User talk:Bastianow/archiwum 3

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

a b c d...

Odpowiem tylko na korespondencję w języku polskim polskim!
I WILL ONLY ANSWER MESSAGES IN POLISH!

Tarnawa (herb szlachecki)[edit]

Witaj ponownie, w czasie mojego "wygnania" wykonales przepiekny rysunek herbu Tarnawa (labry, korona) ...odnosze wrazenie, ze dzialales w pospiechu, by podmienic moj rysunek w artykule Tarnawa_(herb_szlachecki), ale rozumiem.

Wersja XIX-to wieczna jest bardziej udana, ale godlo nie calkiem prawidlowe - krzyz bywal lacinski jak tu: Bistram Wappen Tarnawa, ale polksiezyc rogami w gore rzadko.

Obecny wizerunek herbu jest ( wybacz, mowie to jako plastyk ) brzydki - ten gruby krzyz grecki ani rusz nie chce sie skomponowac z malutkim polksiezycem. Krzyz jes za ciezki, zle zakomponowany na tarczy - polksiezyc nie miesci sie calkowicie pomiedzy ramionami krzyza.

File:POL_COA_Tarnawa.svg vs.? File:POL_COA_Tarnawa_alt.svg

Nowszy plik a ma w nazwie _alt?

Zamiast wycofac Twoja podmiane mojego pliku (jako moim zdaniem bezzasadna), mam dwuczesciowa propozycje:

1.) Zmien prosze krzyz raz jeszcze, na taki jak np. w: Agryppa POL COA.svg lub podobnie w herbie Debno ... Rozwiazanie pozwala zaspokoic dwie potrzeby: krzyza grackiego (choc ksztalt tarczy i polksiezyc nie bardzo na rownoramiennosc pozwalaja) i krzyza "w tarczy" a nie "na tarczy". Trzecia potrzeba: herb tak narysowany jest estetyczny i kompozycja nie razi. Na marginesie: helm w Twoim rysunku jest trojwymiarowy, ale laczy sie z plaska korona - moze dodac koronie troche wypuklosci ?

2.) przedstawienie h.Tarnawa z krzyzem lapowym ma bardzo dluga tradycje (uzasadniona takze calkowicie ze wzgledow warsztatu graficznego) - mozemy wiec zamiescic w artykule te herby obok siebie.


Tak, czy inaczej masz lacznie, w obu tych herbach bardzo, bardzo duza srednia autorstwa.

z powazaniem --macbulwa (talk) 02:40, 22 February 2010 (UTC)


Witaj,
przykro mi z powodu Twoich klopotow ze zdrowiem i mam jedynie nadzieje, ze kwestie herbu Tarnawa nie przysparzaja Ci dodatkowego dykomfortu ... Proponowales mi kiedys wspolprace - jestem zdeklarowanym samotnikiem, ale zlepie ten herb na nowo jesli zechcesz zaakceptowac pomoc. Takze zdaniem plastyka Steifer graficzna modyfikacja obecnego w artykule wizerunku jest zasadna ... Nie zajmujesz wyraznego stanowiska w kwestii ktory z rysunkow w/g Ciebie ma dzis pozostac jako ilustracja artykulu - moim zdaniem roznice zdan ilustruja najlepiej wszystkie cztery rysunki naraz, ale jesli ma pozostac tylko jeden, to raczej podmieniony przez Ciebie rysunek POL COA Tarnawa.svg.
zycze powrotu do zdrowia, pozdrawiam
--macbulwa (talk) 14:58, 22 February 2010 (UTC)
P.S. zrobilem prowizorycznie File:POL_COA_Tarnawa_alt1.svg - ale labry, helm z Twojego rysunku sa duzo ciekawsze ...licze, ze zgodzisz sie na kompilacje
z wyrazami szacunku
--macbulwa (talk) 16:02, 22 February 2010 (UTC)


Jakos ciezko nam sie zrozumiec i zapewne wina jest po mojej stronie. Jak zwykle. Prosilem Cie powyzej o zmiane krzyza w Twoim bardzo ladnym przedstawieniu herbu. Mowisz mi, ze nie mozesz z powodow zdrowotnych lub braku checi, wiec zaproponowalem pomoc - zrobilem zreszta prowizoryczna wersje (dziekuje, ale nie musiales wcale jej zatwierdac - czekalem raczej na nowa wersje Twojego pliku) ...
Piszesz "...Oczywiście poprawię swoją grafikę, bo to żaden problem ale pozostawię krzyż grecki..." i krzyz nie pozostaje grecki - dolne ramie jest chyba nieco dluzsze ? Na marginesie dziekuje za rady co nalezy i czego nie nalezy robic - jesli zostalbym dluzej zywie nadzieje poradzic sobie z przenoszeniem dyskusji do archiwum etc.. Moja aktywnosc kilkanascie razy na dzien wynika wlasnie z prob stworzenia prawidlowego opisu ...na podstawie wzorow podpowiedzianych przeciez przez Ciebie. Masz jednak niewatpliwa racje, zbyt czynie wiele a w sposob nieudolny - nie oswoilem sie jeszcze dostatecznie z CMS'em MediaWiki. Skoro wielokrotne modyfikacje przeszkadzaja innym uzytkownikom, to najprostszym rozwiazaniem bedzie ich zaprzestac, bo i mnie tez przeszkadzaja :). Zbyt duzo czasu trzeba na to wszystko poswiecac.
Dyskusja na temat herbu Tarnawa nie przynosi dotychczas zadnego konsensusu - teorie na temat godla sa liczne i bardzo rozbiezne - ono stanowi podstawowy element herbu - labry, stylizacje moga bys traktowane na wiele sposobow, co nie ma praktycznie wplywu na tresc.
Czy moglbys jeszcze zweryfikowac pod katem zasad rysowania figur heraldycznych Twoj polksiezyc ? Wydaje sie zbyt malo wyokraglony i wciety (nie mam glebszego pojecia, czy zachodnioeuropejskie zasady rysowania figur koresponduja z polskimi).
pozdrawiam
--macbulwa (talk) 21:40, 22 February 2010 (UTC)


Wybacz, ale nie po raz pierwszy dopisujesz do mojej dyskusji tresci niewiele korespondujace z tym co ja pisze u Ciebie.
Nie wspomnialem nic o jakiejkolwiek zlosliwosci, ale nie po raz pierwszy zauwazam, ze taktyka Twojego argumentowania nie jest fair-play.
"...Ksztalt pólksiezyca nie ma chyba az tak wielkiego znaczenia ..." - spraw o niewielkim znaczeniu jest wiecej, ale komu sadzic co jest wazkie a co niewazne ? Kolektywowi, zespolowi ? Chyba tak i wlasnie w tym celu spytalem Cie co sadzisz o prawidlowosci, lub nieprawidlowosci ksztaltu polksiezyca (bez dodania pytaniu jakichkolwiek sygnalow o priorytecie waznosci) - odpowiedz jest niefrasobliwa, ale zarazem zadna. Pouczyles mnie o uprzednim planowaniu tego co robimy w Wikipedii - wiec zapewne dojrzysz rownie doskonale zbednosc takiej odpowiedzi.
"...Zauwaz, ze wszyscy tu pracujemy dla poprawy jakosci i artykulów, i grafik, wiec spory i wasnie niczego nie wnosza. ..." - masz na mysli, ze merytoryczne uwagi dotyczace bledow artykulu wnosza spory i wasnie ? I niczego innego ? Alez bez tego artykul pozostalby z bledna ilustracja podpisana "Tarnawa (herb szlachecki)|Gryf". Moze masz na mysli, ze jakiekolwiek uwagi krytyczne skierowane do Ciebie rownaja sie wasni ? !!! Alez normalnie nie - zas z mojej strony wcale nie !!! Odbierasz krytyke na plaszczyznie zlosliwosci, czy ataku. Ja na Twoim miejscu poprawilbym blad i tyle - nie musze przeciez byc doskonaly. Z mojej strony dyskusja sie urywa (oczywiscie przeczytam jesli zechcesz sie odniesc, ale wybacz, juz nie bede kontynuowal watku).
Jak sam stwierdzasz wszyscy tu pracujemy dla "poprawy jakosci" - no to poprawiajcie - a na animozje, manipulacje, czy wycieczki osobiste szkoda czasu. Ja chyba przez dluzszy okres czasu nie bede przeszkadzac - mam takze inne obowiazki.
pozdrawiam
--macbulwa (talk) 00:13, 23 February 2010 (UTC)
Dziekuje, herb jest przepiekny i to jest najistotniejsze ...--macbulwa (talk) 00:50, 23 February 2010 (UTC)

Re: Prośba[edit]

A mógłbyś najpierw na Wikipedii zastąpić ten plik w hasłach, w których on występuje, którąś z tych trzech wersji? Ludmiła Pilecka (talk) 20:15, 24 February 2010 (UTC) Tu też zrobione. Pozdrawiam. Ludmiła Pilecka (talk) 20:39, 24 February 2010 (UTC)

Licencje[edit]

Witam po przerwie.

Z przyjemnością informuję, że wymieniłem maile z p. Gajlem i mamy zielone światło dla zmian. Z jednym zastrzeżeniem i jednym dodatkiem. Zastrzeżenie dotyczy aktualizacji szablonu z nowymi wydaniami. Chciałem, żeby to mogło być robione od razu z nowym wydaniem i już bez pytania, ale p. Gajl napisał, żeby jednak robić to z pewnym opóźnieniem, aby nie rozdrażnić wydawcy:) W każdym razie do aktualnego herbarza możemy przerobić ten szablon. Ze swej strony, Tadeusz Gajl zaproponował aby jakoś tam jeszcze wpleść link do jego elektronicznej wyszukiwarki herbów. Pomysł myślę też w porządku.

Nie ma też przeszkód aby wykorzystać jako grafikę miniaturę okładki Herbarza, zaraz ją zeskanuję.

Teraz powiedz mi jeszcze, czy taka słowna zgoda wystarcza (mogę Ci podesłać tego maila), czy potrzebujemy jeszcze jakiegoś formalnego czegoś w rodzaju "Ja Tadeusz Gajl niniejszym oświadczam..." itp.? Jeśli nie ma przeszkód i, jak mówisz, szablon jest edytowalny, to sam chętnie się zajmę jego modyfikacją.

Z pozdrowieniami. Avalokitesvara (talk) 21:42, 1 March 2010 (UTC)

Wolałbym nie oddzielać licencji, bo ja już w całej tonie opisów u siebie pokasowałem licencje widząc, że są one w szablonie. Avalokitesvara (talk) 10:36, 2 March 2010 (UTC)

 • Nie wspomnę już o tym, że w źródle poustawiałem książkę po prostu, musiałbym znowu przerabiać 1,5 roku opisów:( Avalokitesvara (talk) 10:53, 2 March 2010 (UTC)
 • Okładka herbarza też chyba nie sprawi problemu, bo i ją robił Gajl. Najwyżej przytnę ją tak, żeby widać było tylko herb w centrum - jest on Gajlowski.
Chciałem jeszcze jedną sprawę poruszyć. Cieszę się, że znowu dodajesz herb szlacheckie. Mam jednak małą uwagę. Otóż opierasz się na wizerunkach z przestarzałego herbarza z 2003 roku. Z punktu widzenia grafika wizerunki te są zdezaktualizowane w kwestiach takich jak barwy, ale z punktu widzenia heraldyka szczegóły te są istotne. Wizerunki najnowsze można zobaczyć w elektronicznej wyszukiwarce Gajla. I tak, Korwin powinien mieć labry podbite czernią. Hippocentaur natomiast występuje u Gajla w kilku wersjach i zdaje się, że ten wizerunek który zwektoryzowałeś był czymś na kształt syntezy tych wersji. Ta wersja z murawą powinna mieć barwy takie Gajl dał też w 2007 roku nieco inny, bogatszy wizerunek herbu książęcego Gedroyciów. Jego też było kilka wariantów, ale ten konkretny, który zwektoryzowałeś, wygląda u niego jak ten. Nie podaję tu linku do wyszukiwarki, bo w niej Gajl nie zamieszcza płaszczy dla herbów książęcych. Ogólnie miałbym prośbę, żebyś przy wektoryzacji konsultował się z wyszukiwarką na wypadek gdyby rastry z commons się zdezaktualizowały. W razie wątpliwości, np. w przypadku wielu wersji herbu czy dużych rozbieżności na linii rok 2003 a rok 2007, służę pomocą. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:40, 3 March 2010 (UTC)
 • Niestety dotyczy to też tego Korwina odmiennego. Jeśli chodzi o wyszukiwanie nowszych wersji to mogę chętnie to weryfikować na bieżąco gdy będziesz ładował nowe grafiki, ale wtedy musisz się liczyć z tym, że zostaniesz zalany toną korespondencji o charakterze przytruwania:) Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 13:12, 3 March 2010 (UTC)
 • Bardzo ładnie. Dobrze, że nie dałeś się zmylić brakiem dewizy w wersji internetowej, bo jak mówię, pewne elementy dodatkowe zostały tam pominięte. W ogóle ładny ten szablon, tylko mam drobną uwagę. Jest on jakoś tak skonstruowany, że tarcza zlewa się z wnętrzem hełmu. Nie wiem czy orientujesz się o co mi chodzi. W miejscu styku tarczy z tym czerwonym wypełnieniem spodniej części hełmu brak jest linii konturowej tarczy. Avalokitesvara (talk) 17:23, 3 March 2010 (UTC)
 • Dobrze, że zwektoryzowałeś ten szablon i dogadałeś się z pierwotnym autorem. Myślę, że jest to ciekawa alternatywa szablonu gajlowskiego i warto dodać ją jako opcjonalny szablon na Wikiprojekcie:Herby.

Ja zaś mam pierwsze problemy przy licencji gajlowskiej. Skontaktowałem się z Masurem i okazało się, że jakiekolwiek ograiczenie 150x150 px stoi jednak w sprzeczności z licencją cc-by-sa. Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Gajla o całkowite tego zniesienie. W przeciwnym razie grozi nam kasacja wszystkich gajlowskich grafik:( Avalokitesvara (talk) 19:05, 3 March 2010 (UTC)

Herby[edit]

Większościowe stanowisko w sprawie herbu Oszyk prezentuje Gajl. Powołuje się on na Chrząńskiego i Ostrowskiego. Mniejszościowe oczywiście też kiedyś trzeba rozpatrzeć. Może wezmę się za to za jakieś sto lat:) Tymczasem jednak, opis jest do zmiany.

Zauważyłem jedną rzecz. W niektórych licencjach chyba w złej kolejności wpisujesz cc-by-sa-all|GFDL, powinno być GFDL|cc-by-sa-all, bo licencja się wyświetla źle.

I jeszcze jedno. W herbie Korzbok dałeś wierzch labrów tych pod koroną czerwony. TAkie niedopatrzenie małe, jak sądzę. Pzodrawiam. Avalokitesvara (talk) 18:49, 4 March 2010 (UTC)

 • Witam, mam dziś pytanie o różnych Zawadzkich. Skąd pochodzą informacje o przyporządkowaniu poszczególnych nazwisk (np. Brodda) różnym odmianom tego herbu? Czy aby na pewno są to nazwiska, czy tylko jakieś przydomki? Następnie - czy ten Buttner-Zawadzki to odmiana herbu Zawadzki? Oprócz nazwiska nie widzę żadnej między nimi wspólnej płaszczyzny, a samo nazwisko to za mało. Podobnie z Russek-Zawadzki. Kolejne pytanie też o ten herb - skąd pochodzi nazwisko Russek? U Gajla, za Ostrowskim, herb nazywa się Rostke II (albo nawet IIb) i przyporządkowane jest mu nazwisko Rostkowski. W ogóle ten artykuł nadaje się do gruntownej poprawy, ale to już zapewne nie do Ciebie sprawa:) Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:09, 8 March 2010 (UTC)
Dzięki za dane kontaktowe i informacje o węzłach. Faktycznie, w tym hełmie jest sporo zbędnych. Przyznam, że nie przywiązywałem do tego wielkiej wagi, postaram się uważać w przyszłości. Ale to jeszcze nic, gdybyś widział jeden z moich plików ze "śmieciami" w postaci nieużywanych gradientów i niewidzialnych elementów:) Taki to miał wagę liczoną w megabajtach, a ja ni w ząb nie wiedziałem dlaczego:) Dopiero późńiej nauczyłem się, że należy opróżniać plik defs. Avalokitesvara (talk) 14:23, 8 March 2010 (UTC)
 • Witam ponownie. Zauważyłem Twój nowy szablon. Bardzo ładny, ale jest mały problem. Otóż taki zamknięty hełm powinien być stosowany dla herbów, które zaginęły przed końcem XV wieku, ewentualnie dla średniowiecznych wersji herbów. Polska heraldyka natomiast od XVI wieku ukochała hełm prętowy. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu to mam gorącą prośbę o używanie hełmu prętowego. Druga sprawa - dowiedziałem się o tym od Steifera. W przypadku, gdy klejnot jest na wprost, hełm również powinien być raczej na wprost. Nie jest to reguła, aczkolwiek dużo tu logiki (kierunek klejnotu zgodny z kierunkiem hełmu) i niektórzy autorzy (np. Znamierowski) ją stosują. Zatem tutaj w sumie sam zdecyduj, ale o ten hełm prętowy jednak bym prosił:) Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:55, 11 March 2010 (UTC)
 • Dzięki za poprawki. Nie zmieniają one faktu, że hełm "żabi pysk" wyszeddł Ci rewelacyjny i na pewno się przyda. Może warto go załadować osobno, bo np. w artykule o hełmach herbowych mamy same rastry... Avalokitesvara (talk) 16:09, 11 March 2010 (UTC)
 • Dobry pomysł z tymi gotowymi elementami. Ponieważ kwestia licencji gajlowskich nie posuwa się tak gładko jak miałem nadzieję, no i zainspirowałeś mnie własnym podejściem do stylizacji, postanowiłem spróbować stworzyć coś na własną rękę. Chciałbym zasięgnąć Twojej opinii na temat efektu, jaki uzyskałem: POL COA Wąż.svg Avalokitesvara (talk) 14:26, 12 March 2010 (UTC)
 • Poprawiłem to, co sugerowałeś. Jak jest teraz? Avalokitesvara (talk) 22:00, 12 March 2010 (UTC)
 • Ostrowski, powiadasz? Hmm, tam jest jeszcze u niego taka linia między prętami a koroną. Zastanawiam się co to. Końcówka labrów, czy może zaznaczenie miejsca styku zamykanej części hełmu z resztą... Zastanawiam się też, czy nie powinienem czasem wypełnić tych prześwitów u siebie w koronie. Co o tym myślisz? Poradzę się chyba Steifera, czy taki prześwit jest dopuszczalny z punktu widzenia heraldyki. Avalokitesvara (talk) 11:00, 14 March 2010 (UTC)
 • No tak, potwierdzam Twoją obserwację co do objętości pliku. Jeśli chodzi o tekst to naturalne, że powstała z niego ścieżka ma bardzo dużo węzłów. Zastanawiam się, czy rozdzielenie jej na mniejsze mogłoby wagę pliku zmniejszyć? Jeśli chodzi o te niepotrzebne gradienty itp. to wystarczy chyba wybrać "wyczyść definicje" z menu "plik". Możnaby to jeszcze tam dopisać. Raz, ale tylko raz, spotkałem się jeszcze z innym problemem. Mianowicie były jakieś niewidzialne obiekty (być może na innych warstwach), których nie dało się zaznaczyć z ctrl+a. Dopiero przycisk zaznaczający wszystkie obiekty na wszystkich warstwach pozwolił mi się ich pozbyć. Zobacz proszę np historię pliku herbu Alant. Wersja z 27 stycznia 2009 to potwór z 8,55 MB, podczas gdy aktualna ma 136 KB. Siedziały tu i nieużywane gradienty i ścieżki przycinające, a także bodaj jeden niewidzialny obiekt. Avalokitesvara (talk) 13:39, 14 March 2010 (UTC)
 • Witam po przerwie. Te moje labry nie dawały mi spokoju. Nie podobały mi się po prostu. Zrobiłem nowe, inspirując się trochę Paprockim. Co o nich sądzisz? Avalokitesvara (talk) 17:49, 29 March 2010 (UTC)
  • Te nowe labry są fantastyczne, najbardziej mi przypadł do gustu wzór z Frentzela. Myślę, że wypadałoby dodać nowe wzory herbów na Wikiprojekcie, bo wiszą tam tylko szablony Steifera i Gajla, niech będą i Bastianowa:) Postaci ludzkie Sodacana też już parę razy używałem i fakt, ich przerabianie jest mordęgą - każdy odcień barwny to osobny obiekt z wielką ilością punktów kontrolnych. Zatem jakaś prostsza alternatywa, ale jednocześnie równie estetyczna, może się okazać wielce przydatna. Avalokitesvara (talk) 18:52, 29 March 2010 (UTC)
 • Ok, wypróbuję szablon w nowym kształcie. Zmodyfikowałem nieco te labry. Teraz wyglądają tak. Jak jest teraz? Pytam, bo chciałbym już wyprodukować kilka innych herbów z nowym szablonem;) Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 18:00, 30 March 2010 (UTC)
  • Herb Freznel jest zrobiony idealnie. Wygląda dokładnie jak u Ostrowskiego. W kwestii tego hełmu w herbie Topór, to jest podyktowane regułą, o której pisałem wcześniej, żeby hełm zwrócony był w stronę klejnotu. Avalokitesvara (talk) 18:52, 30 March 2010 (UTC)
POL COA Porwik.svg

Witam. pl:Gorawin (herb szlachecki) powinien mieć jeszcze dewizę NESCIA FALLERE VITA. Brakuje jej w elektornicznej wyszukiwarce, bo są tam tylko herby, klejnoty, hełmy, korony i labry. Pozdrawiam i życzę przy okazji wesołych, pogodnych i spokojnych Świąt. W prezencie "pisankowy" herb szlachecki - Porwik:) Avalokitesvara (talk) 12:18, 2 April 2010 (UTC)

Jeszcze jedna prośba - o odmianę herbu Fogelveder z Ostrowskiego - Fogelveder II. Miała ona się różnić od podstawowej tym, że postać w klejnocie była pozbawiona ramion. Avalokitesvara (talk) 17:04, 2 April 2010 (UTC)

Wielkie dzięki. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 19:27, 2 April 2010 (UTC)

File:POL gmina Słaboszów COA.svg[edit]

Zwrócił się na OTRS wójt gminy Słaboszów i twierdzi, że to nie jest herb i że aktualnie gmina herbu nie ma. Jak sprawdziłem w Wikipedii - 31 grudnia usunąłeś ten herb z hasła w:pl:Gmina Słaboszów i słusznie. Jednak w takim razie jest problem z tym plikiem. Jeśli bowiem jest on zrobiony na wzór jakiegoś projektu herbu, który nie został zaakceptowany przez Radę Gminy - to nie można oznaczyć go jako PD-Polish bo pod to podpadają tylko oficjalne znaki i symbole a nie ich projekty. Z drugiej strony, wójt twierdzi, że to nawet nie jest właściwy projekt, tylko nie wiadomo co :-) A skoro tak, to można uznać, że ów plik jest Twoją impresją na temat tego jak ew. mógłby wyglądać herb tej gminy i skoro tak - to masz do niego prawa autorskie (o ile to nie jest zbyt podobne do jakiegoś innego, wcześniejszego projektu tego herbu). W każdym razie - ja bym rozważył czy nie wywalić tej grafiki - bo ona albo narusza prawa autorskie projektanta herbu, albo wprowadza w błąd co do wyglądu przyszłego herbu tej gminy. Na razie nie znakuję tego herbu - tylko proszę o samodzielne podjęcie decyzji co z tym fantem począć :-) Polimerek (talk) 12:15, 18 March 2010 (UTC)

Re: Zgoda[edit]

Witaj. Zjawisko takie jest niestety bardzo szerokie. Tadeusz Gajl jest go świadom i interweniuje w najbardziej rażących przypadkach. To jest niestety/stety skutek wielkiej popularności jego przedstawień, tak, że powoli, dla wielu ludzi herb=herb gajlowski. Tego konkretnego przypadku pewnie autor nie zna, ale coś mi się wydaje, że to przedstawienie wzięte jest z Wiki. Z tego starego wizerunku rastrowego, załadowanego dawno temu. Gdyby nawet tak nie było, to jak odróżnić, czy to jest wzięte z Wiki, czy z książki? W przypadku Wiki, to tamten grawer łamie chyba tylko nasze zasady - czyli m.in. o podaniu autorstwa.

Przy okazji, mam i dobre wiadomości. Tym razem mamy już na pewno zgodę Gajla na wektoryzacje i wykorzystywanie grafik. P. Gajl to jednak idealista i ostatecznie zaakcepotawał pewne negatywne dla siebie skutki propozycji, jaką mu przedstawiłem. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 09:14, 8 April 2010 (UTC)

Herb Kubin[edit]

Witam. Opis elementów wykorzystanych przeze mnie w herbie Wlk. Księstwa Poznańskiego jest heraldyczny. Zatem to, co na rysunku jest po prawo, w opisie jest po lewo:) Reasumując, rycerza zrobiłem ja. Sodacan zrobił dzikiego człowieka. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 19:47, 17 April 2010 (UTC)

 • Nie nie, z herbem wszystko jest w porządku. Tylko o autorstwo rycerza mi chodziło. Pomyślałem sobie, że pomyliłeś się z autorstwem rycerza, bo miałem w opisie autorstwa u siebie, że zrobiłem "left supporter". A lewy trzymacz dla patrzącego na obrazek to był dziki człowiek, a nie rycerz. Natomiast dla heraldyka to właśnie rycerz:) Hmm, zawiłe to trochę. W każdym razie zmieniłem teraz opis na przystępny dla laika. Pozdr. Avalokitesvara (talk) 09:45, 18 April 2010 (UTC)

Herb Niegowy[edit]

Witam. Jestem zachwycony jakością grafiki "POL gmina Niegowa COA.svg" POL gmina Niegowa COA.svg stworzonej przez Ciebie z tak marnego oryginału rastrowego. Dlatego muszę wręcz prosić o wykonanie grafiki herbu Niegowy (samej wsi - w przeciwieństwie do gminy). Herb pokazany jest tutaj: [1]. Widnieje też na i w książeczce o dziejach Niegowy. Chętnie udostępnię zeskanowaną grafikę rastrową wysokiej rozdzielczości. W jakim formacie i jaką drogą byłoby najwygodniej?--Ben4Wiki (talk) 09:25, 28 April 2010 (UTC)

Słuchaj, pracujesz szybciej, niż ja sprawdzam moją pocztę! Dziś patrzę i oczom nie wierzę. Herb już istnieje. Wielkie dzięki. Herb jest bardzo dobrze narysowany. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Narysowałeś oczy biskupa szeroko otwarte. Patrząc na grafikę rastrową jestem przekonany, że te grubsze kreski po obu stronach nosa (poniżej brwi), z których zrobiłeś linie rzęs dolnych powiek, a pomiędzy nimi a brwiami narysowałeś oczy, są w rzeczywistości liniami rzęs górnych powiek, a oczy są skierowane w dół lub wprost, ale tak lekko otwarte, że całe widoczne części gałek ocznych mieszczą się we wspomnianych grubszych kreskach. Prześlę Ci emaila z grafiką z podkreśleniem, jak widzę układ oczu. Szeroko rozwarte oczy ujmują biskupowi, że tak powiem, świętobliwości, dlatego prosiłbym bardzo o poprawkę. Co do kolorów to są rzeczywiście zbyt jaskrawe. W książeczce każdy z trzech wizerunków herbu jest trochę inny pod względem kolorów, ale powiedziałbym, że (hexRGB) D9C022 jako żółty, 8D1D2C jako czerwony, 276235 jako zielony i F4F8F4 jako biały będą dobrym przybliżeniem. Herb, wydaje mi się, jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nie wiem nic o istnieniu ustawy definiującej kolory. A nawet gdyby się kiedyś pojawiła, to zawsze można poprawić.--Ben4Wiki (talk) 22:32, 4 May 2010 (UTC)
Zapomniałem oficjalnie podziękować Ci za wykonanie pierwszorzędnej grafiki "POL Niegowa COA.svg" POL Niegowa COA.svg. Czynię to niniejszym. Wielkie dzięki! Naprawdę szkoda, że nie przypomniałeś sobie wcześniej o gotowym biskupie. Jest przecież trudniejszym elementem herbu. Ale informacja o zbieżności postaci na herbach jest fajną ciekawostką, która się może jeszcze przyda... A tak w ogóle to nadeszła mnie ochota stworzenia czegoś w SVG. Oczywiście zaczynam od prostych figur. Gdy coś wypocę, to się pochwalę. --Ben4Wiki (talk) 11:58, 18 May 2010 (UTC)

Problem[edit]

Witam. Mam pewien problem techniczny. Herb Kongresówki, przy którym dłubałem od lutego, nie wyświetla się po załadowaniu. Nie miałbyś może jakiegoś pomysłu co do przyczyn? Obraz jest wprawdzie bardzo dużym plikiem, ale limitu 100MB nie przekracza... Avalokitesvara (talk) 13:17, 30 April 2010 (UTC)

 • Wielkie dzięki za radę. Postaram się skasować jak najwięcej punktów bez utraty kształtów. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 19:10, 30 April 2010 (UTC)
 • Problem rozwiązali za mnie inni:) Dowiedziałem się przy tym o ciekawej funkcji "klonuj", która działa jak "kopiuj" przy o wiele mniejszym zużyciu przestrzeni. Po użyciu klonowania na powtarzających się elementach, plik jest ponaddwukrotnie chudszy! Avalokitesvara (talk) 14:46, 3 May 2010 (UTC)

Odmiany Tarnawy[edit]

Witam. Zgodnie z obietnicą daną koledze Macbulwa, dopracowałem artykuł o herbie Tarnawa. Brakuje już tylko galerii odmian i tu prośba do Ciebie. Czy mógłbyś zrobić, używając tego samego stylu co dla Tarnawy, odmiany tego herbu? Znalazłem trzy: Łopatacki, Petrykowski i baronowski Bystram. Pozdrawiam, Avalokitesvara (talk) 15:17, 27 May 2010 (UTC)

 • Wielkie dzięki, wyszło, jak zwykle, super. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 20:23, 28 May 2010 (UTC)
 • Hej, jest mały błąd w herbie Bystram. Otóż korona arystokratyczna na tarczy pod hełmem powinna być siedmiopałkowa. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 07:01, 31 May 2010 (UTC)
 • To istotne. 7 pałek przysługuje baronom, 9 pałek - hrabiom. Avalokitesvara (talk) 21:01, 31 May 2010 (UTC)

File:POL powiat oleśnicki COA.svg[edit]

Witaj. Na zgłoś błąd ktoś napisał, że w herbie brakuje jednego piórka [2]. Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 09:28, 1 June 2010 (UTC)

Herb Newlin[edit]

Hej, mam prośbę. Dorobiłbyś inną wersję herbu Newlin? Tę bez numerka 2. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 09:02, 16 June 2010 (UTC)

File:POL powiat białostocki COA.svg[edit]

Jakiś urzędnik ze starostwa w arcie o herbie zamieścił takie uwagi: [3]. Najlepszy rysunek herbu jaki znalazłem jest tutaj: [4]. Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 10:38, 22 June 2010 (UTC) P.S. Teraz piszą, że jest błędny a jak kilka lat temu prosiłem o przesłanie uchwały z załącznikiem to nie raczyli nawet odpowiedzieć :/.

File:POL_Białka_Tatrzańska_COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg File:POL_Białka_Tatrzańska_COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.
Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!


Afrikaans | العربية | Български | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Magyar | Bahasa Indonesia | Íslenska | Italiano | 日本語 | 한국어 | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk bokmål | Occitan | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Shqip | Српски / srpski | Svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Herr Kriss (talk) 21:56, 27 August 2010 (UTC)

Herb Taczała[edit]

Hej, mam dwie prośby, czy mógłbyś zrobić żurawia w tym herbie szarego? Tym razem szary to rzeczywiście szary, a nie srebrny:) I druga prośba - o wersję drugą tego herbu, oznaczoną na herbyszlachty.pl jako Taczała2. Pozdrawiam i z góry dzięki. Avalokitesvara (talk) 14:47, 10 October 2010 (UTC)

Poprawne wersje herbow[edit]

Jesli poprawiasz herb, bo poprzedni autor narysowal go zle (nie wzial ustawy, mial zly wzor etc.) to dwie opcje:

 1. albo nadpisujesz (przeslij nowa wersje pliku) stary herb, swoim poprawnym (mozesz tez calkowicie zmienic jego opis, zebys byl jedynym autorem) - patrz: File:POL Debrzno COA.svg (zerknij tez w historie strony: [5])
 2. albo stary-niepoprawny przenosisz pod inna nazwe (np. POL Wiocha COA incorrect.svg) a swoja dobra wersje ladujesz pod nazwa zalecana POL Wiocha COA.svg.

Inaczej sie robi balagan. Jak potrzebujesz przeniesc jakis plik to wal do mnie smialo. Masur (talk) 11:57, 25 October 2010 (UTC)

ps. jak twoja wersja to po prostu np. wersja aktualna, a poprzednia tez byla dobra (znaczy merytorycznie dobra), ale zostala zmieniona (np. nowy herb, nowa ustawa), czyli nastapila zmiana merytoryczna to wtedy taki stary herb przenosimy pod POL Wiocha old COA.svg, a aktualny ladujemy pod zalecana nazwa. Masur (talk) 11:59, 25 October 2010 (UTC)

 • herbow szlach. to nie dotyczy - oczywiscie. Piszesz: nie niszczyć pracy innych nadpisując ich pliki ale swój zamieszczać pod nową nazwą z dodatkiem "alt" jako wersję alternatywną. Wybór wersji należał więc do autora artykułu, który decydował - tak, ale wylacznie (!) jesli mamy do czynienia z merytorycznie rownowaznymi wersjami. Jednak gdy jedna z nich jest poprawna wg zrodel i jest idealna kopia, powiedzmy zalacznika do ustawy, a druga interpretacja autora, to nie mamy juz wersji rozwnowaznych a poprawna i niepoprawna. Zatem tak samo, poprawiajac literowke na schemacie, po prostu nadpisalbym poprzednia wersja, nawet gdyby to oznaczalo calkowita zmiane autora i wersji (i wtedy poprawiamy opis. pkt.1.) albo bledna wersje przenioslbym pod odpowiednia nazwe, a swoja wgral pod poprawna. Jak chcesz wlacze ci uprawnienia do przenoszenia plikow pod inne nazwy, bedziesz mogl sobie sam radzic? Masur (talk) 15:44, 25 October 2010 (UTC)
  • Masz wlaczone mozliwosci przenoszenia plikow. Na gornej belce, tam gdzie edytuj i inne guziki powinienes miec dwie opcje: "przenieś" i "przenieś i zamień". Druga automatycznie powiadamia bota, ktory zmieni linki, zatem jej uzywamy z najwieksza rozwaga! (wlasciwie nie uzywamy do ww. sytuacji dot. herbow, ale mozesz jej uzyc, jak np. widzisz jakis plik, ktory ma złą nazwę /blad, niescisla, etc./). Wtedy bot przelinkuje, a ty po jakis 24h mozesz zglosic do usuniecia redirect. W przypadku sytuaci z herbami o ktorej rozmawialismy to stary-zły herb przenosisz pod nazwe alternatywna, a nowy ładujesz na jego miejsce. Moze to wymagac skasowania wczesniej redirectu lub recznego (!) wsadzenia strony opisu, ale to nic takiego i napewno wyczaisz o co biega. Jak cos to pytaj smialo. Masur (talk) 17:28, 25 October 2010 (UTC)

File:POL gmina Jaraczewo COA.svg[edit]

Català | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | فارسی | Suomi | Français | עברית | Magyar | Հայերեն | Italiano | 日本語 | Македонски | Nederlands | Polski | Português | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:

 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, ask its master (Filnik) or go to the Commons:Help desk. --Filnik 10:55, 20 November 2010 (UTC)


File:POL COA Chłusowicz.svg[edit]

Català | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | فارسی | Suomi | Français | עברית | Magyar | Հայերեն | Italiano | 日本語 | Македонски | Nederlands | Polski | Português | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:

 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, ask its master (Filnik) or go to the Commons:Help desk. --Filnik 19:41, 29 November 2010 (UTC)


File:POL COA Czarnecki.svg[edit]

Català | Čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | Español | فارسی | Suomi | Français | עברית | Magyar | Հայերեն | Italiano | 日本語 | Македонски | Nederlands | Polski | Português | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:

 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, ask its master (Filnik) or go to the Commons:Help desk. --Filnik 20:21, 15 December 2010 (UTC)

Herb województwa opolskiego[edit]

Czy mógłbyś poprawić kolor niebieski na RGB 15 110 178. 10 lat po uchwaleniu herbu przypomniało im się żeby określić precyzyjnie kolory: [6]. Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 16:45, 28 December 2010 (UTC) P.S. Szczęśliwego Nowego Roku!

Herb Gminy Babice[edit]

File:POL gmina Babice COA.svg - czy znalazlbys moment, zeby go zrobic dokladnie wg statutu? Glownie kolory, brak przezroczystosci na literce B, moze inne detale. Patrz: http://www.babice.pl/index.php?id=37 załacznik nr 3. Ja wlasnie sprokurowalem flage (File:POL gmina Babice flag.svg) - z niej mozesz wziazc ta literke B, bo ja nieco bardziej wg krawedzi z załacznika zrobilem. Wiesz, zeby byly identyczne. Dzieki. Masur (talk) 08:32, 2 January 2011 (UTC)

Plik SVG[edit]

Witaj, walczę z plikiem .svg i nie mogę sobie poradzić. Najpierw był za duży, teraz jest za mały. Gdzie najlepiej przy tworzeniu ustawić wielkość pliku, aby pasowała najlepiej na commons? Dzieki za odp. --Cojan (talk) 12:16, 2 February 2011 (UTC)

Re: Kolory w herbie Szczecina[edit]

Dzięki. Przydałoby się opracować także File:POL Szczecin flag.svg. Pozdrawiam JDavid (talk) 15:41, 3 February 2011 (UTC)

File:POL Orzeł Piastowski COA.svg[edit]

Witaj. Przeszukując źródła i opierając się nich, chciałbym Ciebie prosić o zmianę nazwy pliku File:POL Orzeł Piastowski COA.svg na File:POL Przemysł II 1295 COA.svg. Nazwa Orzeł Piastowski jest myląca i wprowadza niektórych w błąd, ponieważ orłów piastowskich jest całkiem sporo, a ten jest jednak jedną z wersji. Ponieważ nie chcę przysparzać Ci dodatkowej roboty zajmę się całym przelinkowaniem. Dziękuję za odpowiedź. JDavid (talk) 14:36, 9 February 2011 (UTC)

Herb Powiatu Mysliborskiego[edit]

Witaj. Czy mógłbyś zrobić wektor File:Herb Powiatu Mysliborskiego.png. Wydaje się aktualną wersją. A we fladze mamy stary herb File:POL powiat myśliborski COA.svg. Widać, że się zgadza z załącznikami urzędowymi (s. 146). Dziękuję JDavid (talk) 18:39, 10 February 2011 (UTC)

Stary herb Świętochłowic[edit]

Witaj, mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbyś poprawić stary herb Świętochłowic, który obecnie wygląda niezbyt dobrze [7]. Pamiętam jak świetnie zrobiłeś obecny herb. Pozdrawiam Adik7swiony (talk) 19:39, 26 February 2011 (UTC)

Herb gminy Wielbark[edit]

Witaj. Czy mógłbyś zwektoryzować herb gminy Wielbark (s. 2)? Dziękuję JDavid (talk) 12:30, 27 February 2011 (UTC)

Herb powiatu bolesławieckiego[edit]

Witaj! Ktoś załadował taki: File:POL powiat bolesławiecki COA.jpg herb powiatu bolesławieckiego i podmienił w arcie [8]. Czy mógłbyś poprawić (oczywiście bez tego napisu). Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 11:07, 7 March 2011 (UTC)

 • Nazwę rastra zmieniłem pod File:POL powiat bolesławiecki COA.jpg. Do twojej wersji dodałem odpowiednie źródła świadczące o licencji {{PD-Polishsymbol}}. Wraz z dziennikiem urzędowym z wersją monochromatyczną, która wskazuje na barwę białą tarczy. PDF s. 21. Jakby przywracał to daj znać. Jakby miał wersję rastrową bez widocznej kompresji, też :) JDavid (talk) 12:30, 8 March 2011 (UTC)
  I jeszcze strona BIP powiatu prezentuje białe tło czyli heraldycznie srebrne :) JDavid (talk) 12:35, 8 March 2011 (UTC)
  Albo wyślij go do mnie to z nim pogadam o licencji "Jego pliku", któremu nadał autorską licencję. JDavid (talk) 12:59, 8 March 2011 (UTC)
  Dla przykładu, herb który wykonałeś jest objęty dwoma licencjami, jedna to PD-Polishsymbol (ponieważ został umieszczony w dokumencie i jest ustanowionym symbolem), natomiast druga cc-by-sa-2.5 obejmuje twoją pracę opartą na wzorze nie objętym prawem autorskim, dlatego przy polu autor widnieje twój nick, bo to Twoja praca, a jak znamy autora wzoru też go podajemy. Natomiast on przedstawił, że to on jest autorem tego pliku JPG lub cyfryzacji wzoru, w co powątpiewam. Nadał także licencję jako autor, że jest to PD. Pliki tego rodzaju, jeśli nie zna się autora powinno się po prostu wrzucać jako PD-Polishsymbol ze wskazaniem dokumentu potwierdzającego tak ową licencję. Chyba o to pytałeś tak? JDavid (talk) 13:23, 8 March 2011 (UTC)
  Nie nie, ja zmieniłem "nazwę pliku", a nie licencję. Dodałem także źródło świadczące o licencji. {{Polishsymbol}} to przekierowanie (redir) do {{PD-Polishsymbol}}, więc po prostu podaję link do bezpośredniego szablonu licencji. JDavid (talk) 17:59, 8 March 2011 (UTC)

herb Gliwic[edit]

Witaj. Czy mógłbym Ciebie prosić o zwektoryzowanie File:Gliwice CoA.png? Wzór jest poprawny. Potem dodam źródło. Zapodam też bota, by podmienił na innych Wikipediach Twoją wersję SVG. Obecnie jest wersja kompletnie nie poprawan File:Gliwice herb.svg. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam. JDavid (talk) 17:59, 9 March 2011 (UTC)

Hej. Znalazłem także stary herb Gliwic. Dość ciekawa praca. Miałbyś czas też na nią? JDavid (talk) 13:55, 11 March 2011 (UTC)
Tak. Tylko widać wyraźnie, że linie File:POL Gliwice old COA.svg, tzn. zaznaczające pióra orła, tarczy herbowej, dachu wieży i cegieł, a także kontury zaznaczające wstążkę są barwy czarnej, a nie czerwonej. Wynika to ze skanu lub starości druku. Widać wyraźnie, że kolory wszystkie przeszły przez deseń czerwieni. Więc IMO wypadałoby poprawić wskazane kontury na czarne. Wyraźnie to potwierdza wersja monochromatyczna, zawarta w pliku ze wzorem. Dziękuję i pozdrawiam JDavid (talk) 10:04, 13 March 2011 (UTC)

Herb Chorzowa[edit]

Witaj. Znalazłem także prawidłowy herb Chorzowa. Kolory zostały ustalone w załączniku nr 5, więc od razu Ci je przestawiam w RGB:

   #3342b5 blue colour ⇒ Pantone® 2728 C ⇔ RGB 51/66/181
   #cc292b red colour ⇒ Pantone® 1797 C ⇔ RGB 204/41/43
   #f7d117 yellow colour ⇒ Pantone® 116 C ⇔ RGB 247/209/23

JDavid (talk) 20:05, 11 March 2011 (UTC)

Herb Tychów[edit]

Witaj. Znalazłem także wzór herbu Tychów. Obecny wzór z błędami File:POL Tychy COA.svg, należałoby przenieść. Jak pamiętam wiesz jak to robić. Gdyby były jakieś problemy to mogę pomóc.

Kolory z załącznika:

   #f9d616 -- złoty - Pantone Matching 109 CVC -- RGB 249/214/22
   #0091c9 -- niebieski - Pantone Process Blue -- RGB 0/145/201

Pozdrawiam JDavid (talk) 19:14, 13 March 2011 (UTC)

Usunięte. W takich sytuacjach, możesz dokonać uploadu po przeniesieniu, gdy wyczyścisz treść strony z redirectem. Wtedy można zrobić upload. Po usunięciu przeze mnie redirecta (czyli jak teraz), plik musi być wgrany po przynajmniej parunastu minutach (jeszcze nie liczyłem dokładnie) ponieważ CommonsDelinker usuwa linki z artykułów. JDavid (talk) 20:25, 13 March 2011 (UTC)
Przeniosłem już bez tworzenia redirecta. JDavid (talk) 20:28, 13 March 2011 (UTC)
Generalnie to zdziwiłem się, że zacząłeś robić flagę, ponieważ wzoru żadnego nie widziałem. Przejrzałem statut i mówi tylko: "Zasady używania herbu i barw Miasta oraz insygniów władz określa Rada w odrębnej uchwale." (§3. ust. 3) i nic więcej. Czy robiłeś zatem nową flagę na podstawie wersji WarX-a? Portal FOTW przedstawia jako flagę herb na białym tle. Nie wiadomo czy w 2000 r. była ustanowiona flaga, lecz uchwała statutu z 2002 roku mógł całkowicie unieważnić hipotetyczną flagę. JDavid (talk) 22:18, 13 March 2011 (UTC)

Witaj. Zwracam się z prośbą o poprawienie herbu File:POL Wodzisław Śląski COA.svg. Załadowany został wzór pod File:POL Wodzisław Śląski COA.png. Ponieważ plik ten posiada jedynie 16 kolorów, co jest wynikiem konwersji skanu do pliku Dziennika Urzędowego - IMO powinno się pobrać kolory ze stosowanego przez urząd miasta wzoru czyli tej strony. Czyli:

   #e5231a -- Czerwony
   #0096d1 -- Niebieski
   #ffe001 -- Żółty
   #068f59 -- Zielony

Dziękuję JDavid (talk) 02:03, 16 March 2011 (UTC)

Zwracam też uwagę, że tarcza skanu jest bardzo minimalnie przekrzywiona. JDavid (talk) 02:18, 16 March 2011 (UTC)

Re: Herb województwa łódzkiego[edit]

Witaj. Szczerze powiedziawszy też nie rozumiem tej zmiany. Myślałem, że plik został załadowany lokalnie i został przeniesiony przez Ahonc na Commons, ale nic podobnego. Przeniósł on za pomocą bota plik pod nową nazwę, a stary plik został usunięty. Na Commons język angielski nie ma większej roli przy nazywaniu plików, jedynie przy kategoryzacji. Nawet wcześniej zastanawiałem się nad zmianą nazwy tego pliku. Możliwe, że przy kasowaniu tamtej wersji wybrano plik, który jest mniej zlinkowany przez inne projekty, by mieć mniej pracy. Przywrócę tamtą wersję i zlecę relinkowanie, ale może to zająć dużo czasu. Pozdrawiam JDavid (talk) 10:21, 17 March 2011 (UTC)

Would You?[edit]

Yours pictures of Polish Coats of arms are so beautyful! Would You make Denis COA (http://herbyszlachty.pl/herby_nazwiska.php?lang=en&herb=Denis)? --Arachn0 (talk) 12:40, 2 April 2011 (UTC)

Thanks a lot !!! It would be nice, if You would make some more, like this:

--Arachn0 (talk) 13:33, 10 April 2011 (UTC)