User talk:Masur/Archive 6

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

Contents

Obracanie[edit]

Co trzeba zrobić jeżeli thumb jest zły a obrazek jest ok?

File:Aga-no-sato, Roadside Station, Japan.jpg. PMG (talk) 11:58, 15 December 2011 (UTC)

rotacja zdjęć przez bota[edit]

Cześć. Rotatebot działa chyba niekoniecznie logicznie. Zdjęcie łap szynszyli funkcjonujące w dwóch wersjach - wertykalnej http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chichilla-Paw-Back_leg_turn.jpg i horyzontalnej http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Chichilla-Paw-Back_leg.JPG odwrócił w obu przypadkach. Bez sensu. Zauważyłem bo w patrolowanym przeze mnie art o szynszyli zdjęcie było zdeformowane. Zrobiłem revert działań bota, ale teraz widzę że w drugim przypadku też zostało obrócone w odwrotnym kierunku. Mogę oczywiście podmienić linkowanie w artykule i zostawić zmiany bota. Nie wiem jednak czemu nie mogę teraz zrobić wycofania swojego revertu. Poza tym może warto zapytać operatora bota po co te krzyżowe, raczej nieprzemyślane zmiany? Nie rozumiem idei zrobionych rotacji, więc niech jakiś decydent podejmie decyzję w którą stronę odkręcić? Jacek555 (talk) 13:40, 18 December 2011 (UTC)

OK. DZ. Zrobione Jacek555 (talk) 14:41, 18 December 2011 (UTC)

Cześć. Może warto poprawić literówkę w imieniu na Adolf [1] - ma to znaczenie przy wyszukiwywaniu chyba? Pozdrawiam --Robert Niedźwiedzki (talk) 20:23, 19 December 2011 (UTC) __________________________________________________________________________________________________

Wydaje mi się, że podałem autora źródło i dobrą licencję! {Mach240390}

Wrzucenie zdjęć z amerykańskiej strony[edit]

Witaj, czy dałoby się wrzucić na Commons te zdjęcia. Są własnością United States Holocaust Memorial Museum, ale wykonane były podczas wojny--Paweł5586 (talk) 07:24, 28 December 2011 (UTC)

Mam pozwolenie na użycie tych zdjęć, przesłałem korespondencję do sp5uhe. Jaką licencję wrzucić?--Paweł5586 (talk) 08:02, 19 January 2012 (UTC)

Sorki, że męczę, ale to ostatecznie mogę je wrzucić czy nie? Mail z muzeum brzmi tak: Dear Paul, The photographs you want to use for this particular article are not restricted for the use your requested. Please note that this is not the case for many of the images on the Museum's website and photographs from other rights holders may require you to receive permission to use their images. Please let me know if I can be of further assistance. Caroline Waddell--Paweł5586 (talk) 09:53, 25 January 2012 (UTC)

To foto ma zły opis. Wołyń w 1939-1941 był pod okupacją sowiecką, więc Globocnik nie mógł tam być. Jest drugi opis: Globocnik, Odilio (Gauleiter von Wien), Österreich.--Paweł5586 (talk) 07:53, 27 January 2012 (UTC)

Oznaczanie grafik File:Zdrojowa Invest-Marine Hotel-exterior-author-owner-Zdrojowa Invest LowRes 1.jpg[edit]

Hej,
Na wskazanej stronie, która jakoby była powodem próby usunięcie jest zgoda pod zdjęciem 'This is open content photo for media.' dla mediów. Patrz też moja dyskusja do zdjęcia.
JKolobrzeski (talk) 18:42, 30 December 2011 (UTC)

File:Kluszkowce ski area map.JPG[edit]

Lewy dolny róg. Do odstrzału Bulwersator (talk) 15:21, 3 January 2012 (UTC)

Prośba o zmianę nazwy[edit]

Mam pytanie dałbyś radę zmienić nazwy plików File:Sławomira Ciepela - Kubalska.JPG na File:Sławomira Ciepela - Kubalska grób.JPG oraz Plik:P1000410.JPG na Plik:Witold Pograniczny grób.JPG? trzeba je potem zmienić w artykułach w których znajdują sie pliki.Lukasz2 (talk) 16:34, 8 January 2012 (UTC)

Zmiana nazwy kategorii[edit]

Czołem. Da się zmienić Category:Radio stations from Poland na Radio stations in Poland? Głupio wygląda... Pozdrawiam, RJB1 (talk) 20:28, 10 January 2012 (UTC)

Template:GFDL-user/tmp [edit]

Zaczęło się tłumaczenie szablonów importu [2], więc spróbowałem opracować coś w miarę uniwersalnego. Potraktowałem tym Template:GFDL-user-pl. Czy myślisz, że takie rozwiązanie ma sens? Jeśli tak, czy możesz przenieść przenieś Template:GFDL-user/tmp do Template:GFDL-user i zmienić np. Template:GFDL-user-en i Template:GFDL-user-de? Może warto też ogólnie przerobić Template:Self i dodać dwa parametry, które tworzyłyby takie tłumaczone w kilku etapach rozwiązania a potem puścić bota. BartekChom (talk) 20:25, 16 January 2012 (UTC)

Dziękuję. BartekChom (talk) 20:51, 16 January 2012 (UTC)

File:JRutkowski.jpg[edit]

Cześć, na mój gust jest to kopia stąd: http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd201106&nr=12. O, widzę, że File:Jan Rutkowski.jpg usunąłeś wczoraj - chyba coś do kogoś nie dociera. :-) Pozdrowienia, Michał Sobkowski (talk) 07:25, 17 January 2012 (UTC)

Witaj,nie jestem pewien czy w dobry sposób i w dobrym miejscu odpisuję w sprawie zdjęcia J.Rutkowskiego, ale nie jestem zbyt mocny jeśli chodzi o poruszanie sie po Wiki. Zdjęcie J.Rutkowskiego, które podpinałem do tworzonego biogramu w polskiej Wikipedii Jan Rutkowski (konserwator dzieł sztuki) otrzymałem jako kopię oryginalnego zdjęcia z lat 2o. XX w. z archwiwum domowego od wnuczki profesora, p. Lucyny Rutkowskiej z którą mam kontakt telefoniczny i mailowy. Zgadza się aby zdjęcie opublikować w Wikipedii. Podana strona internetowa "Niedzieli" posiada kopię tego samego zdjęcia uzyskanego równiez od p. Rutkowskiej i przekazanego tam przez prof. Wojciecha Kurpika. Przepraszam za zamieszanie. Nie było moim celem łamanie prawa. Jeśli mogę prosić o radę - w jaki sposób powinienem udokumentować opisaną zgodę i źródło. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Tpwiki (talk) 17:45, 17 January 2012 (UTC)

Przenoszenie[edit]

  09:11, 17 January 2012 Masur (talk | contribs) moved File:Recepta.jpg to File:Recepta PL stara.jpg [redirect suppressed] ‎ (revert)

A w rezultacie na pl:recepta mamy czerwony link Bulwersator (talk) 11:55, 17 January 2012 (UTC)

Zdjęcia[edit]

Myślę Szanowny Administratorze, że trochę przesadziłeś z usuwaniem zdjęć, które dodałem do wikipedii. Zgodzę się na te kopiowane z artykułów, ale skanowane zdjęcia dodane w hasłach "5 Saska Dywizja Pancerna" - (kadra sztabu), "81 Pułk Strzelców Grodzieńskich" - (na ławce siedzi również mój nieżyjący ojciec, który służył w tym pułku), "Wyróżnienia i kary stosowane w Wojsku Polskim" - (jest to list pochwalny otrzymany przez moich rodziców za moją służbę w wojsku) są oryginalne i moje. Myślę, że przejrzysz co skasowałeś i powrócą one do artykułów. Z pozdrowieniami Jurek281 (talk) 16:52, 17 January 2012 (UTC)

Znowu[edit]

Łukasz Kuchta kontratakuje Bulwersator (talk) 13:58, 19 January 2012 (UTC)

The Administrator's barnstar[edit]

Police Barnstar Hires.png The Administrator's barnstar
I hereby award Masur this barnstar for high activity as Administrator on Commons in 2011. Very good work! -- George Chernilevsky talk 20:30, 23 January 2012 (UTC)

Odp. File:GOLD MTO Besky(i)dy.png[edit]

Właśnie, że jestem autorem tych grafik! Jak mam to udowodnić? Wiki Romi (talk) 17:17, 24 January 2012 (UTC)

Na przytoczonej stronie znajduje się najbogatszy zbiór regulaminów odznak w Polsce mojego autorstwa. Cała strona, wszystkie podstrony z regulaminami odznak oraz znaczna większość wizerunków graficznych jest również mojego autorstwa. Proszę sobie porównać moje dane ze strony użytkownika na Wikipedii [3] oraz z przytoczonej strony, np. w zakładce władze (proszę używać IE, gdyż "coś" pokręciłem i inne przeglądarki aktualnie nie "czytają"); zresztą zdjęcie umieszczone na tej stronie i na stronie użytkownika w Wikipedii to jest to samo zdjęcie!). Nie będę tracił naszego czasu na tłumaczenie moich związków z Oddziałami PTTK w Wiśle i Żywcu (również innymi), a przede wszystkim z Zarządem Głównym PTTK, któremu one podlegają, gdyż mam nadzieję, że porównanie obu stron (cytowanej i użytkownika) załatwia sprawę. Proszę o możliwie szybkie przywrócenie skasowanych grafik. Wiki Romi (talk) 19:59, 24 January 2012 (UTC)
I jeszcze jedno... w prawym dolnym rogu na podstronie [4], będącej częścią tego serwisu jest wyraźny napis: Projekt, wykonanie i webmastering Roman Henryk Orlicz. I właśnie z tej podstrony można kliknąć na: "Odznaki krajoznawcze", a następnie wyszukać w tabeli "Międzynarodowa Odznaka Turystyczna „Besky(i)dy”" co przeniesie na przytoczoną stronę. Wiki Romi (talk) 20:10, 24 January 2012 (UTC)

A beer for you![edit]

Export hell seidel steiner.png Witam. Mam pytanie odnośnie usuniętych przez Pana w dniu 27.01.2011 roku,dwóch zamieszczonych przeze mnie pocztówek.Pocztówki dotyczyły tematów: Zofia Stryjeńska i Adam Setkowicz,obie wydane w latach 30. XX wieku,obie w moim posiadaniu.Reprodukcje uwiecznione na nich objęte były prawem autorskim wydawców (kolejno: Galerja Polska Kraków - pisownia oryginalna,Wydawnictwo ,,Polonia" Kraków).Wydawnictwa te od czasów powojennych nie istnieją,a pocztówki wydane przez tych wydawców stały się dobrem publicznym. Daniel Naczk (talk) 22:08, 27 January 2012 (UTC)

User:Praktyk[edit]

Masurze - czy mógłbyś odblokować tego usera? Właśnie z nim korespondowałem przez OTRS - nadesłał poprawną zgodę na te pliki, które chciał załadować - ale go zablokowałeś zanim zdążył załadować te pliki ponownie i oznakować je odpowiednią zgodą. Ew. by było fajnie jakbyś te wszystkie pliki, które są u niego w dyskusji skasowane, odkasował i oznakował {{OTRS|2012012710004457}}. Zgoda jest absolutnie poprawna, wydana przez prezesa firmy, do której należą prawa majątkowe do tych grafik. Polimerek (talk) 13:24, 30 January 2012 (UTC)

Schmitt Pál[edit]

Hey user masur! Why delete the Scmitt Pál picture????

This images under the same license same! --SuHoGo (talk) 18:56, 3 February 2012 (UTC)

Jacky Hénin.jpg

Ekslibris_Apolonii_Chełmińskiej.jpg[edit]

Witam,

1. na jakiej podstawie usunąłeś Ekslibris_Apolonii_Chełmińskiej.jpg ? Sam go skanowałem i jestem jego spadkobiercą po swojej prababce.

2. jak mam podawać źródła do swoich grafik, żeby nie było problemu? Zdjęcia są skanowane z rodzinnego albumu który jest moją własnością, albo robione przez członków rodziny. Nie rozumiem, czemu jest wciąż pytanie o źródła skoro je podałem?

Kmakowski (talk) 10:06, 5 February 2012 (UTC)

 • Czy to troszeczkę nie jest przesadą z Waszej strony? Skąd ja mogę wiedzieć kto zrobił zdjęcie mojej prababce w XIXw? Nie wierzę, żeby kogokolwiek to dzisiaj interesowało. Przecież nie napiszę że ja je wykonałem. Druga sprawa z tego co przeczytałem odnośnie potwierdzenia mailem przez autora który mi udzielił pozwolenia - skąd Wikipedia będzie wiedziała czy to jest akurat prawdziwy autor? Jeszcze rozumiem jakby ktoś miał jakieś roszczenia do tych fotografii. Po prostu aż nie wierzę że to w taki sposób funkcjonuje... To tak jakbym kupił/dostał obraz i nie miał prawa go nikomu pokazywać. A skan ekslibris'u był rysowany ręką prababki to też nie mam prawa go zamieszczać? A napisałem praca własna bo musiałem się nieźle namęczyć, żeby ze starych poniszczonych zdjęć coś z tego wyciągnąć po zeskanowaniu. Już jestem pewny że te fotografie znikną z Wikipedii, trudno - nie ja stracę tylko polska kultura i historia.

P.S. np tutaj widzę, że autor jest nieznany a jednak jakoś zdjęcie funkcjonuje?: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Erwin_Lahousen.jpg Kmakowski (talk) 14:42, 5 February 2012 (UTC)

 • Odnośnie jedynego spadkobiercy - wszyscy z mojej rodziny musieliby nie żyć, fakt jest taki, że każdy jeden z jej członków popiera to, że zamieściłem ekslibris, więc jak mam to udowodnić, wszyscy mają złożyć podpisy na piśmie?
 • Ponawiam pytanie: dlaczego tego typu zdjęcia funkcjonują skoro tak jak w moim przypadku autor zdjęcia jest nieznany? : http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Wac%C5%82aw_Makowski.PNG
 • Ponawiam drugie pytanie na które nie odpowiedziałeś: "odnośnie potwierdzenia mailem przez autora który mi udzielił pozwolenia - skąd Wikipedia będzie wiedziała czy to jest akurat prawdziwy autor?"

To są istotne pytania na które jako administrator powinieneś odpowiedzieć, żeby tacy jak ja nie interpretowali waszych przepisów po swojemu.Kmakowski (talk) 00:28, 6 February 2012 (UTC)

 • Otrzymałem informację od swojej ciotki, że zdjęcia wykonał mój pradziad. Jakie są procedury przedstawienia braku sprzeciwu rodziny do ich publikacji? (już o to pytałem wcześniej)
 • Odnośnie zdjęcia grobu na Rossie - mogę przesłać mailem swoją korespondencję z Komitetem, czy to wystarczy?Kmakowski (talk) 08:08, 6 February 2012 (UTC)
 • czytałem, nie wiem tylko na jakiej podstawie umieszcza się zdjęcia autorów nieznanych, których jest na Wikipedii bardzo dużo? Kmakowski (talk) 14:23, 6 February 2012 (UTC)
 • To jest syn Apolonii Makowskiej: Link do zdjęcia. Zobacz w którym roku była wydana legitymacja syna który już tutaj był w średnim wieku, zatem kiedy mogły być publikowane fotki Apolonii czy Wacława Leona Makowskiego odnośnie tych 70 lat??
 • Rozumiem, że Tobie ten autor jest znany skoro zakwestionowałeś zamieszczenie moich zdjęć, albo doszły Cię słuchy, że ktoś go zna? Jak można udowodnić, że komukolwiek jest znany autor zdjęcia z albumu rodzinnego osobom z zewnątrz? Szukam informacji o swojej rodzinie od lat, przewróciłem do góry nogami cały internet, biblioteki, książki etc. i nie znalazłem tych zdjęć nigdzie. Moja rodzina i osoby zainteresowane są z tego dumni i nikt nie robi problemu, wręcz przeciwnie. - Wiem co zamieszczam. Są różne prawa i różne interpretacje, powinno się ułatwiać a nie uparcie utrudniać tylko dla zasady Kmakowski (talk) 21:58, 6 February 2012 (UTC)
 • Skąd taka pewność, że ja nie jestem autorem - mogłem namalować pradziadka w PS, to jest zdjęcie cyfrowe, więc wszystko jest możliwe. Nie możesz udowodnić że nie - zdjęcie cyfrowe nie jest dowodem, mogłem je nawet napisać w notatniku bo jestem geniuszem informatykiem, czy można taką opcję wykluczyć, mimo że jest nieprawdopodobna?. Zresztą pokażę, Ci później, jak to wyglądało przed obróbką - dlatego napisałem, że jestem autorem mając w domyśle stworzenie grafiki. Po drugie proszę Cię - udowodnij, że zdjecia które zamieściłeś wykonałeś Ty. Mogę skopiować Twój obrazek i znaleźć pięćdziesięciu świadków na to, że widzieli jak ja go stworzyłem, musiałbyś go najpierw opatentować. Dlaczego ktokolwiek ma w to uwierzyć, jest brane jedynie pod uwagę Twoje oświadczenie i ty bierzesz na siebie odpowiedzialność prawną za te fotki i grafiki, tak samo jak ja kiedy oświadczam, że mam prawo do publikacji zdjęcia, którego jestem spadkobiercą. Musiałbym zebrać jakieś 100 podpisów na niektóre ze zdjęć ze swojej rodziny (współspadkobierców) na udzielenie zgody. Kto wogóle zweryfikuje tożsamość tych osób? W jaki sposób? Widzę, że ACTA już działa, niedługo chyba będę musiał chodzić w kominiarce, bo przecież autorem mojej twarzy jest mój ojciec. Nie mam pretensji do Ciebie, tylko wyrażam swoja opinię na temat prawa, którym się posługujecie. Postaram się zamieścić te zdjęcia legalnie - a dzieła osierocone nie wchodzą w grę w tych przypadkach. Pozdrawiam Kmakowski (talk) 12:26, 7 February 2012 (UTC)
 • Stawiam pytania bo mam wątpliwości co do Waszych wolnych zasobów kiedy widzę takie przypadki: Autor nieznany. Czytałem, że akceptowane jest pozwolenie autora strony internetowej z której jest pobrane zdjęcie. Też tworzę stronę na temat swojej rodziny i sobie sam pozwalam udostępnić z niej zdjęcia. Kmakowski (talk) 13:29, 7 February 2012 (UTC)
 • "To zdjęcie jest w domenie publicznej ponieważ wedle Art. 3 prawa autorskiego z 29 marca 1926 i Art. 2 prawa autorskiego z 10 lipca 1952 fotografie polskich autorów (lub które ukazały się po raz pierwszy w Polsce lub równocześnie w Polsce i za granicą) opublikowane bez wyraźnego zastrzeżenia prawa autorskiego przed zmianą prawa 23 maja 1994 nie podlegają ochronie – należy domniemywać, że są własnością publiczną." Kmakowski (talk) 22:36, 20 February 2012 (UTC)

Banery[edit]

OK, rozumiem. Ale czy nie zamierzasz też usunąć trzech pozostałych zdjec z Category:Information boards on Beksiński pathway in Sanok, które nie są mojego autorstwa? --Lowdown (talk) 16:29, 5 February 2012 (UTC)

Moja fotka z Dziakiem[edit]

Czemu nie mogę wstawić na swoją stronę poprzedniej wersji fotografii z Waldemarem Dziakiem [[Plik:Waldemar Dziak 2.jpg]] Pytam bowiem bowiem wszystkie swoje fotografie chcę mieć na stronie wikipedysty na commons.Lukasz2 (talk) 00:23, 15 February 2012 (UTC)

plcopyvio?[edit]

Ta osoba twierdzi że "Polish Ministry of National Defence (Ministerstwo Obrony Narodowej) copyright. May be used freely provided that the source is given." - wygląda na bazdurę - czy mam rację? Czy warto do nich napisać czy wiadomo że nie pozwolą? Bulwersator (talk) 10:16, 21 February 2012 (UTC)

File talk:Yeast membrane proteins.jpg[edit]

Na wypadek gdybyś przegapił: możesz trafić na okładkę :) A.J. (talk) 09:18, 29 February 2012 (UTC)

Nieprawidłowe nazwy[edit]

Czy zechciałbyś naprawić nazwy niektórych plików (aby nikogo nie wprowadzały w błąd). Nieprawidłową nazwę ma: File:Papyrus 12.png. Nie jest to nawet rękopis Nowego Testamentu i oczywiście nie jest to Papirus 12 (Gregory-Aland). To Papyrus Amherst 3a (ilustracja wzięta stąd). Proponuję przekierować pod nazwę "File:P. Amherst 3a" (lub dłuższą "Papyrus Amherst 3a").

Nieprawidłowe nazwy mają również fotografie Grahama z Düsseldorfu:

Według nazw owych plików zdjęcia pochodzą rzekomo z Duisburga, ale Graham nigdy nie był w Duisburgu, to jest Düsseldorf. Proponuję więc zamienić "Duisburg" na "Düsseldorf". Wprowadza to w błąd, na poszczególnych wiki podpisywano "Graham w Duisburgu", też tak początkowo je podpisałem dopóki nie sprawdziłem dokładnie. Uta Andrea Balbier podpisuje dwie z owych fotografii jako Düsseldorf.

No i przy okazji, sprawa błaha - literówka: File:Widok na Morksie Oko (2008).jpg (Morksie/Morskie). Leszek Jańczuk (talk) 15:01, 2 March 2012 (UTC)

Dzięki za przeniesienie. Ad. B. Graham, tutaj jest oficjalna strona BGEA, która wylicza wszystkie miasta, w których był B. Graham:

Podobny wykaz znajdujemy w książce B. Adlera:

W 1954 roku, po wielkiej krucjacie w Londynie (1 marca - 29 maja), Graham udał się w podróż po Europie, w ramach której odwiedził następujące miasta: Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Düsseldorf, Frankfurt, Helsinki, Paryż, Sztokholm. Można podać wiele źródeł na poparcie, m.in. to:

 • Sandra Donovan: Billy Graham. Twenty-First Century Books, 2006, s. 62.

O tym mówią wszystkie opracowania. Wspomniałem też wcześniej o pracy A. Balbier:

Andrea Balbier opublikowała szereg prac o Grahamie. Leszek Jańczuk (talk) 11:14, 6 March 2012 (UTC)

Dodałem Commons:Bundesarchiv/Error_reports#Billy_Graham_in_Germany --Jarekt (talk) 13:16, 6 March 2012 (UTC)
Dzięki za zmianę, za kilka dni utworzę kategorię "Billy Graham in Düsseldorf" i w tej kategorii dodam nieco informacji o tej wizycie. Problem w tym, że wykonuję zbyt dużo rzeczy na raz, więc niektóre przesuwam na później, wczoraj miałem wywiad dla pewnego pisma, trudno wszystko pogodzić na raz, ale co gorsza mam ochotę podjąć się nowych obowiązków. Dzięki za głos, ale może jakieś uzasadnienie. Bardzo proszę. Leszek Jańczuk (talk) 14:51, 8 March 2012 (UTC)
I właśnie o to mi wtedy chodziło. W sumie podziwiam Twoje opanowanie. I masz rację na pewno nie byłbym tak dobrym adminem jak Ty. Leszek Jańczuk (talk) 12:20, 29 April 2012 (UTC)

Z PdA[edit]

Czy te ilustracje nie powinny zostać przywrócone lub ta skasowana? Z PdA Bulwersator (talk) 20:59, 5 March 2012 (UTC)

Grafiki ze strony Sejmu[edit]

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/poslowie.xsp?type=A Mam pytanie czy mógłbyś załadować grafiki wakujących posłów z tej strony. Z tego co widzę to grafiki z tej strony są stosowane na wikipedii.Z góry wielkie dziękiLukasz2 (talk) 12:02, 12 March 2012 (UTC)

Stare fotografie[edit]

Cześć. Te fotki są z rodzinnego albumu. Ich autorem są nieżyjący już od lat członkowie mojej rodziny. Zainstalowałem je na Wikimedii tak jak potrafiłem w dobrej wierze najlepiej. Jeśli masz sugestię jak zrobić to lepiej, to pomóż. Jeśli nie to skasuj. Mam wrażenie, że żywisz do mojej osoby jakiś uraz. Dalibóg nie wiem czym ci za skórę zalazłem, ale ja za bardzo nie pamiętam. Tak czy inaczej po skasowaniu artu o Ryszardzie Kurowskim, jego zdjęcia nie ilustrują już niczego na czym by mi bardzo zależało. Jeśli odpiszesz, to na pl. Wiki, tu nie jestem zalogowany--Adam.Kurowski (talk) 13:25, 12 March 2012 (UTC)

File:Ribes uva-crispa L.....jpg[edit]

Na stronie dyskusji pliku w pl:wiki pojawił się wpis: "To na pewno nie jest agrest ale porzeczka, najprawdopodobniej czerwona". Trudno się z tym nie zgodzić, agrest (Ribes uva-crispa) nie tworzy gron, które są typowe dla porzeczek. Zgadywanie jaki to gatunek porzeczki raczej odpada, więc zdjęcie albo do usunięcia, albo do przeniesienia pod nazwę w rodzaju "Kwiatostany rośliny z rodzaju Ribes". Tymczasem usuwam zdjęcie z pl:Porzeczka agrest i http://pl.wikibooks.org/wiki/Pszczelarstwo/Ro%C5%9Bliny/Agrest. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 10:34, 20 March 2012 (UTC)

File:Immunoblot.png[edit]

Can you restore this image? I have received permission from the copyright holder and would like to submit it to OTRS. Dziękują! TimVickers (talk) 15:23, 22 March 2012 (UTC)

Commons:Deletion requests/File:Austr.Aborig.png[edit]

Może cię zainteresować z powodu File:Black and red flag with yellow disc.svg Bulwersator (talk) 13:39, 23 March 2012 (UTC)

I also included File:Black and red flag with yellow disc.svg as a part of the deletion request. User:Zscout370 (Return fire) 20:13, 3 April 2012 (UTC)

File:Mennonite house in Drewnica.JPG[edit]

Cześć, mógłbyś zmienić nazwę tego pliku na "Mennonite house in Żuławki.JPG"? Opis i kategorie poprawiłem. Ktoś pomylił wsie, co potwierdzają Gugle. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 06:39, 26 March 2012 (UTC)

File:Asia1.jpg[edit]

Zdjęcie skopiowane prawdopodobnie stąd. Wątpię, aby Szostus13 sam dokleił logo organizacji do swojego zdjęcia. Michał Sobkowski (talk) 10:11, 4 April 2012 (UTC)

File:LukaszSzymanek.JPG, autor Cezary806 - NPA[edit]

Prawdopodobnie kopia z http://www.skene.pl/osoba/3581/Lukasz-Szymanek (© SKENE Agencja aktorska, 2011), dokładnie to to zdjęcie. Michał Sobkowski (talk) 11:15, 7 April 2012 (UTC)

File:BiedronkaLogo2012.PNG[edit]

Mach240390 twierdzi, że jest właścicielem praw autorskich do loga Biedronki, a ja śmiem wątpić. :-) Michał Sobkowski (talk) 07:00, 11 April 2012 (UTC)

File:Studio Polskiego Radia Koszalin.jpg[edit]

Bardzo wątpię, by rozgłośnia publikowała zdjęcia na wolnej licencji. Nie potrafię sprawdzić, ale wiem, że jest publikowane na stronach radia. Zwiadowca 21 09:55, 11 April 2012 (UTC)

File:Sasha Strunin by Maciej Bernas.jpg[edit]

witaj, napisałem dzisiaj prośbę do autora tego zdjęcia, fotografa Macieja Bernasa, czy mógłby zamieścić je na flickr ponieważ wiem że wikipedia tak jakby współpracuje z nim, kiedy on to zrobił i ja dodałem zdjęcie na wikimedię pod nim pojawił się jakiś kominikat, nie bardzo wiem o co chodzi, czy możesz mi wytłumaczyć tak abym mógł to poprawić? Kubast12 (talk) 23:00, 12 April 2012 (UTC)

  • a możesz powiedzieć mi która to jest to przekażę mu bo on tak jak i ja się na tym nie znamy. Kubast12 (talk) 15:45, 15 April 2012 (UTC)

File:Bitwa1920.jpg[edit]

"Źródło: Praca własna"; "Autor Aargambit". Akurat. Że niby user:Aargambit to Sławomir Idziak? :-) Michał Sobkowski (talk) 06:42, 15 April 2012 (UTC)

File:bgbio.jpg[edit]

Hello,

Copies of permission email sent to: permissions-commons@wikimedia.org<permissions-commons@wikimedia.org>; - and I placed a comment reflecting this on the image discussion page.

In addition, I am seeking further detailed permission if that is not adequate from FTDNA.com

Please advise as needed. Thank you. Jrcrin001 (talk) 15:17, 20 April 2012 (UTC)

Grojkon tarcza 2012.png i Zlote kosci logo.png[edit]

Mogę zapytać jaki jest problem z tymi logami?

File:MapaGminaOsieck.jpg[edit]

Witaj. Nie mogę znaleźć jak na Commons oznacza się grafiki szablonem NPA. Sprawa dotyczy tego pliku, a oryginał jest tu. Użytkownikowi zadałem pytanie czy jest autorem mapy tutaj. Pozdrawiam. Jakubtr (talk) 21:53, 26 April 2012 (UTC)

File:Black-red-flag-yellow-circle.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg File:Black-red-flag-yellow-circle.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.
Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!


Afrikaans | العربية | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Magyar | Bahasa Indonesia | Íslenska | Italiano | 日本語 | 한국어 | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk bokmål | Occitan | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Shqip | Српски / srpski | Svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Osiris (temp) (talk) 10:15, 1 May 2012 (UTC)

Aboriginal flag[edit]

Hi,

Please do not recreate content deleted via community discussion - I have speedy deleted File:Black-red-flag-yellow-circle.svg per policy. If you are unhappy with the deletion you can list the case at Commons:Undeletion requests, but ignoring the result of a DR is not the correct action. Also bear in mind the following:

 • The source country for the design of the Aboriginal Flag is Australia.
 • A SVG based on that flag is a derivative of the flag's design - so source country is still Australia regardless of who draws it.
 • A generic "black and red flag with yellow disc" is a representation of the Aboriginal Flag, which is copyrighted in source country.
 • If a generic "black and red flag with yellow disc" is not a representation of the Aboriginal Flag, what educational purpose has it got? Such a made-up flag would fall outside project scope.

--Nilfanion (talk) 10:55, 1 May 2012 (UTC)

The file was deleted per a deletion request. There is no need to file a new deletion request, as it has already happened and been closed as delete. If you have an objection to that, or my closure of it, feel free to file an undeletion request - and I'll justify my original closure as I see it.
As for the content of the file. What educational purpose does it have? It only has value on your user page as a representation of the Aboriginal Flag (even if you don't call it as such).
The country-of-origin of the design is Australia, regardless of where you drew the image. Incidentally, that SVG code is almost identical to that of w:File:Australian Aboriginal Flag.svg and appears to be derived from it. Commons policy is "PD in US and country of origin". This particular case is a good example of why that may be wrong, but that will require a change of broad policy, which is not obtained on a single file.--Nilfanion (talk) 09:55, 2 May 2012 (UTC)
Incidentally on the country-of-origin, something that was touched on in the DR is gaming-the-system. "Want to upload something that isn't PD in your country? No problem: Get your friend in a different country to upload it for you!" Such gaming could circumvent the "PD in country of origin" requirement here - as if your friend is in the US, only US rules would apply. (Remember that its a Commons policy, not a legal requirement. That basic rule was only overturned for {{PD-Art}} after the WMF made a decision allowing us to ignore "sweat of the brow" in UK etc.--Nilfanion (talk) 10:16, 2 May 2012 (UTC)
I'm happy that my closure reflects the consensus within the deletion request and it is unlikely further substantive discussion would have happened, and therefore that I, as the closing admin, stand by my closure for the reasons I gave on the DR and above. You rarely (if ever) get DRs where one side goes "oh yes, good point, I'm wrong", changes a keep comment to a delete comment.
As for the broader policy as this is a broad policy discussion that should be handled elsewhere (the VP?) not a deletion request for a specific file. The DR needs to be closed against existing policy, not the policy you or I might like to have. The file can be discussed as an example there, and can be illustrated by pointing to en.wp's copy of it.
Your admin bit status isn't any less valuable than my own, but I have been following policy correctly (closing DR - in accordance with my judgement of consensus on the DR and the legal background - and speedy deleting exact copies of file deleted by that DR).--Nilfanion (talk) 10:28, 2 May 2012 (UTC)
Regarding this bit, I do not strictly need to know if you are Polish, Australian, American, Japanese... The work is an image of something that was designed by an Australian, and it is still his design regardless of who created the specific file. If this was a more complex (and clearly copyrighted) image it would be clear who the creator was (the person who first designed it) - its no different here with a simple (and possibly copryight ineligible) image. The country of origin of this was is not, and never was, "Poland".
And when the SVG code includes the comment "Two coloured rectangle with a circle, resembling so called "Flag of the Australian Aborigines".", and uses it in the Polish Wikipedia article on the flag its quite clear the author knows what it is.--Nilfanion (talk) 10:39, 2 May 2012 (UTC)

Reverts[edit]

Sorry, I had not noticed the username had to be hidden too. My apologies for causing double work, Savhñ 21:26, 18 May 2012 (UTC)

Prośba o pomoc techniczną[edit]

Witaj. Męczę się z obrazkami, chodzi o generowane miniatury. Załadowałem nowszą wersję pliku [5], a w podglądzie miniatury jest stara wersja (z napisem "w przęśle"), natomiast po kliknięciu w miniaturę pojawia się prawidłowy plik (z napisem "na podporze"). Podobny problem mam z plikiem [6]. W podglądzie miniatury i po osadzeniu w artykule jest czarny kwadrat na obrazie. Nie ma go natomiast w oryginalnym pliku. Czy można to jakoś naprawić? Jakubtr (talk) 16:31, 27 May 2012 (UTC)

Zmieniłem czcionkę na Arial, zastosowałem opcję Konwertuj na zwykły tekst, potem próbowałem jeszcze Wprowadź tekst do kształtu i inne z menu tekstu, usunąłem nawet tę część obrazka na której pojawia się czarny kwadrat, zmniejszałem obraz i zamieściłem w nowym pliku, niestety za każdym razem po załadowaniu na obrazie podglądu miniatury widoczny był duży czarny kwadrat (nie przeprowadzałem dalej procedury zamieszczania pliku, żeby nie zaśmiecać). Nie jest to jakieś ograniczenie oprogramowania (np. max szerokość obrazka lub rozmiar)? Jakubtr (talk) 20:03, 28 May 2012 (UTC)
Jest OK. Miniaturki się nie odświeżyły, ale po wstawieniu w artykuł widać dobrze. Zastosowałem opcję Ścieżka > Obiekt w ścieżkę, ale mam też plik przed konwersją więc w razie potrzeby mogę wyedytować tekst (wersje pliku przed konwersją są też załadowane jako poprzednie, więc nie będzie problemu gdyby ktoś inny chciał wyedytować tekst). Dzięki za pomoc. Pozdrawiam. Jakubtr (talk) 20:21, 28 May 2012 (UTC)

Myotragus&rabbit femur bone.jpg[edit]

Cześć. Kadrowałem dziś zdjęcie kości królika zestawione z kopalnymi elementami kośćca kozła z Balearów i tamtejszego królika giganta i pomyliłem się w nazwie pliku. Podczas kadrowania wywaliłem kozła zostawiając tylko dwa króliki, ale w nazwie pliku został i wprowadza w bląd. Zmień proszę nazwę File:Myotragus&rabbit femur bone.jpg na File:Nuralagus rex&rabbit femur bone.jpg Jacek555 (talk) 18:29, 10 June 2012 (UTC)

Prośba o przywrócenie zdjęć Morgre[edit]

Hej,

Czy możesz przywrócić zdjęcia wymienione poniżej:

Przyszła poprawna zgoda autora (to ten sam, kto je załadował: User:Morgre).


OTRS Wikimedia

This work is free and may be used by anyone for any purpose. If you wish to use this content, you do not need to request permission as long as you follow any licensing requirements mentioned on this page.

Wikimedia has received an e-mail confirming that the copyright holder has approved publication under the terms mentioned on this page. This correspondence has been reviewed by an OTRS member and stored in our permission archive. The correspondence is available to trusted volunteers as ticket #2012061110003497.

If you have questions about the archived correspondence, please use the OTRS noticeboard. Ticket link: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2012061110003497

.

Polimerek (talk) 10:36, 11 June 2012 (UTC)

Pliki bez strony pliku[edit]

Witam, mógłbyś rzucić okiem na to co zostawiłem na stronie Herr Kriss. Niestety nie ma z jego strony żadnej reakcji, więc muszę szukać pomocy dalej. Patrząc po aktywności trafiłem tam na martwą duszę. ARvєδuι + 21:17, 18 June 2012 (UTC)

nazwy rozszerzen plikow[edit]

Witaj, nazwy plikow nazywam dla siebie, nie wiedzialem ze taka nazwa potem znajduje sie na wiki, myslalem ze bedzie to jakis nr(jak np w face, googlu itd) Za duzo mam obecnie plikow, jak konkurs sie skonczy to wszystki sukcesywanie poprawie. Blad nowicjusza. Tomek --Legion Polone (talk) 11:58, 22 June 2012 (UTC)

File:Diagram davida nolana.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg File:Diagram davida nolana.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.
Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!


Afrikaans | العربية | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Magyar | Bahasa Indonesia | Íslenska | Italiano | 日本語 | 한국어 | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk bokmål | Occitan | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Shqip | Српски / srpski | Svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Abel (talk) 15:54, 23 June 2012 (UTC)

[[File:Władysław Dominik.JPG]] i [[File:Władysław Dominik grób.JPG|200px]][edit]

Witaj! Czy mógłbyś usunąć te fotografie z zasobów wikipedia commons, po zrobieniu zdjęcia okazało się że to nie jest ta osoba która miała zostać sfotografowana.Lukasz2 (talk) 05:44, 27 June 2012 (UTC) 200px 200px

Rafał Mohr[edit]

Cześć. Czy mógłbym Cię prosić o usunięcie tych dwóch plików: File:Rafal Mohr.jpg i File:Rafał Mohr.JPG? Wiszą od ponad miesiąca a jest jasne że są do cięcia. Pozdrawiam --Zureks (talk) 13:05, 3 July 2012 (UTC)

Category:Kamienica Sądu Rejonowego w Nysie[edit]

Please rename this file in "Nysa, kamienica Sądu Rejonowego" thx 80.171.35.202 06:01, 6 July 2012 (UTC)

File:Brad-kavanagh.jpg[edit]

Ściągnięte z WWW i wstawione jako swoje. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 09:14, 6 July 2012 (UTC)

licencje, źródło pochodzenie ...[edit]

delate[edit]

Masur mógłbys wytłumaczyć swoje ostatnie edycje, oflankowałeś pliki szblonem delate, pliki te mają powyżej 70 lat i podane jest źródło i stan pochodzenia.

Zgoda[edit]

Na Twoją prośbę została przesłana zgoda na udostępnienie plików graficznych (zdjęć), na adres e-mal: permissions-commons-pl@wikimedia.org, z adresu e-mail: rakargul@o2.pl, których jestem autorem o treści: Ja Roman Andrzej Kargul (Kargul1965) zezwalam na udostępnienie poniższych plików graficznych (zdjęć), których jestem autorem zgodnie z warunkami GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, oraz Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0.

dotyczy:

 • File:Przestrzenie C. Strokosza 6.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 2.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 4.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 5.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 1.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 11.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 9.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 9.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 10.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 7.jpg
 • File:Przestrzenie C. Strokosza 8.jpg

Pozdrawiam Kargul1965 (talk) 13:50, 8 July 2012 (UTC)

W czasie kiedy powstawał artykuł (2008-2009) o jego osobie i twórczości, tj. hasło Cezary Strokosz, które w ostatnim czasie zostało zdjęte z głównej przestrzeni main - nikt nie wymagał dodatkowego oświadczenia ode mnie. Te winny być przesłane od niego zaraz po wsadzeniu plików graficznych w zasobach Wikimedia Commons. Tekst zgody ode mnie otrzymał. Wcześniej otrzymałem od niego zezwolenie ustne i pisemne na wykonanie powyższych zdjęć. Gdzie go szukać? Nie wiem. Nie mam z nim obecnie kontaktu. Prawdopodobnie (obecnie) mieszka w Gorzowie Wielkopolskim.
Ponadto art. 34. prawa autorskiego mówi, że "Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia imienia i nazwiska twórcy oraz źródła. Podanie twórcy i źródła powinno uwzględniać istniejące możliwości (...)".
art. 33, pkt. 3 mówi, że "Wolno rozpowszechniać w encyklopediach i atlasach - opublikowane utwory plastyczne i fotograficzne, o ile nawiązanie porozumienia z twórcą celem uzyskania jego zezwolenia napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody (...)".
I tu sprawa winna się zamknąć, bowiem zdjęcia przestrzeni były niegdyś publikowane na stronie www artysty - nie tylko moje ale i innych autorów, w tym samego zainteresowanego. Brak natomiast kontaktu z Cezarym Strokoszem uniemożliwia dalsze pozwolenia. Pozdrawiam Kargul1965 (talk) 20:53, 8 July 2012 (UTC)
Nie o to mi chodziło, tylko, że na podstawie prawa autorskiego, tj. art. 34 i 33.3 nie trzeba wymagać zezwoleń/zgody od autora prac pokrewnych, w przypadku, kiedy jest on nieosiągalny i nie ma z nim kontaktu i niewiadomo, gdzie go szukać. To była odpowiedź na Twoje wcześniejsze pytanie. Pozdrawiam Kargul1965 (talk) 20:44, 9 July 2012 (UTC)
P.S. Istnieje jeszcze jedna możliwość nawiązania z Cezarym Strokoszem kontaktu. Pracuje w Szkole Muzycznej w Gryficach. Można tam do niego napisać, bądź zadzwonić w niniejszej sprawie. Tu znajdziesz dane adresowe i telefon. Pozdrawiam Kargul1965 (talk) 21:12, 9 July 2012 (UTC)

praca własna[edit]

czesc Masur, coś dla ciebie http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sanok_Skansen_mapa_2008-07-31_191.jpg

File:Wójt Gminy Sanok, Mariusz Szmyd.jpg[edit]

To chyba sprawa dla Ciebie, gdyż zachodzi podejrzenie braku praw do ilustracji. --Lowdown (talk) 10:20, 12 July 2012 (UTC)

File:DHM - German poster, Upper Silesia 1921.jpg[edit]

Prośba o interwencję. Zgłosiłem to do admina "Odder" ale właśnie widzę, że chyba jest na urlopie. Do rzeczy, jako IP 80.171.147.112 przywróciłem dziś wersję "Oddera" (o tych plikach wspominałem już w Jego dyskusji). User "Pudelek" dokonał ponownego revertu i przywrócił wersję usera "IP 46.174.26.245 AKA Silar". Nie jest to żadna personifikacja tylko zwykły plakat propagandowy stworzony "na zamówienie" óczesnej propagandy niemieckiej. Czy teraz dla przykładu do kategorii "personifikacja Niemiec" winno się wstawiać wszystko tak jak widzą ich Żydzi, Rosjanie, Francuzi, Anglicy, Polacy, komuniści i.t.d. ? Dzięki za ewentualną pomoc z Pana strony. 80.171.106.134 17:27, 12 July 2012 (UTC)

Stanisław Zakarowski[edit]

Witaj! Dzięki za czujność ale na Cmentarzu Powązkach-Wojskowych wyszukałem i był to ten sam adres grobu co grób jego żony. Stanisław Zarakowski B 29-2-8

Jadwiga Zarakowska B 29-2-8

Podobna sytuacja jest z grobem Kazimierza Ubysza Mieczysław Ubysz i Kazimierz Ubysz B 22-4-12

W samej kategoryzacji pochowanych na cmentarzach powązkowskim i wojskowym na wiki jest bardzo wiele błędów które szkodzą i wprowadzają w błąd trzeba coś z tym koniecznie zrobić. Przejrzeć pochowanych z skategoryzować ponownie. Prosiłbym o odtworzenie skasowanego pliku jeśli to jest możliwe POzdrawiam

Lukasz2 (talk) 16:42, 15 July 2012 (UTC)

Udostępnianie zdjęć ze zbiorów muzealnych[edit]

Czy możliwe jest zamieszczenie przy haśle skanu zdjęcia, jeśli obecnie znajduje się ono w zbiorach muzealnych i z nich też pochodzi skan?

Copyright violation[edit]

W przypadku, gdy autor fotografii rzeźby jest jednocześnie autorem samej rzeźby, powinno się przyjąć, że nie zachodzi naruszenie praw autorskich. Tak więc zarzuty pod adresem rzeźb Michała Selerowskiego należałoby uważać za nieuzasadnione. Chyba występowanie do permissions jest zbędne. Szczebrzeszynski (talk) 07:24, 20 July 2012 (UTC)

Why copyright violation?[edit]

http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:Undelete&target=File%3AKeppler_wappen.jpg This CoA seems perfectly OK to me. --AndreasPraefcke (talk) 10:53, 25 July 2012 (UTC)

Marek Wójcicki.jpg[edit]

Proszę o pomoc. Wysłałem do Pana Marka Wójcickiego list z prośbą o jego zdjęcie informując, że musi być na wolnej licencji. Dostałem zdjęcie i cały komentarz sprowadza się do zdania: "Załączam tez zdjęcie, które powinno być ok". Jest to moja pierwsze zdjęcie ładowane do Commons. I mam kilka problemów:

 • Czy mozna prosić o adres strony, gdzie znajdę wzorcowy tekst licencji, którą mogę przesłać do Pana Wójcickiego, aby on zwrotnie przesłął do ... (tu jakieś permisions@ ...) ? Proszę o pomoc w załatwieniu tej licencji.
 • Podczas ładowania nie widziałem miejsca gdzie ładuję. Chciałbym aby to było w kategorii "Bridge players" i dalej w nowej podkategorii "Polish bridge players" i dalej podkategorii "Marek Wójcicki". Nazwa pliku bez zmiany. Czy można prosić wskazówki jak to tam właśnie przemieścić?

Zdając sobie sprawę, że sprawy licencyjne nie są jeszcze OK na razie NIE zmieściłem zdjęcia na stronie Wikipedii Marek Wójcicki (brydżysta) gdzie to zdjęcie ma podstawowe przeznaczenie. Sprawdziłem, że zdjęcie się ładuje do mojego brudnopisu Wikipedysta:Jsitarz/brudnopis.

Jest to mój pierwszy raz. Proszę więc o wyrozumiałość i delikatność w stosunku do Pana Wójcickiego. Jak by nie było to VIP.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, --Jsitarz (talk) 18:32, 25 July 2012 (UTC)

Dostałem potwierdzenie, które poszło również na permissions-pl@wikimedia.org . Sądzę, że sprawy licencji "mam z głowy". Czy tak?
Jestem święcie przekonany, że widziałem kategorię "Bridge players" (z dokładnością do literówki). A teraz nie potrafię jej znaleźć. Czy rzeczywiście jej nie ma? Napisz proszę jak to się szuka. Mam około 200 brydżystów polskich, którym chciałbym "dać" zdjęcia, więc nie wyobrażam sobie jak można to zrobić bez dobrej kategoryzacji.
Jak dodać nową podkategorię? Jak zrobić aby określone zdjęcie znalazło się właśnie w tej kategorii, którą chcę?
(Sam widzę, że pytania są prymitywne. Ale na razie jestem zielony w tych tematach.)
Pozdrawiam, --Jsitarz (talk) 20:29, 25 July 2012 (UTC)
Wydaje mi się, że sobie poradziłem. Znalazła się kategoria, utworzyłem podkategorie i dodałem zdjęcie. Mam nadzieję, że więcej "nie będę zawracał ci głowy". Pozdrawiam, --Jsitarz (talk) 20:54, 25 July 2012 (UTC)

Na stronie File:Marek Wójcicki.jpg dziś zobaczyłem "Brakuje zezwolenia do tej grafiki. ... "

Mam kopię takiego listu: Wysłąny z adresu: Marek Wójcicki <marek.wojcicki@bridge.com.pl> DO: permissions-pl@wikimedia.org <permissions-pl@wikimedia.org> Kopia do: mnie Sent: Wednesday, July 25, 2012 9:06 PM Subject: copyright


Niniejszym zaświadczam, że jestem jedynym właścicielem wyłącznych majątkowych praw autorskich do utworów pierwotnie dostępnych pod adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Marek_W%C3%B3jcicki.jpg . Pliki zamieszczono w projektach Wikimedia, jako [Marek Wójcicki].

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wspomnianych utworów na zasadach licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, wersja 3.0 ( http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl ).

Jestem świadomy, że udostępniając tę pracę na wyżej wspomnianej licencji zgadzam się na jej komercyjne wykorzystanie i modyfikacje w zależności od potrzeb użytkowników.

Wiem, że autorzy zachowują osobiste prawa autorskie do wspomnianej pracy i że, o ile wyrażają taką wolę, ich autorstwo musi być uznane na zasadach wybranej powyżej licencji. Modyfikacje wprowadzone do pracy nie będą natomiast przypisywane tym autorom.

Jestem świadomy, że licencja odnosi się tylko do kwestii prawno-autorskich, zastrzegam sobie prawo do podjęcia działań w stosunku do osób wykorzystujących w/w utwór w sposób sugerujący paszkwil czy zniesławienie oraz w przypadkach naruszania przez takie osoby praw osobistych, praw pokrewnych czy ograniczeń związanych ze znakami towarowymi.

Przyjmuję do wiadomości, że wyrażonej niniejszym zgody nie mogę cofnąć i że utwory na wykorzystanie, których wyraziłem zgodę mogą być bezterminowo przechowywane w projektach Wikimedia.

25.07.2012 Marek Wójcicki


Co jeszcze mogę zrobić w tej sprawie. Dlaczego nie ma zezwolenia?

Czy to może tylko jakieś opóźnienie w dostarczeniu.

Pozdrawiam, --Jsitarz (talk) 16:10, 27 July 2012 (UTC)

Rafał Mohr[edit]

Cześć. Mógłbyś usunąć te dwa pliki [7][8]? Prośbę o ich usunięcie dostałem już 3 miesiące temu - udostępnili nam lepszą fotografię. --Zureks (talk) 19:56, 25 July 2012 (UTC)

Dzięki za usunięcie ale się rozpędziłeś trochę :-) Przywróć proszę File:Rafał Mohr main.jpg bo to jest zdjęcie jakie dostaliśmy w zamian od samego zainteresowanego :-) --Zureks (talk) 07:38, 1 August 2012 (UTC)

Category:Okopisko at Jagiellońska Street in Sanok[edit]

Cześć. Czy mógłbyś wyrazić swoje zdanie i być może zdecydować w sprawie tej kategorii Category:Okopisko at Jagiellońska Street in Sanok. Pokrótce sprawa wygląda tak, że jest to zwyczajowa, ugruntowana i bez żadnych problemów używana nazwa tego miejsca w Sanoku. Wcześniej był to teren cmentarza żydowskiego (Art. wiki pl). Zaś po wojnie cmentarz zlikwidowano i powstał taki skwer nazywany Okopisko (patrz określenie Okopisko w wiki pl - w stronach płd-wsch. Polski nie ma ono konotacji negatywnych). Dodać należy, że wśród mieszkańców Sanoka jest to ugruntowana nazwa na to miejsce i nie występuje inna, po prostu "jedzie się przez Okopisko", "sklep jest pod Okopiskiem" itd). Jak podałem, nazwa występuje w źródłach, publikacjach, wypowiedziach i nikt nie uważa nazwy za noszącą przejawy antysemityzmu itp (określenie pojawia się nawet na stronie Sztetl). Użytkownik 46.174.26.245 (znany też zapewne Tobie) zgłosił tę nazwę pod dyskusję i stworzył dodatkowo nową kategorię pod nazwą "Category:Square at Jagiellońska Street in Sanok", co było zupełnym nieporozumieniem, jako że "square" to plac (kwadratowy), a nie teren zieleni, mały park czy ogród, a tym jest właśnie obecnie Okopisko w Sanoku, co widać na zdjęciach. Poza tym drugą nieścisłością jego nazwy był domysł, jakoby było to jedno jedyne tego typu miejsce przy tej ulicy, przecież są też ewentualne inne ogrody tego typu przy tej ulicy i też mogą otrzymać kategorię. Tak więc jeśli możesz, to rzuć okiem na tę sprawę. Pozdrawiam. --Lowdown (talk) 16:18, 27 July 2012 (UTC)

w Sanoku dokładnie wiedzą co oznaczo termin okopisko (cmentarz dla padłych zwierząt) i dlaczgo co oznacza (Żydzi), reszta jest tylko imaginacją Lowdown (drań?).
Nie wiem dlaczego ten ktoś teraz włącza się w moją wypowiedź do użytkownika Masura. Nie wiem też o co chodzi w jego wypowiedzi, bo zupełnie nie można jej zrozumieć. Widzę jedynie obraźliwe słowo pod moim adresem na końcu tej "wypowiedzi". Pozostawiam to do oceny administracji. --Lowdown (talk) 13:37, 28 July 2012 (UTC)

Copyvio[edit]

Prawdopodobne: File:7CC00B GDYNIA700.jpg. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 21:36, 22 August 2012 (UTC)

File:David Folley, Skwer Plymouth, Gdynia, 7CC00C.jpg - ten sam uploader? Ale teraz twierdzi, ze jest artysta? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 16:45, 29 August 2012 (UTC)

Gdynia Port Painting[edit]

Hi Masur,

I am a little confused why you deleted the image. It is in common 'public domain' and in the BBC National Archive, but not presently under the painter's title which I have submitted to Wiki.

If you would be kind enough to explain your objections in full I will make the required amendments.

Thank you,

File:Mariusz Wach.jpg[edit]

Czesc, podsylam zdjecie zdające się użyte bez licencji. Pzdr. --Lowdown (talk) 20:46, 23 August 2012 (UTC)

Nazwy puszczańskich plików[edit]

File:Mapa hajnowka.jpg - nosi nazwę Mapa hajnowka, w opisie napisano "A map of the forest surrounding the future area of Hajnówka". Mapa dotyczy jednak czasów gdy Hajnówki nie było jeszcze na świecie, była tylko Straż leśna, na mapie mamy napis Straż (w miejscu dzisiejszej Hajnówki). W prawym górnym rogu mapy mamy napis "Plan Pierwszego Traktu z Lady przez Straż do Białowieży". Mamy w Commons drugą analogiczną mapę, z bardziej prawidłową nazwą - File:Michał Połchowski — Plan drugi Traktu z Białowieży do Krynicy.jpg. Niniejsza mapa jest często wykorzystywana w publikacjach, np. Edward Więcko, Puszcza Białowieska. Warszawa: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1984, ISBN 83-01-04597-3, na stronie 26, z podpisem "Mapa Geometryczna Leśnictwa JKM Białowieskiego".

File:Mapa Puszczy Biaowieskiej (fotokopia).jpg - chyba lepiej zmienić na "Podział administracyjny Puszczy Białowieskiej z 1796".

File:P.Białowieska, las brzozowy, kw. 187.JPG - chyba lepiej zmienić na "P.Białowieska, kw. 187, las brzozowy".

Utworzyłem wczoraj - jak się wkrótce okazało - zbędną kategorię Category:Szczekotowo, bo istniała już pod nazwą Category:Rezerwat przyrody Szczekotowo. Choć z drugiej strony krótsza nazwa jest bardziej praktyczna. Szczekotowo to nazwa wsi istniejącej w wiekach XVII-XVIII, nazwa uroczyska, no i nazwa rezerwatu. Sam zadecyduj. Pozdrawiam. Leszek Jańczuk (talk) 10:48, 25 August 2012 (UTC)

User talk:Amanlostinlife13[edit]

Hej,

Nie widziałem tych usuniętych zdjęć, ale skoro gość sam ładuje swoje własne zdjęcia, to żadne słanie maili na OTRS wymagane nie jest.. No chyba, że była jakaś wątpliwość co do jego autorstwa. Teraz przysłał na OTRS zgodę na trzy zdjęcia i tak na nie patrząc nie widzę żadnych podstaw aby uważać, że nie są jego, więc je oznakowałem jako OK. Wygląda, że ma tu cudo na podwórku i je po prostu sam sfotografował... File:Orkan Z310 (1).jpg, File:Tabliczka znamionowa Z310.jpg, File:Silnik Orkana Z310.jpg. Natomiast są jeszcze jego dwa zdjęcia: File:Sieczkarnia Orkan Z320 (1).jpg, File:Sieczkarnia Orkan Z320 (2).jpg, File:Sieczkarnia Orkan Z320 (3).jpg, gdzie podaje, że ich autorem jest niejaki "Kizo". Na te trzy zgody nie wydał - ale może weź na wstrzymanie - zapytam się go przez OTRS czy jest ich autorem... Polimerek (talk) 22:15, 26 August 2012 (UTC)

Dobra - dajmy mu parę dni, a potem to pewnie do ciachnięcia będzie. Polimerek (talk) 08:43, 27 August 2012 (UTC)
Napisał, że próbuje się kontaktować z autorami zdjęć, tylko, że to rolnicy i są teraz zajęci. Dałbym mu z miesiąc czasu. Polimerek (talk) 09:29, 28 August 2012 (UTC)
Przyszła zgoda od autora, także sprawa z głowy. Polimerek (talk) 09:36, 28 August 2012 (UTC)

File:Bubble.jpg[edit]

Cześć, pozostałe pliki Special:Contributions/Symtuastic też NPA. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 07:24, 28 August 2012 (UTC)

Prawa autorskie[edit]

Wydaje mi się, że ten plik narusza prawa autorskie. Nie wygląda na pracę własną, lecz na skan z jakiegoś czasopisma, Nowa Technika Wojskowa lub Raport. Tutaj znajduje się praktycznie takie samo zdjęcie. Nie jestem jeszcze zbyt oblatany w mechanizmie commons, więc zgłaszam Tobie jako administratorowi.

Pozdrawiam. --MAx 92 (talk) 18:36, 30 August 2012 (UTC)

Special:Contributions/Thescience[edit]

Cześć, wszystkie 5 załadowanych plików pochodzą z serwisu http://www.pokochajolejrzepakowy.pl. Pozdrawiam, Michał Sobkowski (talk) 20:59, 2 September 2012 (UTC)

Witam, wszystko się zgadza ponieważ nasza firma jest twórcą tejże strony internetowej także posiadamy wszelkie prawa autorskie do grafik. Czy mam jeszcze raz wrzucić grafiki ze szczegółowymi danymi firmy/autora? Pozdrawiam

Zebras[edit]

I tried, but couldn't find it easily. Glad that you found it, anyway, it would be a shame if that image had been lost due to bureaucracy. Cheers, --- Darwin Ahoy! 15:22, 3 September 2012 (UTC)

Zdjęcia do hasła "olej rzepakowy"[edit]

Witam, nasza firma jest twórcą strony internetowej http://www.pokochajolejrzepakowy.pl także posiadamy wszelkie prawa autorskie do grafik. Czy mam jeszcze raz wrzucić grafiki ze szczegółowymi danymi firmy/autora? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam, Thescience

grafiki do Neuroshima Tactics[edit]

Hej,

Jest zgoda właściciela firmy na udostępnienie zdjęć figurek wykorzystywanych w systemie, dostępnych w serwisie nstactics.com (numer OTRS:2012090410010666) na CC-BY-SA 3.0.

Chodzi o grafiki:

Możesz je przywrócić? Polimerek (talk) 09:31, 5 September 2012 (UTC)

OK. Dzięki - co do figurek i reszty - to myślę, że jednak mają prawa. Concept arty się robi rutynowo w trakcie przygotowywania gier i robią to prawie zawsze pracownicy/współwłaściciele firmy. W tym przypadku jednym ze współwłaścicieli jest grafik od gier, który głównie zajmuje się koncepcją graficzną gry, w co wchodzą oczywiście projekty i concept arty. Drugi właściciel wymyśla scenariusze, pozostali pracownicy wykonują bardziej wyrobnicze rzeczy. Adrian Tyrakowski to pracownik firmy odpowiedzialny za graficzną oprawę tej gry, także mamy tu z pewnością do czynienia z utworem pracowniczym. CO do rozmiaru grafik - pewnie nie chcieli większych udostępniać na wolnej licencji, bo ktoś łatwo wtedy mógłby ich pracę skopiować. Polimerek (talk) 09:27, 6 September 2012 (UTC)

Prośba[edit]

Możesz zgłosić lub usunąć ten Ya.jpg bo narusza prawa kogoś. Szkoda mi tego że sam autor nie dał tego do commons. Lispir word is power 13:18, 5 September 2012 (UTC)

Zmiana nazwy kategorii[edit]

Witaj! Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy możliwa jest tu na commons zmiana nazwy już istniejącej kategorii i czy użytkownik jak ja może to uczynić (w jaki sposób)? Chodzi mi mianowicie o kategorię "Old Cemetery in Olkusz"[9]. Zastanawiam się, czy nie zmienić ją na "Old Christian Cemetery in Olkusz", gdyż jeżeli spojrzeć w kategorię dot. cmentarzy tego miasta okazuje się, że istnieje także "Old Jewish Cemetery in Olkusz", co może dla niektórych okazać się nieco mylące. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (talk) 18:33, 5 September 2012 (UTC)

Wielkie dzięki. Tak właśnie zrobiłem. Starą kategorię można już spokojnie skasować. Pozdrawiam.Dreamcatcher25 (talk) 21:53, 5 September 2012 (UTC)


File:Jan Matejko - Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wiezy katedry w roku 1521 w Krakowie.jpg[edit]

Hej,

Możesz to w miarę szybko ciachnąć ? Tam jest taka sprawa, że najpierw ktoś załadował faktyczną fotokopię obrazu oryginalnego i to było OK, ale potem ktoś inny nadpisał to fotokopią ręcznie wykonanej kopii przez Pana Walerskiego. Teraz to jest zrewertowane do poprzedniej wersji - ale nadal każdy może kliknąć w wersję wcześniejszą i pobrać z Commons fotokopię kopii Pana Walerskiego. Dlatego trzeba to skasować albo w całości - albo jak admin Commons ma taką możliwość selektywnie wyciąć z historii pliku dwie jego wersje, aby przestały być publicznie widoczne. Potem tę fotokopię oryginału można ew. ponownie załadować - najlepiej pod nieco inną nazwą.

Pan Walerski zostawia na swoich kopiach odręcznych różne celowo wprowadzone różnice w stosunku do oryginału, żeby można było łatwo jego wersje odróżnić od fotokopii oryginału. Takie odręczne kopie są zwykle uważane za na tyle różne od oryginału, że można rościć sobie do nich prawa autorskie. Zgłosił sprawę przez OTRS.

Polimerek (talk) 11:01, 11 September 2012 (UTC)

Z historii jest prawidłowo ciachniętę, dzięki - ale ciągle na serwerze jest to dostępne spod adresu: [10]. Podejrzewam, że usunięcie takich pików archiwalnych przekracza możliwości "zwykłego" admina? Może jak siedzisz na liście dyskusyjnej Commons to się spytaj co z tym fantem począć? Pan Walerski podesłał w swoim mailu na OTRS ten link, więc będzie sprawdzał, czy wciąż to można z naszego serwera pociągnąć tym linkiem... Jego wersję obrazu najłatwiej poznać po tym, że ma inny kolor dzwonu niż w oryginalnym obrazie. Polimerek (talk) 13:13, 12 September 2012 (UTC)

Józef Kaja[edit]

Drogi Masur! Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi. Jest to skan zdjęcia mojego Ojca. O jakich prawach mówisz? Oczywiście Tata wyraził zgodę na publikację tego zdjęcia. Januszkaja (talk) 21:30, 14 September 2012 (UTC)

File source is not properly indicated: File:Slowenia flaga wymiary.png[edit]

العربية | asturianu | беларуская (тарашкевіца)‎ | català | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | español | euskara | فارسی | suomi | français | galego | עברית | magyar | italiano | 日本語 | 한국어 | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk bokmål | polski | português | português do Brasil | русский | slovenčina | slovenščina | svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−
Warning sign
This media may be deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:Slowenia flaga wymiary.png, is missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. Please edit the file description and add the missing information, or the file may be deleted.

If you created the content yourself, enter {{own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Eleassar (t/p) 22:10, 16 September 2012 (UTC)

File:Zagłoba.jpg[edit]

Ciachnales to zdjecie w 2010, ale wedlug opisu na en wiki, to bylo zdjecie obrazu PD (autor: Category:Piotr Stachiewicz). Moze warto by przywrocic, i przyjrzec sie innym zdjeciom z User talk:Bodiak - moze wszystkie byly PD, tylko marnie opisane? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 15:46, 21 September 2012 (UTC)

Dalej czekam na odpowiedz. Tymczasem File:Pulaski.png nie ma info o wolnej licencji zdjecia, strona jest @. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 02:42, 25 September 2012 (UTC)
Nie wiem, co dokladnie przez "posprzatany" rozumiesz, ale ewidentnie kasacja orazu Stachowicza musiala byc bledem? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 14:54, 25 September 2012 (UTC)

Jesli mnie ignorujesz, nie mam wyjscia: Commons:Undeletion_requests/Current_requests#Images_by_User:Bodiak. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 22:22, 3 October 2012 (UTC)

Chwila sledztwa, i zrodla do niektorych obrazkow mozna znalezc. Ich usniecie znaczaco pogorszylo niektore artyluly; takie rzeczy tez trzeba miec na uwadze. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 17:26, 4 October 2012 (UTC)

Nie ten Waterhouse...[edit]

Cześć. Zmień proszę nazwę pliku: George Robert Waterhouse.jpg na Frederick George Waterhouse.jpg User, który wstawiał grafikę do commons pomylił braci Waterhouse. (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:George_Robert_Waterhouse.jpg) Jacek555 (talk) 14:27, 3 October 2012 (UTC)

Wkład Pawel1812[edit]

Image:Cykl pracy.jpg i Image:Prad bladzacy.JPG to ewidentne skany z jakiejś książki. Michał Sobkowski (talk) 13:32, 10 October 2012 (UTC)

Mógłbyś zerknąć na te ilustracje? Michał Sobkowski (talk) 10:02, 25 October 2012 (UTC)

A guide to Polish copyright[edit]

Following some recent discussions, I have attempted to compile a guide to Polish copyright. It's available at User:Piotrus/PolishCopyright. I'd like to invite you to comment on it, and of course you are more then welcome to improve it. I am contacting you and several other commons editors who I know work with Polish Copyrights, as I am not aware of any centralized noticeboard to reach them, feel free to pass this message to such a place if it exists, and to whoever else you think could be interested in such a topic. --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 16:42, 12 October 2012 (UTC)

Kopiowanie ilustracji z publikacji naukowych[edit]

Cześć! Natknąłem się dziś na ten plik - wersję wektorową grafiki umieszczonej w publikacji naukowej. Czy możesz mnie skierować do zasad opisujących takie sytuacje? Czy można każdą ilustrację z publikacji przerobić i wrzucić na commons, jeśli poda się źródło? Pozdrawiam / Alkamid (talk) 05:31, 18 October 2012 (UTC)


Notification about possible deletion[edit]

Commons-emblem-issue.svg Some contents have been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether they should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at their entry.

If you created these pages, please note that the fact that they have been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with them.
Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!


Afrikaans | العربية | বাংলা | Беларуская (тарашкевіца)‎ | Català | Čeština | Dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | Español | Eesti | فارسی | Suomi | Français | Galego | עברית | Magyar | Bahasa Indonesia | Íslenska | Italiano | 日本語 | 한국어 | Македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | Norsk nynorsk | Norsk bokmål | Occitan | Polski | Português | Português do Brasil | Română | Русский | Slovenčina | Slovenščina | Shqip | Српски / srpski | Svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

Closeapple (talk) 07:46, 18 October 2012 (UTC)

File:Hl. Hedwig.JPG[edit]

Mógłbyś zerknąć. Dodałem zrobione przez siebie zdjęcie obrazu, a nie mam pojęcia kto i kiedy namalował ten obraz. Najprawdopodobniej pochodzi jeszcze z średniowiecza. Obraz znajduje się w klasztorze boromeuszek w Trzebnicy. Jest jakoś upubliczniony, bo wchodzą tam pielgrzymi i zakazu fotografowania nie ma ;). Pozdrawiam. Wizikj (talk) 05:18, 19 October 2012 (UTC) Ps. Jeśli można zostawić, to wstawię następne z opisem postaci. Wizikj (talk) 05:21, 19 October 2012 (UTC)

Regarding your warning on File:Si-band-schematics.PNG[edit]

Hello. Thank you for your works to maintain the Commons library. But regarding your recent warning on File:Si-band-schematics.PNG, I think this may be a mistake, since I've drawn this by myself, and it's a simple line graph. Would be glad if you could give a comment in the Helpdesk topic on this case. Thank you! --S-kei (talk) 14:30, 19 October 2012 (UTC)

File:Battle of Wizna Polish Post Stamp.jpg[edit]

Polskie znaczki sa PD? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 16:16, 22 October 2012 (UTC)

Józef Kaja[edit]

Jestem autorem zdjęcia File:Jozef Andrzej Kaja 1972.jpg. Januszkaja (talk) 07:29, 23 October 2012 (UTC)

radyjo[edit]

[11] - zerknij plis, "prace własne" ale jako autor podane Radio Koszalin. SpiderMum (talk) 12:46, 23 October 2012 (UTC)

File:Minerals.jpg[edit]

Ech no czyli niestety nie miał wolnej licencji,szkoda a podpis--Szy123 (talk) 13:56, 25 October 2012 (UTC)

Czy PD-Arty moga miec CC?[edit]

Vide File:Stefan Czarniecki.PNG. Czy CC nalezy usunac z zdjec PD? --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 17:11, 30 October 2012 (UTC)

Strunin Sasha.JPG i Strunin Sasha cropped.JPG[edit]

Witaj, dwa zdjęcia których nazwy podałem w nagłówku powinny zostać skasowane mimo że sam je dodałem, ponieważ są one zdjęciami z gazety co jest niezgodne z regulaminem. Kubast12 (talk) 21:54, 3 November 2012 (UTC)

File:Trutnowy dom mennocki front.jpg[edit]

Cześć, parę dni temu IP zgłosił, że to nie jest dom mennonicki i Polimerek usunął nazwę "mennonicki" z opisu. Mógłbyś analogicznie zmienić nazwę pliku na np. "File:Podcieniowy dom we wsi Trutnowy 2010.jpg"? Michał Sobkowski (talk) 22:29, 8 November 2012 (UTC)

File:Rusiec - kościół z 1906r.jpg[edit]

Witam, proszę o usunięcie pliku mojego autorstwa -przy zapisie pomyliłem miejscowosci powinno być -Restarzew.Plik był użyty na stronie http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Rusiec_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%82%C3%B3dzkie)&stable=1, z której go usunąłem(w edycji-nie przejrzana).Pozdrawiam krzych.w

Zdjęcia z autografami Sashy Strunin[edit]

Witaj, po wpisaniu w wyszukiwarkę pytania "jak można skasować zdjęcie dodane na wikipedię" znalazłem informację podaną przez jednego z użytkowników, że może zrobić to tylko jeden z adminstratorów, tak więc zwracam się do ciebie z prośbą o skasowanie tych dwóch zdjęć: Autograf Sashy Strunin 3.jpg i Autograf Sashy Strunin 4.jpg, powód dla którego chcę to zrobić jest taki, że dodawałem te zdjęcia a następnie poprawiałem je i dodawałem ponownie i tak w kategorii Sasha Strunin obecnie znajduje się pięć zdjęć jej autografu, ostateczna wersja znajduje się pod nazwą "Autograf Sashy Strunin 2 edited.jpg", uważam że poprzednie dwa są po prostu zbędne na commons. ps. poprzednia osoba do której pisałem w tej sprawie poleciła mi stronę "Commons: Prośby o usunięcie" jednak kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić, dlatego napisałem do ciebie. Kubast12 (talk) 18:18, 13 November 2012 (UTC)

Category:Boleslaw von Szankowski[edit]

Podają go jako PD-old, podczas gdy Szańkowski zmarł w 1953 (czyli PD-old zadziała w 2023), chyba coś nie tak z licencją zatem, mógłbyś spojrzeć? pozdrawiam Upior polnocy (talk) 17:51, 17 November 2012 (UTC)

Ad. Przenoszenie plików[edit]

Myślałem, że to się robi automatycznie. I później nie sprawdziłem. Dzięki za info. Już będę pamiętał :) Wizikj (talk) 12:48, 19 November 2012 (UTC)