User talk:Pescan

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

the usage of "theaters" versus "theatres"[edit]

hello there Pescan, you have put up a notice to delete "Theatres". The usage of British English and American English is equal in this case, the English Wikipedia uses the British word "Theatre", I have reverted your edits for these cases. For further questions please refer to Commons:Categories or feel free to contact me for further help. sincerely Gryffindor 09:21, 22 December 2006 (UTC)

Hallo Gryffindor, but why two categories? Theatres in Slovakia and Theaters in Slovakia? Have a nice day --Pescan 09:31, 22 December 2006 (UTC)

There should only be one category in one language of course. Gryffindor 18:42, 22 December 2006 (UTC)

Image:Slovakia Bratislava 61982.jpg[edit]

This photo shows, that 21st century has arrived in Slovakia, but to anybody, who is not from Bratislava, it doesn't tell anything about Bratislava.--Ulamm 11:40, 5 January 2008 (UTC)


I just tried to put some photos into categories more specific than "Slovakia". Maybe in the future I will manage to find better categories for the photos that have been badly categorized. Have a nice day, --Pescan 17:02, 5 January 2008 (UTC)

Image:Kostol sv.Katariny - Horna Poruba.jpg[edit]

Mohl by jste v popisu k obrázku kostela v Horné Porubě upřesnit okres nebo kraj na Slovensku? Díky. --89.29.16.154 17:48, 11 January 2008 (UTC)

Ahoj! Kostel se nachází v Horní Porubě, okres Ilava, Trenčínském kraji. Doplněno, upřesněno. Přeji hezký den, --Pescan 18:55, 11 January 2008 (UTC)

Dik![edit]

Vidim, ze si sa vrhol na kategorizaciu mojich obrazkov :) Dik! Doronenko 06:10, 16 January 2008 (UTC)

Za málo ;) Snažím sa robiť poriadok vo všetkých obrázkoch zo (nie len) Slovenska. Pekný deň, --Pescan 17:29, 16 January 2008 (UTC)

Milan Hodža[edit]

Sorry about that. I should have checked. But I'm not sure he should be in Category:Politicians of Slovakia, since it appears there was no Slovakia any time in his lifetime. The problem is, there doesn't seem to be a Category:Slovak politicans (referring to ethnicity) category. Superm401 - Talk 18:28, 29 July 2008 (UTC)

Category:Districts of Slovakia[edit]

Dzięki :) Mam jeszcze nieco zdjęć ze Słowacji. Jak możesz, to zajrzyj do moejego wkładu i może popraw opisy, mój słowacki jest sk-1, albo nawet sk-0,5 ;) Mam sporo zdjęć kościołów, ale w niektórych nie wiem, czy to nie grekokatolickie. Na razie wrzucam wszystko (cerkwie też) do kategorii z kościołami. Nie zawsze mogłem zapytać kogoś na miejscu czy obiekt jest cerkwią grekokatolicką, czy prawosławną. Ahoj. Przykuta (talk) 11:36, 9 September 2008 (UTC)

  • Mój polski jest też na niskim pożiomie ;) Ocziwiście, zajrze bardzo chętnie, ale niemoge obiecać kiedy... Miłego dnia. --Pescan (talk) 11:53, 9 September 2008 (UTC)
Jescze raz dzięki za pomoc. Na sk wiki wrzucę linki do kategorii z Commons - obci, rieki i okresy. Przykuta (talk)

Kozica w Tatrach[edit]

Zdjęcie kozicy jest bardzo dobre. Ale Categoria Tatry Mountains to wielki worek z ok. 2 tysiącami zdjęć, który dzieli się na liczne podkategorie (w tej chwili jest ich 19), a te na jeszcze inne. Wrzucanie wszystkich zdjęć do jednego worka nie ma sensu, bo nikt nie będzie ich w stanie wykorzystać w konkretnych artykułach, bo po prostu jest ich za dużo - komu będzie się chciało przeglądać te 2 tysiące zdjęć (a przecież wkrótce będzie więcej, bo aparaty cyfrowe stają się powszechne). Obowiązkiem tych, którzy zapisują zdjęcia na commons jest zapisanie ich do odpowiedniej kategorii szczegółowej, a jeśli jej nie ma, to trzeba ją stworzyć. W tej chwili odwalam za was robotę i porządkuję te zdjęcia na poszczególne podkategorie. Docelowo kategoria Tatra Mountains w ogóle nie będzie zawierać zdjęć, lecz tylko podkategorie. Dla zwierząt Tatr nie ma jeszcze takiej. Stwórz taką (w języku amgielskim) i wpisz do niej swoje zdjęcie, oraz zdjęcia wszystkich innych zwierząt tatrzańskich. Commons to wspólna sprawa - nie należy myśleć tylko o jednym zdjęciu, lecz o całości. Pozdrawiam. Selso (talk) 19:13, 14 September 2008 (UTC)

  • Nawiasem mówiąc jestem autorem około połowy zdjęć o Tatrach - moje zdjęcia też wyrzucam z kategorii Tatra Mountains i umiejscawiam je w szczegółowych podkategoriach. Selso (talk) 19:18, 14 September 2008 (UTC)
    • Póki co twoje zdjęcie jest w kategorii Category:Unidentified Tatra Mountains (nawiasem mówiąc, w tej kategorii i tak jest o rząd wielkości mniej zdjęć, niż w kategorii Tatra Mountains...). Selso (talk) 19:58, 15 September 2008 (UTC)

Category:Churches in Czech Silesia[edit]

Je fajn, že jsi vytvořil kategorii "Churches in Czech Silesia" - chtělo by to ale te´d přesunout všechny české kostely z kategorie "Churches in Silesia" do této nové kategorie. --Qasinka (talk) 16:33, 19 September 2008 (UTC)

  • Kategorie povstala jako z nouze cnost, chci uklidit hlavně v kategorii "kostely v Polsku", jenomže je tady wikipedista LUCPOL, ketrý žije v přesvědčení, že Slezko získá nezávislost a tomu přizpůsobuje taky kategorie na Commons... Jakmile se uklidní, rád dodělám úklid ;). Hezký den, --Pescan (talk) 15:03, 27 September 2008 (UTC)

Dobrý deň pán Pescan,[edit]

niektoré plastiky alebo sochy, ktoré som dal do viacerých kategórii bolo to preto, že socha – môže byť z pieskovca, dreva, žuly alebo bronzu poprípade zo zváraného kovu. Túto alternatívu som chcel rešpektovať. Ak je to neprípustné, budem rešpektovať Vašu pripomienky.

Poprípade napríklad bronzovú sochu môžem dať bez pozadia a do kategórie sochy s pozadím. Takže jeden krát bude s pozadím a druhý krát bez pozadia. Ak ani tento princíp nevyhovuje budem rešpektovať jednu zásadu.

Prosil by som Vám, prečo tieto obrázky neboli zverejnené, keď sú rešpektované dnes všetky podmienky.

S pozdravom Peter

Category:Sculptures in Svidnik

Image:Gibala Fero utek z horiacej obce.jpg

Image:Gibala Fero Zvítanie pamatnik.jpg

Image:Alexander Pavlovič.JPG


Category:Svidník District

Image:Bodruzalske gazdovske tvarohove pirohy ZeliPVL.jpg

Category:Svidník

Image:Relief 2 Svidnik.JPG

Category:World War II memorials in Svidník

Image:Pomnik pochovanym vojakom Cervenej armady.JPG

Category:Mozaika in Svidník

Category:Bodružal

Image:Bodružal vlajka.jpg

Image:Zákop z prvej svetovej vojny (október 1914) v obci Bodružal.jpgNechápem prečo je navrh na zmazanie Image:Kulich Jan Koloman Sokol medaila relief .jpg Je to perfektná sochárska práca.

Ešte raz srdečne zdravím

Dva dny v Bratislavě[edit]

No to jsem skutečně byl. Fotku jsem dva dny nedělal, záležitost vysvětlím. Z fotoaparátu jsem po příjedu do Prahy snímky z BA skopíroval do počítače. Jednalo se o obrázky z obou dvou dnů. Protože jsem je pojmenovával (nemůžu tam nechat názvy typu DSCP001.JPG), chronologicky se promíchaly. Při následném nahrávání v Commonistu by bylo opravdu náročné ke každé fotce psát A nebo B (ono už ty dvojjazyčný popisky jsou dost velká fuška), a tak jsem tam radši nasypal oba dva dny, však přesně se to zjistí z exifu. Jestli to vypadá tak, že jsem měl 48 hodinovou expozici, tak to se omlouvám, ale nechtěl jsem s nahráváním snímků trávit déle, než jejich pořizováním :-) --Aktron (talk) 16:53, 29 March 2009 (UTC)

  • Ahoj Aktron! Prepáč mi prosím moju ironickú poznámku ;) Chcel som Ti len opraviť dátum do formátu YYYY-MM-DD. Pekný deň, --Pescan (talk) 17:02, 29 March 2009 (UTC)
    • Hehe ne, já jsem za ironický poznámky rád. Přecijen si pak člověk nepříjde jako že dělá mezi samejma botama. --Aktron (talk) 17:55, 29 March 2009 (UTC)

File:Mostnadzeleznicou.jpg[edit]

Nazdar, ja vôbec netuším kde som to fotil. Bolo to vo vlaku zo ZA do BA niekde v okolí Považskej Bystrice. Išli sme na festival a naozaj nemám šancu kde to bolo (: Ak budem mať čas tak pozriem kde D1 križuje štreku.--Vegetator (talk) 09:55, 1 March 2010 (UTC)

Category:Churches in Levice District-district[edit]

Zdravím Ťa! Sú vytvorené 2 kategórie Category:Churches in Levice District, Category:Churches in Levice district. Dobré by bolo upresniť ....(1 zrušiť). S pozdravom Pe-Jo (talk) 11:18, 31 March 2010 (UTC)

Áno, dlhodobo rekategorizujem kostoly do kategórií s veľkým D v slove District... Všetko dobré, --Pescan (talk) 11:21, 31 March 2010 (UTC)
Plášťovce-interwiki-

Dik Pescan, pre Hornú Seč som robil šablónu a nechtiac som uložil, Ešte raz ďakujem. Mea culpa...Pe-Jo (talk) 05:24, 21 April 2010 (UTC)

Ad. Polska niezwykła[edit]

Wow. Thx :) Ktoś od nich się ze mną kontaktował chyba wcześniej. A co do Słowacji - jest zamysł, aby w przyszłym roku zrobić wikiekspedycję w Karpaty. W tym roku do nas dołączył Aktron i Martin Kozak z czeskiej wiki, więc można by jeszcze bardziej między narodowo :]. Można by pojechać z kilku stron i spotkać się gdzieś na szlaku. Przykuta[edit] 13:36, 13 July 2010 (UTC)

Autopatroller[edit]

Hello Pescan,
I have garanted you "Autopatroller" rights, becuase I can see no need to patroll your edits manually anymore. Kind regards, abf «Cabale!» 12:41, 30 September 2010 (UTC)

Thank you, --Pescan (talk) 13:05, 30 September 2010 (UTC)
Martin H. (talk) 21:23, 19 October 2010 (UTC)

File:Hericium coralloides - Male Karpaty II.jpg[edit]

To piękne zdjęcie. Ale to nie jest Koralovec jedľový (Hericium coralloides). Zobacz, jak różni się od innych grzybów Category:Hericium coralloides. One mają zwisające pęczki, a na twoim zdjęciu pęczek jest rozgałęziony jak choinka. Według mnie jest to Koralovec bukowy Hericium clathroides Selso (talk) 17:03, 9 April 2011 (UTC)

Przepraszam – nie jestem znawcą, ale dzięki za poprawienie mojego błędu. Wszystkiego dobrego, --Pescan (talk) 12:01, 10 April 2011 (UTC)

Translating the interface in your language, we need your help[edit]

Hello Pescan, thanks for working on this wiki in your language. We updated the list of priority translations and I write you to let you know. The language used by this wiki (or by you in your preferences) needs about 100 translations or less in the priority list. You're almost done!
To add or change translations for all wikis, please use translatewiki.net, the MediaWiki localisation project.

Please register on translatewiki.net if you didn't yet and then help complete priority translations (make sure to select your language in the language selector). With a couple hours' work or less, you can make sure that nearly all visitors see the wiki interface fully translated. Nemo 14:06, 26 April 2015 (UTC)

Category:Open_air_museum_in_Uzhhorod[edit]

Gbawden (talk) 09:10, 2 March 2017 (UTC)