User talk:CzakNoris

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search
Welcome to Wikimedia Commons, CzakNoris!

-- Wikimedia Commons Welcome (talk) 13:59, 20 April 2012 (UTC)

PN[edit]

Przepraszam, że tak długo. To jest wg mnie powalone. Nie możesz wrzucić, bo jest to chronione prawami autorskimi. A z drugiej strony wymaga się korzystania z tych norm, często nabijając komuś kasę. Herr Kriss (talk) 21:08, 21 April 2012 (UTC)

Jestem takiego samego zdania, co Herr Kriss. Z informacji dostępnych na stronie PKN wynika, że Polskie Normy i ich tekst można zakupić za odpowiednią opłatą, co wskazuje, że ich treść jest objęta prawem autorskim. Zgodnie z zasadą COM:PRP na Commons można wrzucić tylko te pliki, co do których mamy pewność, że nie są one objęte p.a. lub zostały udostępnione na którejś z akceptowalnych wolnych licencji (zob. Commons:Licensing); jeśli w przypadku tej normy nie można tego udowodnić, to lepiej nie przesyłać pliku stanowiącego część PN, gdyż zostanie on usunięty. odder (talk) 20:16, 21 October 2013 (UTC)
Dzięki za wyjaśnienie, najwyraźniej źle zrozumiałem Twoją pierwszą wiadomość. W takiej sytuacji, jeśli swoją grafikę stworzysz wyłącznie na podstawie takiej normy (a nie np. wrzucisz schemat stanowiący jej część, stworzony przez kogoś innego), to wszystko powinno być w porządku. Generalnie rzecz biorąc nie można skopiować samej informacji, a jedynie jej konkretne ujęcie, więc jeśli taki schemat stworzysz od początku do końca samodzielnie tylko inspirując się treścią normy, to raczej nie powinien on być naruszeniem praw autorskich. odder (talk) 20:56, 21 October 2013 (UTC)