User talk:Mormegil/Archive1

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
Archive This is an archive of past discussions. Do not edit the contents of this page. If you wish to start a new discussion or revive an old one, please do so on the current talk page.

Srdečně vítáme

Ahoj Mormegil, well I don´t speek any czech (just a few words), but I wan´t to say thanx for the translation of the templates. :-) Go on like that, good work! --:Bdk: 10:56, 17 Dec 2004 (UTC)

Prosim tě pěkně. Bdka, je jako přítelkyně k mě. Ona je naštvana jako nevim co ;-) Prosim tě mohl bys přeložit pro nás něco --Paddy 07:58, 13 Jan 2005 (UTC)

...would be great if you can translate and correct the rest of this? :-) Regards --:Bdk: 08:02, 13 Jan 2005 (UTC)
Kein Problem. :-) --Mormegil 11:07, 13 Jan 2005 (UTC)

Česky Nastavení

Také jsem začal překládat Special:Allmessages. Na přiklad ja jsem kopíroval MediaWiki:Monobook.js/cs z česky Wikipedie. Mužeš si nastavit češtinu teď. Ale ještě to není hotový a možná to ma samý chyby. Doufám ze mě aspoň trochu rozumíš ;-) Kdybych mohl tě poprosit že mě pomáhaš s tím. Díky! Se srdečným pozdravem. --Paddy 19:39, 13 Jan 2005 (UTC)

Češtinu mám nastavenou od chvíle, co se přešlo na MediaWiki 1.4, ale je to děs a hrůza, pracuju skoro poslepu. :-) Ručně přenášet překlady z cs: Wikipedie sem se mi zdá jako zbytečná manuální práce (které se ani účastnit nemohu – stránky MediaWiki:* mohou editovat pouze správci, což zde nejsem). Nevím, jak jsi na tom s uživatelskými právy, vývojáři by měli být schopni zprávy z cswiki vyexportovat a na commons je naimportovat najednou, automaticky, pomocí skriptů. Druhá možnost je použít aktualizovaný LanguageCs.php, což ovšem opět může jenom vývojář. Pokud práva vývojáře nemáš, třeba alespoň nějakého znáš. :-)
Rozumím ti skvěle, doufám, že i ty rozumíš mně. :-) Pokud ne, stačí říct, we can communicate in English. (Oder in Deutsch, aber mein Deutsch ist warscheinlich schlechter als dein Tsechisch. :-) )
--Mormegil 16:09, 14 Jan 2005 (UTC)

"Žádost o informace SQL" nebo "Dotaz pomocí SQL"? Kdyby to bylo "Žádost o informace SQL" ja budu smazat MediaWiki:Asksql/cs? Tak doře česky neumím. Technické pojmy umím vůbec :-( Díky za pomoc. --Paddy 20:49, 14 Jan 2005 (UTC)

Je to asi stejně dobré, to druhé je o něco lepší, ale jelikož se tenhle text objevuje jenom vývojářům, ze kterých nikdo česky nemluví, je to úplně jedno. --Mormegil 13:25, 15 Jan 2005 (UTC)

Maš pravdu! Ale ja zkusim všechno překládat. Ja vím ze to je šilena prace! Ale kdyby to fungovalo víc češy mohly tady pracovat. Jsem mluvíl se Angela na commons IRC. Ona mě řekla že máme opravovat LanguageCs.php ale teď vývojář LanguageCs.php asi nebude přenést data na ten server :-( PS ja sem správci tady kdybys potřebova něco napiš mě ;-) --Paddy 18:47, 15 Jan 2005 (UTC)

m:LanguageCs.php je aktuální, upravený pro MediaWiki 1.4, jediné, co chybí, je ten vývojář, co by ho aplikoval... Chceš říct, že to opravdu všechno překládáš odznova? To je přece zbytečné! Na cs:MediaWiki:* je všechno přeloženo, stačí to přenést. (Ovšem jedné věci jsem si všimnul: MediaWiki:Cancel/cs jako anulovat – to určitě ne, raději Storno, jak je to přeloženo na cs:MediaWiki:Cancel. Taky Společenství portál je určitě špatně. Nejsem si jist, jak to mám přeložit (na hlavní straně jsem zatím dal něco jako Společný portál), ale každopádně tam máš špatnou vazbu – muselo by to být buď Portál společenství, nebo Společenský portál, to druhé ovšem IMHO vyvolává poněkud jiný význam.) --Mormegil 16:59, 16 Jan 2005 (UTC)

MediaWiki:Fileuploaded

We need a translation for that at MediaWiki:Fileuploaded/cs. If you could be so kind. Thanx --Paddy 15:00, 25 Jan 2005 (UTC)

Well, I can't put it there, because… well, you know. ;-) So I have put it to User:Mormegil/MediaWiki:Fileuploaded. --Mormegil 20:37, 25 Jan 2005 (UTC)
done and thank you! --Paddy 02:00, 27 Jan 2005 (UTC)

Commons admin

Congratulations ! You are now administrator on Commons villy 15:05, 4 Feb 2005 (UTC)

Gratulace! I od mně --Paddy 16:56, 4 Feb 2005 (UTC)
Thanks! (And now, there is much work to do…) --Mormegil 22:46, 4 Feb 2005 (UTC)

Problems with user Wiki-vr understanding copyright

Hi Mormegil I'm writing you because Wiki-vr, who seems to be from the Czech wikipedia does not understand the problem with copyright/copyright violations/licensing and criterias for inclusion in Commons and therefore uploaded lots of copyrighted work. The user was informed on his talk page here as well as on his talk page in the Czech wikipedia. His reply on Beren's talk page seems to indicate that he is not able to understand the issue. Maybe you can contact him once again making clear what the problem is. I don't know how to handle those users, so that I rely on your help. --Baikonur 17:35, 13 Feb 2005 (UTC)

I have contacted him, I believe we will be able to discuss the problem. --Mormegil 20:26, 13 Feb 2005 (UTC)
Já děkuji pěkně ;-) Se srdečným pozdravem. --Paddy 20:45, 13 Feb 2005 (UTC)

Uploadtext

Is your german good enough to translate this MediaWiki:Uploadtext/de? We decided on de WP to make it very clear to the users because we have tons of images that are marked for deletion and a lot of useless long discussions. What do you think? Se srdečným pozdravem. --Paddy 16:32, 16 Feb 2005 (UTC)

I have translated that (with some small changes), but I am going to think over the page a bit, I do not consider it perfect yet. --Mormegil 13:51, 17 Feb 2005 (UTC)
Děkuji mnohokrát. Se srdečným pozdravem. --Paddy 20:32, 17 Feb 2005 (UTC)

MediaWiki:Uploadtext I managed to get some people to take care. What do you think? Three differnt versions so far: Commons:Village pump#Translation Requests. Se srdečným pozdravem. --Paddy 01:14, 18 Feb 2005 (UTC)

MediaWiki:Sitenotice

... needs tanslation. I hope it is not as bad as Commons:Village pump#Translation Requests I hope ;-) --Paddy 01:46, 18 Feb 2005 (UTC)

Díky! --Paddy 17:22, 18 Feb 2005 (UTC)

problematic picture

Hi Mormegil ! Image:StepanCardinalTrochta.jpg has been upoaded as being in the Public Domain. The uploader mentions that it comes from http://www.sdb.cz/zpravy/020219b.htm ; on that page appears, at the bottom, the mention Copyright (C) 1998-2004 Salesiáni Dona Boska. Could you tell me if the picture could really be in the Public Domain by browsing this czech site ? Thank you :) villy 13:28, 18 Apr 2005 (UTC)

At the first sight, there is no mention about the license, but I'll try to ask Cinik, who is fairly active on the Czech Wikipedia, it is quite possible he communicated with the admins of sdb.cz. --Mormegil 15:34, 18 Apr 2005 (UTC)
After a discussion, we went to the conclusion that this was a misunderstanding, Cinik does not have real reasons the image should be in public domain, thus it qualifies only as a fair use. So that I am going to delete it. --Mormegil 09:09, 19 Apr 2005 (UTC)~
OK, thanks a lot ! villy 10:01, 19 Apr 2005 (UTC)

Category:Badges of rank vs Category:Military Rank Insignias

  • Why the change? ;)
  • Images added color. :P

--Cool Cat My Talk 19:55, 27 May 2005 (UTC)

Your new category is redundant, I did not create the other category, it has existed before. Additionally, Military Rank Insignias is improperly capitalized. I guess you had uploaded the images by a bot of some kind. If this is so, you might consider correcting the image description pages:
  • I have no idea what you have meant by [[Category:.]]\
  • Template:Military Insignia is also named wrongly – the L should be single, and there is no need for capitalization of the second word.
--Mormegil 17:57, 29 May 2005 (UTC)
I uploaded over a thousand images. I will be uploading another two thousand plus. My category means more than Badges of rank. It's military rank insignia. A badge [1] can be a device or emblem worn as an insignia of rank, office, or membership in an organization. so either way it works. [2] will also point out the two things are virtualy the same thing. So I don't see a reason to argue. Fixing spelling of a template is easy. I am curious why my rank insignia do not appear on Category:Badges of rank --Cool Cat My Talk 20:26, 29 May 2005 (UTC)
I am no military expert. I don't know if the correct name is "military rank insignia", or "badge of range" or whatever. Either way, there needs to be one category, not two (if there is something like "badge of range", which is different from "military rank insignia", there might be another category, but I believe the current contents of both categories is identical). I chose "Badges of rank" instead of "Military rank insignia" just because it was correctly named and categorized. If you want to use another name (no problem with me), create a correctly named category (i.e. without improper capitalization), categorize it properly (see Category:Badges of rank), rename Template:Military Insignia to something like Template:Military Insignia, change the category reference there, and you should also list your template on Commons:Image copyright tags. Then, you'll have to edit all image description pages inside Category:Military Rank Insignias, remove the strange [[Category:.]]\ and save. And, you should also edit all image description pages inside Category:Badges of rank and add the template there. Wow, quite a lot of work to do… :-)
Images still appear inside Category:Military Rank Insignias instead of Category:Badges of rank although the template links to Badges of rank because of an existing bug in MediaWiki (see bugzilla:939) – you have to edit every image description page to force category refresh.
--Mormegil 08:56, 30 May 2005 (UTC)

Name of images

Hi,

Personally, I think it would be better to keep Image:Fagus-orientalis.jpg rather than Image:Fagus-orientalis.JPG. Yann June 29, 2005 16:08 (UTC)

Thanks

for this log entry :-) --:Bdk: July 6, 2005 16:19 (UTC)

A Coruña

Please revert redirection in A Coruña and Category:A Coruña is the same case that Lleida and Lérida. Thanks. --Prevert(talk) 16:09, 24 September 2005 (UTC)

Could you be a little bit more specific, please?
  • If you believe Category:A Coruña should be used instead of Category:La Coruna, the solution is "simple": just walk through all images in Category:La Coruna and change the category to A Coruña (this cannot be done automatically, except by a bot). Afterwards, the description page for a category can be moved/redirected. Lleida and Lérida were another case, plain pages, not categories.
  • Regarding A Coruña and La Coruña -- what is the desired end state? Should the page be A Coruña with La Coruña redirecting, or the other way around?
--Mormegil 07:23, 29 September 2005 (UTC)

I'm afraid that everything has gone wrong, because some users do not want to apply commons language policy, now is a voting to name administrator to the person who made incorrect changes. Thanks for your answer. --Prevert(talk) 09:45, 29 September 2005 (UTC) (Page should be A Coruña, category should be Category:A Coruña —native names—)

I have renamed La Coruña to A Coruña. As I said, there is nothing I could do with the category you couldn't do yourself. If you gain some consensus, the only thing you have to do, is walk through all articles, images, subcategories of the category and recategorize them. Then, change the redirect to point the other way, categories cannot be moved/renamed in a better simple way. --Mormegil 18:29, 2 October 2005 (UTC)

Dotaz ohledně popisků obrázků

Ahoj, rád bych se tě coby zkušeného commonisty zeptal na jednu věc, kterou se mi nepodařilo ani po delším pátrání pochopit.

Na Commons:First steps se doporučuje popisovat obrázky pomocí šablony Information. Ta ale zjevně předpokládá, že popisek obrázku se píše jen anglicky. Jak by se systémově správně měly dělat popisky obrázků v češtině, případně v dalších jazycích? Co jsem si všiml, tak se to celkem běžně dělá jako:

{{English}} anglický popisek

{{Czech}} český popisek

ale to zas není kompatibilní s popisem pomocí té Information. Předem díky za radu. --Radouch 13:16, 12 February 2006 (UTC)

Doplňující dotaz: Po dalším samostatném bádání jsem zjistil, že krom šablony Czech existuje ještě šablona Cs s použitím {{Cs|český popisek}}. Mám to chápat tak, že je žádoucnější použití této šablony (místo té Czech)?

Je v tom trochu bordel, ale IIANM je aktuálně doporučovaná verze šablony ta s jazykovým kódem a textem v parametru, tzn. {{cs|Český popisek}}, viz Commons:Templates for galleries. --Mormegil 20:05, 12 February 2006 (UTC)

Dík. A s těmi popisky obrázků v různých jazycích, resp. šablona Information versus šablony Cs apod.? Tušíš jak na to správně? --Radouch 20:08, 12 February 2006 (UTC)

Obávám se, že nevím, jak to má být správně. Jedna možnost je celou šablonu information zopakovat v několika jazycích, viz např. Image:APIC-Honeywell-APU-Airbus.jpg. Já osobně pak vícejazyčně píšu jenom popis, autorství apod. uvádím jenom anglicky (a to všechno bez šablony). --Mormegil 20:14, 12 February 2006 (UTC)

Image:RM-70.jpg

Hi Mormegil, the uploader of this photo claims that "Pictures from the Czech army webpage can be used by mentioning the source http://www.army.cz/". Do you know anything about that? The English version of army.cz has no mention that photos can be used freely. Regards, Thuresson 10:50, 23 February 2006 (UTC)

I have not found any such permission on the server, the relevant page (Czech, English) states that
According to Czech laws, policies and regulations, it is authorised to exercise all proprietary rights to the contents, design, technical sketches, graphics, images and their configuration on this Web site.
No further information, so I guess the claim is wrong and the image is copyvio.
--Mormegil 13:47, 23 February 2006 (UTC)
OK, thanks for your help. Thuresson 22:28, 23 February 2006 (UTC)

Licence u vlajek a znaků

Ahoj, všimnul jsem si změn u licencí u vlajek a znaků co jsem nahrál a chci se zeptat: mám rozdělanou prezidentskou vlaku - přijde k ní stejná licence jako u státního znaku (tedy včetně {{insignia2}})? Jinak díky za pochvalu ve shrnutí editace a omluvat se není za co, když je to takhle správnější. Jestli licence {{cc-by-sa-2.5}} není správně, klidně jí vymažu a dál jí používat u znaků a vlajek nebudu. --Tlusťa 10:41, 20 March 2006 (UTC)

Pochvala je o to hodnotnější, že jsem český státní znak taky plánoval vektorizovat, ale kvůli nedostatku času jsem stihnul sotva slezská křídla a ocas; i tak ale vím, že práce to musela být určitě spousta. :-)
Ano, prezidentská vlajka jakožto jeden ze státních symbolů nespadá podle zákona pod ochranu autorským právem, takže i k němu patří PD-CzechGov. Insignia2 asi není tak podstatné, ale ano, myslím, že k prezidentské vlajce také patří.
Licence není až tak „špatně“, jako spíš přebytečná -- autorský zákon prostě takové dílo z ochrany vyjímá, takže ať jeho autor požaduje cokoli, je to irelevantní. Původní licenci jsem tam nechal řekněme ze slušnosti jako výraz „autor by ocenil, pokud byste při užití díla uvedli autora“. Možná by ale pro odstranění zmatků bylo vhodnější tam tu přebytečnou šablonu nemít.
--Mormegil 15:08, 20 March 2006 (UTC)

Díky za odpověď, zařídím se podle rad. --Tlusťa 08:44, 21 March 2006 (UTC)

Commons-l subscription

Hello Mormegil,

as per Commons talk:Administrators, I am asking all admins to subscribe to commons-l, a mailing list for Wikimedia Commons policy and project discussion. Since many admins are only on Commons infrequently, this is a good way to alert people about important happenings. The mailing list is nominally multilingual, but predominantly English.

If you are already subscribed to commons-l, I apologize for bothering you, and you are free to ignore this message. If you don't want to use your regular e-mail account, feel free to leave me a message, and I can send you a GMail invite. Traffic on the mailing list is relatively low, and we do not expect admins to read all messages to the list, but it would be nice if you could check on it at least every few weeks. Thanks for your time,--Eloquence 23:07, 4 July 2006 (UTC)

MediaWiki:Loginlanguagelinks

Hi Mormegil, your commont 'I'd like to know how is this selection made… +cs is ok and I will explain it a little bit. After implementation the new language-login-feature I have transfered all languages from the former MediaWiki:Captcha-createaccount/lang to MediaWiki:Loginlanguagelinks. There was no cs: and I don't know how good other language-interfaces are translated. It make no sense to name 100 and more languages, if most of them show the standard english messages. So it's a wiki and any admin can add a language as you has done ;-) --Raymond Disc. 14:28, 6 July 2006 (UTC)

Thanks, I have thought there is no strict system, just asked, you know, just in case. --Mormegil 12:10, 7 July 2006 (UTC)

Prosba o smazání omylem nahraných souborů

Zamotal jsem se do rozdílu mezi Wikipedia a Wikimedia a nahrál jsem loga českých politických stran do Wikimedia, kam nepatří (patří jako fair use na Wikipedii). Můžete je prosím smazat? Jde o soubory Image:cssd.PNG, Image:ods.PNG, Image:kscm.PNG a Image:usdeu.PNG. Díky moc, --Okino 02:49, 17 August 2006 (GMT)

Jistě, není problém, ale už to bylo smazáno někým jiným. ;-) --Mormegil 16:22, 18 August 2006 (UTC)

A zase jeden omyl - nebo spíš nešikovnost - prosím o smazání tohoto obrázku: image:Založení příbramského muzea.jpg, myslím, že stačí ta verze bez diakritiky, kterou jsem tam raději šoupnul. Anbo naopak image:Zalozeni pribramskeho muzea.jpg. Díky, Okino 01:04, 26 February 2007 (UTC)

Smazal jsem tu s diakritikou, příště stačí na stránku s popisem obrázku vložit {{bad name|jméno druhého obrázku}}. --Mormegil 09:42, 26 February 2007 (UTC)
Já vím, že tu něco takového existuje, ale kdo to má ve dvě ráno hledat? :-) Díky. Okino 22:23, 26 February 2007 (UTC)

Nobel prize photos

You state that the sculpted designs used on the Nobel Prizes are copyrighted so that photos (e.g. Image:Nobel_prize_medal.jpg) cannot be used on wikipedia. Is this really true? -- these are essentially photos of sculptures (they are not copies of the 3D designs or of the blueprints -- the sculptures are 3D renditions of a copyrighted design. At what point does something become copyright? Are all photos of sculptures (or e.g. photos of buildings whose designs were copyrighted by the architect) also copyrighted and therefore unsuitable for use on Wikipedia? Almost every photograph on Wikipedia contains somewhere in it something which has a copyrighted design, but surely all of these photos are not copyright violations as they do not represent copies of the original design drawings, or reproductions of the object itself. 84.221.204.169 17:00, 20 August 2006 (UTC)

IANAL. In general, if you take a photo of a copyrighted sculpture, you are creating a derivative work, i.e. you own the copyright of the photo itself, but you need the original artist’s permission to e.g. distribute your photo. If you take a photo of a sculpture or of a building, the original author (if it has not yet fallen into PD) has (in general) copyright on it (together with you, of course).
BUT if the sculpture or the building is in some public place, some (probably “most”) jurisdictions disallow the original author’s copyright (e.g. in Germany, this is called Panoramafreiheit, but e.g. in France, this is not true and the night lighting of the Eiffel tower is copyrighted and its photos may not be distributed without the copyright holder’s permission). That means that most of the photos were probably taken on a public place and the only relevant copyright holder is the author of the photo (who offered the photo under a free license, I assume).
--Mormegil 18:15, 20 August 2006 (UTC)

Admin news

Hello,

If you consent for statistics to be published about your actions as an administrator, please sign here: Commons:Administrator permission for statistics. (I expect that most people will not have a problem with it unless you are especially concerned with privacy.)

Also, please be aware that we now have a Commons:Administrators' noticeboard. Please put it on your watchlist, if you haven't already!

cheers, pfctdayelise (translate?) 05:33, 7 September 2006 (UTC) P.S.: Pardon if this is a repeat (bot debugging...)

První kroky versus formulář pro nahrání souboru

Ahoj, mám v plánu v brzku (možná zítra či pozítří) trochu pozměnit Commons:První kroky, viz tamní diskuse. Jednak budu rád, když na to předem mrkneš, ale hlavně jsem chtěl poprosit, zda bys coby správce mohl v českém rozhraní pro nahrávání souborů nahradit odkazy na jednotlivé kapitoly úvodní stránky Prvních kroků odkazy na jednotlivé podstránky. Konkrétně jde tuším o odkazy na Commons:První kroky#Popis souborů a Commons:První kroky#Jak třídit a kategorizovat obrázky.

Díky. --Radouch 15:13, 2 October 2006 (UTC)

Odkazy jsem změnil, proti úpravám nic zásadního nemám. --Mormegil 14:41, 3 October 2006 (UTC)

Ještě jednou díky. --Radouch 18:59, 3 October 2006 (UTC)

Image:MediaWiki logo.png

Ahoj, můžeš prosím doplnit k Image:MediaWiki logo.png český popis z cs:Soubor:MediaWiki logo.png aby u nás nestrašil v Nekategorizované soubory a dal se jako duplicitní smazat? Díky. Tlusťa 13:38, 7 October 2006 (UTC)

Kategorizace

Ahoj Mormegile, nahral jsem nekolik fotek na Commons s ceskymi popiskami. Nektere jsem pak i prevzal do vlastnich clanku a jinak bych s tim nemel zadne problemy, jenze se nenajdou v zadnem jinem seznamu nez v Special:Contributions/Ryj Kdybych to ted chtel dat do poradku, musel bych bych vsechny popisky a jmena souboru prelozit do anglictiny, soubory znovu nahrat a puvodni nechat smazat - nebo mas na to nejake jednodusi reseni? Promin to psani bez diakritiky, mam jen nemeckou verzi WORDu.--Ryj 08:02, 29 October 2006 (UTC)

Nikoli, jestli chápu problém dobře, tak netkví v jazyce, ale v chybějící kategorizaci. Viz třeba návod Commons:První kroky/Zařazení souboru. --Mormegil 16:56, 31 October 2006 (UTC)

Frequent contributor to Prague galleries

hello / ahoj Mormegil,

I suggest that we use this model for all addition to galleris concerning Prague and its sub-section galleries :

Nabizim abychom pouzivali tento model pro veskere galerie tykajici se Prahu a pro galerie jeji sub-sekce :

Image:imageName.svg|{{border|[[Image:English language.svg|20px]]}} Description in English<br>{{border|[[Image:Flag of the Czech Republic.svg|20px]]}} Popis v cestine

which result is: <gallery> Image:Praha, Karlovo náměstí, Novoměstská radnice.jpg|{{border|[[Image:English language.svg|20px]]}} Townhall of New Town<br>{{border|[[Image:Flag of the Czech Republic.svg|20px]]}} Novoměstská radnice </gallery>

If you do not know Czech of the language, leave Popis v cestine empty.

Kdybys neznal anglicky, vynech Description in English prazdny.

Co ty na to? What do you think?--Diligent 11:03, 5 November 2006 (UTC)

Well, nothing too important, just: AFAIAA, using flags to represent languages is considered wrong, see Template:en, Template:cs, or Commons talk:Templates for galleries. Maybe something like

<gallery> Image:Praha, Karlovo náměstí, Novoměstská radnice.jpg|{{en|Townhall of New Town}}{{cs|Novoměstská radnice}} </gallery>

? --Mormegil 16:53, 6 November 2006 (UTC)
I took your recommendations into account. Diky! --Diligent 10:18, 10 November 2006 (UTC)

Street signs

Excellent sorting work! Man vyi 17:09, 10 November 2006 (UTC)

Problem s obrazkom

Mam taky problem, nahral som povodne jeden obrazok (David Ricardo.jpg), ale bol to niekto iny. Pokusil som sa vymenit tento obrazok za spravny a ten povodny zmazat. Ale na take nieco zrejme nemam prava. Vedel by si mi pomoct, prosim? Dakujem. Tabularius

Pokusil jsem se pochopit, o co ti šlo, a snad se podařilo. ;-) Viz Image:David Ricardo.jpg. --Mormegil 12:33, 21 November 2006 (UTC)

Image:MANlogo.jpg

Zdravim, ona je ted na Commons nejaka novota prijimat loga [3]? Ten odkaz na de je zajimavy, ale nerika nic o licenci, jen o povoleni k pouziti. Mel jsem za to, ze pro Commons je to malo. A pak jeste neco. Zajimalo by me, kdo rozhoduje o tom, ze loga jsou "ineligible". Zejmena vysvetleni "because it consists entirely of information that is common property and contains no original authorship" mi prijde dost smesne, nebot grafikum se za vytvoreni loga plati casto velmi hodne penez. Ani logo MANu mi neprijde nijak extra trivialni a umeleckou praci grafika v tom docela dobre vidim. Je mi to cele nejake divne.

Obecne bych byl nejradsi, kdyby vedle Commons byl jeste jeden server pro FU. To by leccos vyresilo. Miraceti 14:32, 30 November 2006 (UTC)

To by nevyřešilo prakticky nic, ale to je na dlouhou diskusi.
Každopádně já jsem jenom upravil zcela jistě chybnou šablonu tak, aby odpovídala původnímu zdroji na de:, a doplnil odkaz na zmiňovaný mail. Co se týká PD-ineligible, je to složitější: takováto díla opravdu v Německu nejsou předmětem autorskoprávní ochrany, neboť nejsou považovány za autorská díla – chybí jim tzv. Schöpfungshöhe, nemají v sobě dostatek kreativity tvůrce; viz též Kleine Münze. Jejich situace na Commons mi ovšem je dosti nejasná…
--Mormegil 15:03, 30 November 2006 (UTC)
Server pro FU by vyresil to, ze by bylo vsem jasne, pod jakym pravem se tam obrazky ukladaji a kde a kdy smeji byt pouzity. Pravda je, ze se zaclenenim do neanglickych clanku by byl problem tak jako tak.

To je sice hezké, že v Německu nejsou předmětem ochrany, ale jiné autorské zákony se na to mohou dívat dost jinak, mohou chránit například každé dílo, ať už bylo vytvořeno kdekoli. Nevím o žádné mezinárodní smlouvě tohle upravující (je možné, že existuje).

Podle mě na commons být nemůžou. Otázka je, co se s tím dá dělat, aby se to nějak nezvrhlo.

A když už diskutujeme, mně osobně na commons poslední dobou vadí to, že se tu rozmáhají různé jazykové verze téhož. Ty by podle mě měly být na příslušných wikipediích. Tady by měla být jedna verze (preferuju nějaký větší jazyk (ale to je celkem jedno), nebo zcela bez popisků uvnitř obrázku) s odkazy na další verze mimo commons. Miraceti 17:31, 30 November 2006 (UTC)

Podstatné je, že zemí vzniku a zveřejnění tohoto loga je Německo, což je velmi významné z hlediska Bernské úmluvy, viz též např. § 107 AutZ. Ale jak říkám, já jsem jen upravil popisky, původně byl obrázek označen určitě chybně.
S posledním odstavcem souhlasit nemohu, už proto, že neexistuje jen Wikipedie a její různé jazykové verze, ale také třeba Wikiknihy. Commons slouží všem. Ale viz též Template:Convert to international, Commons talk:Language policy#Proposal.
--Mormegil 18:24, 30 November 2006 (UTC)

MediaWiki:Sidebar

Sorry to revert you. Your last edition on MediaWiki:Sidebar has made Village pump to linking to village_pump-url page (bug on MediaWiki and _ portion?) Lugusto҉ 18:24, 7 January 2007 (UTC)

Well, actually, it did not, my edit fixed it (i.e. before my change, the sidebar did not work, after it, it worked fine), but only for a while. Then it broke itself again, so your edit fixed it once again. I guess all that mess was a result of the redesign of a part of MediaWiki code. [4] Anyway, the problem is still there, only that now it seems to work fine in English, but is broken for example in German. --Mormegil 16:16, 8 January 2007 (UTC)
All is fine now, the bug has been fixed. Thanks, Brion! --Mormegil 09:44, 9 January 2007 (UTC)

Image:Parabola only.png

Image deletion warning Image:Parabola only.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this image, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue. If the file is up for deletion because it has been superseded by a superior derivative of your work, consider the notion that although the file may be deleted, your hard work (which we all greatly appreciate) lives on in the new file.
In all cases, please do not take the deletion request personally. It is never intended as such. Thank you!

Afrikaans | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | čeština | dansk | Deutsch | Deutsch (Sie-Form)‎ | Zazaki | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | فارسی | suomi | français | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | íslenska | italiano | 日本語 | 한국어 | 한국어 (조선) | македонски | മലയാളം | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | پښتو | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | shqip | српски / srpski | svenska | Türkçe | українська | Tiếng Việt | 中文 | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−

--Jack · talk · 03:25, 2 February 2007 (UTC)

Prosba

thumb|sken hegertove mapy z roku 1791.

Ahoj Petře, vidím, že jsi dělal par vinikajicích map (fakt skělá práce!) a mám prosbu na tebe. Snažíl jsem se dělat ze článku o pražském hradu "featured article" (volební proces je na dobrém stopě) a je mi vyčítano, že mapa, kterou používám, je malo čítelná.

Ten článek, doufám, dostane hvězdu "featured article" a pujde přeložit do české wikipedie a jinde. koukej tady jestli chceš mít "preview" : fr:Château de Prague.

Skenoval jsem mapu z roku 1791 protože nejsou na ni "copyrighty" (a nenašel novější). Nechěl bys opakovat skvělou práci, kterou jsi uskutečnil s mapou Karlového namesti? Ja jsem v tom totalní laík.

Děkuji předem. Diligent 17:05, 21 February 2007 (UTC)

Po pravdě řečeno tu mapu Karlova náměstí ještě nepovažuji za hotovou a ani jsem se nedostal k rozšíření cs:Karlovo náměstí (Praha) a jejímu použití tam… :-/
Ale zkusím o tom popřemýšlet, nemuselo by to být tak těžké. (Mimochodem, nic moc těžkého na tom není. Stačí Inkscape… ;-) ).
(A úplně náhodou si zrovna plánuju v knihovně půjčit a nascannovat Jüttnerův plán Prahy, který je o dvacet let novější (a přesnější) než ten Hergetův :-).)
--Mormegil 20:44, 21 February 2007 (UTC)
Těším se na výsledky Jütnnerového planu, avšak, si nemyslím, že Hrad se o tolik změnil. Celé XIXého století "spal" pod vedením Rakušanů a se probudil až po 1918. Děkuji předem. Diligent.
Moc ti dekuji! Pridam francouzsky popisky a ulozim to clanku na fr-wikipedie, kde, mimochodem clanek o prazskeho hradu dostal hvězdu "featured article". Diligent

Sk Wikipedia

You speak Slovak, could you see: [5] the preceding unsigned comment is by Deletolog (talk • contribs)

See my answer there. --Mormegil 09:57, 7 July 2007 (UTC)

Podezření na imagevio

Ahoj, našel jsem obrázek, u kterého mám podezření na imagevio. Osobně se v této oblasti moc neorientuju a ani pořádně nevím, jaké kroky se tady na Commons činí. Chtěl bych tě tedy jako správce chtěl požádat, abys to prověřil ty osobně. Jedná se mi o obrázek Image:Perca fluviatilis by Bankotravel.jpg, který se domnívám je dílem nějakého Fritze Wendlera. Náhodou jsem na ten obrázek narazil v knize: Fritz Terofal, Claus Militz: Sladkovodní ryby. Ikar Praha spol. s r. o., Praha 1997, 1. vydání, ISBN 80-7202-140-0 na straně 165. --Reaperman 14:36, 3 November 2007 (UTC)

Správným řešením asi je nominovat obrázek na smazání (šablonou {{delete}}, ale existuje na to velmi jednoduchý nástroj: stačí na stránce obrázku kliknout na „Nominate for deletion“ v menu nástroje vlevo). Jako zdůvodnění uveďte toto podezření; automaticky bude upozorněn i uživatel, který obrázek načetl a má tak možnost se vyjádřit. --Mormegil 10:56, 7 November 2007 (UTC)

Template:Il

Hi! Could you take a look at my reply at Template talk:Il#Category:Pages_that_use_Template:iL, please?   — Jeff G. (talk|contribs) 20:32, 6 December 2007 (UTC)

Category:Billet drapeau

… moved to the discussion page. --Mormegil 23:45, 27 January 2008 (UTC)


Archive This is an archive of past discussions. Do not edit the contents of this page. If you wish to start a new discussion or revive an old one, please do so on the current talk page.