمیشود تصاویر ما ها را خارجی ها پیگیری نکنند و برچسب نزنند؟ مرسی--Mojtaba2361 (talk) 19:07, 15 April 2019 (UTC)
  • این را هم جدیدا متوجه شدم که بعضی خبرگزاری ها مثل تابناک مجوز مثل فارس و مهر ندارند..برای این ها میتوان از ذکر منبع استفاده کرد ؟--Mojtaba2361 (talk) 19:12, 15 April 2019 (UTC)
خیلی وارد نیستم، ولی به نظر می‌رسد پوستر اکران در اولویت باشد.
ویکی‌پدیا، ویکی‌انبار، و سایر پروژه‌های داوطلبانه و آزاد را چندان جدی نگیرید. این پروژه‌ها با وجود شیرینی مشارکت در آن‌ها، مشکلات فراوان دارند.
دربارهٔ برخوردها در انبار، حجم کار در اینجا بسیار زیاد است و تعداد داوطلبان نسبت به اندازهٔ سایت کم است. مشکل زبان‌های گوناگون هم هست. مدیران و مسئولان باید به‌سرعت تصمیم بگیرند. به همین دلیل، گاهی اوقات اشتباه رخ می‌دهد. اما اگر پی‌گیر شوید، موضوع دقیق‌تر بررسی می‌شود و آن اشتباه به احتمال خیلی زیاد اصلاح خواهد شد. منظورم این است که کمتر دیده‌ام در اینجا بر اساس لجاجت یا دشمنی، برخورد کنند. مشکل اصلی همان زیاد بودن حجم کار و ناآشنایی به زبان‌های مختلف دنیا است (حذف تقریباً ۲ هزار فایل در روز).
خارجی‌ها زیاد کمک می‌کنند. مواقعی بوده که نصف تصاویر در انتظار بازبینی مربوط به وبگاه‌های ایرانی بوده و اکثرشان را خارجی‌ها بازبینی کرده‌اند، چون کاربر فعال فارسی‌بلد کم بوده است. این مورد بستگی به میزان فعالیت خود ایرانی‌ها دارد. اگر به قدر کافی فعالیت کنند، خارجی‌ها هم برایشان راحت‌تر است که موضوعات مربوط به زبان و کشور خودشان را حل کنند. از فعالیت فارسی‌زبانان در انبار استقبال می‌شود.
نه، مجوز تابناک مورد قبول نیست. برخی از وبگاه‌های مجاز در fa:راهنما:ویکی‌انبار_برای_کاربر_فارسی‌زبان#وبگاه‌های_آزاد فهرست شده‌اند. (آن صفحه را اگر تاکنون نخوانده‌اید، پیشنهاد می‌کنم حتماً بخوانید). --4nn1l2 (talk) 20:02, 15 April 2019 (UTC)
  • متاسفانه با برچسب زدنتان به عکس باعث تحریک این خارجی ها شدید که الان در بحث من میبینید!به تمام عکس های مهر و فارس و ..برچسب زدند! لطفا حلش کنید شما مدیر انبار هستید و کمک کنید ..ممنونMojtaba2361 (talk) 21:56, 15 April 2019 (UTC)--Mojtaba2361 (talk) 21:56, 15 April 2019 (UTC)
آیا نمیشود انبار فارسی جدا از سایر زبان ها شود؟وقتی عکس را با اسامی انگلیسی آپلود میکنیم به نظرم مشکل ساز میشود ! شما اگر عکس های مرا همچون[این] تایید میکردید زودتر اینجوری نمیشد..در حالیکه این عکس ها در یک بازه زمانی بوده است...الان این خارجی ها بعد 2ماه یادشان افتاده است! البته به قول شما کار زیاد است و افرادی که در این قسمت فعالیت میکنند در فارسی کم هستند...Mojtaba2361 (talk) 22:07, 15 April 2019 (UTC)
تصاویر حذف نخواهند شد. نگران نباشید. برچسب من کسی را تحریک نکرد. ادعای نادرست خودتان، مدیری را به اشتباه انداخت: [4]. این اثر کار خود شما نبوده و اسکرین‌شات فیلم است. در ضمن برای اینکه آپلودهایتان تأیید شوند، باید خودتان درخواست بدهید، به این صورت که به جای {{Mehr}} از {{subst:Mehr/subst}} استفاده کنید.
انبار پروژه‌ای جهانی است و مزیتش هم به همین جهانی بودنش است (وگرنه امکان بارگذاری محلی برای هر ویکی در دسترس بوده و هست). شخصا تمایلی به مشارکت در «انبار فارسی»! ندارم. صلح و برابری و عشق برای همهٔ جهانیان :-) 4nn1l2 (talk) 22:22, 15 April 2019 (UTC)
الان حذفش کرد! حذف فوق سریع...من برای شما در بحث پرونده توضیح دادم که ایشان فارسی متوجه نشد و حذف کرد...البته من در بحث خود جواب دادم به انگلیسی به ایشان اما نمیدانم چرا نیست الان!Mojtaba2361 (talk) 22:38, 15 April 2019 (UTC)
File:Hootan Shakiba va simorgh bloorin fajr37.jpg را خود من برچسب حذف سریع زده بودم چون از وبگاه آفتاب بود، و آن مدیر انگلیسی‌زبان هم به‌سرعت و به‌درستی حذفش کرد.
مابقی تصاویر شما را به اشتباه برای حذف معمولی به نظرخواهی برده است که این تصاویر حذف نخواهند شد (و جمع‌بندی‌شان هم ممکن است چند ماه طول بکشد).
توضیح/دفاع شما در File talk:Hootan Shakiba va simorgh bloorin fajr37.jpg موجود است و من الان خواندمش (اگر حذف شده بود هم می‌توانستم بخوانمش). متأسفانه توضیحتان قانع‌کننده نیست. این عبارت کوتاه «استفاده از مطالب و عکس ها با ذکر منبع بلامانع است» که در پایین خیلی از وبگاه‌های ایرانی می‌آید برای ویکی‌انبار کافی نیست، چون طبق سیاست پروانه‌دهی باید دو موضوع به روشنی مشخص شده باشد: ۱) آیا استفاده تجاری نیز مجاز است؟ ۲) آیا تولید اثر اشتقاقی هم مجاز است؟ یعنی آیا من نوعی می‌توانم اثر را به دلخواه تغییر دهم حتی تحریف کنم و سپس منتشر کنم؟ چون آن عبارت کوتاه دربارهٔ این سؤالات مهم سکوت کرده، مجوزش قابل‌قبول نیست. اما مجوزهای CC این مسائل را با جزئیات می‌شکافند و پاسخ‌های مکفی و قابل‌ارائه در دادگاه می‌دهند. لطفاً COM:L/fa را مطالعه کنید. 4nn1l2 (talk) 22:53, 15 April 2019 (UTC)

خب الان شما نمیتوانید برچسب هایی که زد را برداربد برای این تصاویر؟ برای هر یک تاییدیه بزنید همچون عکس محسن قرایی که در بالا لینک دادم حل میشه دیگه موضوع..چون این عکس ها حساس هستند و برای برندگان سیمرغ اخیر اگز صفحه عکس نداشته باشد زشت است از نظر ظاهری..اما من نمیدانستم که برای هر عکس بعد توضیحات جامع به هنگام بارگذاری باید درخواست تایید هم داد! دردسرش زیاد میشود..ببخشید وقت شما هم گرفته شدMojtaba2361 (talk) 23:01, 15 April 2019 (UTC)

متأسفانه خیر، برچسب‌ها متفاوت هستند. قبلی‌ها برچسب {{no permission since}} (حذف زماندار) یا {{copyvio}} (حذف سریع) بودند، که من می‌توانستم به راحتی بردارمشان. اما این‌ها مال نظرخواهی از اجتماع است ({{delete}}) که حداقل یک هفته باید در جریان باشد. همچنین من در نظرخواهی شرکت کرده و رأی داده‌ام، بنابراین نمی‌توانم خودم نظرخواهی را جمع‌بندی کنم. باید صبر کنید تا یک مدیر غیردرگیر اقدام کند. جای نگرانی نیست. تصاویر حذف نخواهند شد. به فرض محال، اگر هم حذف شدند با یک کلیک قابل احیایند (همانند کاری که من برای تصویر لیلا حاتمی در فیلم کمال‌الملک کردم). 4nn1l2 (talk) 23:17, 15 April 2019 (UTC)

ممنون از شما ...پس زحمت تایید این را بکشید تا کسی برچسب نزده .File:Hootan shakiba fajr37.jpg..وقت شما بخیر دوست من..Mojtaba2361 (talk) 23:29, 15 April 2019 (UTC)

@Mojtaba2361: چشم. با این حال، چند نکته برای دریافت سریع‌تر دسترسی گشت خودکار:
۱) منبع تصویر اشتباه است. تصویر را در آن گالری پیدا نکردم.
۲) لطفاً بزرگ‌ترین رزلوشن از عکس را آپلود کنید. طول تصاویر مهر معمولاً ۱۰۰۰ پیکسل است. طول تصویری که شما آپلود کرده‌اید، ۷۵۰ پیکسل است.
۳) لطفا از الگوی {{Mehr}} استفاده کنید (و ترجیحاً {{subst:Mehr/subst}} جهت درخواست تأیید به صورت خودکار) تا پروانه درست ذکر شود. الان شما تقریباً همیشه CC BY-SA 4.0 را انتخاب می‌کنید، در حالی که پروانهٔ صحیح CC BY 4.0 است.
۴) می‌توانید از Special:Preferences#mw-prefsection-gadgets ابزار CropTool را فعال کنید و از منوی سمت چپ (یا راست اگر وبگاه انبار را در حالت فارسی مشاهده می‌کنید) آن را انتخاب کنید و تصاویر را در حالت lossless با این ابزار برش بزنید تا به‌مرور زمان از کیفیتشان کاسته نشود.
با تشکر 4nn1l2 (talk) 23:44, 15 April 2019 (UTC)

مرسی از نکات..اما شما هم گیر نده لطفا عکس رو تایید کن من از همانجا گرفتم (قبلا تو آرشیوم بود برای همین سریع جایگزین کردم..شاید الان چند تا رو پاک کردند از گزارش تصویری مورد نظر) خودم که واتر پرو نکردم روی عکس اسم عکاس و مهر مهر را ! وقتی ثابت شده عکس از مهر است دیگر کافیست..من از آفیس استفاده میکنم برای کروپ راحتترم..این عکس کیفیت اصلیش همینه.من سایز اصلی را هم بارگذاری کردم دوست من ..Mojtaba2361 (talk) 10:26, 16 April 2019 (UTC)

در کمال شرمندگی، نمی‌توانم این یک مورد را در حال حاضر تأیید کنم. کل این پروسه و «دنگ‌وفنگ‌ها» برای این است که حداقل دو نفر مستقل از یکدیگر انتشار عکس در منبع با مجوز آزاد را تأیید کرده باشند تا در صورتی که عکس از منبع حذف شد یا صاحب حق نشر، نظرش را عوض کرد، بتوان تصویر را همچنان در اینجا نگه داشت. حال این اتفاق افتاده (تصویر از منبع حذف شده یا صاحب نظرش را تغییر داده). بی‌معنی است که من در این صورت تصویر را تأیید کنم. Archive.org (۱۵ آوریل) و کش گوگل (۱ آوریل) و بینگ (۳ آوریل) را نیز چک کردم. در هیچ‌یک موجود نبود. خلاصه باید زودتر اقدام می‌کردید.
با این حاصل تصویر در نسخهٔ عربی [5] و ترکی [6] سایت مهر موجود است (لینک مستقیم). ولی این نسخه‌های سایت هنوز CC نشده‌اند. به محض اینکه اعلان کپی‌رایت سایت مهر، اصلاح شد، می‌توان منبع تصویر را به یکی از این دو تغییر داد و سپس تصویر را تأیید کرد. 4nn1l2 (talk) 12:22, 16 April 2019 (UTC)

حذف سریع[edit]

درود. من چندتا تصویر که بارگذاری کردم را کاندید حذف سریع کردم. در هیچ مقاله استفاده نشدند. لطفا آنها را هرچه زودتر حذف کنید. ممنون.Gharouni (talk) 10:26, 23 April 2019 (UTC)

@Gharouni: سلام قارونی‌جان. متأسفانه تصاویر (جز تصویر جلد کتاب آناتومی) قدیمی (مال پارسال) هستند، و طبق سیاست باید به نظرخواهی گذاشته شوند (COM:CSD#G7). البته شما از همان اول، آن‌ها را به نظرخواهی برده بودید (نامزد حذف سریع نکرده بودید). چون تصاویر ۱۹ آوریل نامزد حذف معمولی شده‌اند، من می‌توانم نظرخواهی‌ها را ۲۶ آوریل ببندم، و تصاویر را حذف کنم.
با این حال، اگر عجله هست (مثلاً خدای ناکرده مشکل امنیتی پیش آمده) می‌توانم تصاویر را همین حالا حذف کنم، منتها نظرخواهی‌ها باید به قوت خود باقی بماند و شاید (که احتمالش خیلی کم است) جامعه بخواهد آن‌ها را برگرداند. در کمال شرمندگی 4nn1l2 (talk) 14:45, 23 April 2019 (UTC)

درود. من درخواست حذف تصاویر یاد شده را دارم لطفا انجام دهید. من در توضیحات گفتم بدلیل عدم استفاده و دلایلی که قبلا به شما عرض کردم متوجه نمیشوم چرا انجام نمیشود. Gharouni (talk) 01:57, 26 April 2019 (UTC)

کپی رایت[edit]

سلام من آرم دانشگاه را از سایتی برداشتم و موقع وارد کردن اسم سایت را هم آوردم آیا این مجاز است(Talebyali1 (talk) 16:55, 24 April 2019 (UTC))

@Talebyali1: سلام. در حالت کلی خیر. ویکی‌انبار فقط از محتوای آزاد میزبانی می‌کند (COM:L/fa). دو راه دارید: ۱) با مسئولان دانشگاه تماس بگیرید و ازشان بخواهید که آرم دانشگاه را تحت پروانهٔ آزاد منتشر کنند. اگر موافقت کردند، اجازه‌نامه را باید به permissions-commons@wikimedia.org بفرستند؛ ۲) آرم را با استناد به fa:وپ:منصفانه در ویکی‌پدیای فارسی بارگذاری کنید. در fa:ویکی‌پدیا:بارگذاری، گلولهٔ دوم را دنبال کنید. 4nn1l2 (talk) 18:29, 24 April 2019 (UTC)

درخواست تایید[edit]

سلام..لطفا عکس های جدید را که بارگذاری کردم را تایید کنید تا این خارجی ها بحث مرا شلوغ نکنند..خودتان ریزه کاری های مربوط را انجام دهید چون من زیاد وارد نیستم که مثلا الگوی تسنیم اصافه کنم به عکس ها...سر فرصت هم دسترسی گشت به من دهید تا انقدر روی عکس هایم خارجی ها حسایت نشان ندهند!ممنون--Mojtaba2361 (talk) 22:16, 24 April 2019 (UTC)

@Mojtaba2361: سلام. لطفاً در قسمت منبع، لینک مستقیم تصویر را نگذارید، در عوض لینک صفحه(گالری)‌ای را بگذارید که تصویر در آنجا دیده می‌شود. مثلاً File:Mahlagha bagheri98.jpg را تأیید کردم، چون منبع را درست ذکر کرده بودید، ولی در مابقی مستقیماً به خود تصویر لینک داده بودید. در ضمن رعایت ریزه‌کاری‌ها (حداقل انتخاب پروانهٔ صحیح CC BY 4.0 به جای پروانهٔ پیش‌فرض CC BY-SA 4.0) از ملزومات اعطای دسترسی گشت خودکار است. دسترسی گشت خودکار را وقتی می‌دهند که کاربر همهٔ ریزه‌کاری‌ها و ظرایف را خودش به درستی رعایت کند. 4nn1l2 (talk) 05:15, 25 April 2019 (UTC)
منبع عکس ها را درست کردم.. CC BY 4.0 را ندیدم در صفحه بارگذاری عکس ..ورژن 4 فقط همان پیش فرض بود ! شایدم من دقت نکردم...من اطلاع نداشتم این موضوع را..--Mojtaba2361 (talk) 11:34, 25 April 2019 (UTC)
✓ شد. 4nn1l2 (talk) 23:10, 25 April 2019 (UTC)

File:Fullsizeoutput 12ab.jpg[edit]

At Commons:Deletion requests/File:Fullsizeoutput 12ab.jpg, regarding File:Fullsizeoutput 12ab.jpg, you invoke COM:CSD#G7 to support deletion. However that criteria covers only files uploaded in the previous week, and I find it strange that this would be the only file (among eleven) with deletion requested by the uploader on 19 April which was a indeed a recent upload. Are you sure this deletion was properly justified? -- Tuválkin 11:04, 25 April 2019 (UTC)

@Tuvalkin: File:Fullsizeoutput 12ab.jpg was uploaded on 19 April [7], and I deleted it on 23 April. The file was deleted only 4 days after being uploaded to Commons, so I believe its deletion was justified. 4nn1l2 (talk) 21:09, 25 April 2019 (UTC)