User talk:Masur/Archive 3

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

Contents

File:KSIĘGA BRACTWA DOBREJ ŚMIERCI N NIEKRASÓW.JPG[edit]

Witam po raz 2. ]8-/ kompletnie nie rozumiem - dlaczego usunięto ten plik, podano źródło, autora (skanówki z gazety), - a umieszczono modyfikację oryginału--anso_os (talk) 12:59, 2 March 2010 (UTC)

 • na męczyłem się, aby wyciąć niepotrzebne rzeczy a ten mi plik usunął

Przenoszenie[edit]

Postaram sie przerobic obydwie te galerie, wlasnie koncze Kjpasa. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 16:42, 4 March 2010 (UTC)


Kasowanie zdjęć[edit]

Widzę właśnie, że zabrałeś się za kasowanie zdjęć lotniczych. One są wykonane przez Roberta Sawickiego w 2005 r., co też wpisałem w opisie każdego z nich. Od Roberta uzyskałem zgodę na ich publikację na Commons. Dlatego je publikowałem. --Pit1233 (talk) 21:19, 4 March 2010 (UTC)

Skasowałeś prawie wszystkie pocztówki z kategorii Old postcards od Bydgoszcz. Możesz podać przyczynę tak drastycznego kroku ? Prawie wszystkie z nich pochodzą sprzed 1914 r., podane były źródła, autorzy nie żyją. Czym one różniły się od pocztówek innych miast z kategorii Postcards of Poland, albo Postcards by city lub Postcards of former German territorries, których nie kasujesz ? Stare pocztówki innych miast są zamieszczane m.in. z portali http://www.castlesofpoland.com/prusy/bydg_poczt_de.htm oraz http://www.zeno.org/Ansichtskarten/M/Bromberg,+Posen (Zenodot Verlagsgesellschaft mbH), podobnie jak wiele z tych, które skasowałeś. Wybacz, ale przemawia przeze mnie rozgoryczenie i odechciewa mi się Wikipedii, gdzie jednym ruchem można przekreślić wielomiesięczną pracę, w tym przypadku mojej skromnej osoby. --Pit1233 (talk) 09:20, 5 March 2010 (UTC)

Kasacja plików graficznych w Historia Gryfic[edit]

Witaj! Skasowałeś wczoraj pliki w haśle - Historia Gryfic.

Mam prośbę. Zanim cokolwiek zrobisz w przyszłości - zapoznaj się dokładnie z opinią prawną w tej kwestii.

Kilka wypisów z ustawy o ochronie praw autorskich - Zobacz tu:

Art. 1.1 Przedmiotem prawa autorskiego, jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony--Robert Niedźwiedzki (talk) 19:51, 15 May 2010 (UTC) w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażania (utwór).

Art. 1.2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory: m.in. fotograficzne (Art. 1.2.3) -

Według obecnych norm fotografia jest uznawana za utwór, dawniej fotografie nie były uznawane za utwory.

I zapoznaj się szczegółowo z wypowiedzą prawną na temat starych fotografii - Zobacz tu:

Ten link prześlij osobom, które mogą tym być zainteresowane.

Pozdrawiam [[Wikipedysta:Kargul1965|<span style="color:#006633">'''Kargul1965'''</span>]] <sup>[[Dyskusja wikipedysty:Kargul1965|<span style="color:#000033">'''dyskusja'''</span>]]</sup> (talk) 16:15, 6 March 2010 (UTC)

Francuskie herrby[edit]

Cześć,

przeglądam herby gmin francuskich. W większości wypadków herby znajdują się na commons (wtedy jedyny wpis o prawach autorskich to jakiś combos z otwartych licencji, patrz: http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Nice_Arms.svg), ale zdażyło mi się znaleźć harby, które znajdują się tylko na francuskiej wiki (patrz: http://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:Logo_Nice.jpg) i przy nich używany jest szablon o ograniczeniach prawnych. Z tego co wypluło mi Google Translate wynika z tego szablony, że według prawa francuskiego herby nie są chronione prawem autorskim jako takim.

Więc mam dwa pytania: 1. Czy na commons nie powinien istnieć (może istnieje, a ja nie mogę znaleźć) jakiś szablon o prawach autorskich we Francji dotyczących herbów (wtedy zakładam, że francuskie herby na commons powinny być nim oznaczane)? 2. Czy według Twojej opinii mogę bez krępacji przenosić herby z francuskiej wiki na commons oznaczone podanym wyżej szablonem?

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam --Magul (talk) 21:18, 8 March 2010 (UTC)

Cybulskiego[edit]

Witam. Ponieważ jesteś z Wrocławia, a i brałeś udział w tworzeniu zasad ency ulic, to mam pytanie. Napisałem na razie na brudno hasło o ulicy Cybulskiego, chcę je dać na plwiki, a fotki na commons. Podobnie zresztą pytanie o plac M. Borna (Dąbrowszczaków). Mam pytanie o twą opinię, zanim rzucę tekst na plwiki, a fotki tu - czy hasła te mają szansę utrzymać się na plwiki? Bo zasady ency są tam wyśrubowane. Jednak wydaje mi się, że dla Cybulskiego: dwa muzea, kilka inst. naukowych uniwerku, jeden krasnal wrocławski i archiwum państwowe czynią ją istotną. Trudno też to rozdzielić na hasła szczątkowe, np. o samym jednym krasnalu. Dla M. Borna - KW PZPR, plus dwa instytuty naukowe UWr. Zapytałem też o opinię innego wrocławianina, Julo. Pozdrawiam serdecznie --Robert Niedźwiedzki (talk) 11:52, 12 March 2010 (UTC)

Gosławski - fotografie[edit]

Przepraszam najmocniej, ale wszystkie zgody spadkobierców zostały wysłane na OTRS. Nie rozumiem zatem czemu te fotografie usunięto. Proszę zerknąć do dyskusji nad przyznaniem medalu - tam poruszono ten wątek, ja stwierdziłem, że zgody mam i mogę wysłać, po czym je dostarczyłem. Czy można zatem te zdjęcia przywrócić? TR (talk) 15:58, 17 March 2010 (UTC)

Tak samo jest np. tutaj. Czemu zatem tamte fotografie zniknęły, a ta nie? TR (talk) 16:00, 17 March 2010 (UTC)
Co do tego zdjęcia - zgodę oczywiście mam, ale na piśmie w najbliższych dniach tego nie załatwię. Proszę mi jednak zaufać i dać więcej czasu - proszę mi wierzyć, że skoro nadesłałem pozostałe zgody, to i tę przyślę, jak tylko będę miał sposobność. TR (talk) 16:12, 17 March 2010 (UTC)
Zaręczam, że dostarczę również zgody do wszystkich plików, które były w haśle w:pl:Wanda Gosławska. Czy możliwe będzie ich przywrócenie? A, proszę zwrócić też uwagę na to, że linki do różnych zdjęć były w kilku innych Wikipediach (nie tylko w pl). Umieszczenie ich gdzie trzeba, opisy, etc. kosztowało mnie jednak trochę pracy i czasu, mam nadzieję, że wszystko wróci na miejsce. Co do zdjęć formalnie bez zgód - to oczywiście moje zaniedbanie, ale, jak wspomniałem, proszę mi zaufać, gdyż żadnego ze zdjęć nie użyłem bez zgody. Akurat tak się składa, że nie ma mnie teraz i w najbliższym czasie w domu, wszedłem na stronę główną, patrzę - mój artykuł i tu taka przykra niespodzianka. No, ale ważne, że już się wyjaśniło i widzę, że wszystko szybko wraca. Może jeszcze wieczorem uda mi się dostać do Internetu, wówczas zerknę. Pozdrawiam (akurat traf chciał, że z Wrocławia :))! TR (talk) 16:24, 17 March 2010 (UTC)
Łatwo znaleźć - generalnie są to wszystkie Wikipedie, do których interwiki zawiera polskie hasło o Józefie Gosławskim. Czyli en, es, fr, it, mn, nl i ru. Generalnie w miarę na bieżąco sprawdzałem, czy inne nic nie korzystały, ale raczej nie. Jeszcze cs, ale to było foto Chopina, więc się ostało. Jeśli były jeszcze jakieś fotki w haśle o Józefie Gosławskim, to też można przywrócić, gdyż zgody uzupełnię (właścicielem praw autorskich jest ta sama osoba, więc jeśli któreś z dzieł nie było wymienione, to przez nieuwagę najwyżej, ale wszystko uzupełnię). Ale u Wandy Gosławskiej, coś jeden plik nie działa... TR (talk) 16:41, 17 March 2010 (UTC)
Z monetkami (dukaty lokalne), to pewnie zajmie trochę dłużej. Ale medal z Lidzbarkiem naprawdę spokojnie można przywrócić, bo zgodę mam (przyślę, gdy tylko będzie to możliwe - prawa do niego ma spadkobierczyni). Poza tym chyba muszą te fotografie być na Commons, żebym dał linki do podpisu (tak zrobiłem z tymi poprzednimi dziełami). Prosiłbym zatem jeszcze o przywrócenie medalu z Lidzbarkiem (zdjęcie było w kilku artykułach na pl i na en, na innych chyba nie). Cieszę się, że udało się szybko wyjaśnić sprawę, a ja, jak napisałem, gdy tylko będę miał sposobność doślę brakujące zgody. Pozdrawiam! TR (talk) 20:56, 17 March 2010 (UTC)

Order za arcydzieło[edit]

MiszczSVG nadany przez szczepana - za kawał ciężkiej roboty - należy Ci się!

File:Stefan Read.jpg[edit]

Wiem o tym ;) Kontaktowałem się mailowo z administratorem tej strony i udzielił on zgody na ich użycie na wiki. Mam Ci ją przesłać? 99kerob (talk) 17:03, 22 March 2010 (UTC)

 • Rozumiem. Zgodę wysłałem, więc myślę, że wszystko powinno już być w porządku. 99kerob (talk) 17:14, 22 March 2010 (UTC)

Category:Rail tickets of Poland[edit]

Z całą ogromną sympatią do zawartości, ta kategoria to jakiś potworek licencyjny.

Wg mnie bilet może być:

 • PD-ineligible / PD-text a jeżeli nie, to
 • PD-Polishsymbol (do pewnego czasu przynajmniej)

jeżeli żadne z powyższych by nie działało, no to CopyVio natomiast w rzeczonej kategorii dominują licencje GFDL-self/CC-BY-SA czy PD-Self, w każdym razie że przesyłający (posiadacz biletów, a nie firma je wystawiająca) łaskawie je uwalnia. A jakaż tu twórczość uploadera jest, że czuje się licencjodawcą? Bo wymyślił taką i taką relację? Bo zeskanował? Trochę bez sensu. Napisz proszę co o tym myślisz. pozdrawiam Upior polnocy (talk) 09:45, 27 March 2010 (UTC)

PS. Widzę że dotyczy to także szerzej kategorii nadrzędnych (por. File:Fahrkarte St Gallen Ravensburg.jpg vs File:Grao de Castellón Billete La Panderola.jpg etc)...

Zamówienia na obrazki[edit]

Witaj!

Czy na Commons jest coś porównywalnego z zamówieniami na grafiki, której jest na polskiej Wikipedii? Musi być bardzo zregionalizowane. Gwiazda filmowa będzie w Krakowie za kilka dni, a ja na pewno nie. Mamy tylko jedno zdjęcie. Pozdr. --Starscream (talk) 11:38, 27 March 2010 (UTC)


Dziękuję. Ale listy dyskusyjne i ja, nie kochamy się wzajemnie odkąd zbliżam się do ćwierćwiecza istnienia swego. To już nie te czasy, kiedy byłem nastolatkiem. Ale co Cię zanudzam nieistotnościami?

Mniejsza o Kraków. To nie takie pilne. Zdjęcie owej gwiazdy mamy, choć nie w sukience. Niedawno dowiedziałem się, że w Warszawie zburzą bardzo znany sklep, w którym nakręcono bardzo znaną scenę, bardzo znanego filmu. Nie wiem jak bardzo się zmienił obecny wygląd od 1978 roku. Ale byłoby szkoda, gdyby umknął nam i zdjęcie nie znalazło się w haśle o filmie. Aby nie uniknąć podejrzenia o spam, przyślę Ci odpowiedni link na imejla. Jeśli wyrazisz zgodę. Wtedy poproszę Cię o dopisanie zamówienia w odpowiednim miejscu. Pozdr. --Starscream (talk) 16:25, 28 March 2010 (UTC)


Logo Deletion[edit]

Hi, I want to know the reason why do you delete the logo of Effitic (on march 26th 2010. This is the official logo of the society where I work, this logo is the property of this society. So I don't understand why can't I display it on the Effitic page ! Thanks. --{fr} My Wikipedia Page - 28 mars 2010 à 21:20 (UTC)


Logo Press Club Polska[edit]

Napisałem przecież, że jestem autorem znaku. To oczywiście znaczy nie tylko wykonanie pliku graficznego, ale przede wszystkim autorstwo projektu. Zgodnie z życzeniem wysłałem też oświadczenie pod permissions-commons-pl@wikimedia.org. Nie rozumiem dlaczego dodałeś informację o braku zezwolenia na tę grafikę i dodatkowo wyciąłeś mnie jako autora. Bardzo proszę o korektę. Pozdrawiam. Anamix (talk) 22:44, 28 mar 2010 (CEST)

Mozna uratowac?[edit]

File:Polish-soviet propaganda poster 1920 Polish.jpg - bez autora? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 15:18, 31 March 2010 (UTC)

Duplikat[edit]

File:Na bagnety.jpg - lepsza wersja, File:Hej! Kto Polaka na bagnety!!.jpg - gorsza? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 22:10, 3 April 2010 (UTC)

Fotki z Kutna[edit]

O ile pamiętam to na OTRS poszła zgoda autorki. Mowa o fotkach File:POL_Kutno_Ratusz_photo_by_Barwinek.jpg, File:POL_Kutno_ul_Królewska_photo_by_Barwinek.jpg, File:POL_Kutno_Plac_Przyjaźni_photo_by_Barwinek.jpg, File:POL_Kutno_Kościół_św_Wawrzyńca_photo_by_Barwinek.jpg. Od autorki z serwisu fotosik.pl uzyskałem w e-mailu taką oto zgodę:

barwinek Odp: Kutno Odp: Kutno 2008-02-24 16:32 2008-02-24 16:32 Witam serdecznie w kwestii zdjec Kutna na Wikipedie -bardzo chętnie, tylko szczerze p[rzyznam ze nie mam pojecia jak to zrobic:(..jakaś podpowiedź?

barwinek Odp: Kutno Odp: Kutno 2008-03-04 22:16 2008-03-04 22:16 Dzięki wielkie za wyręke drogi Krajanie;) to fajne uczucie zobaczyć swoje fotki przy takim opisie;)przyznam szczerze ze miałam taki nawał pracy ze nie miałam nawet kiedy do tego przysiąść - jeśli chcesz moge podesłac Ci te zdjecia w lepszej rozdzielczości i lekko podrasowane kolorystycznie;)jak będe miała coś nowego z Kutna nieomiszkam podesłać;)... a tak w ramach ciekawostek pod tym adresem inne moje prace http://www.panoramio.com/user/780426 pozdrawiam i dzieki raz jeszcze

A jak za mało to usuń, hasło Kutno jest gorzej niż beznadziejnie zilustrowane. --Hiuppo (talk) 09:58, 5 April 2010 (UTC)

To więcej nie będzie niż to co powyżej. Jak za mało to trudno. Nie moja strata. --Hiuppo (talk) 17:49, 5 April 2010 (UTC)

File:Rektor UAM Bronisław Marciniak 009.JPG[edit]

Plik ma prawdopodobnie błędną licencję - ładujący nie jest autorem i wątpię, aby miał PA do tego zdjęcia. W artykule o Marciniaku podał, że zdjęcie zmienia na prośbę Biura Rektora. Na pl:wiki poprosiłem go dzisiaj o zorganizowanie wysłania zgody na OTRS (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja_wikipedysty:Pawel.k.wojciechowski), ale tu by trzeba oznaczyć wątpliwą licencję, sądzę, że lepiej wiesz jak to zrobić właściwie. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 19:18, 8 April 2010 (UTC)

File:101_passenger_list.pdf[edit]

Bardzo proszę Cię o przywrócenie tego pliku.  « Saper // @talk »  17:34, 10 April 2010 (UTC)

Ok, dzięki za zwrócenie uwagi na duplikat.  « Saper // @talk »  17:45, 10 April 2010 (UTC)

Grafiki[edit]

Odpowiadam:

File:Wlodzimierz_Kolanowski.jpg – Zdjęcie zostało wykonane przez II wojną światową, prawdopodobnie w latach szkolnych Kolanowskiego. Autora nie znam, zostało opublikowane w „Słowniku biograficznym Śremu” z 2008 r.

File:Katedra_Poznan_przed_1939.jpg – Roman Stefan Ulatowski zmarł w 1959 r.

File:Leo_Baeck.jpg – Autor grafiki Ryszard Zawadzki zrzekł się praw do grafiki na rzecz „Śremskiego Notatnika Historycznego”, który jest wydawany przez Krzysztofa Budzynia. Krzysztof Budzyń obiecał mi w poniedziałek lub wtorek przesłać pisemną zgodę na wykorzystanie grafiki.

File:Olga_Rudnicka.jpeg – Olga Rudnicka udzieliła mi zgody na opublikowanie swojej fotografii. Zwrócę się do niej z prośbą o pisemne potwierdzenie tego.

File:Śremski Notatnik Historyczny.jpg – Skasowałeś ten plik, chociaż wydawca „Śremskiego Notatnika Historycznego”, Krzysztof Budzyń, wyraził zgodę a nawet nalegał na opublikowanie zdjęcia okładki jego czasopisma. W poniedziałek lub wtorek obiecał przesłać mi pisemną zgodę.

File:Latarnia_gazowa_Srem2.jpg, File:Latarnia_gazowa_Srem.jpg, File:Pumpenplac.jpg – zdjęcia zostały wykonane przez Szymona Majewskiego z Muzeum Śremskiego. Wyraził pisemnie zgodę na ich opublikowanie. Oto kopia korespondencji e-mailowej:

"Bardzo dziękuję!

Życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy i

pozdrawiam

Andrzej Matras


Original Message -----

From: <mayya77@o2.pl> To: "Andrzej Matras" <tlumaczsrem@gmail.com> Sent: Friday, April 02, 2010 2:55 PM Subject: Fotografie do Wikipedii.


Dzień dobry. Oczywiście. Proszę je wykorzystać. Wszysktkie trzy fotografie są mojego autorstwa i zezwalam Panu na ich umieszczenie w Wikipedii. Po opublikowaniu poproszę o link do tej strony. Dziękuje i życzę Wesołych Świąt. Szymon Majewski.

Pan Szymon Majewski

Dzień dobry!

Kilka dni temu w styczniowym/lutowym "Gazety Śremskiej" przeczytałem artykuł p. Barbary Nowickiej na temat starej latarni i pomnika dziewczynki z zapałkami na "Pumpenplatzu". Na okładce "Gazety" było Pana zdjęcie (bardzo ładne!) pomnika i "Pumpenplatzu".

Jestem też wikipedystą i na temat pomnika chciałbym napisać artykuł do Wikipedii - encyklopedii internetowej. Do artykułu potrzebowałbym też jednak zdjęcia. Czy mogą Państwo udostępnić jedno czy dwa zdjęcia, które mogłyby być opublikowane w Wikipedii?

Pozdrawiam

Andrzej Matras"

Czy to wystarczy? Andrzej Matras (talk) 17:56, 10 April 2010 (UTC)

File:Warsaw National Tragedy 2010-04-10 (1).jpg[edit]

Rozumiem :) Pozdrawiam! Patrol110 talk 22:17, 10 April 2010 (UTC)

Kondukt prezydencki[edit]

Witaj Masur Zdjęcie konduktu, które zakwestionowałeś zrobiłem osobisćei podczas wyjazdu konduktu prezydenckiego z lotniska i udzielam wszelkiej zgody na jego rozpowszechnianie. Proszę o jego przywrócenie do artykułu o katastrofie lotniczej w Smoleńsku.Lukasz2 (talk) 10:19, 12 April 2010 (UTC)

Treblinka-Plan[edit]

I noticed the discussion you had here with the Bundesarchiv concerning the supposedly false description of the Treblinka plan. Actually, the objection you raised is based on a simple mistranslation of the relevant passage in the original German text: "bei strengster Aufsicht von Nazipolozisten mußten die Gefangenen hier arbeiten". I assume the translator misinterpreted "Nazipolozisten" as somehow referring to Poles (although this makes no sense even in German) whereas it is merely a misspelling of "Nazipolizisten" = "Nazi policemen". I have corrected the translation and assume that you agree that the (factually correct) additional explanation in the description of the file (that there were no Polish collaborators among the Treblinka personnel) has now become obsolete. Beek100 (talk) 11:17, 15 April 2010 (UTC)

Przenoszenie grafik[edit]

Aha, Przepraszam. BartekChom (talk) 15:14, 18 April 2010 (UTC)

badname[edit]

Mógłbyś to dla mnie załatwić: http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=File%3ALIT_Klaip%C4%97dos_apskritis_flag.svg&action=historysubmit&diff=37801755&oldid=37798097 http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=File%3ALIT_Kauno_apskritis_COA.svg&action=historysubmit&diff=37801707&oldid=37801289 ? --Magul (talk) 20:00, 18 April 2010 (UTC)

Wielkie dzięki! --Magul (talk) 05:41, 19 April 2010 (UTC)

Plik do usunięcia[edit]

Mógłbyś usunąć to zdjęcie? Wysłałem niewłaściwą wersję, z nazwą szczytu pojawiającą się tylko w jednym źródle; lepiej będzie bez niej. --ŁukaszWu (talk) 20:34, 23 April 2010 (UTC)

File:Willi Hennig2.jpg[edit]

Hi Masur, you tagged this image with {{no permission}}. However, as this photograph has been uploaded on 13 April 2005 long before the OTRS process existed, we can not ask for an OTRS proof five years later. The uploader, Achim Raschka is a trustworthy editor of good standing and as long as there is no doubt to his trustworthyness we trust his assertion that Publication under GFDL [is] allowed. Because of this, I've removed the tag. Regards, AFBorchert (talk) 06:16, 25 April 2010 (UTC)

File:Karolina - girl with Rett Syndrome.jpg[edit]

Hi Masur, you have restored the full name of the author and mother. Earlier, I had suggested to the uploader to remove the realname for privacy reasons, as it would also allow a full identification of the girl. Of course, as you are a native speaker, you might contact the mother and ask her about that. But without that, we should err on the safe side, IMHO. --Túrelio (talk) 19:22, 25 April 2010 (UTC)

odznaki pułkowe[edit]

to "źródło" samo napisało to co życzyło sobie by było napsiane. Tam jest napisane że uzyskano zgodę administratora drogą e-mail. --keriM (talk) 20:18, 26 April 2010 (UTC)

 • tam jest napisane że uzyskaliśmy zgodę państwa Panasiuk. Podpisałem sie pod tym i poswiadczyłem ten fakt swoim podpisem. To powinno Ci wystarczyć. Wyjątkowo prześlę Ci korespondencję z p. Panasiuk. Zrób z tym co chcesz i załatw potrzebne Tobie formalnosci. To odpowiedz P. Panasiuk. Widac na niej też treść naszej prośby. Z pracownia jeszce długo korespondowaliśmy i uzyskiwaliśmy dane o odznakach pułkowych bezpośrednio od administratora sieci. --keriM (talk) 08:10, 27 April 2010 (UTC)

"Pracownia grawerska Panasiuk" <apanasiuk@grawerapanasiuk.pl> > Temat: Re: Prosba. > Datum: Fri, 18 May 2007 11:14:31 +0200 > > Dzien dobry! > > Na panskiej stronie internetowej znajduje sie wiele odznak, m.in. 5 > Kresowej Dywizji Zmechanizowanej. > > W imieniu wielu osób chcia3bym prosia o zgode na wykorzystanie ich na > stronach internetowej encyklopedii Wikipedia. Oczywiscie przy ka?dym ze > zdjea umieszcze informacje, ze zdjecie pochodzi z panskiej pracowni.. Licze > na wspólprace, z góry dziekuje > > Oczywiście zgadzam się. > PANASIUK

 • zrób to co mówisz, Znasz się lepiej na tym niż ja. Bądz co bądz jesteś administratorem. Napisz do Panasiuków. Bedzie Ci to zaliczone na plus:)> Ja gubię się w tych zawiłosciach. Swoje zrobiłem. Ludzie chcą pomóc wikipedii. Teraz Twoja kolej. Napisz ze brakuje jakiś formalności...zreszta....co ja będe cie pouczał:)Jesteś mądry--keriM (talk) 16:33, 27 April 2010 (UTC)
  • aa jeszcze jedno. Regułkę którą wklejałem pod zdjeciem wymiślił ich administrator. Jak juz wyzej wspominałem, konsultowałem z nim wiele rzeczy. On natomiast był w kontakcie z jakimś "madrym" od commons. Sądzę że był to tez jakis admin. ja jestem układny. Dla mnie wazna była ich zgoda. Wiesz - zdania uczonych nie muszą być takie same. Wazny jest jednak efekt. Setki odznak w artykułach.--keriM (talk) 16:42, 27 April 2010 (UTC)
   • nie lubisz pomagać:).... Jasne ze pisałem. To ich administrator tak ułowzył trećć opisu zdjecia. Ja wcześniej stosowałem bardziej niedbały. Na jego prośbę (wrecz nakaz) zmieniłem na właśnie ten wzór. Ok...napisze do niego - to ten sam adres co i do Pani Panasiuk. Zauważyłeś jednak że to było trzy lata temu...Poprosze by pzreanalizował nasza dyskusję, Na razie brak mi energii do wikipedii:). Za pare dni przyjdzie.--keriM (talk) 19:43, 29 April 2010 (UTC)

ps. porównaj te wersje. To były zalecenia ich administratora [1] (wyszło ze ja jestem autorem odznaki hi hi) i nowa- poprawiona [2]

zdjęci i logo Twoje Soczewki logo.jpg i Wroclaw marino 1.jpg[edit]

proszę o informacje, jaki był powód wyrzucenia tych grafik i oznaczenia ich jako wadliwe?? Dodam, że sam robiłem to zdjęcie (co z tego że tak dawno temu) a co do loga nie ma ograniczeń w używaniu. Jest zgoda właściciela, a poza tym sam jestem jego autorem, więc nie wiem czemu najpierw cos robisz zamiast zapytać, zwrócić uwagę itd. (Pablo.gr (talk) 19:59, 27 April 2010 (UTC)) Co mam Ci przesłać żebyś dał sobie na wstrzymanie? Oficjalne pismo od właściciela firmy? Na maila permissions-commons-pl@wikimedia.org czy gdzie? I jak powinno wyglądać? (Pablo (talk) 20:36, 27 April 2010 (UTC))

Ravinia[edit]

A mógłbyś wytłumaczyć jak się to robi? Mi się wydawało, że tak jest OK. Plik jest tu od kilku lat i jest wykorzystywany, więc nie widziałem nic złego w tym, że ktoś oddał mi swoje zdjęcie z zawarowanie nazwiska autora. To jest źle? Wytłumacz co mam zrobić, bardzo proszę i z góry dziękuję. belissarius (talk) 01:54, 29 April 2010 (UTC)

 • Wczoraj Krystyne Cygielska posłała potwierdzenie do OTRS. Pozdro. belissarius (talk) 23:34, 30 April 2010 (UTC)

File:Tomasz_Reich_2008-04-20.jpg[edit]

Wysłałem zapytanie o zgodę i dostałem odpowiedź. Oznaczyłem zdjęcie numerem OTRS. Sam nie wiem jak to się stało, że wgrałem tak dziwnie to zdjęcie, a w dodatku zagubiłem korespondencję i nie przesłałem jej na OTRS. Dobrze, że to wypatrzyłeś. Sp5uhe (talk) 13:36, 29 April 2010 (UTC)

File:Premier serveur Web.jpeg[edit]

Why was File:Premier serveur Web.jpeg deleted? As best I can tell the uploader is the one who took the photo. This computer has been on display and many photographs of it have been taken and made freely available over the years. CERN even copied this image and edited it for use on their own website, see the edited/low resolution version at [3] A different photo of this machine on display can be found at [4] (among other places). This is/was a highly used image and simply deleting it as no permission has resulted in CommonsDelinker making a rather large mess across numerous wikis. This is after all a photograph of the first web server so it is rather important... --Tothwolf (talk) 21:33, 2 May 2010 (UTC)

Because uploader didn't provide author's permission for distributing this image under free license. And its popularity in the internet doesn't make it free neither. You can try to look for a PD eqivalent of this image, if available. Masur (talk) 08:30, 3 May 2010 (UTC)
Can you show where it is definitively non-free? I've been able to find much more to indicate that that this image was under a proper license than I can that it might not be. I also wasn't talking about popularity, I was talking about this specific image. --Tothwolf (talk) 20:42, 3 May 2010 (UTC)

Category:Uniwersytecki Bridge[edit]

Czy tę kategorię [5] nie warto by przenieść pod Uniwersytecki Bridge in Wrocław, bo jest też Most Uniwersyt. w Poznaniu i ktoś kiedyś wymiesza zdjęcia w jednej kat.? Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (talk) 14:52, 7 May 2010 (UTC)

File:Karolina - girl with Rett Syndrome.jpg[edit]

Hi Masur, very sad that this fine image had to go. What did the uploader say about the permission? --Túrelio (talk) 18:32, 10 May 2010 (UTC)


File tagging File:Santa Claus Conquers the Martians-Zycie Warszawy.jpg[edit]

Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Ελληνικά | English | Español | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Hrvatski | Magyar | Հայերեն | Italiano | 日本語 | 한국어 | Lietuvių | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk bokmål | Polski | Português | Română | Русский | Sicilianu | Slovenčina | Slovenščina | Svenska | Türkçe | Українська | اردو | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
Thanks for uploading File:Santa Claus Conquers the Martians-Zycie Warszawy.jpg. This media is missing permission information. A source is given, but there is no proof that the author or copyright holder agreed to license the file under the given license. Please provide a link to an appropriate webpage with license information, or send an email with copy of a written permission to OTRS (permissions-commons@wikimedia.org). This also applies if you are the author yourself.

Please see this page for more information on how to confirm permission, and Commons:Permission if you would like to understand why we ask for permission when uploading work that is not your own.

The file probably has been deleted. If you sent a permission, try to send it again after 14 days. Do not re-upload. When the OTRS-member processes your mail, the file can be undeleted. Additionally you can request undeletion here, providing a link to the File-page on Commons where it was uploaded ([[:File:Santa Claus Conquers the Martians-Zycie Warszawy.jpg]]) and the above demanded information in your request.

Ferbr1 (talk) 07:58, 11 May 2010 (UTC)

File:Herb Piastów.PNG[edit]

Obywatelu! Nie powiesz mi, że nie wiesz, iż to jest herb z XIII wieku. Siedemdziesiąt pomnożone przez sto, minęło. Pozdr. --Starscream (talk) 13:56, 13 May 2010 (UTC)

Derywat z własności publicznej? A więc tym bardziej nie ma o czym mówić. Jedno pióro w lewo czy w prawo, nie czyni oryginalną pracą. Dokładnie identyczny herb widziałem we wszystkich podręcznikach, z których się uczyłem. To naprawdę wielki błąd. Pierwszy Orzeł Biały w dziejach. --Starscream (talk) 06:47, 14 May 2010 (UTC)
Widzę, że Cię nie przekonam. Trudno. W moim mniemaniu, "własna praca" to stworzenie czegoś co nie istniało wcześniej. A jeśli autor opierał się na czymś, musi być co najwyżej odrobinkę podobne. Pozdr. --Starscream (talk) 18:12, 14 May 2010 (UTC)
Po prostu założyłem, że Matejko zgadywał jak wyglądali Piastowie. A jeśli ktoś odtwarza herb na podstawie... płaskorzeźby czy średniowiecznej grafiki, dokłada wszelkich starań, aby był dokładny. Pomijając pewne mankamenty jak odpadający barwnik, postrzępiona tkanina... Pozdr. --Starscream (talk) 18:26, 14 May 2010 (UTC)
Miałem powiedzieć: Rekonstruuje :) --Starscream (talk) 18:35, 14 May 2010 (UTC)

Witam serdecznie

Mam parę pytań, gdyż po fuszerce, którą wikimedia triumfalnie nazywają przebudową ułatwiającą edytowanie nie ma możliwości skutecznej edycji commons:

 • jak założyć w Twej dyskusji nową sekcję (wątek) - bo jest edytuj, ale nie ma plusika, więc np. teraz muszę pisać w poprzedniej sekcji
 • Założyłem nową kategorię [6], chcę ją podpiąć pod kategorie wyższe, ale nie mam możliwości edytowania - pojawia się co prawda pole neibieskie i białe, ale bez możności pisania na nim. Jak tam coś można edytować?
 • Jak można przywrócić stare ustawienia. Teoretycznie włączyłem w gadżetach monoblock, ale to nic nie dało. Coś jeszcze trzeba zrobić?

Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (talk) 19:51, 15 May 2010 (UTC)

Udało się :)[edit]

jak widać zmienić skórkę, skoro wydzieliłem sekcję. Muchios gracias, senor Masur :) --Robert Niedźwiedzki (talk) 20:16, 15 May 2010 (UTC)

Historia Rzeszowa pliki graficzne[edit]

Jaki jest powód usunięcia starych fotek miasta? Letowniak

Prośba[edit]

Witam! Mam małą prośbę związaną z moją nieuwagą. Prosiłbym o zmianę nazw paru plików:

 • ten zmienić na "POL swieto SK 2007 Francuska1.jpg"
 • potem ten na "POL swieto SK 2006 Francuska1.jpg"
 • oraz ten na "POL swieto SK 2007 Rondo Waszyngtona.jpg"

Przepraszam, że głowę zawracam, ale po prostu zdarzyło mi się parę pomyłek... Pozdrawiam! TR (talk) 21:03, 20 May 2010 (UTC)

Dziękuję Ci uprzejmie, będę się stosował do tego schematu. TR (talk) 08:46, 21 May 2010 (UTC)

Photographs of the flood[edit]

Dzieki. Zazwyczaj staram się dokładnie opisywać, jednak dziś musiałem pójść na skróty - dziś w niedzielę wyjeżdżam, więc kupe spraw do załatwienia, a zdjęcia powodzi, jako w pewnym sensie newsowe, chiałem załadować jeszcze przed wyjazdem, bo za 10 dni to będą już tylko archiwalne. Stąd pewna skrótowość opisów i angielski zwrot w polskim opisie. Stopniowo poprawię te opisy przynajmniej. A przy okazji - czy pamiętasz o mej prośbie o wskazanie, które strony wer itp. na plwiki wymagają uściśleń, popraw? Po przyjeździe, czyli po 2 VI będę chciał przystąpić do ostatnich zmian przed daniem do głosowania, więc Twe uwagi byłyby pomocne, gdybyś je mógł mi dać do 2 VI? Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (talk) 22:40, 22 May 2010 (UTC)

File:Wroclaw-Kozanow 21 23 05 2010.JPG[edit]

Zajebioza :-) Gratuluję galerii z Kozanowa. Bardzo fajna dokumentacja. Zastanawiam się jak robileś niektore zdjęcia. Miałeś kalosze czy łódkę :-) Albertus teolog (talk) 21:17, 24 May 2010 (UTC)

File:Aso AllanGreen.jpg[edit]

Mógłbyś skasować? Błędna nazwa i mamy już takie. Pibwl (talk) 14:53, 25 May 2010 (UTC)


File source is not properly indicated: File:Wikipedysta_Lhojn.jpg[edit]

العربية | asturianu | беларуская (тарашкевіца)‎ | català | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Warning sign
This media may be deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:Wikipedysta_Lhojn.jpg, is missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. Please edit the file description and add the missing information, or the file may be deleted.

If you created the content yourself, enter {{own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

High Contrast (talk) 11:01, 27 May 2010 (UTC)

Okładka chyba nie pod wolną licencją...[edit]

File:Herbarz polski by Tadeusz Gajl - front page.jpg. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 18:39, 27 May 2010 (UTC)

Re: File:Herbarz polski by Tadeusz Gajl - front page.jpg[edit]

Witam. Gajl twierdził, że nie będzie z tą okładką problemu. Co do zgody to czyżbyśmy się nie zrozumieli na pl wiki? Pisałem przecież, że załatwiłem tę zgodę. Cytuję:

A więc zgodzę się na użycie w Wikipedii na jej zasadach herbów z mojej książki "Herbarz polski " wyd. L&L, Gdańsk 2007. z wymogiem podania mego autorstwa i tytułu książki. Pana uzupełnienie z linkiem do wyszukiwarki i zdjęcie okładki to mila rekompensata za moją zgodę.

Pisałem do Ciebie na pl wiki zapytanie jak to teraz powinno się rozwiązać pod kątem OTRS (tj. gdzie i o jakiej treści zgodę wysłać) bo przecież nie ma tu zastosowania standardowa zgoda na wykorzystanie pracy - my tworzymy sami na bazie tej pracy, a nie ładujemy skany. Miałeś odezwać się na gg, a tu cisza:) Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 20:53, 27 May 2010 (UTC)

Brak autorstwa w obrazkach lupy.[edit]

Witaj. Otrzymałem e-maile z informacją że moje edycję - zdjęcia mogą zostać usunięte w ciągu 7 dni, gdyż nie podałem źródeł plików i ich autorstwa.

 1. 2 Informacja o pliku File:Lupa_orto..jpg
 2. 3 Informacja o pliku File:Lupa_achr..jpg
 3. 4 Informacja o pliku File:Rodzaje_lup.jpg
 4. 5 Informacja o pliku File:Rozaje_lup.jpg
 5. 6 Informacja o pliku File:Planktoskop_3.jpg
 6. 7 Informacja o pliku File:Planktoskop_2.jpg
 7. 8 Informacja o pliku File:Planktoskop.jpg

Otóż jak mam podać źródło skąd pochodzą, lub z jakiej strony, skoro sam je robiłem. Są to zdjęcia obrazów lup z lat sześćdziesiątych. Obrazki nie są objęte żadną licencją, ani ochroną prawną. Proszę o wyjaśnienie sytuacji.

File:Official opening of the sailing season and yacht parade on Motława during III World Gdańsk Reunion - 01.jpg[edit]

Witaj!

Proszę Cię o skasowanie. Załadowałem plik, którego nie chciałem, ale ma u mnie na pececie taką samą nazwę jak ten, który chciałem. Natychmiast będzie załadowany ten prawidłowy pod tą nazwą. Pozdr. --Starscream (talk) 18:42, 1 June 2010 (UTC)

W imejlu otrzymasz podziękowanie z wyjaśnieniami. Pozdr. --Starscream (talk) 19:31, 1 June 2010 (UTC)

File:Amber Parade and preparation to common panoramic photo during III World Gdańsk Reunion - 16.jpg[edit]

Witaj!

Sytuacja taka sama jak powyżej. Wiem, że w imejlu obiecałem dołożenie wszelkich starań, aby się to nie powtórzyło. Ale jestem tylko człowiekiem. Natychmiast będzie załadowany ten prawidłowy pod tą nazwą. Pozdr. --Starscream (talk) 16:05, 4 June 2010 (UTC)

Matko Boska, co za ulga. Dziękuję. Nie wiem, czy administratorzy o Twoich poglądach są większością, czy mniejszością. Wiem, że nie pozwolono mi tak samo potraktować pewnego zdjęcia w wejherowskim ratuszu. Choć dodałem zmodyfikowane. Dziękuję. Żeby nie denerwować swojego lekarza, usunąłem poświęconemu mu SDU ze swoich obserwowanych po kilku komentarzach. Pozdr. --Starscream (talk) 17:36, 4 June 2010 (UTC)
Pocieszam się tym, że oficer marynarki przeżyje to po tysiąckroć słabiej niż nastolatka. Pozdr. --Starscream (talk) 17:51, 4 June 2010 (UTC)

pliki File:Brochwicz1797.jpg i File:Broszkowo.jpg[edit]

Podałem nazwisko autora obydwu plików, mam nadzieję że to wystarczy. Jeśli by czegoś brakowało, proszę o sygnał.--QuodvultDeus (talk) 16:34, 10 June 2010 (UTC)

Widzę, że gorliwie wypełniłeś swoją obietnicę skasowania plików w terminie 7 dni. Wydaje mi się, że postąpiłeś w tym wypadku nadgorliwie. Obrazek Herbu Brochiwcz pochodzi z moich rodzinnych papierów (nazywam się Broszkowski) i jest w którymś z ukraińskich archiwów. Nie miałem czasu w ciągu tych dwóch tygodni spytać się mojego ojca, na którego zamówienie była zrobiona kopia tych papierów. Ale niedługo to zrobię i przywrócę zdjęcie. Pies z kulawą nogą nie przyczepiłby się do tego zdjęcia, gdyby trochę poczekało, gdyż jak pisałem prawa do tych zdjęć ma mój ojciec, Paweł Broszkowski. Ale dla Ciebie znaczy więcej prawo, intepretowane bez większej wyobraźni. Co do mapy też sprawdzę dokładnie, być może jest ona z jakiejś książki, a najprawdopodobniej z Archiwum Akt Dawnych w Warszawie, skąd mój ojciec otrzymał wiele informacji nt. Broszkowskich w średniowieczu. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, z powodu tego co napisałem - chciałbym tylko trochę zawalczyć o kulturę stosowania prawa.--QuodvultDeus (talk) 21:30, 21 June 2010 (UTC)

OK. Sprawa mnie interesuje, ale musiałem wyjechać, a teraz wydobycie info od mojego ojca zajmuje trochę czasu. Na razie mi napisał, że dokumenty rodzinne z herbem są prawdopodobnie z archiwum z Łucka na Ukrainie, ale chcę to potwierdzić u człowieka, który robił kopię dla nas. Co do mapy: "została ona opracowana w Pracowni Atlasu Instytutu Historii PAN w Warszawie" i jestem w trakcie ustalania szczegółów.--QuodvultDeus (talk) 11:40, 22 June 2010 (UTC)

Messtischblatty[edit]

Hej, mam na dysku trochę w:en:Messtischblattów i widzę, że ktoś już przesłał mapę z 1933 roku. Jest opcja, że one są PD-old? W haśle na Wiki ktoś zaryzykował tezę, że mapy do 1939 są PD. Yarl 20:19, 11 June 2010 (UTC)

OK, dzięki. Asekuracyjnie zacznę od uploadu mapek z XIX wieku. Yarl 12:36, 14 June 2010 (UTC)

Wojna edycyjna wisi w powietrzu...[edit]

Witaj!


...więc lepiej niech monitoruje ktoś godny uścisku dłoni. Popełniłbym atak osobisty jak stąd do Kamczatki piechotą, gdybym powiedział jakie myśli przeszły przeze mnie, gdy zobaczyłem to. Najdyplomatyczniej: Nieopisanie smutne. To nie może się tu znajdować. Oponent tak wierzy, że strasznie plącze się w tezach: [7] i [8]. Usuwanie jest bezcelowe. Choć to ewidentny wandalizm. Tak sobie myślę, że na świecie są miliony ludzi jak Janusz Korczak. Kubek w kubek. Nigdy tego nie udowodnią, bo za bardzo boją ukamienowania. Co począć? To znaczy, w tym przypadku. Pozdr. --Starscream (talk) 17:57, 15 June 2010 (UTC)

Sam bym tego lepiej nie ujął. Dziękuję. --Starscream (talk) 17:42, 16 June 2010 (UTC)

Zdjęcie Stadionu Narodowego[edit]

Jeżeli coś nie poprawnie to pretensję proszę zgłaszać do niejakiego Magnusa [9], gdyż to właśnie jego narzędzie wygenerowało takie a nie inne przeniesienie.--Verwolff (talk) 16:44, 18 June 2010 (UTC)

 • Ależ oczywiście od dzisiaj chętnie już nic nie będę robił w temacie przenoszenia. Jeżeli czegoś jeszcze nie powinienem robić, daj mi znać. Być może, są także jakieś inne narzędzia, które tworzą kod jakiego nie akceptujesz, to wolałbym wiedzieć wcześniej. Jeżeli chodzi natomiast o wcześniejszą sytuację to mógłbyś mi to powiedzieć w innym tonie, bo nie mam zamiaru niczego szukać przed użyciem ogólnodostępnego narzędzia. Sugerowałbym raczej abyś zrobił wszystko by narzędzie to zablokować lub poprawić jego działanie.--Verwolff (talk) 22:55, 18 June 2010 (UTC)

File:Dtwo dyonu panc typ A.gif[edit]

Dlaczego usunąłeś ten i jemu podobne schematy schematy dotyczace dywizjonu pancernego. Przecież facet wyrażnie napisał ze sam zrobił te schematy. Nie pytam o tą tankietkę - to rzeczywiscie inna (trudniejsza) sprawa.--keriM (talk) 09:07, 21 June 2010 (UTC)

panasiuk[edit]

cyt ze skype

Byłem u p.Panasiuk. przedstawiłe sprawę, zrozumiała i obiecała załatwić sprawę. w związku tym, że ona sama nie jest w internetowych sprawach dobra zleciła wykonanie tego swojej współpracownicy .... jej też wytłumaczyłem o co chodzi .... jutro ma to załatwić, a potwierdzenie na e-mail ma dosłać Tobie, mnie i dla Masura ...zobaczymy - ja czekam jutro .... dostałem od p.Panasiuk gift - odznakę 6. Baonu Pancernego,....bo bardzo się jej moja przemowa spodobała, obiecała najdalej idącą pomoc

Tak załatwił dzis sprawe w/wspominany:)...to tresci z mojego skypa...kropki to wykasowana godzina i nick na scype--keriM (talk) 19:40, 22 June 2010 (UTC)

Commons:Undeletion_requests/Current_requests#File:Gta_san_andreas_logo.png[edit]

Passing by just to say I requested the undeletion of this image. Mizunoryu (talk) 01:40, 30 June 2010 (UTC)

Pytanie[edit]

Dlaczego w takim razie nie wykasowałeś tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szopka_2008.jpg i tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szopka_2008_02.jpg ? ImreKiss (talk) 19:54, 30 June 2010 (UTC)

File:Gta san andreas logo.png[edit]

IMO plik ma ewidentnie niewłaściwą licencję, dokładnie, jak napisałeś. Nie chcę się wcinać na Commons, jestem jakby nietutejszy, ale czy ten User:Mizunoryu miał jakieś podstawy na undelete? Sprawa jest trochę istotna na plwiki, bo np. pl:Wikipedysta:Basshunteryt podaje ten plik jako przykład używania tej nieszczęsnej licencji simple geometric shapes and/or text... W rezultacie możemy obudzić się z tysiącem takich znaczków w hasłach o grach komputerowych. Prócz powszechnych już linków do grafik na Fair Use. Możesz to pociągnąć? Pozdr. Mulat (talk) 14:35, 8 July 2010 (UTC)

PS: pl:Wikipedysta:Mulat oczywiście.

 • Znalazłem uzasadnienie do tego undelete. Ale czytam, czytam i włos mi się jeży na głowie. Ci goście na Commons nie mają chyba pojęcia o prawie autorskim, a na pewno na grafice użytkowej. A tak się składa, że ja mam o tym pewne pojęcie (robię w tej branży od .... lat). Ani jedno słowo z tych uzasadnień nie jest zgodne z prawdą. Amen. Nie jest to plain text. Nie są to standard fonts. Takie słowa można by w zasadzie napisać o każdym znaku graficznym (logotypie), bo z definicji składa się tylko z tekstu, a wiele znaków firmowych, nawet znanych firm korzysta z gotowych czcionek. A tu ci znawcy nie zauważyli np. obwódki wokół napisu San Andreas: to jednak nie jest element czcionki, tylko dość złożony element graficzny. Litery w górnej części logo są połączone ze sobą, starannie zakomponowane i też mają dodany outline nie będący elementem liter. Tak więc 100% bzdur. Nie znam zwyczajów na Commons, więc nie wstawię sam ek-a, ale mogę poprzeć. In English as well. Pozdr. Mulat (talk) 14:52, 8 July 2010 (UTC)

Open Source Images[edit]

I am trying to upload Open Source Software images. What is license for these types of images. You asked me to stop, but didn't offer any suggestions on how to correct. Please Help. B england (talk) 16:57, 9 July 2010 (UTC)

File:POL Kudryńce COA.svg[edit]

Dzięki za wiadomość. Spieszyłem się przed wyjazdem i nie sprawdziłem dokładnie :/. Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 19:40, 9 July 2010 (UTC)

Re: Uploading altered versions of files[edit]

Hello,
I didn't upload any randomly altered file or sth like that, I corrected an information contained by a map, according to all world's governments and international organizations, including the protagonists (Spain and Morocco) who agreed that the status quo should be maintained.
If, according to the original uploader, the file is made according to Polish gov (that's wrong, btw, but it's not the problem), all the pages linking to it define it as the real map, not the position of this gov.
According to Commons rules, the name should be related to the file, not? Then a new map can be uploaded with a new title as "The straight of Gibraltar according to Polish government". Another version one can also be uploaded with the title "The straight of Gibraltar according to Moroccan government".
If any file has its place on Commons, a minimum moderation should be maintained.
If no map or image can be corrected, then the "upload a new version" link should be removed.
I spend my time trying to convince people that a minimum moderation and neutrality is needed on WP and Commons, and I hope that even the ones that doesn't share my POV can understand it, as I do (remark that I've never uploaded a map according to my POV or to my governments claims).
Omar-Toons (talk) 09:54, 16 July 2010 (UTC)

Zgadywanki[edit]

Witaj!

Ratuj! Stracimy bardzo wartościowe zdjęcie z powodu zgadywanek. Dla kolegi, brak dowodów jest dowodem winy.

Pozdr. --Starscream (talk) 17:29, 18 July 2010 (UTC)

Dubel[edit]

Witaj. Wczoraj załadowałem ten plik, ale nie zauważyłem, że już wcześniej przesłano ten. Ten drugi jest starszy i przesłany przez samego autora, ale za to mniejszy i pod gorszą (tj. nieaktualną już) nazwą, i nie bardzo wiem, jak to uporządkować. Ag.Ent (talk) 10:04, 31 July 2010 (UTC)

Polycarbonate water bottle.JPG[edit]

Cześć! Przerzuciłem parę dni temu zdjęcie butelki "Polycarbonate water bottle.JPG" z en:wiki na Commons (licencja PD). Plik został wkrótce potem wskazany do ekspresowego skasowania jako naruszający prawa autorskie jako praca pochodna. Z tego co widzę, to zdjęć przedmiotów firmowych na Commons są całe tony (choćby w kat. Coca-Cola). Czy to wszystko jest rzeczywiście NPA? Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 15:11, 1 August 2010 (UTC)

Werner_Stuerenburg_5.jpg[edit]

Thank you very much! I had to do it all over again. Usually, a bot informs me if something is wrong, for example with permissions. How come it did not in this case? How come you did not inform me? It did cost me some of my precious lifetime, but you, of course, saved some of yours just because of that. It's easier to press the button than to write a letter. Please be so kind and do so the next time, especially if you think something is still wrong with this file.--Nobrook (talk) 12:31, 5 August 2010 (UTC)

Undeletion request notification[edit]

Hi, Masur. I see you were not notified of this discussion regarding one of your speedy deletions. We'd appreciate your comments there. Powers (talk) 13:46, 6 August 2010 (UTC)

File:Świadectwo Wzorcowania.jpg[edit]

Hi! Niepotrzebnie usuwałeś logo tp bo podpada pod szablony: Template:PD-textlogo z Template:trademarked. To w sumie tylko dwie standardowe litery i 3 półksiężyce, a więc proste kształty geometryczne... Świadectowo bez loga wygląda dość dziwnie. Po za tym jeśli nie ma loga PCA to kłóci się to z opisem, że laboratorium jest akredytowane przez PCA. Już lepiej było rozmyć logo PCA bo plik w obecnej wykastrowanej postaci może wprowadzać w błąd. Pozdrawiam Electron <Talk?> 14:39, 9 August 2010 (UTC) BTW. Ta ramka, którą usunąłeś to nie jest jakaś dekoracja ale jest integralną częścią formularza ŚW. Ten wzór obowiązywał kilka lat temu a teraz jest trochę zmieniony, tym niemniej ramka jest obowiązkowa -> [10]. Tak więc po twoich poprawkach to nie jest już wzór świadectwa ale jego karykatura, która wprowadza w błąd, IMHO raczej do skasowania się nadaje niż do pokazania ludziom. Czasami dobrze mieć jakie takie pojęcie co się robi... No dobrze nie będę dalej marudził. Zrobiłem co mogłem. Pozdrawiam Electron <Talk?> 21:30, 9 August 2010 (UTC)

Status prawny zdjec[edit]

Co sie dzieje? Przeciez w momencie wysylania pliku zaznaczylem, przy kazdym, ze jestem jego autorem oco wiec chodzi nagle? mam przysiegac? przeciez mozna to sprawdzic. Zaznaczylem tez z pomoca odpowiedniego szablonu, ze udostepniam je jako wlasnosc publicznia Behemot53 (talk) 19:27, 9 August 2010 (UTC)

Dobre, Masur.[edit]

The file Mold-Ukr Exchange.jpg, is my work, and I release all rights to the public domain. Where is the problem ? Did I forgot to write something ? Good wishes, --Mitica-Misha (talk) 16:56, 11 August 2010 (UTC) from Moldova.

MediaWiki:Recentchangestext/pl[edit]

Witaj, przetłumaczyłem komunikat z angielska, bo u nas coś mało linków. Jeśli nie masz obiekcji to podmień. Yarl 11:00, 13 August 2010 (UTC)

Kurcze, zakamuflowałem link w tytule sekcji :P. Podsumowując: User:Yarl/RCMediaWiki:Recentchangestext/pl. Yarl 16:48, 13 August 2010 (UTC)

Help ! please[edit]

Hi Masur !

I am the author of File:Mold-Ukr_Exchange.jpg & File:Museum_Paris_Plan.jpg but evidently I work since many other sources, as everyone. Please Masur, if I forgotted some information, or if I writed wrong something when I uploaded this images, would you do the corrections in the forms ? Thank you very much for your help,--Mitica-Misha (talk) 15:32, 15 August 2010 (UTC)

 • I taked a lot of space satellitar photos of Moldova (my country) at the University Library, I scanned it & I worked with Photoshop. The librarians said than initially this pictures come from "Nasa World Wind" on a site called "Arc.Nasa": <http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html> and they assure than this download is free (Nasa public domain). About the Jardin des Plantes of Paris, I draw with Photoshop this map since another, older, who is free in the entrance of the french National Museum of Natural History (Museum National d'Histoire Naturelle). You think about an eventual copyviol ?

Good wishes, --Mitica-Misha (talk) 13:50, 16 August 2010 (UTC)

 • It looks like it was scanned. You know - it's not enough to claim authorship if you put only labels or some text on scanned or downloaded background/map. Did you draw this map yourself? If you draw it/scanned/re-draw basing on map who is free in the entrance of the french National Museum of Natural History you made only a derivative work , which cannot be freerly licenses, as long as the source wasn't And the fact that it was "for free" doesn't determine that it was free of cupyrights. Pls don't confuse these two things. Masur (talk) 15:07, 16 August 2010 (UTC)

--- The first version is a creation of my thesis-master Spiridon Ion Cepleanu, who draw for the french Museum in 1975-1985, with PENCILS & PENS ! And yes, He scan this first map when he begin to work withs computers & scanners, some years ago ! After, I actualize this map with Photoshop. If you think is better to ask an upload to fr:Utilisateur:Spiridon Ion Cepleanu, who ils also a contributor for Wikipedia, please write to him in french or romanian. Certainly he would upload also this document...--Mitica-Misha (talk) 09:59, 17 August 2010 (UTC)

 • Satellites - then please put in source= (in image descriptions) the respective Nasa World Wind information (like here: File:BrisAirport.png images not to leave impression, that they are from Google.

--- I imit Google style, I would to can corrected the Google Earth's mistakes (but I cannot, it's impossible), but if you go to the same places with Earth Google, you will see some DIFFERENCES between their bachground & mine.--Mitica-Misha. Wishes, --Mitica-Misha (talk) 10:05, 17 August 2010 (UTC)


Impast[edit]

Dobra, co w takim razie zrobiłem źle? Jakiej muszę użyć licencji skoro zarówno obraz olejny jak i jego fotografia sa mojego autorstwa? Behemot53[odp] (dyskusja) 20:32, 17 sie 2010 (CEST)

Zalinski[edit]

Czy możesz usunąć grafikę Zalinski.jpg? Autor artykułu piekli się, że zamieściłem to zdjęcie, przedstawiające de facto Sędzimira, jako Zalinskiego. Nie mój błąd, ale istnieje w Commons bez sensu. Z góry dziekuję belissarius (talk) 16:51, 22 August 2010 (UTC)

Katarzyna Hall 2.jpg by NGT6[edit]

Witaj, widziałem, że usuwałeś już pliki wstawione przez User talk:NGT6. Wczoraj pojawił się jeszcze jeden plik naruszający prawa autorskie File:Katarzyna Hall 2.jpg wypatrzony na pl.wiki przez Elfhelma a chwilę później zgłoszony przeze mnie do usunięcia z wiki.commons. Mógłbyś tam rzucić okiem? Pl2241 (talk) 23:54, 23 August 2010 (UTC)

Hello[edit]

Can you please move the file File:LATEST.jpg to File:Hurricane Earl 8-29-10 1545z.jpg, standard tropical cyclone naming. -Marcusmax(speak) 16:45, 29 August 2010 (UTC)

Thanks -Marcusmax(speak) 16:48, 29 August 2010 (UTC)

Wandalizm jak malowanie[edit]

Witaj!

Zdjęcia pełne ślicznych dziewcząt, a niezalogowany użytkownik pousuwał kategorie. Już raz to naprawiałem. Czas zgłosić. Pozdr. --Starscream (talk) 18:00, 2 September 2010 (UTC)

Dziękuję i porewertuję. Widziałeś te szczudlarki ze złotymi szminkami? Jak zobaczyłem tą przebraną za Dianę, poczułem że postrzeliła mnie inna mitologiczna postać, której atrybutem jest łuk. Pozdr. --Starscream (talk) 11:06, 3 September 2010 (UTC)

Public domain images with minor edits are public domain[edit]

So it stands - the latest image was a public domain photo with minor edits by me. Also - if you were seeing the page of "copyright holder" you've noticed the disclaimer
http://www.militaryfactory.com/smallarms/detail.asp?smallarms_id=214 Image Courtesy of the Public Domain
As far I am returning the pic

Czy jesteś teraz zalogowany?[edit]

--Starscream (talk) 19:04, 6 September 2010 (UTC)

Zrobiłem coś okropnego.[edit]

Witaj!

Nie mam szczęścia do osób niepublicznych, stanowiących tło osób publicznych. Bardzo często robią upokarzające siebie wyrazy twarzy. Tak jest i w poniższym wypadku:

File:Małgorzata Kożuchowska autographing at III Meeting of Fans of the TV series 'M jak miłość' in Gdynia 2009 - 01.jpg

Spreparowałem niedawno to zdjęcie tak, że widać Małgorzatę Kożuchowską bez twarzy innych osób. Nie straciło nic a nic ze swojej wartości. Wprost przeciwnie: Wszystko, po tym, skupia się na najważniejszej postaci. Spójrz jakie miny zrobiły dwie dziewczynki za nią! Moja wyobraźnia szaleje: Że jeszcze przeze mnie skoczą do rzeki, bo nieprzychylni im rówieśnicy wydrukują i wykorzystają. Tak byłem zachwycony, że aktorka mi tak za pozowała, aż nie zwróciłem na to uwagi. Bezcelowe jest załadowanie nowszej wersji, póki poprzednia wciąż tam jest. Dlatego proszę Cię o skasowanie. Natychmiast, albo jeszcze szybciej, załaduję wersję humanitarną. Póki, na Boga, nie jest za późno. Dziękuję. --Starscream (talk) 16:39, 7 September 2010 (UTC)

Matko Boska Częstochowska i Ostrobramska, co za ulga. Dziękuję. Wolę tak, bo jesteś jedynym znanym mi adminem, który zgodził się na takie, co jak co, naginanie regulaminu. Większość poleciłoby mi po prostu nowszą wersję albo SDU. Wiemy dobrze, że coś co raz umieszczono w sieci, zostaje w niej na zawsze. Gdy stawką jest życie ludzie, trzeba robić. Zwykle, gdy mam lepszy, korzystam z "badname". Ale tu nie pasował. Pozdr. --Starscream (talk) 16:47, 7 September 2010 (UTC)

Commons:Deletion requests/File:SMS Kaiser.jpg[edit]

Hej

Jeżeli chcesz/masz czas/jest to ewidentne to możesz ciachnąć Commons:Deletion requests/File:SMS Kaiser.jpg. PMG (talk) 13:54, 9 September 2010 (UTC)

User:Polaczek[edit]

Witaj!

Mniejsza o grafikę. Na mur beton, wygra w SDU. Ale nazwa użytkownika jest tak okropna, że trzeba. Pozdr. --Pomeranian (talk) 15:41, 11 September 2010 (UTC)

Pokaż swoją godność. Czy innych można tak samo swobodnie obrażać tutaj? Mogę zrobić pacynkę: "Frogeat"? Albo "Juden..." Dopisz odpowiednie słowo w wykropkowanym miejscu. --Pomeranian (talk) 20:52, 11 September 2010 (UTC)

Prośby[edit]

 1. Zmień nazwę File:Blgeorge.jpg
 2. Mam poważne wątpliwości do praw File:Wssd katowice.jpg. Pozdr. Albertus teolog (talk) 11:20, 14 September 2010 (UTC)
OK :-) Albertus teolog (talk) 07:47, 15 September 2010 (UTC)

3-farell-5-Manuel-Solis.jpg[edit]

Hallo Masur, ich bin zwar nur Bearbeiter des obigen Bildes aber ich verstehe das Problem nicht. BatteryIncluded gibt an, Gerard Farell zu sein und das Bild aus seiner privaten Sammlung zu haben. Wie bitte soll er denn diese Quelle beweisen? Mit einem Bild von sich und seinem Ausweis vor dem Familienalbum? Als mutmaßlicher Nachkomme dürfte er das Recht haben, das Bild in die Public Domain zu stellen, abgesehen davon, dass sämtliche Urheberrechte bei einem 90 Jahre alten Bild abgelaufen sein dürften. Es wäre schade, wenn diese zeitgeschichtlichen Aufnahmen gelöscht würden. Grüße --Ras67 (talk) 16:09, 14 September 2010 (UTC)

Zdjęcia koleżanki.[edit]

Witaj. :-) Czy jesteś w stanie podpowiedzieć mi, jak rozwiązać problem z daniem zdjęć na commons mojej koleżanki, która wyraża na to zgodę? Nie chciałabym ich dawać,jako swoją własność bo są dostępne na serwerze fotosik.pl a obie tam mamy konto (Malsek i moje). Próbuję Ją namówić na zarejestrowanie, bo posiada bogate zbiory zdjęć z Polski z ciekawych miejsc, ale na razie z miernym wynikiem. :( Pozdrawiam. --Tanja5 (talk) 13:22, 18 September 2010 (UTC)

Poszukuję adwokata[edit]

Chodzi mi o zdjęcie pomnika Giedymina, które zostało zgłoszone do usunięcia. W mojej ocenie nie łamie prawa ze względu na to, że nie jest to rzeźba przenośna. Zdjęcie nie jest równiez wykorzystane komercyjnie, a za ewentualne takie jego wykorzystanie nie my ponosimy odpowiedzialności. Czy dobrze rozumuję? Proszę o pomoc. Albertus teolog (talk) 18:58, 18 September 2010 (UTC)

Łojeny... A tak ładnie żarło... :-) (konsekwentnie - idąc za ciosem) Albertus teolog (talk) 23:38, 20 September 2010 (UTC)

File:Юрый Беленькі.PNG[edit]

Witaj. Właśnie do Ciebie pisałam, ponieważ nie znam się na licencjach. Dodałam to zdjęcie z gazety internetowej, która ma na swojej stronie pozwolenie na wykorzystanie materiałów pod warunkiem powołania się na jej stronę. Wcześniej nikt nie kwestionował tej licencji, jednak jakiś czas temu jedno z dodanych przez mnie zdjęć zostało usunięte, mimo iż pochodziło właśnie z tej gazety. Mógłbyś sprawdzić, czy to zdjęcie przetrwa na Commons? Jeżeli uważasz, że podane informacje są złe, to od razu je usuń. Serdeczne dzięki z góry. Farary (talk) 17:23, 22 September 2010 (UTC)

Ok. Dzięki, już widzę, że usunąłeś. Czyli można tylko za uzyskaniem pozwolenia? Farary (talk) 17:24, 22 September 2010 (UTC)
Szkoda. Miałam poprosić też o usunięcie jeszcze jednego zdjęcia, ale widzę, że go już nie ma. Dzięki za rozjaśnienie, już nie będę eksperymentować, a na pozyskanie zgody nie mam ochoty i czasu:) Farary (talk) 17:33, 22 September 2010 (UTC)

Prośba o usunięcie[edit]

Hej, widzę, że jesteś adminem, więc poproszę o usunięcie dwóch moich pliczków:

gdyż mam wgrane ich lepsze wersje (*.png) i powyższe są zbędne. Z góry wielkie dzięki HaRRy[LP] (talk) 21:44, 22 September 2010 (UTC)

Mapas de alrededores de Metro de São Paulo[edit]

Hello, I speak english not well. Can you speak spanish or portuguese? Thanks. --Maxpana3 (talk) 19:04, 23 September 2010 (UTC)

My opinion on these maps are free to use. I may contact someone from the Metropolitan Company of São Paulo, asking if these maps are freely licensed, and then re-upload?.

Thanks.

I would like to help me determine if these images are freely licensed, as for my articles, these maps would be a good and important information.--Maxpana3 (talk) 20:10, 23 September 2010 (UTC)

Loga[edit]

Heloł. Gdybyś akurat się nudził, czy mógłbyś zerknąć na loga załadowane przez użytkownika Karol91 (np. na to). Chodzi o pola "źródło" i "autor". Pozdr. SpiderMum (talk) 20:46, 24 September 2010 (UTC)

Zdjęcia[edit]

Hehe, teraz dopiero odczytałem te komunikaty :D. Jak wrzucałem nie potrzeba było takich cudów jak dowód na piśmie... Konradr (talk) 20:00, 29 September 2010 (UTC)

Polonia Bytom[edit]

Cześć, możesz mi powiedzieć na jakiej podstawie skasowałeś zdjęcia:

Herb_Polonii_nad_wejściem_do_SKK.jpg Pierwszy_mecz_Polonii_Bytom_w_I_lidze.jpg Polonia_Bytom_w_1972_roku.jpg Polonia_Bytom_-_Lask_Linz_1980.jpg Polonia_Bytom_1920_drużyna.jpg Edward_Szymkowiak.jpg Polonia_na_placu_Thaellmanna_01.jpg

--Uostofchuodnego (talk) 13:02, 30 September 2010 (UTC)

Nie pamiętam co tam było napisane, ale oprócz pierwszego zdjęcia wszystkie fotografie zostały opublikowane odpowiednio w latach 1947, 1972, 1980, 1920, 1965, 1965. Jeśli chodzi o zdjęcie herbu Polonii Bytom i zdjęcie rzeźby, to kierowałem się art. 33 ust 3. Ustawy o ochronie praw autorskich i prawach pokrewnych oraz sugestiami Dyrektora ds. marketingu Polonii Bytom Marka Pieniążka. Dlaczego nie skonsultowałeś się najpierw ze mną w tej sprawie?

--Uostofchuodnego (talk) 18:25, 30 September 2010 (UTC)

Ale to są skany oryginałów. Od samego klubu je dostałem. Jeśli chodzi o zdjęcie herbu, to wisi on - jak nazwa pliku wskazuje - nad wejściem do SKK, czyli do Stowarzyszenia Kibiców przy ulicy Kolejowej w Bytomiu. Jest to więc przestrzeń publiczna.

--Uostofchuodnego (talk) 20:43, 30 September 2010 (UTC)

Wpisałem 2005, bo podałem jako źródło monografię klubu z tego roku. Sam klub natomiast przekazał mi skany oryginałów. Powiedz mi gdzie jest napisane, że skan musi być z gazety, w której nastąpiła pierwsza publikacja? Co do herbu, to podaj mi wykładnię prawną dotyczącą tego przypadku. Poza tym oczekuję listy skasowanych plików. --Uostofchuodnego (talk) 11:11, 1 October 2010 (UTC)

Tytus[edit]

Czesc. W sumie troche sie spodziewalem usuniecia Tytusa de ZOO jako reklamówki Festiwalu Komiksu. Znam tekst: "W szczegolnosci, zazwyczaj niedopuszczalne sa: (...) modele, maski, zabawki i inne przedmioty przedstawiajace obiekty chronione prawem autorskim, takie jak postaci z kreskówek i filmów (zamiast konkretnych aktorów)". Mam jednak pytanie - czy takie samo zdjęcie, tylko zrobione z oddali, z ulica Piotrkowska w tle, byloby dopuszczalne? Bo jest to przestrzen publiczna (cala Piotrkowska byla tym obwieszona chyba od miesiaca), ale trwalosc ich umieszczenia na pewno jest dyskusyjna. Mysle, ze ten sam Tytus na budynku festiwalowym LDK (File:LDK2010.jpg) moze zostac? Powiedz mi jeszcze (mam nadzieje, ze nie jest to kablowanie ;) co z takim plikiem: File:Jez Jerzy.jpg? Pozdr Zorro2212 (talk) 07:13, 1 October 2010 (UTC)

Bractwo sw jerzego gdansk.jpg[edit]

Nie rozumiem zamiaru skasowania tej b. dobrej ilustracji.
Przecież uzyskałem prawomocną decyzję Permission=OTRS|2009092510024485, mogłem więc być spokojny o los pliku. Nie mogę odpowiadać za to, co sie z nim działo później, ale skadrowanie nie unieważnia przecież decyzji OTRS. Proszę więc o odstąpienie od zamiaru skasowania. Skoro autor wyraził zgodę na wykorzystanie w Wikipedii, to przecież wypada tylko podziękować mu za życzliwość. Szczebrzeszynski (talk) 10:07, 1 October 2010 (UTC)

Dokładnie to samo odnosi się do pliku Muzeum Narodowe Gdansk01.jpg. Szczebrzeszynski (talk) 10:13, 1 October 2010 (UTC)
No i mamy piękny przypadek - nie powiem, jak to nazwać, ale ciśnie mi się bardzo brzydkie słowo. Było OTRS, znikło OTRS. Udawajmy, że nigdy go nie było, bo tak najwygodniej. Ręce opadają. Szczebrzeszynski (talk) 12:51, 1 October 2010 (UTC)

File: Amyzoeschlagel.jpg[edit]

The owner on Flickr says you can use it anyway you want. --ImageKids (talk) 16:27, 3 October 2010 (UTC)

Request to restore[edit]

Hi Masur. Can you restore File:Kosciol Lichnowy.jpg, and see the file history please. Thank you, ZooFari 05:53, 8 October 2010 (UTC)

Thanks again. ZooFari 22:22, 8 October 2010 (UTC)

File:Sławek Wierzcholski.jpg[edit]

Hej, robię porządki w Suwałkach i zauważyłem to. W tym pliku chyba wszystko obecnie jest ok. Yarl 09:55, 16 October 2010 (UTC)

File:WinstonImpotant.jpg[edit]

i took that photo, why the heck is it copyright violation?--Infestor (talk) 20:11, 18 October 2010 (UTC)

if it is OK to license as public domain instead of creative commons 3.0 i will do that! --Infestor (talk) 12:06, 19 October 2010 (UTC)

File:MPG-69 zdj.nr 4.jpg / oraz trzy inne zdjęcia MPG-69[edit]

witam, chcialbym zrobic upload czterech zdjęć trenażera czołgowego, wynalazku płk Węglarza. Zdjęcia są wykonane w roku 69 i 70 przez fotografa Wyższej Oficerskiej Szkoły Samochodowej w Pile i były udostępniane prasie, były również publikowane na łamach czasopis które wyszczególniłem w Przypisach. Pytanie jakiej licencji mam użyć aby było to zgodne z zasadami ? Będę wdzięczny za informację, artykuł bowiem bez zdjęć traci sens. Pozdrawiam --Pawellewanowski (talk) 17:59, 20 October 2010 (UTC)

Zmaiana nazw[edit]

Prosze byś zmienił nazwy plików wprowadzając w tytule nazwiska podane w opisie (np. taj jak w propozycjach):

Z góry dziękuję. Albertus teolog (talk) 08:37, 23 October 2010 (UTC)

File:Mercedes 628 Conecto LF PGK Suwałki.jpg[edit]

Hello Masur,

You warned the user as a copyvio file but did not marked the file as a copyvio :) Geagea (talk) 18:19, 23 October 2010 (UTC)

MediaWiki_talk:AjaxQuickDelete.js#Move_and_Replace_Gadget:_strange_resulting_file_name[edit]

Hi, please see MediaWiki_talk:AjaxQuickDelete.js#Move_and_Replace_Gadget:_strange_resulting_file_name. Your problem should be fixed now. Since you have the de-1 babel I hope you will understand. ;) It occured because of several ".jpg" in the file name. Cheers --Saibo (Δ) 00:42, 25 October 2010 (UTC)