User talk:Ben4Wiki

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Welcome to Wikimedia Commons, Ben4Wiki!

Herb[edit]

Witam. Odpowiedź wysłałem mailem. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 17:57, 28 April 2010 (UTC)

No to herb gotowy. Zobacz i oceń, sprawdź kolory bo mogą się nieznacznie różnić. Jednak skanowane wydruki zmieniają mocno barwy. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 15:37, 3 May 2010 (UTC)
Z kolorami w wersjach elektronicznych jest zawsze sporo nieporozumień. Po pierwsze przekłamuje źródło jakim jest wydruk. Paleta stosowana w drukarstwie to CMYK a poza tym grafik przygotowujący materiał do wydruku przyjmuje kolory "na oko" bo najczęściej nie posiada danych składowych. Skaner znów przekłamuje, najczęściej rozmywa kolory i w efekcie uzyskany obraz mocno odbiega od oryginału. Najczęściej jednak w oryginale stosowano barwy czyste i takie starałem się oddać w tym herbie. Co do oczu, to uważam, że ich wyraz to sprawa drugorzędna ale spróbuję coś z tym zrobić. Co do historii herbu, to jeśli masz materiały możesz napisać artykuł na temat herbu i jego historii a poza tym warto byłoby rozbudować sam artykuł o wsi, bo wygląda dość mizernie a poza herbem posiada tez pewnie ciekawą historię. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 08:39, 5 May 2010 (UTC)

Jeszcze w sprawie "oczu". Okazuje się, że identycznego biskupa narysowałem już wcześniej. Szkoda, że o tym zapomniałem bo okazuje się, że jest on wykonany zupełnie poprawnie i mogłem go wykorzystać. Oczywiście herb już poprawiłem. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 09:32, 7 May 2010 (UTC)

Ależ oczywiście, są stałe elementy herbów tzw. mobilia herbowe, które występują w wielu herbach. Wykorzystuję to obecnie w tworzeniu kolejnych herbów rodowych. Ponieważ mam już tych herbów sporo (ponad 1000), mam z czego wybierać. Im więcej się ich ma, tym szybciej tworzy się nowe. Czasem wykorzystuje się prace innych grafików, o czym trzeba informować w opisie grafiki, ja jednak preferuję wykonanie każdego elementu samodzielnie. Cieszę się, ze spełniłem Twoje oczekiwania. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 14:25, 18 May 2010 (UTC)

Zabrze[edit]

Zabrze ma dwie dzielnice o nazwie Centrum:Centrum Północ i Centrum Południe :) Nemo5576 (talk) 16:47, 6 September 2010 (UTC)

Jak mapa to raczej http://gis.um.zabrze.pl/umzabrze/open.jsp :) Nemo5576 (talk) 13:31, 7 September 2010 (UTC)
Ja tam po prostu mam z tymi ulicami doświadczenie. Parę miesięcy temu odwalałem podobną robotę na zabrze.fotopolska.eu. Tylko ja bym to troche inaczej zrobił. Takie drzewko kategorii Zabrze=>Dzielnica=>Streets in Dzielnica (Zabrze). Daj znać czy Ci się pomysł podoba. A przy porządkach możesz korzystać z fotopolski, wszystkie ulice maja podane przez jakie dzielnice przebiegają, a że sam to robiłem wiem ze wszystko jest OK :) Przy okazji, z Zabrza jesteś? Nemo5576 (talk) 15:33, 8 September 2010 (UTC)

Niegowa[edit]

Witam. Te różnice, to jak sądzę wynik przekłamań, niekoniecznie musi tu być jakikolwiek błąd. A swoje błędy staram się naprawiać natychmiast po ich zgłoszeniu. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 18:18, 26 March 2012 (UTC)