User talk:Poznaniak

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search
UWAGA! ODPISUJĘ TYLKO NA KORESPONDENCJĘ W JĘZYKU POLSKIM!
WARNING! I WILL ONLY ANSWER MESSAGES IN POLISH!

Hej!

Wstawiaj szablon {{vva|nazwa_grafiki_bez_image:}} do grafik, które zastępujesz wersjami SVG. Z góry dzięki :)

No i w opisie daj chociaż link do artykułu na polskiej wikipedii :)

Pozdrawiam --WarX 19:57, 7 June 2006 (UTC)

Chyba OK. Ja zawsze daje nazwę miasta w mianowniku, aby zwiększyć szansę na wygooglanie tego :)

Pozdrawiam --WarX 10:24, 8 June 2006 (UTC)

Mam jedno niedyskretne pytanie: skąd ty właściwie masz te herby?

No i jescze taką uwagę: jeżeli dany cherb już instnieje w SVG, to go nie nadpisuj, tylko załaduj jako nowy z dopiskiem _alt.svg.

No i jescze prośbę, czy mógłbyś woj. śląskie zacząć robić następne :)

Z góry dzięki :) --WarX 14:00, 8 June 2006 (UTC)

Hmm moje pytanie wynikało tylko z troski o to, czy kiedyś nie wypłynie jakiś właściciel tych plików, który każe nam to wszystko skasować... --WarX 14:11, 8 June 2006 (UTC)

Image:POL Gorzów Śląski COA.svg[edit]

Jeśli nie podobają Ci się moje grafiki najpierw poproś o ich poprawienie, lub sam je popraw... Nie podmieniaj jednych plików zupełnie innymi, bo to nie jest ładowanie nowej wersji pliku, tylko zupełnie nowego pliku. Nadal widnieję jako autor grafiki, a nim nie jestem... --Shazz 11:03, 9 June 2006 (UTC)

a jeśli używasz Trace bitmap to rób to na własny rachunek...

SVG jak kiepskie JPG[edit]

Wektoryzacja bitmap ma na celu poprawienie ich jakości, a jeśli do Trace bitmap używasz kiepskiej jakości grafik mija się to z celem. Takie grafiki do niczego się nie nadają i nie różnią się niczym od kiepskich bitmap. Proszę nie ładuj tego typu SVG Image:POL Prochowice COA.svg Image:POL Sobótka COA.svg Image:POL Zawadzkie COA.svg...

WWektoryzacji[edit]

Jeśli znajdujesz tego typu tag

w grafice nie wektoryzuj jej, bo ktoś właśnie to robi. Marnuje tylko czas, przez Ciebie, a mógłby zrobić coś innego...

--Shazz 13:16, 9 June 2006 (UTC)

Myszków[edit]

ad. Herb Myszkowa - zrobione. Pzdr Piotr Tysarczyk 21:18, 13 June 2006 (UTC)

Oko[edit]

Witam! Dziękuję za tę uwagę. Właściwie oko było całe, tylko w końcowej fazie zgubiłem kontur. Czasem po kilku godzinach siedzenia nie widzi się wszystkiego. Już poprawiłem. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam. Bastian 08:49, 20 June 2006 (UTC)

Herb Sejny[edit]

Cześć. Możesz mi powiedzieć skąd wziąłeś wersję herbu? Bo z tego co zauważyłem to jest (chyba) wersja poprawna? Egon 14:49, 23 June 2006 (UTC)

Herb Konstancina-Jeziorny[edit]

pl:Dyskusja:Herb Konstancina-Jeziorny - czy mógłbyś zrobić też wersję z brązowym pniem i konarami? Ja się nie znam na obróbce SVG. A.J. 16:13, 25 June 2006 (UTC)

Dwie prośby[edit]

Proszę nie podmieniaj istniejących już wersji herbów w SVG na stronach pl:wiki. Wybór wersji alternatywnej pozostaw autorom, poza tym Twoją wersję mogą wybrać także inne wiki. Jeśli chodzi Ci o tzw. oficjalną wersję herbu to nie istnieje coś takiego. Wszystkie herby, które zgadzają się z uchwałą miasta są poprawne. (fragment opisu).

Proszę Cię jeszcze popraw te pliki: Image:POL Prochowice COA.svg Image:POL Sobótka COA.svg Image:POL Zawadzkie COA.svg Image:POL Słupsk COA 1.svg Image:POL Sośnicowice COA.svg Image:POL Namysłów COA.svg --Shazz 09:56, 27 June 2006 (UTC)

Czy mógłbyś mi podać przykład statutu z przykładem graficznym. Chciałbym to sprawdzić... :) --Shazz 13:24, 27 June 2006 (UTC)

Wyjaśnienia[edit]

 • Herb Poznania ma bardzo bogatą symbolikę i łatwiej go pokazać niż opisać. Nigdzie jednak, czytając statut miasta, nie znalazłem słowa oficjalny. Nie było herb oficjalny, było za to postać herbu.
 • To, że jest tak w przypadku Poznania nie oznacza wcale, że każde miasto w statucie zawarło przykłady herbu.
 • paragraf 2 ust. 4 statutu Złotowa.
Herbem gminy jest wizerunek jelenia o muskularnej sylwetce, kasztanowo-czerwonego
z porożem w kolorze złotym, kroczącego z prawa na lewo po zielonej trawie,
pomiędzy zielonymi drzewami iglastymi i liściastymi w błękitnym polu. Rysunek herbu stanowi załącznik
nr 2 do statutu.
(nigdzie nie jest napisane, że załącznik jest jedynym poprawnym oficjalnym herbem. Jest tam napisane za to, że to rysunek)
przy okazji poprawiłem tło w swjej wersji na błękitne :)
Wg moich informacji zwrot herb oficjalny jest używany w stosunku do tych herbów, które zgadzają się z postanowieniem uchwał poszczególnych miast. Po PRLu to trzeba było poprawić wiele herbów, bo uległy rusyfikacji.
A skąd np wiadomo, że oficjalna wersja nie zawiera błędów?
 • Faktycznie z herbem Namysłowa wszystko OK. MÓJ BŁĄD, przepraszam.
 • W herbie Słupska trzeba poprawić kolory na mniej jaskrawe (miniaturki są przez to bardzo niewyraźne)
 • Herb Prochowic ma zbyt grube kontury, a to co powinno być cieniowaniem jest czarną plamą
 • Zawadzkie - kontury są nazbyt zwichrowane przez co szpony się ze sobą zlewają, głowa zlewa się z szyją i tułowiem...

to są tylko wskazówki, nie pretęsje. To bardzo dobrze, że umieściłeś te herby

Na marginesie: w herbie Polski nie znajduje się biały orzeł tylko Orzeł Biały a to różnica :)

Przepraszam jeśli Cię zdenerwowałem, ale chodzi mi o ustalenie na ile, herby muszą być do siebie podobne. Sam spotkałem się z kilkoma wersjami tego samego herbu w różnych publikacjach urzędowych i innych (encyklopedie, słowniki, atlasy)... Po prostu chcę aby zrozumiano, że herb może być i ładny i zgodny z uchwałą miasta... --Shazz 07:17, 28 June 2006 (UTC)

Syrenka[edit]

Czołem - i gratulacje z okazji wgrania Image:POL Warszawa COA.svg. Mam tylko jedną sugestię: czy nie dałoby się doprowadzić tego svg do właściwych kolorów? Kolorystyka gra w heraldyce ogromną rolę i, wbrew temu co sugeruje nazwa, nie jest to herb Warszawy a jedynie herb na nim wzorowany. Warszawska syrenka nie jest złota... Halibutt 17:00, 30 June 2006 (UTC)

O, dużo lepiej :) W razie czego - polecam odnośny przepis o herbie Warszawy. Halibutt 19:18, 13 July 2006 (UTC)
A tak przy okazji: widziałem Twój doskonały herb Mazowsza, gratulacje. Czy myślisz że udałoby Ci się przekonwertować wojskowego orzełka? Przydałby się bardzo na angielskiej wiki, a i sądzę że polska też by się ucieszyła. Halibutt 22:03, 17 July 2006 (UTC)
Awansowałbyś na mojego mini-boga :) Najchętniej w bieli, bo jest najbardziej neutralna. A nazwa - do wyboru do koloru. Halibutt 21:24, 18 July 2006 (UTC)
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło. Halibutt 06:54, 26 July 2006 (UTC)
Ok, oficjalnie ogłaszam twój awans na boga. Jak się czujesz w nowej postaci? :D Pozdr. Halibutt 21:13, 9 November 2006 (UTC)

Herb Biecza[edit]

Słuchaj, ty zrobiłeś herb Biecza. Kompletnie nie umiem tworzyć grafik wektorowych, a ty najwyraźniej umiesz :)). Mam więc do ciebie prośbę: czy mógłbyś zrobić jeszcze oddzielnie samą literkę B i oddzielnie wizerunki św. Piotra i św. Pawła? Chcę zrobić artykuł Herb Biecza i to by mi się przydało. Z góry dzięki i jak zrobisz to mi powiedz :) Micgryga 10:58, 1 July 2006 (UTC) Wiesz co, może sobie jednak poradzę, sorry za zawracanie gitary :) Micgryga 13:02, 1 July 2006 (UTC)

Image:POL Lipinki COA.JPG[edit]

Dałoby się to zwektorować?

Lądek Zdrój[edit]

Witam! Pozwoliłem sobie załadować nieco poprawioną wersję Twojej grafiki Lądek Zdrój. Twoja dziwnie się wyświetla na serwerze Helionu (DVD). Jest obcięta z obu stron. Nie chciałem nadpisywać Twojej wersji, więc załadowałem ją jako swoją, podając, że jest to poprawiona wersja grafiki Twojego autorstwa. Jeśli masz cos przeciwko temu, to ją skasuję. Pozdrawiam. Bastian 14:30, 31 August 2006 (UTC)

Dziękuję za miłe słowa. Ja też się nie obrażam o takie sprawy. Najważniejsze jest poprawianie jakości grafik. Twoje też są świetne, ale w tym wypadku było coś ze skalowaniem tego obrazka. Ktoś go już nadpisywał i może to jego wina. W Inkscape spotkałem to po raz pierwszy. Przy zmianie rozmiaru strony zmieniały się wymiary obrazka jak z wciśniętym klawiszem Ctrl. Pomogło dopiero wycięcie obrazka i wklejenie go w nowym dokumencie. Usunąłem też sporo punktów kontrolnych. Na Wikipedii nie było problemów, dopiero po otworzeniu strony z grafiką svg, obrazek był obcięty po bokach i tak samo wyglądał na serwerze Helionu (DVD). Nie mogłem na to patrzeć i dlatego w pośpiechu załadowałem ten herb pod nową nazwą, a potem pomyślałem, że to nie jest w porządku. Dopisałem tam informację, że jest to poprawiona wersja grafiki Twojego autorstwa. Bastian 19:55, 31 August 2006 (UTC)

Malo blad na Image:POL Brusy COA.svg[edit]

Witam Poznaniak,

fajnie ze robisz te herby! ... ale Image:POL Brusy COA.svg jest te stary herb miasta Brusy. Na nowim gryf nie ma korona i te drzewy sa zloty. Pac to .. mam najdzieje ze mozesz to naprawic! Pozdrowienia ... Sicherlich Post 14:03, 7 September 2006 (UTC) (And I hope you understood my Polish ;)


Image Tagging Image:Wysadzenie zamku w Królewcu2.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Wysadzenie zamku w Królewcu2.jpg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{Cc-by-sa-2.5}} to release it under the Creative Commons or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. Lupo 13:38, 3 October 2006 (UTC) (Also Image:Wysadzenie zamku w Królewcu.jpg...)

Herby[edit]

Witaj. Wyjaśnij mi jedną sprawę. Chcesz, żeby te herby zrobić na takiej tarczy jak ta? Nawet nie wiem jeszcze dokładnie o które grafiki chodzi, nie zaglądałem tam jeszcze. Mam teraz trochę problemów i właściwie nic nie robię. Jednak kiedyś to pewnie minie i wówczas chętnie się tym zajmę. Pozdrawiam. -- Bastian 16:41, 3 October 2006 (UTC)

Do recenzji: grafika i osadzona w arykule.

Dziękuję za uznanie i życzenia powrotu do zdrowia. Dodałem ruskie, w artykule Województwo ruskie zamieniłem. Nie martw się, ramy nie zrobię. Tylko stwierdziłem że lubię takie grafiki. Z tego lwa nie jestem zadowolony, tak szczerze mówiąc to przerobiony lew gdański. Kiedyś zrobię innego i nadpiszę ten plik. -- Bastian 18:58, 15 October 2006 (UTC)

Masz już mińskie, oceń i ewentualnie podmień. Pozdrawiam. -- Bastian 16:48, 20 October 2006 (UTC)

Nie przesadzaj z tą prośbą. Ruskie poprawiłem zmieniajac tło na bardziej niebieskie, w tym zdjąłem opaskę (mam nadzieję dobrze), pozostałe za jakiś czas. Oczywiście zawaliłem z nazwą w ostatnim. Jeśli to ważne to przeniosę pod inną (pogoń) a tę grafikę usunę. Teraz zmuszony jestem zrobić przerwę, jednak postaram się co jakiś czas coś nowego przesłać. Mam pytanie. Te ujednolicone tarcze herbowe to Twoja inicjatywa, czy jakaś uzgodniona w szerszym gronie. -- Bastian 20:36, 21 October 2006 (UTC)

Właśnie dodałem płockie, witebskie. Jeśli jakieś poprawki, daj znać. -- Bastian 21:57, 21 October 2006 (UTC)

POL Bielsko-Biała COA.svg[edit]

czy możesz poprawić herb Bielska-Białej - pomyliłeś kolejność herbów, na twoim rysunku najpierw jest herb Białej a potem Bielska. --Bielsko 09:25, 27 November 2006 (UTC)

Dzięki --Bielsko 10:28, 28 November 2006 (UTC)


Ustka[edit]

Wprowadziłeś nowy herb Ustki. Stary ma swoją "swoistą" obok normalnej historię. Nowy osobiście mi się bardziej podoba. Wprowadzenie jednak nowego herbu dla Ustki musi nastąpić wraz z wpisaniem do historii herbu wyjaśnienia. Poprzedni zamach na naszą syrenę był pod hasłem nie spełniania oczekiwań syreniego biustu w obecnych czasach.

Trzeba ponadto wprowadzić obraz do Commons. Zmieni się wówczas herb wszędzie, we wszystkich edycjach. Pozdrawiam. --Wladyslaw Golinski 15:14, 14 January 2007 (UTC)


Jaworzno[edit]

Hej. Wprowadziłeś nieprawdziwy herb miasta Jaworzna. Nie ma takiego herbu. Chciałbym abyś go zmienił. Dobry załadowałem i jest pod nazwą: Coat_of_Jaworzno_POL.gif

Pozdrawiam. Skyblue 21:04, 15 February 2007 (UTC) Czekam na odp.

Witaj, zwracam sie do Ciebie w tej sprawie, ktora dalej pozostaje nie ruszona. Prawidlowy herb tutaj: File:POL Jaworzno COA alt.svg

Image:Podział administracyjny I RP.png[edit]

Tłumaczenie na prośbe innego edytora: jest błąd na tej mapie: Öland (pl:Olandia) jest Szwedzka, nie Duńska. Pozdr, --24.131.18.145 16:43, 16 March 2007 (UTC)


asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Znak ostrzeżenia
Ten plik może zostać usunięty.
Witaj, Poznaniak! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Image:Katedra_plock.jpg. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikimedia Commons (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (zwykle wystarczy podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Jeżeli stworzyłeś(-aś)/zrobiłeś(-aś) ten obrazek, plik dźwiękowy lub wideo, to możesz użyć szablonu {{self|cc-by-sa-3.0}}, aby udostępnić ten plik na licencji Creative Commons lub {{Cc-zero}}, aby oznaczyć go jako własność publiczną. Zobacz Commons:Oznaczenia licencji, aby uzyskać pełniejsze informacje i szerszą listę szablonów używanych przy oznaczaniu grafik (czy ogólniej plików).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania, tak jak opisano to na stronie: kryteria usuwania. Jeżeli wysłałeś(-aś) również inne pliki, sprawdź ich pochodzenie i dodaj odpowiednie licencje. Wszystkie wysłane przez siebie pliki znajdziesz na stronie narzędzia

Galerii. Dziękuję.

odder 08:28, 9 April 2007 (UTC)

Image:POL powiat limanowski COA.svg[edit]

Cześć! Zastanawiam się, czemu w tym herbie wstawiłeś dwie licencje: PD i CC? Tak na marginesie: wstaw sobie {{User en-0}} na samej górze strony dyskusji, żeby było dobrze widać. I najlepiej jeszcze {{User pl}} :) Pozdrowienia, Kangel 21:58, 26 May 2007 (UTC)


Image Tagging Image:POL_Głowno_COA.svg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:POL_Głowno_COA.svg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|cc-by-sa-2.5}} to release it under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. Lcarsdata 19:23, 5 June 2007 (UTC)


Image Tagging Image:POL_Głowno_COA.svg[edit]

dansk  italiano  sicilianu  Deutsch  euskara  català  magyar  čeština  norsk bokmål  română  lietuvių  español  português  English  hrvatski  Plattdüütsch  français  Nederlands  norsk  Deutsch (Sie-Form)‎  polski  galego  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  српски / srpski  українська  հայերեն  मराठी  বাংলা  ಕನ್ನಡ  മലയാളം  ไทย  မြန်မာဘာသာ  한국어  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  اردو  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:POL_Głowno_COA.svg. This image is missing permission information. A source is given, but there is no proof that the author or copyright holder agreed to license the file under the given license. Please provide a link to an appropriate webpage with license information, or send an email with copy of a written permission to OTRS (permissions-commons@wikimedia.org).

Unless the permission information is given, the image may be speedy deleted after seven days. Thank you. Lcarsdata 19:24, 5 June 2007 (UTC)


Image Tagging Image:POL_Głowno_COA.svg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:POL_Głowno_COA.svg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|cc-by-sa-2.5}} to release it under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. Lcarsdata 19:24, 5 June 2007 (UTC)


Image Tagging Image:Grodno_katedra.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Grodno_katedra.jpg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|cc-by-sa-2.5}} to release it under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. EugeneZelenko 14:50, 15 June 2007 (UTC)

Image:POL Świnoujście COA 1.svg[edit]

Prosze o zapoznanie się z uwagą w pl:Dyskusja:Herb Świnoujścia i korektę grafiki. Pa3Widzi 10:51, 19 June 2007 (UTC)

Herb Kutna[edit]

Szanowny Wikipedysto!

Nazywam się Michał Adamski i jestem pracownikiem Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutno. Mam problem z wikipedią, na której znajduje się herb miasta Kutno, który nie jest prawdziwy.

Właściwy herb zamieściłem w załączniku. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Pan mógł usunąć błąd. Jeżeli nie to może mógłby Pan napisać z kim mógłbym taki problem rozwiązać.

Zamieszczony na wikipedii herb nie jest "nieznacznie inny od oryginału". Właściwy jestem gotowy podesłać na wskazany adres e-mail. Można porównać. Zapraszam też na stronę www.um.kutno.pl - oficjalną stronę samorządu miejskiego.

Z wyrazami szacunku Michał Adamski

rzecznik@um.kutno.pl


Herb Ozorkowa[edit]

Na stronie pl:Wikipedia:Zgłoś błąd w artykule pani Angelika Goślińska z UM w Ozorkowie (tel 0-42 710-31-27) zgłosiła, że Image:POL Ozorków COA.svg jest błędny, i wskazuje że prawidłowy przedstawiono w http://umozorkow.pl/
Nie jestem pewien czy jesteś autorem tego obrazka, czy tylko go wrzuciłeś do Commons – ale skoro nikt inny się pod nim nie podpisał, zgłaszam temat Tobie. :-)
CiaPan 17:36, 10 July 2007 (UTC)

Dziękuję za poprawienie. Powiadomiłem. [1] :-) CiaPan 05:54, 12 July 2007 (UTC)

Image:Polska 960 - 992.png[edit]

Moglbys podac zrodla to tej mapy? Inaczej podpada ona pod OR :( --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 09:50, 17 July 2007 (UTC)

Twórczosc własna: w zrodle podales 'własna praca', nie podales zadnych prac z ktorych korzystales tworzac ta mape. Twoja mapa choc ladniejsza jest np. sprzeczna z Image:Poland in 992 map.jpg. Prosze dodaj informacje na postawie jakich ksiazek/artykulow/itp. powstala ta mapa, jestem pewien ze masz racje ale wedlug naszych zasad potrzeba zrodel. Dodaj tez to do innych swoich map jesli mozesz. W innym przypadku te mapy beda usuwane z artykulow pod tym zarzutem (OR) :( --Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Talk 10:14, 17 July 2007 (UTC)

Powiat głogowski[edit]

Witaj, przepraszam że tak późno odpowiadam.

 1. Herb zminiłem, ponieważ wydaje mi sie że jest zbyt szary, na stronie starostwa wygląda jak marny skan, a jakoś nie mogę znaleźć tekstu uchwały (na przykładzie flagi Polski widać, że są problemy z określaniem barw, więc stosowałem się do tych zaleceń). Gdzieś miałem pismo ze starostwa z wydrukowanym herbem ale dopiero za jakiś tydzień będę mógł go poszukać. Wtedy dam znać czy w rzeczywistości też jest taki szary.
 2. Flagę powiatu zrobiłem na podstawie koszmarnej wersji *.png, która była poprzednio. Wiem że orzeł jest błędny, ale na razie nie poradzę sobie z jego poprawieniemm, pomożesz? :)

pozdrawiam Urinbecken (#) 14:12, 19 July 2007 (UTC)

Wielkie dzięki:) Urinbecken (#) 09:00, 26 July 2007 (UTC)

Mapy historyczne[edit]

Zapraszam do edycji "Atlasu historycznego" i "Heraldyki" na Wikibooks. Proszę o odpowiedź (tak czy nie)

--Heraldyk 13:25, 21 August 2007 (UTC)

Dzięki

--Heraldyk 16:01, 26 August 2007 (UTC)

Podział administracyjny[edit]

Miło, że zauważyłeś. Jeżeli chcesz to wstawiaj, a jeżeli posiadasz też źródła, tzn. statut miasta (gminy, powiatu, etc.) wraz z załącznikiem, to byłbym wdzięczny gdybyś dokładał to źródło do opisu (tak jak choćby jest zrobiony powiat wejherowski). Spójrz też do opisu plików, bo staram się też go ujednolicić (vide: Image:POL_Wejherowo_COA.svg, Image:POL_gmina_Wejherowo_COA.svg).

I jescze jedno pytanie, czy standard nazewnictwa plików na zasadzie POL_nazwagminy_COA.svg obowiązuje tylko dla polskich herbów, czy też jest ogólna dyrektywa na commons w tej sprawie (ja znalazłem to tylko na pl:WP:GW?

No i dodam, że w planach mam zająć się kolejnymi krajami... GER, UKR, RUS itd... ale póki co idzie mi to powoli...

Jeszcze jedno, ja wstawiam opisy po polsku i po angielsku, postaram się to jeszcze rozszerzyć na inne języki, opis po angielsku jest w sumie szablonowy i bez problemu dojdziesz, jak i gdzie wstawić, aczkolwiek jakbyś miał problemy, to pytaj.

Pozdrawiam --MAgul 14:48, 11 September 2007 (UTC)

Wiem o tym, że niemiecka wiki opisuje herby za pomocą wappen_costam.png, problem w tym, że w większości wypadków jest to grafik rastrowa. Zastanawiam się, czy by nie zająć się ich herbami i próbować wpłynąć by wprowadzili nasz sposób opisu, w stylu GER_cośtam_COA.svg. Można by to później rozciągnąć na inne wiki i stworzyć coś w rodzaju standardu. Co do opisów po angielsku, to ja bym jednak je na commons umieszczał/zostawiał, możemy nie tłumaczyć słowa powiat, województwo, ale skoro jest to repozytorium grafik dla wszystkich wiki, to warto by zostawić opis w jak największej ilośći języków, by łatwiej było je znaleźć. A co do powiatów bez herbów, to na jakiej podstawie wiadomo, że nie posiadają herbu? Bo z tego co znalazłem, to czasami herb, czy flaga nie jest ustanawiana na poziomie statutu, ale np. konkretnej ustawy. Więc byłbym wdzięczny, gdybyś przy wstawianiu tego powiatu (chociaż wydaje mi się, że wszystkie powiaty mam już wstawione) opisał albo że jest herb do znalezienia, albo na jakiej podstawie twierdzisz, że ten herb nie istnieje. Tzn. że np. nie znalazłeś nic w statucie powiatu, ani w żadnej dostępnej uchwale rady powiatu, tak by wiadomo było, czemu tak twierdzimy. Pozdrawiam --MAgul 09:55, 12 September 2007 (UTC)


Image:Polska_992_-_1025.png[edit]

Image deletion warning Image:Polska_992_-_1025.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this image, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue. If the file is up for deletion because it has been superseded by a superior derivative of your work, consider the notion that although the file may be deleted, your hard work (which we all greatly appreciate) lives on in the new file.
In all cases, please do not take the deletion request personally. It is never intended as such. Thank you!

Afrikaans  Bahasa Indonesia  dansk  italiano  eesti  sicilianu  Deutsch  català  magyar  čeština  português do Brasil  norsk bokmål  română  Esperanto  español  português  English  hrvatski  Plattdüütsch  français  Nederlands  norsk  occitan  Deutsch (Sie-Form)‎  shqip  norsk nynorsk  polski  galego  íslenska  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Zazaki  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  български  македонски  русский  српски / srpski  українська  հայերեն  বাংলা  മലയാളം  ไทย  မြန်မာဘာသာ  조선말  한국어  日本語  中文  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  پښتو  فارسی  +/−

Victor12fromWikipedia 13:06, 19 October 2007 (UTC)

Image:Lwów_Rynek_pierzeja_północna.jpg[edit]

català | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | français | galego | עברית | italiano | 日本語 | 한국어 | lietuvių | македонски | norsk bokmål | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | slovenčina | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Hello, and thank your for sharing your files with Commons. There seems to be a problem regarding the description and/or licensing of this particular file. Please remember that all uploads require source, author and license information. Could you please resolve these problems, which are described on the page linked in above? You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file. Thank you. Siebrand 14:58, 25 October 2007 (UTC)
This message was placed by an automated process. Please go to Commons:Help desk if you need help.

Image Tagging Image:Lwów Rynek fontanna Amfitryty.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Lwów Rynek fontanna Amfitryty.jpg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|cc-by-sa-3.0}} to release it under the Creative Commons Attribution-ShareAlike license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you.

This message was added automatically by Filbot, if you need some help about it, ask its master or go to the Commons:Help desk. --Filnik 15:02, 25 October 2007 (UTC)

Image:Polska 960 - 992.png[edit]

@ Poznaniak, in your map the western Polish border is very similar to the present one. Isn't it too similar? Remember, that sometimes the Sprewany were under Polish dominium. their western border towards the Hevely was at Spandau, nowadays a western suburb of Berlin. And remenber, that one center of Pomorania was almost always near the mouths of River Odra in the triangle Wolgast / Kamień / Szczecin. Yours' sincerely 2007-10-27 Ulamm

Image:POL Jelcz-Laskowice COA.svg[edit]

Czy moglbys poprawic ten herb tak, zeby byl taki sam jak ten? --Szczepan talk 12:01, 6 November 2007 (UTC)

Image:POL Wisła COA.svg[edit]

Pojawiło się zgłoszenie, że utworzyłeś błędny herb. Wysłałem od zgłaszajacego mejla - jak podeślę prawidłowy to ci jakoś przekażę go. W tym czasie możesz poszukać gdzie jest błąd ;) Ja nie widzę. Adam Dziura 22:37, 22 December 2007 (UTC)

Herb jest prawiłowy tylko i wyłącznie z tym napisem i tą czcionką WISŁA.
dziękuję i pozdrawiam.
Paweł Brągiel
Czy jesteś w stanie to jakoś zweryfikowac? Mnie to nie przekonuje. Adam Dziura 20:26, 23 December 2007 (UTC)

Image:Kosovo stub.svg[edit]

dansk  italiano  sicilianu  Deutsch  català  magyar  čeština  português do Brasil  Esperanto  español  português  English  hrvatski  français  Nederlands  Deutsch (Sie-Form)‎  norsk nynorsk  polski  galego  íslenska  slovenščina  suomi  svenska  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  български  македонски  русский  українська  മലയാളം  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  فارسی  +/−


There seems to be a problem regarding the description and/or licensing of this particular file. It has been found that you've added in the image's description only a Template that's not a license and although it provides useful informations about the image, it's not a valid license. Could you please resolve this problem, adding the license in the image linked above? You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file. This page may give you more hints on which license to choose. Thank you.

This message was added automatically by Filbot, if you need some help about it, ask its master or go to the Commons:Help desk. --Filnik 08:05, 4 March 2008 (UTC)

Image:POL powiat zwoleński flag.svg[edit]

Nie lubię się wtrącać w cudzą dyskusję ale gość zdaje się nie kuma polskiego. Ten opis to nic groźnego: 'Includes heraldically "dimidiated" eagle' to po naszemu po prostu znaczy, że "zawiera w sobie heraldycznie przepołowionego orła"... Pozdrawiam :) Electron 08:52, 17 March 2008 (UTC)

Polish language[edit]

I speak only English, French, and a little Latin... AnonMoos 21:49, 17 March 2008 (UTC)

User:Fz22[edit]

Nie wiem czy zauważyłeś, ale ten człowiek zajmuje się dosyć znaczną modyfikacją map. Mógłbyś przejrzeć jego zmiany i je jakoś skonsultować? --Leafnode 13:23, 5 May 2008 (UTC)

Image:POL Kętrzyn COA.svg[edit]

Witaj, miałbyś czas i ochotę dopracować herb Kętrzyna oraz w miarę możliwośc zwektoryzować flagę i pieczęć miasta zgodnie ze statutem miasta? Pozdrawiam, Serdelll 21:52, 24 May 2008 (UTC)

jestem zobowiązany, powodzenia na uczelni ;) Serdelll 15:53, 25 May 2008 (UTC)
bardzo ładny herb, dzięki ;) Serdelll 08:48, 7 June 2008 (UTC)


Image Tagging Image:Nowy_Staw_coa.png[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Nowy_Staw_coa.png. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} to release it under the multilicense GFDL plus Creative Commons Attribution-ShareAlike All-version license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. Siebrand 08:44, 12 June 2008 (UTC)

created with Inkscape[edit]

Sorrki za Symbol support vote.svg created with Inkscape, machnąłem się ponieważ po zerknięciu w kod źródłowy pliku zauważyłem pobieżnie i błędnie w dodatku, wpis inkscape, gdzie jak byk wyżej jest napisane, że <!-- Creator: CorelDRAW -->. Zatem zamieniłem szablon na {{Created with CorelDraw}}. Pozdr, Serdelll (talk) 11:35, 19 June 2008 (UTC)

Herby[edit]

Fajnie że SVG-izujesz herby, jednak prosiłbym abyś troszkę uważał na stosowane nazwy. Określenia typu "POL" w herbach księstw śląskich jest pewną formą hoaxu lub zafałszowania np. w grafikach Image:POL księstwo legnickie COA.svg, Image:POL księstwo nyskie COA.svg i innych. Śląsk w Polsce był zaledwie do 13xx roku, chyba wszystkie księstwa śląskie przetrwały ponad tę datę będąc pod zwierzchnictwem króla Czech czy Cesarza Austrii bądź Niemiec. Niektóre księstwa śląskie przetrwały aż do XX wieku np. księstwo cieszyńskie do 1918 roku czyli rozpadu Cesarstwa Austriackiego. Zatem w nazwach herbów księstw śląskich nie stosuj proszę nazw typu "POL księstwo nyskie COA.svg" ale po prostu "Księstwo nyskie COA.svg". Pozdrawiam. LUCPOL (talk) 10:14, 16 August 2008 (UTC)

Image:Polska 1333 - 1370.png[edit]

Masz może plik, w którym są zaznaczone tylko rzeki?

D@wid (talk) 09:08, 17 August 2008 (UTC)


Mógłbyś wrzucić na Commons, może komuś jeszcze się przyda ;) Jeśli nie chcesz, prześlij mi na maila: d_m_91@interia.pl Format w sumie dowolny, choć najlepszy byłby svg. Pozdrawiam! D@wid (talk) 12:54, 17 August 2008 (UTC)


Dzięki

D@wid (talk) 07:01, 18 August 2008 (UTC)

Mapa Polski[edit]

Dobrze by było, gdybyś jednak załadował. Ułatwi to tworzenie nowych map. Może tym razem ten ktoś nie zmieni granic ;) Poza tym o to chyba chodzi w Wikipedii, prawda? Żeby każdy mógł edytować. A jeśli robi coś źle - trzeba mu tłumaczyć do skutku, a w ostateczności blokować

Pozdrawiam

D@wid (talk) 12:27, 18 August 2008 (UTC)

A co jest z nimi nie tak?

D@wid (talk) 14:12, 18 August 2008 (UTC)

Wyślij mi je, chciałbym się z nimi zapoznać D@wid (talk) 14:22, 18 August 2008 (UTC)

Ad:Image:POL Okonek COA 1.svg[edit]

Ad:Image:POL Okonek COA 1.svg

A gdzie znalazłeś tą "wersję statutową"? Na oficjalnej stronie herb jest inny [2] od Twojego. Jeśli sam nie trzymasz się oficjalnego wzorca, to dlaczego cofasz moją wersję, w której przynajmniej uchwyt gałązki jest teoretycznie możliwy (w wersji oficjalnej wygląda jakby była raczej przyklejona do ręki). --Nux (talk··dyskusja) 23:23, 25 August 2008 (UTC)

Re:Image:POL Okonek COA 1.svg

Co do ręki - spróbuj złapać nogę krzesła prawą ręką tak by kciuk mieć na dole - będzie to wyglądało dokładnie tak jak u mnie. Spróbuj potem złapać nogę krzesła tak jak jest u ciebie - gwarantuję, że to nie możliwe. Poza tym nie zgadzają się u Ciebie proporcje - "kciuk" lewej ręki jest znacznie większy od tego prawej, a pozostałe palce w prawej ma chyba w ogóle ucięte, a sama gałązka mu zaraz upadnie, bo trzyma ją chyba tylko łuskami. Jeśli wolisz sam to poprawić, to OK - nie będę się wtrącał, ale moim zdaniem powinno być poprawione. Jak się zdecydujesz, to popraw chociaż trochę te nieszczęsne żołędzie.

Co do tarczy - WarX wprowadził modę na ten kształt tarczy, a że nie jest ona określona w opisie tego konkretnego, to można ją rysować dowolnie. Stąd raczej staram się ujednolicać.

Pozdrawiam, Nux (talk··dyskusja) 19:07, 29 August 2008 (UTC).

Re:Image:POL Okonek COA 1.svg

Jeśli nie można stosować dowolnego kształtu, to trzeba poprawić Tarcza herbowa. Co do poprawek - jak na razie nie widziałem oficjalnej, zatwierdzonej wersji, która wygląda tak jak u Ciebie. Poza tym - jak sam mówiłeś - jeśli coś jest ewidentnym błędem to można i trzeba to poprawić. --Nux (talk··dyskusja) 21:36, 30 August 2008 (UTC)

Re:Image:POL Okonek COA 1.svg

To już się plączesz ;). Raz piszesz, że trzeba poprawiać, a potem, że nie można. Poza tym nie masz uchwalonej wersji, a w wersji z banera nie da się odczytać żadnych szczegółów. --Nux (talk··dyskusja) 19:08, 4 September 2008 (UTC)

Image Tagging Image:Królewiec zamek-brama.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

Warning sign
This media may be deleted.

Thanks for uploading Image:Królewiec zamek-brama.jpg. I notice the image page currently doesn't specify who created the content, so the copyright status is unclear. If you have not created this media yourself then you need to argue that we have the right to use the media on Wikimedia Commons (see copyright tagging below). If you have not created the media yourself then you should also specify where you found it, i.e., in most cases link to the website where you got it, and the terms of use for content from that page. If the content is a derivative of a copyrighted work, you need to supply the names and a licence of the original authors as well.

If the media also doesn't have a copyright tag, then you must also add one. If you created/took the picture, audio, or video then you can use {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} to release it under the multilicense GFDL plus Creative Commons Attribution-ShareAlike All-version license or {{PD-self}} to release it into the public domain. See Commons:Copyright tags for the full list of copyright tags that you can use.

Note that any unsourced and untagged images will be deleted one week after they have been uploaded, as described on criteria for speedy deletion. If you have uploaded other media, please check that you have specified their source and copyright tagged them, too. You can find all your uploads using the Gallery tool. Thank you. shizhao (talk) 08:24, 28 August 2008 (UTC)

We can probably use your help[edit]

There is a big categorisation bot created. It categorises uncategorised images on pages. You may look at this bot's work at [3]. There is a problem with pages having multiple galleries goning into multiple categories. We have accidentally Poznan as exemple. You may have a look at User talk:Multichill under 31. Subpages and subcategories , then at User:Multichill/Categories not to create and also at User talk:Multichill/Categories not to create. We can probably use your help; but we don't have yet precise questions to ask to you. You may start studiing it and give us already some feedback. Greetings. Havang(nl) (talk) 14:54, 13 September 2008 (UTC)

Schwierig zu communicieren. Es war nichts Wichtigs. Ende Contact. Havang(nl) (talk) 15:11, 13 September 2008 (UTC)

Image:POL Działoszyn COA.svg[edit]

Witaj, czy mógłbyś dopracować kolory w herbie, tak by były zgodne ze wzorem herbu zamieszczonym w Statucie Gminy Działoszyn?

Westborder (talk) 17:58, 30 September 2008 (UTC)

Dziękuję za błyskawiczną reakcję.

Westborder (talk) 22:03, 30 September 2008 (UTC)

Stary herb Sławkowa[edit]

Witaj! Gratujuję grafiki Image:POL Sławków stary COA.svg i serdecznie pozdrawiam! --Ephraim Stillberg (talk) 15:08, 20 October 2008 (UTC)

mam pytanie odnośnie grafiki orzełek legionowy, szukałem tych orzełków i raz mają koronę a raz nie, z czym to się wiązało, proszę o informację dlaczego Pan zamieścił grafikę bez korony, dziękuję z góry, nie znam, się na wikipedii więc na wszelki wypadek podaje mejla raku-freak@wp.pl

pozdrawiam serdecznie

Herb Pakości[edit]

Witam. Piszę w sprawie herbu Pakości. Na Wiki jestem od niedawna. Mam poprawnie zrobiony herb Pakości w Corelu. Jak można go poprawić?

To zależy od wersji Corela: jeśli jest to ver. 10 lub nowsza to zrób plik -> zapisz jako -> SVG; jeśli masz wersję starszą to podrzuć na maila (wikipedysta.poznaniak[małpa]wp.pl) i ja to zrobię. Aby załadować plik musisz założyć konto na Commons. Pozdrawiam Poznaniak (talk) 10:44, 27 November 2008 (UTC)

Bogumin[edit]

Cześć. Spróbuj przeczytać sobie te dwa artykuliki z oficjalnych stron miasta. Do połączenia wszystkich części Bogumina do kształtu dzisiejszego doszło bodajże w 1975 roku. W 1937 jednak Bogumin był na pewno już miastem, posiadał bowiem dużą hutę. Charakter Bogumina z tych czasów odpowiada miastu. Chodzi owszem o Stary Bogumin. Nowy Bogumin był w zasadzie wsią i został rozbudowany dopiero za czasów komuny. - Darwinek (talk) 13:06, 30 December 2008 (UTC)

ukraińskie miasta[edit]

Cześć. Nie trzeba wypełnić herbu ukraińskie miasta, jak polski, a następnie umieścić {{Polishsymbol}}, a trzeba {{PD-UA-exempt}} --Ilyaroz (talk) 04:50, 18 January 2009 (UTC)

Herb Dolnego Śląska[edit]

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,6324408,W_ministerstwie_nasz_orzel_dostal_po_lbie.html niektorym po prostu sie nudzi :) Gotowy na ewentualne poprawki? :)

Masur (talk) 04:24, 27 February 2009 (UTC)

Flaga powiatu drawskiego[edit]

WItam, popraw proszę kolor wstęgi z herbu powiatu na fladze. Wstęga ta powinna mieć identyczny odcień co błękitny trójkąt na fladze, a obecnie jest ciemniejsza. Dzięki --Cojan (talk) 09:41, 2 March 2009 (UTC)

Tip: Categorizing images[edit]

Afrikaans  català  čeština  dansk  Deutsch  Deutsch (Sie-Form)‎  English  español  Esperanto  français  galego  íslenska  italiano  magyar  Nederlands  norsk bokmål  norsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  română  sicilianu  slovenčina  slovenščina  svenska  suomi  Tiếng Việt  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  српски / srpski  українська  ქართული  বাংলা  മലയാളം  한국어  日本語  中文  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−


Hello, Poznaniak!
Tip: Add categories to your images

Thanks a lot for contributing to the Wikimedia Commons! Here's a tip to make your uploads more useful: Why not add some categories to describe them? This will help more people to find and use them.

Here's how:

1) If you're using the UploadWizard, you can add categories to each file when you describe it. Just click "more options" for the file and add the categories which make sense:

Uploadwizard-categories.png

2) You can also pick the file from your list of uploads, edit the file description page, and manually add the category code at the end of the page.

[[Category:Category name]]

For example, if you are uploading a diagram showing the orbits of comets, you add the following code:

[[Category:Astronomical diagrams]]
[[Category:Comets]]

This will make the diagram show up in the categories "Astronomical diagrams" and "Comets".

When picking categories, try to choose a specific category ("Astronomical diagrams") over a generic one ("Illustrations").

Thanks again for your uploads! More information about categorization can be found in Commons:Categories, and don't hesitate to leave a note on the help desk.

BotMultichillT 06:09, 21 April 2009 (UTC)


herb Warszawie (1945/1989)[edit]

Hello, I'm dunkerqueenflandre, zrobić badania na broń w okresie komunizmu, chciałbym wiedzieć, czy herb Warszawy w okresie komunizmu (1945/1989) Thank you in advance dobry dzień--Dunkerqueenflandre (talk) 09:52, 24 April 2009 (UTC)

herb Warszawie (1945/1989)[edit]

Dziękuję bardzo za informacje, prosimy o dobry dzień--Dunkerqueenflandre (talk) 09:01, 25 April 2009 (UTC)


File source is not properly indicated: File:POL_Żukowo_COA.svg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media may be deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:POL_Żukowo_COA.svg, is missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. Please edit the file description and add the missing information, or the file may be deleted.

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

shizhao (talk) 07:43, 7 May 2009 (UTC)

File:POL Bolechów COA.svg[edit]

Image can be either PD or CC, but not the combination of these licences. And also it is not PD-Poland because it is Ukrainian city.--Anatoliy (talk) 16:09, 9 May 2009 (UTC)

Licencje herbów[edit]

Witaj, zgodnie z tą prośbą ogłoszoną dzisiaj w Barze chciałbym poinformować Cię, że podwójne licencjonowanie Twoich herbów jako {{PD-Polishsymbol}} i {{Cc-by-sa}} nie ma sensu. Umieszczając plik w Wikimedia Commons musisz podjąć decyzję, czy chcesz udostępniać go jako własność publiczną, czy też jako twórca danego pliku wolisz, aby jego wykorzystywanie objęte było licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike; musisz pamiętać o tym, że własność publiczna wyklucza licencjonowanie pliku na jakiejkolwiek licencji (w tym licencji CC-BY-SA).

Dodatkowo, zgodnie z prośbą z Baru, spieszę przypomnieć, iż przywracany przez Ciebie polski format daty dzień.miesiąc.rok jest niezgodny z obowiązującymi na Commons standardami międzynarodowymi; w tym projekcie posługujemy się zatwierdzonym przez organizacje ISO formatem rok-miesiąc-dzień, który ułatwia odczytanie daty w dowolnym języku (oprogramowanie MediaWiki automatycznie przekształca np. 2009-05-10 na wybrany przez użytkownika język, zobacz np. tu).

Poza tym, jak słusznie zauważył Ahonc, ten plik nie może być otagowany szablonem {{PD-Polishsymbol}}, ponieważ jest to miasto ukraińskie i herb z pewnością nie podlega polskiemu prawu; jakaś rozsądna zmiana tegoż byłaby potrzebna.

Proszę także o to, byś nie nazywał wandalizmem rzeczowych edycji, jakich mogą dokonywać inni użytkownicy Commons, a które dla Ciebie mogą wydawać się pozbawione sensu. Zdaję sobie sprawę, jak wiele pracy włożyłeś w rysowanie wszystkich tych herbów (osobiście uważam Cię za jednego z najbardziej utalentowanych i najbardziej pracowitych polskojęzycznych wikipedystów tworzących herby, nie o tym jednak teraz mowa), zwróć jednak uwagę, iż mimo wszystko, większość użytkowników Commons pragnie wnieść do projektu coś dobrego. Zakładaj dobrą wolę i uśmiechnij się -- nie jest tak źle :)

Domyślam się, że używany przez Ciebie format daty, o którym wyżej wspomniałem, mógł pojawić się w wielu dziesiątkach stworzonych przez Ciebie herbów; podobna sytuacja dotyczyć może używania PD i CC-BY-SA. Jeśli potrzebowałbyś pomocy w masowym zmienianiu tychże, oddaję Ci mojego bota do dyspozycji. Daj mi tylko ewentualnie znać, które opisy plików wymagają poprawy, a ja postaram się pomóc. Pozdrawiam serdecznie, odder 22:18, 9 May 2009 (UTC)


Prosimy o podanie źródła herby obrazów. Obrazy ze źródła "Internet" może być usunięty.--Anatoliy (talk) 23:41, 22 May 2009 (UTC)

File:POL Zborów COA.svg[edit]

Ale chyba zła licencja :) miasto jest na Ukrainie :) Masur (talk) 20:05, 1 June 2009 (UTC)

 • to trzeba go usunac z hasla. To BYŁY herb co najwyzej. A co wiecej, skoro to historyczny, to za bardzo polishsymbol do niego nie pasuje. Patrz tez wpis wyzej. Masur (talk) 20:10, 2 June 2009 (UTC)


File:Coat of arms of Sierra Leone.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Coat of arms of Sierra Leone.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

--Lokal_Profil 14:38, 16 June 2009 (UTC)

File: Wappen-thalkleinich.jpg[edit]

Hello Poznaniak. Wzgląd! Ten tekst został z pomocą Google Translate tłumaczy! Compliment swój polski herb jak SVG grafiki mają bardzo piękne. Teraz mam jedno pytanie: Czy może Pan mnie Kleinstein95, File: Wappen-thalkleinich.jpg przeniesiona do svg? Byłoby bardzo miło i będę zadowolona z kursu. --Kleinstein95 (talk) 12:31, 17 July 2009 (UTC)

Hello Poznaniak. Czy te herby tu przeniesiony w SVG. O ile słyszałem są zadowoleni z grafiki SVG by Thalkleinich. Dzięki. --Kleinstein95 (talk) 11:40, 18 October 2009 (UTC)

Hello Poznaniak. Dziękujemy za wielkie ręce! Zdołasz teraz nawet vectorize ramiona Fronhofen i Götzeroth? Many many thanks jak Niemcy! --Kleinstein95 (talk) 18:01, 28 October 2009 (UTC)

A thousand thanks to you! I ogromny komplement! Dużo podziękowania i pozdrowienia dla Polska w Niemczech. --Kleinstein95 (talk) 18:04, 29 October 2009 (UTC)

ponownie[edit]

Hello Poznaniak. Proszę rzucić okiem na te dwa ramiona (File:Coat of Arms of Kleinich.svg, File:Wappen Ilsbach.svg), bo wtedy kolory nie zgadzają się z grafiki wektorowej. Byłoby miło, gdyby wszystko wyglądałoby jednolite. Dziękuję z Kleinstein95 (talk) 10:33, 29 March 2010 (UTC)

A thousand thanks to you! Kleinstein95 (talk) 12:17, 29 March 2010 (UTC)

Proszę zmieniony mieczem w ramionach Kleinich ponownie (File:Wappen Kleinich.jpg). Thanks. Kleinstein95 (talk) 13:44, 16 April 2010 (UTC)

To oczywiście jest w porządku i bardzo smutne co się stało. Czy zdjęcie muru, niestety, wykonane w zeszłym tygodniu. Nadzieję, że to prawda teraz. Dziękuję. 217.81.250.106 04:28, 20 April 2010 (UTC)

File:POL Szprotawa COA.svg[edit]

Wklejam ci z dyskusji: Herb niezgodny z Uchwałą: Na herbie brak bram (po lewej i prawej stronie Orła) W oryginale jest osiem piórek hełmu, nie 4. Kształt dziobu Orła oraz skrzydeł odmienny od oryginału. Flagi szczytowe zbyt małe.. Poprawisz? Masur (talk) 17:45, 24 July 2009 (UTC)

 • super. Dzieki, jak zwykle. Masur (talk) 18:46, 8 August 2009 (UTC) ps. duza czesc rastroywch herbow z plwiki jest juz obecnie na Commons. Skategoryzowane z innymi. Na wypadek gdybys chcial cos robic. Masur (talk) 18:46, 8 August 2009 (UTC)

Mohyła (herb)[edit]

Witaj! czy to dużo pracy wykonać ten herb zgodnie z Niesieckim? pozdrawiam Stefs (talk) 13:06, 28 August 2009 (UTC)

 • wielkie dzięki :) Stefs (talk) 12:34, 3 September 2009 (UTC)


File:CZE_Kraj_Morawsko-Śląski_COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:CZE_Kraj_Morawsko-Śląski_COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Ragimiri (talk) 17:29, 9 September 2009 (UTC)


File:POL województwo dolnośląskie COA.svg[edit]

POL województwo dolnośląskie COA.svg Witaj. Nie wiem o co chodzi (nie znam się na tym), ale jest jakiś problem (może mam go tylko ja?) z tym - ostatnio poprawionym przez Ciebie herbem. W artykułach wyświetla się poprzednia wersja (dziób prawie do górnej ramki, prześwity na ogonie), klikniecie prowadzi do wersji poprawnej. Próbowałem w firefoxie i IE jako zalogowany i nie - rezultat zawsze ten sam. Mam nadzieję, że dasz radę to naprawić.


PS. Flaga jest OK POL województwo dolnośląskie flag.svg

Dzięki, pozdrawiam - Wbartoszy (talk) 21:59, 4 January 2010 (UTC)

File:POL Dolina COA.svg[edit]

Czemu wrócił moja zmian do tego pliku? W 2009 r. Urzad miasta zatwierdził polski herb jako oficjalny symbol miasta, można znaleźć tutaj: http://dolyna-rada.gov.ua/index.php?subaction=showfull&id=1242798811&archive=&start_from=&ucat=1&NickK (talk) 12:31, 16 January 2010 (UTC)

 • Mam odpowiedzi społeczeństwa ukraińskiego heraldyczne. Powiedziano mi, że Twoje stanowisko jest wyraźnie bardziej zdrowym rozsądkiem niż urzędnicy Dolinský :). Ten gerb, który został pomalowane, nie wychodzi w {{Polishsymbol}}, ponieważ nie został zatwierdzony przez gerb miasta, to tylko projekt 1930-ch. I to jest jego przyjęła rada miejska, w przeciwieństwie do wszystkich przepisów, przyjmując symbol polski — NickK (talk) 22:54, 16 January 2010 (UTC)
  • Nie wiem, jak z polskim prawem, ale z prawem ukraińskim na symbole bardziej poważne: jeśli gerb nie został zatwierdzony przez władze lokalne, wszelkie prawa do niej należą do autorów, jeśli był, to jest w domenie publicznej. Jeśli chodzi o nazwiska pilka, ten sam użytkownik zdecydował się przetłumaczyć wszystkie nazwy plików w języku angielskim i miasto w języku angielskim ma nazwisko Dolyna — NickK (talk) 16:54, 17 January 2010 (UTC)

File:RuskieIRP.png[edit]

Witaj

Powiat ratneński, stolica Ratno nie zaznaczony kolorem w składzie województwa ruskiego, wschodnie granice województwa bełzkiego do przejrzenia.

Serdecznie pozdrawiam:

Andros64 (talk) 13:33, 17 January 2010 (UTC)

 • Witaj.

Dzięki za poprawkę, ale jeszcze jedno. Ruskie było o tyle specyficzne,że miało terytorium w dwóch kawałkach : Ruś Czerwona (1) i eksklawa Ziemia Chełmska + Powiat ratneński (2) oddzielone terytorium województwa bełzkiego i lubelskiego (co jest zresztą na dokładnej Twojej mapie) Tutaj jest w kawałku 1 (dlatego zwracałem Ci uwagę na granice bełzkiego - wschodnia granica jest przesunięta za Styr a była na Styrze (w jednym punkcie), ale za to zachodnia też jest przesunięta na wschód :)) I stąd to wszystko.

(Technicznie ten taki "pipek"- południowy występ bełzkiego za Bugiem to pl:Busk a nie same źródła Bugu)

Serdecznie pozdrawiam:

Andros64 (talk) 11:32, 19 January 2010 (UTC)

File:POL Strzelce Krajeńskie COA.svg[edit]

Wg [4] nie ma skrzydel bramy. Moglbys tez flage na szybko machnac. Masur (talk) 13:01, 9 February 2010 (UTC)

 • dzieki! A machniesz tez flage na szybko? To ten sam motyw Masur (talk) 17:20, 10 February 2010 (UTC) ślepym :) widze ja. Masur (talk) 17:21, 10 February 2010 (UTC)

TUSC token 6a7f16a5c19d9ab532cd875ed52e57a8[edit]

I am now proud owner of a TUSC account!

Polska i Litwa 1386-1434[edit]

Wielkie Księstwo Moskiewskie było wasalem Złotej Ordy do 1480 roku, czy mógłbyś je zaznaczyć barwą podobną do tego państwa? pozdrawiam Mathiasrex (talk) 22:58, 18 February 2010 (UTC)

Jakkolwiek na mocy unii w Krewie Litwa została włączona do Królestwa Polskiego, to tytuł Polska i Litwa jest neutralny. pozdrawiam Mathiasrex (talk) 21:44, 19 February 2010 (UTC)

File source is not properly indicated: File:WĘG_Salgótarján_COA.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:WĘG_Salgótarján_COA.jpg, was missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. The file probably has been deleted. If you've got all required information, request undeletion providing this information and the link to the concerned file ([[:File:WĘG_Salgótarján_COA.jpg]]).

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

ludger1961 (talk) 20:29, 18 March 2010 (UTC)

Poland1020.png[edit]

Zdravím, předpokládám, že jako Polák nebudeš mít problém s češtinou, proto píši česky a ne anglicky. Mohl bys prosím opravit Tebou vytvořenou mapu polských zemí kolem r. 1020 podle připomínek vyjádřených v tamní diskusi? --Iaroslavvs (talk) 14:37, 7 May 2010 (UTC)

Poland and Lithuania 1386-1434[edit]

Hi, could you upload SVG version of the map? Thanks, Renata3 (talk) 01:31, 29 May 2010 (UTC)

Powiat oleśnicki[edit]

Witam i dziękuję za informację. Co prawda Masur poprawił grafikę ale jak się okazuje brakowało tam dwóch piór. Teraz już jest w porządku, orzeł ma wszystkie pióra, jednocześnie udało mi się nieco zmniejszyć objętość pliku. Dziękuję i pozdrawiam. Bastianow (talk) 16:14, 1 June 2010 (UTC)

Witam. Mam prośbę, chciałbym wykorzystać fragment herbu Księstwa Mazowieckiego Twojego autorstwa jako element logo powstającego stowarzyszenia sportowego. Czy mógłbym poprosić o zgodę na to? Mój mail maciejkarlinski@gmail.com. Pozdrawiam.

Powiat białostocki[edit]

Witaj. powiat białostocki zrobiony. Ciekawy sposób na zgłaszanie błędów. Czasem zastanawiam się czy ludzie w ogóle myślą, przecież przy każdej grafice jest autor i można zwrócić się bezpośrednio do niego. Dziękuję za sygnał. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 08:35, 24 June 2010 (UTC)

File:POL Kudryńce COA.svg[edit]

Ale w tym prosze popraw licencje. Koza nie jest PD, stad praca pochodna takze nie moze byc nia objeta. Dodatkowo musi byc zgodnosc wersji licencji CC, i musi byc wyraznie wskazany autor kozy. Masur (talk) 12:09, 6 July 2010 (UTC)

Thalkleinich[edit]

Witam Poznaniak, wiemy o wniosku z mojej strony, do wektoryzacji broni gminy Kleinich. Teraz mam na nowo wniosku. Na szczyt Thalkleinich jest w rzeczywistości (ze względu na zły egzemplarz) nie udać. 1) Proszę używać kolorów, jak kolory takie jak tutaj i biały, a nie szary? 2) Proszę powiedzieć młyna w dolnej części, jak w tekst, trochę w lewo? Dziękujemy i pozdrawiamy, Kleinstein95.

Witam Poznaniak. Tak, to ma również wpływ na innych. Ale struktura w górnej części jest wciąż nierówne. Wszystkie pojemniki powinny nadal mieć tę samą wielkość, jak np. File:Wappen Reckershausen.png. Pozdrawiam, --Kleinstein95 (talk) 08:02, 21 August 2010 (UTC)
Poznaniak Dzięki. Mam nadzieję, że proporcje są teraz, a wszystkie prostokąty lub kwadraty, są równe. Wtedy wszystko będzie lepiej niż doskonałe. Pozdrowienia chcesz --Kleinstein95 (talk) 06:56, 24 August 2010 (UTC)

Prośba herb Mrągowo[edit]

Witam. Pod adresem http://www.mragowo.pl/herb_miasta.svg znajduje się aktualna wersja herbu miasta Mrągowo - proszę o wczytanie jako nowsza wersja "POL Mrągowo COA.svg"

Plemiona polskie.png[edit]

Witam! Grafiki File:Plemiona polskie.png mi się podoba. poradzi sobie używane w niemieckiej Wikipedii i byłbym zachwycony, gdyby mógł Pan zrobić z niego wersję SVG, tak, że tekst może być przetłumaczone. Dziękuję! --Madden (talk) 19:57, 22 August 2010 (UTC)

Byłbym wdzięczny, gdyby zechciał Pan tłumaczyć tekst. Szkoda byłoby na inne języki Wikipedia. Jaki jest problem po zapisaniu jako SVG? Madden (talk) 22:19, 23 August 2010 (UTC)

Dziękuję bardzo! Niestety, tekst nie jest wyświetlany jako tekst, ale jako zarysy. Czy to możliwe, pozostawić tekst jak tekst, tak aby łatwiej jest wymienić w innych językach? -Madden (talk) 21:14, 26 August 2010 (UTC)

File:Flag_of_South_Africa.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Flag_of_South_Africa.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Jappalang (talk) 03:22, 28 October 2010 (UTC)

File:Osiedle Świętego Łazarza.png[edit]

dansk  italiano  sicilianu  Deutsch  català  magyar  čeština  português do Brasil  Esperanto  español  português  English  hrvatski  français  Nederlands  Deutsch (Sie-Form)‎  norsk nynorsk  polski  galego  íslenska  slovenščina  suomi  svenska  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  български  македонски  русский  українська  മലയാളം  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  فارسی  +/−


There seems to be a problem regarding the description and/or licensing of this particular file. It has been found that you've added in the image's description only a Template that's not a license and although it provides useful information about the image, it's not a valid license. Could you please resolve this problem, adding the license in the image linked above? You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file. This page may give you more hints on which license to choose. Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, ask its master (Filnik) or go to the Commons:Help desk. --Filnik 13:01, 13 November 2010 (UTC)

Sośnicowice - herb[edit]

Dodany przez Ciebie herb Sośnicowic nie jest aktualny. Chodzi przede wszystkim o korzenie drzewa. Niestety prawie wszędzie w internecie, poza stroną urzędu miasta, są odnośniki właśnie do tej niewłaściwej wersji. Bardzo proszę o poprawienie lub zamianę pliku. Załącznik do uchwały Rady Miejskiej z 09.06.2009 r. wygląda tak: http://sosnicowice.i-gmina.pl/herb-zalocznik-do-uchwaly Pozdrawiam!

Województwo sandomierskie II RP.png[edit]

Witam!

Czy istnieje możliwość udostępnienia wektorowej wersji pliku "Województwo sandomierskie II RP.png". Chciałbym na jego podstawie przygotować mapę z przebiegiem wszystkich wariantów powojennej granicy Polski (tzw. Lini Curzona). Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Follow by white rabbit (talk) 17:54, 15 November 2010 (UTC)

Tło[edit]

Witaj. Województwo opolskie poprawione. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 20:42, 28 December 2010 (UTC)

Mapa Polski w podziale administracyjnym z 1619 roku - małe uwagi[edit]

Witam. Mam pytanie: czy istnieje możliwość zastąpienia starej wersji wektorowej mapy wersją nową, tj. tą, na podstawie której został wygenerowany aktualny plik PNG? Fajnie by było, bo obecna wersja znacząco różni się w szczegółach od wersji pierwotnej, a plik SVG jest wektorową wersją którejś z pierwszych wersji mapy.

Jeśli nie ma takiej możliwości, to proszę o ewentualne uwzględnienie moich uwag i likwidację paru drobnych niedociągnięć:

- podpis miejscowości Chocim jest oddalony od punktu, który oznacza tę miejscowość,

- podpis miejscowości Munkacz "przylega" do prawej krawędzi ramki z legendą, myślę że należałoby go minimalnie odsunąć w prawo,

- na czerwonej linii oznaczającej granicę państwa na obszarze województwa ruskiego brakuje kresek, takich jakie są wzdłuż reszty granicy.

Pozdrawiam, M.

Poprawione Poznaniak (dyskusja) 17:13, 21 January 2011 (UTC)

File:Coat of arms of Serbia (since 2011).svg[edit]

hvala--Rokerismoravee (talk) 21:31, 28 February 2011 (UTC)

Deletion of images of Polish money[edit]

Several images of Polish money have been listed for deletion so that the community can discuss if they should be kept or not. We would appreciate if you could contribute your opinion, seeing as you uploaded one or more of the images that is now up for deletion. The discussion is here: Commons:Deletion requests/Money of Poland. Thank you. Magog the Ogre (talk) 04:28, 24 April 2011 (UTC)

File source is not properly indicated: File:POL Bursztyn COA.png[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:POL Bursztyn COA.png, was missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. The file probably has been deleted. If you've got all required information, request undeletion providing this information and the link to the concerned file ([[:File:POL Bursztyn COA.png]]).

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Anatoliy (talk) 12:27, 25 November 2011 (UTC)

File:POL_Nadwórna_COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL_Nadwórna_COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Anatoliy (talk) 12:33, 25 November 2011 (UTC)

Stary herb Gliwic[edit]

Czesc Poznaniak, mialbys ochote i czas zwektoryzowac stary herb Gliwic? Przydalby sie do roznych artykulow i IMO jest bardzo fajny estetycznie. Mysle o jego ksztalcie narysowanego przez Otto Hupp File:Gleiwitz_CoA.png. Pozdrowienia --PetrusSilesius (talk) 15:37, 5 February 2012 (UTC)


File:Królewiec zamek-dziedziniec.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Królewiec zamek-dziedziniec.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

AFBorchert (talk) 19:00, 14 March 2012 (UTC)

Twoja mapa[edit]

Hi. There is a discussion about problem with one of your maps: http://commons.wikimedia.org/wiki/File_talk:Polska_992_-_1025.png Can you change the year in that map? Or would you give me permission that I change it? Thank you.

Cześć. Istnieje dyskusja na temat problemu z jednej z map: http://commons.wikimedia.org/wiki/File_talk:Polska_992_-_1025.png można zmienić rok w tej mapie? Czy dałbyś mi pozwolenie, że mogę ją zmienić? Dziękuję. PANONIAN (talk) 13:42, 19 June 2012 (UTC)

Problem polega na rok w tej mapie. Mapa mówi, że polskie granice zawarte Słowacja w 1025, podczas gdy to źródło mówi, że to było w 999-1018: http://ingner.files.wordpress.com/2007/11/boleslaw_chrobry_mapa.jpg Być może to zmienić rok? Zgadzam się również, że większe węgierskie pomysły nie powinny być włączone tutaj. PANONIAN (talk) 20:02, 19 June 2012 (UTC)
Po prostu trzeba tylko zmenic ta gruba czerwona granice zeby bylo tak jak w zrodle [5] (wg. "Zaryz granic panstwa polskiego ok r. 1025"). Chrobry stracil Slowacje w 1018 i Morawy w rok czy cos pozniej.
Mozna by zrobic druga mapka pod tytulem "Granice Polski w najwiekszym rozsiegu podczas panowania Boleslawa Chrobrego" czy cos w tym rodzaju. Volunteer Marek (talk) 20:29, 19 June 2012 (UTC)

Świebodzice[edit]

Polecam Twojej uwadze: [6]. Pozdrawiam Avalokitesvara (talk) 14:17, 21 June 2012 (UTC)

Polska 1039 - 1058.png[edit]

Witaj, w związku z tym, że jesteś autorem ww. mapy Polski z lat 1039-1058 http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polska_1039_-_1058.png , chciałem zwrócić Twoją uwagę na mapę http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pa%C5%84stwo_Miec%C5%82awa.jpg umieszczoną pierwotnie w pracy prof. Bieniaka o państwie Miecława, która to mapa, jeśli chodzi o granice zachodnie i południowe pokrywa się z Twoją, ale jeśli chodzi o granicę wschodnią to tutaj są pewne rozbieżności. Chodzi o tereny Podlasia z Drohiczynem i Brześciem oraz granicę południowo-wschodnią. W jego książce są oczywiście dokładnie opisane powody takiego poprowadzenia granic i wzmianki z czego ten przebieg wynika. W razie czego mogę tę książkę przesłać, bo mam ją w pdf. Dodam jeszcze, że PWN rok temu wydał tę książkę ponownie http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/61380/panstwo-mieclawa.html , więc nie są to dane nieaktualne. Pozdrawiam! Bornholm (talk) 12:56, 30 June 2012 (UTC)

Gmina Prusice[edit]

Cześć! Nie bardzo rozumiem skąd ten kontur. W uchwale, ani na załączonym pliku jpg nic takiego nie ma. Jedyne co przy okazji zauważyłem to niewłaściwy kolor pola lewego. I jeszcze jedno. Ten kontur ma się zamykać dookoła pola prawego czy tylko część zewnętrzną? Bastianow (talk) 07:27, 11 July 2012 (UTC)

Zmieniłem, choć bez przekonania. Przy okazji zauważyłem, ze jest tu spory bałagan. Muszę przenieść herby gminy i miejscowości Prusice pod właściwe nazwy. Problem z linkowaniem (jest tego ok. 100), bo tam też jest spory bałagan i chyba nie da się tego zrobić botem. Pozostaje więc analizowanie każdego linku i poprawianie go ręcznie albo zostawić wszystko tak jak jest. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 07:48, 11 July 2012 (UTC)

File:POL Gogolin COA.svg[edit]

Witam, istnieje problem ze stroną Gogolina na Wikipedii oraz we wszystkich źródłach, które wykorzystują ten plik. Grafika, która została przez Pana umieszczona jest błędną, całkowicie niepoprawną wersją herbu miasta Gogolin. Ze względu, że prawidłowy herb jest zarejstrowany urzędowo proszę o kontakt ze mną w celu jego zmiany na właściwy. Jestem w posiadaniu wersji poprawnej, wektorowej (cdr oraz svg). Wiele instytucji kontaktuje się z nami przedstawiając w swoich projektach błędnie pobrany herb, a my mamy później sporo pracy, gdy musimy tę sytuację prostować. Ze względu, że Pana plik został już wielokrotnie wykorzystany globalnie chciałbym by Pan go zaktualizował. Nie potrafię opanować mechanizmów systemu wiki, i nie wiem jak tu się komunikować, prosiłbym więc o odpowiedź w tej sekcji pod moją wiadomością.

Proszę przesłać pliki na adres: wikipedysta.poznaniak [małpa] wp.pl. Pozdrawiam Poznaniak (dyskusja) 12:16, 31 July 2012 (UTC)

Powiat otwocki[edit]

Witam!

Po raz kolejny powiat otwocki zrobił zmiany w herbie. Z tego co wiem, to już ostatni raz. Mógłbyś zrobić nową grafikę, jako autor poprzedniej? Tylko zachowaj tę starą też, posłuży do zilustrowania procesu dochodzenia do prawidłowych symboli. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 11:08, 2 October 2012 (UTC)

 • Przy okazji jeszcze jedna prośba. Czy mógłbyś załadować pod jakąś nazwą z dopiskiem old stary herb Nowej Sarzyny. Przyda się do zilustrowania artykułu "Herb Nowej Sarzyny". Avalokitesvara (talk) 14:12, 5 October 2012 (UTC)
 • Dzięki! Avalokitesvara (talk) 13:28, 6 October 2012 (UTC)

File:POL Ryn COA.svg[edit]

Na plwiki zgłoszono błąd -- jeleń w herbie miałby być brązowy, nie srebrny. Masz jakieś ślady źródeł do tego jelenia? Rozumiem, że rysowałeś go sześć lat temu, ale do kogo mam się zgłosić? Jest oczywiście tylko taki wizerunek oficjalny: [7] i jak zwykle brak opisu herbu i brak załącznkików do statutu gminy. Może coś pomożesz? Mulat (talk) 14:06, 13 October 2012 (UTC)

Działoszyn[edit]

Witaj! Wygląda na to, że w statucie Działoszyna z 2008 uchwalono nowy wzór herbu i flagi. Mógłbyś wykonać nowy herb (zachowując stary) i przy okazji też flagę? Niestety w bipie nie ma wzorów, ale znalazłem u Andrzeja Kupskiego. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 10:04, 18 October 2012 (UTC)

 • Wygląda też na to, że sprawili sobie uroczystą wersję herbu. Niestety, nie znalazłem lepszego wzoru niż ten. Avalokitesvara (talk) 10:06, 18 October 2012 (UTC)
 • Dzięki, a dałbyś radę sprokurować uroczystą wersję herbu? Avalokitesvara (talk) 14:15, 18 October 2012 (UTC)
 • To prawda, ale ja nie zamierzam w artykule tego inaczej opisywać niż herb z medalu:) Ale w sumie nie wiemy, czy ten medal ustanowili. Ok, w takim razie odpuszczam. Avalokitesvara (talk) 14:31, 18 October 2012 (UTC)

File:Wappen Landkreis Zwickau.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Wappen Landkreis Zwickau.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

πϵρήλιο 22:31, 21 October 2012 (UTC)

Ze Zgłoś błąd[edit]

Witam ponownie! Zauważono, że na daszku wieży kościelnej brakuje okrągłego okienka. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 14:58, 30 October 2012 (UTC)

File:POL powiat warszawski zachodni COA.svg[edit]

català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | հայերեն | italiano | 日本語 | македонски | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:
 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, please read the text above again and follow the links in it,if you still need help ask at the ? ->Commons:Help desk in any language you like to use. --Nikbot 17:39, 30 November 2012 (UTC)


File:POL Płońsk COA.svg[edit]

català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | հայերեն | italiano | 日本語 | македонски | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:
 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by Nikbot, if you need some help about it, please read the text above again and follow the links in it,if you still need help ask at the ? ->Commons:Help desk in any language you like to use. --Nikbot 14:22, 14 December 2012 (UTC)

Herby gmin[edit]

Dzięki za uwagę. Będę pamiętał. Już wstawiłem {{Rename}} do herbów. Będąc pod wrażeniem Twojego dorobku, pozdrawiam -- Blackfish (talk) 15:35, 1 March 2013 (UTC)

File:POL gmina Szypliszki COA 01.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL gmina Szypliszki COA 01.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Blackfish (talk) 17:45, 9 March 2013 (UTC)

Inkscape i inne?[edit]

Cześć. Czy masz może jakieś rady dla początkującego wektoryzującego grafiki? Obecnie wszystko robię ręcznie w Inkscapie, bo ta wbudowana wektoryzacja bitmap nienajlepiej działa (no chyba, że nie umiem ustawić opcji?). Mam pytanie czy wspomagasz się jakimiś innymi programami (Gimp, Photoshop, Corel)? Część grafik, choćby herbów jest skomplikowana i ręczne rysowanie zajmuje dużo czasu, a czasem jest wręcz niemożliwe, jak tu czy tu. Pracy jest dużo, więc pomoc chyba się przyda :-) Pozdrawiam, Blackfish (talk) 18:57, 10 March 2013 (UTC)

Pope Francis coat of arms[edit]

Could you please fix the font of the motto on the Pope's COA? --Chessstoria (talk) 16:33, 18 March 2013 (UTC)

While updating the coat of arms of Pope Francis, Please use the updated version, I updated the mitre design. When you tried to update the moto, it was lost. I have corrected it again. Please use the latest version for future updates. Thanks. --Jayarathina (talk) 04:28, 19 March 2013 (UTC)
Please do not engage in edit war (wojnę edycyjną). If you do not like our decision, please discuss. --Jayarathina (talk) 15:17, 20 March 2013 (UTC)

Vatican has modified the COA. Could you please follow it? Thank you. --Rlevente (talk) 19:06, 26 March 2013 (UTC)

Meanwhile it has modified. --Rlevente (talk) 21:20, 26 March 2013 (UTC)

Widzę, że nie lubisz jak ktoś poprawia Twoje prace... jak każdy ;-) Masz okazję, żeby Twoje było "na wierzchu", bo wciąż gwiazda jest źle i literki :-) Pozdrawiam, Blackfish (talk) 12:11, 27 March 2013 (UTC)

Herb i flaga województwa pomorskiego[edit]

Cześć! Zmiana kolorów ma dotyczyć tylko aktualnych symboli? Nie rozumiem o jakich pustych polach mówisz "...usunąć puste pola wokół...". Zaraz po uzyskaniu odpowiedzi dokonam zmian. Pozdrawiam. Bastianow (talk) 18:47, 8 April 2013 (UTC)

Zrobione - herb, flaga. Bastianow (talk) 16:00, 9 April 2013 (UTC)

Herb Kalwarii Zebrzydowskiej[edit]

Wizerunek herbu Kalwarii Zebrzydowskiej, definiowany jest w statucie gminy Kalwaria Zebrzydowska zgodnie z poniższym zapisem: „W polu czerwonym złota chorągiew kościelna o trzech polach, z frędzlami, zawieszona na poprzecznym drzewcu ze złotym krzyżem bezpośrednio na nim opartym.” http://www.kalwaria-zebrzydowska.pl/dokumenty/statut_gminy.pdf Zgodnie ze internetowym standardem zapisu kolorów w systemie szesnastkowym (Systemy X11 oraz W3C), kolor „złoty” definiowany jest jako #ffd700, a kolor „czerwony” to #ff0000. Dotychczas wykorzystywane w herbie kolory to odpowiednio #fcdb00 i #da242b. Proszę o modyfikację kolorystyki zgodnie z powyższymi wytycznymi, a także o obniżenie krzyża, by stykał się bezpośrednio z drzewcem. Pozdrawiam, Marcin

Herb File:POL Zgorzelec COA.svg[edit]

Niestety dla zastąpić swoją wersję, ale nie widzę, że jest dużo udany. Po co masz zrobić swój herb? Byłbym szczęśliwy, gdyby mógł Pan trochę inspiracji. (Niestety mój polski jest bardzo źle) Pozdrowienia -- Perhelion (talk) 17:27, 28 May 2013 (UTC)

Następnie narysuj oficjalny herb? Nie są one tak bardzo źle. -- Perhelion (talk) 08:51, 29 May 2013 (UTC)

Metadane[edit]

Cześć. Mam pytanie, dlaczego w niektórych plikach (na razie mogę znaleźć przyczyny lub zasady) w tabelce w sekcji Metadane (na samym dole) pojawia się cała ścieżka folderu z mojego dysku, z którego wgrywany jest plik? Np. tu jest a tu nie ma. I czy mogę to jakoś zmienić tzn. usunąć tą ścieżkę? Blackfish (talk) 00:45, 7 June 2013 (UTC)

Herb Rudnika[edit]

Hej,

Zgłosili się z Urzędu Gminy Rudnik o zmianę herbu. Z tego co widzę autorem wersji wektorowej herbu jesteś Ty, dlatego się do Ciebie zwracam. Twoja wersja herbu dość mocno odbiega od wzoru jaki używa oficjalnie Gmina - szczególnie razi zupełnie inny kształt tarczy, zupełnie inny rysunek korony oraz użycie brązu zamiast barwy złotej na rybie i podkowie. Barwa złota i ogólny rysunek herbu jest zdefiniowany w uchwale Rady Narodowej tej gminy, która wciąż ma moc obowiązującą. Niestety oni nie mają wersji wektorowej swojego herbu. Może podeślę Ci tę uchwałę, żebyś wykonał wektorową wersję tego herbu zgodną z uchwałą?

Porównaj:

Twoja realizacja Herb oryginalny
POL Rudnik nad Sanem COA.svg
Herb Rudnika.jpg

Pozdr.

Polimerek (talk) 09:36, 29 August 2013 (UTC)

Hej... I co z tym herbem? Polimerek (talk) 17:50, 12 September 2013 (UTC)
Wysyłałem Ci tę uchwałę mailem już dość dawno temu... Polimerek (talk) 22:13, 12 September 2013 (UTC)

Podział administracyjny I RP.png[edit]

Czy mógłbyś nanieść zmiany, Prusy Książęce nie były lennem Rzeczypospolitej tylko lennem Korony Królestwa Polskiego, Kurlandia i Semigalia były wspólnym lennem Polski i Litwy, pozdrawiam Mathiasrex (talk) 13:28, 8 October 2013 (UTC)

Herb Skawiny[edit]

Hej. Na Zgłoś Błąd pojawił się wpis dotyczący herbu Skawiny. Chodzi o użycie bardziej żółtej barwy, zgodnej z przytoczonym dokumentem. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:27, 16 October 2013 (UTC)

File:POL Skawina COA.svg[edit]

Poprawiłbyś herb Skawiny według kolorów ze strony miasta --> PDF. Jest zgłoszenie na "Zgłoś błąd". -- Blackfish (talk) 13:07, 16 October 2013 (UTC)

Jasne, nie pali się przecież :-) Blackfish (talk) 08:57, 21 October 2013 (UTC)

Herb Sokołowa Podlaskiego - prośba o podmianę pliku[edit]

Witaj,

Czy zechciałbyś poprawić plik 'POL Sokołów Podlaski COA.svg'? Aktualna wersja nie do końca jest zgodna z załącznikiem do statutu miasta, a jest już dużo odwołań do niej. Gdybyś znalazł chwilkę, to wersję wyeksportowaną z oryginalnego pliku cdr wrzuciłem na http://sokolowpodl.pl/herb.svg.

Moleiro (talk) 09:49, 18 October 2013 (UTC)

Odp. Sokołowa Podlaskiego[edit]

Bardzo dziękuję. Załadowałem odświeżoną wersję pliku. Mam nadzieję, że w zgodzie z zasadami - jestem tu jeszcze bardzo zielony. Pozdrawiam! Moleiro (talk) 09:11, 21 October 2013 (UTC)

Editor @ ar.wiki[edit]

Hello. I would like to inform you that I have granted you editor flag at the Arabic Wikipedia, all your edits there will be automatically marked as patrolled. Best regards.--Avocato (talk) 07:39, 6 December 2013 (UTC)

Polska 1039 - 1058.png[edit]

Cześć, chciałem w związku z mapą http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Polska_1039_-_1058.png zwrócić Twoją uwagę na mapę Polski z granicą w 1037 roku https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panstwo_mieclawa.svg , którą opublikowano w pracy prof. Janusza Bieniaka "Państwo Miecława. Studium Analityczne", PWN, 2012 (służę skanem, gdybyś chciał zweryfikować). Zasadniczo wszystko się pokrywa z Twoją mapą, poza granicą wschodnią, która przejściowo opierała się o Brześć nad Bugiem i która została przesunięta na zachód po tym gdy z pomocą Odnowicielowi przeciwko Miecławowi przyszedł po 1041 roku Jarosław Mądry. Prawdopodobnie była to koncesja Odnowiciela za pomoc w stłumieniu buntu Miecława. Może warto by było rozważyć zaznaczenie tego obszaru na jasnoczerowny jako ziemie przejściowo wschodzące w skład Mazowsza? Zostawiam do rozważenia. Pozdrawiam Bornholm (talk) 13:58, 19 December 2013 (UTC)

Herb Stawiszyna[edit]

Hej. Dałbyś radę poprawić herb Stawiszyna? Wedle strony www miasta inna jest tarcza i parę szczegółów (np. orzeł ma koronę). Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:28, 7 January 2014 (UTC)

File source is not properly indicated: File:ChełmińskieIRP.png[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:ChełmińskieIRP.png, was missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. The file probably has been deleted. If you've got all required information, request undeletion providing this information and the link to the concerned file ([[:File:ChełmińskieIRP.png]]).

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Jcb (talk) 21:40, 14 February 2014 (UTC)

File:Wappen Landkreis Vorpommern Ruegen.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Wappen Landkreis Vorpommern Ruegen.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Perhelion (talk) 00:43, 25 March 2014 (UTC)

Za herb Lwowa![edit]

Export hell seidel steiner.png Kto Lwowskie piwo pije - 100 lat żyje ! Z37 (talk) 23:23, 29 March 2014 (UTC)

Aktualizacja mapy stanu budowy dróg[edit]

Dzięki za aktualizację, miałem to zrobić dzisiaj właśnie na stan z 1 czerwca :) Follow by white rabbit (talk) 11:28, 1 June 2014 (UTC)

File:Andersia Tower w Poznaniu.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Andersia Tower w Poznaniu.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Krd 13:59, 4 June 2014 (UTC)

A barnstar for you![edit]

Graphic Designer Barnstar Hires.png The Graphic Designer's Barnstar
Hi! This is an award for Your excellent coat of arms and maps. I wish You will go on, with an advantage for the humankind! And, ad hoc, one proposition: maybe You could make a map of the Red Ruthenia? Bye :-) Propositum (talk) 14:28, 16 July 2014 (UTC)
PS: I have also another idea. Would You like to make a map of the full Gretaer Poland (with Kujawy, Łęczyca and Sieradz) with the contemporary voivodeships of Poland in the background? It would be really useful.Propositum (talk) 14:56, 18 July 2014 (UTC)

Wielkopolska[edit]

Cześć! Oczywiście, Wielkopolska w pełnym znaczeniu tego słowa obejmowała także Kujawy, Łęczyckie i Sieradzkie. Jest to definicja dość powszechnie przyjęta w historiografii, i co ważne, potwierdzona także najnowszymi badaniami z dziedziny etnologii i językoznawstwa. Węższe rozumienie tego terminu jest w dużej mierze projekcją współczesnego podziału administracyjnego. Ale oczywiście nas obchodzą fakty historyczne, a także kulturowe, a nie jakieś odgórnie wyznaczane jednostki, skupione wokół danego ośrodka metropolitalnego. Pozdrawiam serdecznie, Propositum (talk) 07:17, 4 August 2014 (UTC)

PS: Dziękuję Ci za mapę Rusi Czerwonej. To było bardzo potrzebne. Naprawdę można na Ciebie liczyć.

File:Herb obwodu grodzieńskiego.png[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Herb obwodu grodzieńskiego.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Antemister (talk) 21:02, 9 October 2014 (UTC)

File:Coat of Arms of Vitsebsk Voblasts.png[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Coat of Arms of Vitsebsk Voblasts.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Antemister (talk) 17:13, 10 October 2014 (UTC)

Herb Myszyńca[edit]

Witam. Mam małą prośbę o zmianę kolorów w herbie Myszyńca. Wprawdzie nie jestem w stanie znaleźć jego podstawy prawnej, ale wizerunek zarówno na ich stronie www jak też w bip ma inne barwy (za to sam rysunek chyba jest taki sam). Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:40, 18 November 2014 (UTC)

New level {{User VG-4}}[edit]

Hi ; new level 4 for you ?

VG-4

--Medium69 You wanted talk to me? 14:59, 11 December 2014 (UTC)

Herb Lwowa z okresu II Rzeczypospolitej[edit]

Drogi Poznaniaku!

Wielkie dzięki za wykonanie Herb Lwowa z okresu II Rzeczypospolitej. Piękna robota! Jest on teraz najbardziej rozpowszechniony ze wszystkich wersji herbu naszego miasta!!!

Jednak okazało się, że Twoja wersja Herbu nieco odbiega od wersji zaprojektowane przez Rudolfa Mękickiego i zatwierdzonej 28 czerwca 1936 roku przez Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego.

Stąd prośba do Ciebie o drobne poprawki:

 • Kolor tła w bramie - ma być czarny
 • Brona - ma być srebrna
 • Pagórki trzymane przez Lwa - mają być srebrne
 • Gwiazda nad pagórkami - ma być złota
 • Wstęga z napisem: Semper Fidelis" - ma być czerwono-błękitna wzdłuż.

Dla porównania przytaczam tekst wypowiedzi znawcy tematu, Pana Krzysztofa Szolginii:

Krzysztof Szolginia: "Szkoda, że rozpowszechniacie nieprawdziwy herb polskiego Lwowa. W herbie Lwowa tło, na którym widać lwa w bramie, było (i powinno być) czarne. Innego koloru powinny być też pagórki trzymane przez lwa i gwiazda nad nimi, a także brona, czyli krata, nad głową lwa, oraz wstęga czerwono-błękitna z napisem: "Semper Fidelis".'Bold text' Może dla kogoś to są drobiazgi, ale właściwy herb jest też cząstką historii polskiego Lwowa.

Link do Zarządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 czerwca 1936 r. w sprawie zatwierdzenia herbu miasta Lwowa M.P. 1936 nr 159 poz. 289 http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WMP19361590289

»Na tarczy w polu błękitnem mury miejskie czerwone z trzema basztami. Baszty i mury opatrzone blankami z ciosu. Baszta środkowa wyższa ma trzy strzelnice wąskie, baszty boczne, niższe – po jednej strzelnicy, otwory strzelnic – czarne. W murze brama sklepiona półkolista, obramowana ciosem, otwarta bez podwoi, z podniesioną broną srebrną. W bramie w polu czarnem lew złoty, kroczący na tylnych łapach w prawo; w łapie przedniej prawej trzyma trzy pagórki srebrne; nad nimi – gwiazda złota, ośmiopromienna. Nad tarczą korona złota królewska. Spod korony z obu stron zwisają końce wstęgi czerwono-błękitnej; na nich dewiza: „Semper” – z prawej strony, „Fidelis” z lewej strony. Pod tarczą na skrzyżowaniu dwu gałązek wawrzynu zwisa na wstążce „Krzyż Srebrny” orderu wojennego „Virtuti Militari”.« Krzysztof Szolginia's photo."

I na koniec dla porównania link do poprawnej wersji Herbu Lwowa z tamtych lat (niestety w bardzo złej rozdzielczości). Stąd prośba do Ciebie o powyższe zmiany. http://www.myslkonserwatywna.pl/wiadomosci/poznan-akcja-serce-dla-lwowa/

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Z Życzeniami Szczodrych Godów i Wesołych Świąt! --Marbolski (talk) 15:21, 23 December 2014 (UTC)

Tawań na mapie =Image:Podział administracyjny I RP.png ?[edit]

Dzień dobry, czy mógłbyś rozważyć dodanie do swojej mapy "Podzial_administracyjny_I_RP.png" tureckiej twierdzy Kyzykermen, naprzeciw której znajdowała się znana z polskiej literatury wyspa Tawań i ważny bród przez Dniepr, którym przebiegał Czarny szlak tatarski. Południowe rejony Województwa kijowskiego wydają się nieco "puste" i trudno o orientacje w ich zasięgu, a miejsce to znajdowało się tuż przy granicy z RP (https://pl.wikipedia.org/wiki/Granica_polsko-krymska). Obecnie znajduje się tam miasto https://pl.wikipedia.org/wiki/Berys%C5%82aw. Twierdza jest opisana tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Kyzykermen i obok Oczakowa i Bender była głównym ośrodkiem tureckim w tym rejonie w XVII w. Pozdrawiam Konarski (talk) 10:52, 18 May 2015 (UTC)

Hulajpol na mapie =Image:Podział administracyjny I RP.png ?[edit]

Dzień dobry, mam kolejną propozycje do rozważania umieszczenia na ogołoconym z miejscowości południu woj. kijowskiego - chodzi o: - miasteczko Hulajpol w 2 poł. XVIII wieku przemianowanego na Złotopol https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82otopol , a obecnie włączonego do miasta Nowomyrhorod. Była to ostatnia polska stanica przed Dzikimi Polami. Leżało ono mniej więcej na wysokości Humania, na południowy wschód od Zwinogródka. Oraz druga propozycja Koniecpol Nowy z twierdzą Koniecpolskiego https://pl.wikipedia.org/wiki/Koniecpol_Nowy nieco na wschód od Sawrania. Pozdrawiam! Konarski (talk) 14:51, 20 May 2015 (UTC)

Bardzo dziękuję!! PozdrawiamKonarski (talk) 12:34, 1 June 2015 (UTC)

Herb i flaga Sulejowa[edit]

Cześć, mam prośbę o małe poprawki w herbie Sulejowa. Rysunek, który zrobiłeś, różni się drobnymi szczegółami od oficjalnego wzoru. Przy okazji można też dorobić flagę. Wzory tutaj. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 13:27, 27 May 2015 (UTC)

Herb i flaga powiatu stargardzkiego[edit]

Przepraszam za spam, ale wczoraj uchwalono jeszcze skorygowany nieco herb powiatu stargardzkiego oraz nową flagę. Wzory tutaj. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 08:23, 29 May 2015 (UTC)

 • Dzięki za Sulejów, powiat stargardzki i miłe słowo o Sławatyczach. Niesamowite ile można debatować nad kształtem ogona orła :). Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 07:27, 2 June 2015 (UTC)

"Date=" in Information[edit]

Thank you for uploading your fine pictures. Would you mind to write the date e.g. not |Date=18 czerwca 2015 r. but |Date=2015-06-18, then the internationalization will display it correctly - even in Polish. sarang사랑 07:16, 28 June 2015 (UTC)

POL Błaszki COA.svg[edit]

Witaj – czy potrafisz mi wytłumaczyć o co chodzi z tą twarzą [8]? Czy taki element jest niezgodny z jakimiś zasadami heraldyki? pzdr. Darekm135 (talk) 11:28, 18 August 2015 (UTC)

Krosno Odrzańskie[edit]

Czołem! Dostałem maila od Pani Naczelnik Wydziału Organizacyjnego w Krośnie Odrzańskim, z którego wynika, że w herbie miasta są inne odcienie barw niż użyłeś. Czy mogę jakoś podesłać Tobie wzorcowy plik? Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 08:08, 7 September 2015 (UTC)

 • Hej, okazuje się, że herb ten jest w statucie, więc nie muszę spamować Ci maila :) A rozbieżności w różnych oficjalnych materiałach to standard i tak nieźle, że dotyczą tylko barw. A już w ogóle jazda, że mają także flagę z innym odcieniem niebieskiego (mógłbyś też wrzucić przy okazji?). Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 07:42, 8 September 2015 (UTC)

herb gminy wleń[edit]

Witam, widzę ze jesteś autorem herbu Wlenia, jednak jest on zamieszczony niezgodnie ze statusem gminy Wleń, chodzi o inny jaśniejszy kolor górki, a powinny być wszystkie takie same ciemnego koloru. Większość osób i instytucji kopiuje ten herb i jest on błędnie rozpowszechniany. Pracuje w gminie wlen ale nie jestem grafikiem i nie wiem jak to poprawić, mam prośbę jeśli mógłbyś usunąć te wersje i nadpisać poprawiona byłbym wdzięczny. Nie mam konta na wiki wiec zostawiam kontakt do siebie jk@wlen.pl. Próbowałem zrobić coś w paincie ale słabo to wyszło. załączam link do mojego dzieła http://www.wlen.pl/userfiles/2000px-POL_Wleń_COA_svg.png Pozdrawiam —Preceding unsigned comment was added by 80.53.45.46 (talk) 12:49, 30 November 2015 (UTC)

File:Telsiu aps.png[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Telsiu aps.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

User: Perhelion (Commons: = crap?) 02:31, 4 January 2016 (UTC)

File:POL powiat bielski (podlaski) COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL powiat bielski (podlaski) COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

jdx Re: 01:15, 11 March 2016 (UTC)

Re: Herby[edit]

Dlaczego samowolnie zmieniasz licencje, na których zamieściłem pliki (np. [9], [10], [11] itd.)? Siedziałem długimi godzinami nad każdą wektoryzacją i udostępniając plik zastrzegam sobie tylko tyle aby podać, iż jestem autorem tej wektoryzacji. Pragnę zauważyć, iż prawa autorskie osobiste są niezbywalne i nie możesz według własnego uznania mnie ich pozbawiać.

Zmieniam to, ponieważ „nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego akty normatywne, ich projekty, urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole”, natomiast Ty nie jesteś autorem tych insygniów (w sensie projektanta/pomysłodawcy), a osobą, którą dokonała ich digitalizacji bądź zmieniła ich reprezentację cyfrową (np. zwektoryzwała bitmapę). Odpowiednim miejscem na zaznaczenie swojego wkładu w daną pracę jest parametr author szblonu {{Information}} – po prostu wpisujesz tam, że jesteś autorem wektoryzacji czy skanu. Co do Chwaliszewa i Ostrowa to nie będę się spierał ponieważ nie widziałem książki na podstawie której narysowałeś te herby i w związku z tym nie jestem w stanie stwierdzić jak bardzo jest to praca własna. Aczkolwiek jeśli jest tam dużo „wkładu własnego” to trochę trudno jest mówić, że są to (oficjalne) herby tych miejscowości. Natomiast w przypadku Dobrodzienia to prawie na pewno jego herb nie jest Twoją pracą w tym sensie, że nie jesteś osobą która zaprojektowała ten herb. „Jedynie” go zwektoryzowałeś. Prawdopodobnie bazowałeś na tym i ten link (albo ten na którym rzeczywiście bazowałeś) powinieneś był podać zamiast {{Own}}. W każdym razie moją intencją nie jest deprecjonowanie czyjegokolwiek wkładu, po prostu chcę zrobić tak, aby „było dobrze”.


Ponadto masowo, bezrefleksyjnie wstawiasz nieodpowiadające polskiemu prawu szablony jak chociażby {{Insignia}} i to również do plików zawierających herby pochodzące ze średniowiecza, jednostek administracyjnych nie istniejących już od ponad 200 lat (Chwaliszewo, Ostrów Tumski), zatem nie podlegające jakiejkolwiek współczesnej ochronie jako urzędowe symbole.

Dlaczego {{Insignia}} jest wg Ciebie nieodpowiadający polskiemu prawu? Przecież art. 137. § 1 KK mówi wyraźnie że „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.” Dotyczy to zresztą nie tylko polskich insygniów (§ 2 tegoż artykułu). Poza tym poszczególne jednostki administracyjne mogą ustalać własne reguły dotyczące użycia ich insygniów jak i innych znaków, np woj. mazowieckie czy dolnośląskie. W każdym razie ten szablon mówi prawdę – pomimo tego, że insygnia nie podlegają prawu autorskiemu, nie można ich, ot tak sobie, używać gdzie się chce. Aczkolwiek przyznaję, że nie wiem jak to powinno być w przypadku jednostek od dawna już nieistniejących tak jak wspomniane Chwaliszewo i Ostrów.


Wstawiasz również dziwny szablon do dat, w którym zmieniasz poprawne daty na jakieś astronomiczne wartości dni w pierwszych latach naszej ery, co następnie generuje błędny zapis w języku polskim. Zauważ, iż poprawnie zapis daty powinien wyglądać "1 stycznia 2016 r.", a nie "1 stycznia 2016" (§ 17 ZTP) i nigdy nie istniał "2016 dzień miesiąca stycznia roku 1 n.e.".

Format RRRR-MM-DD jest w Polsce jak najbardziej dopuszczalny w „komputerowym przetwarzaniu informacji” (patrz ISO 8601 oraz SJP PWN), a na Commons jest zalecany (patrz opis parametru date szablonu {{Information}}). Zauważ, że Commons jest projektem międzynarodowym i dzięki podaniu daty w formacie ISO 8601 możliwe jest wyświetlanie zlokalizowanej daty, czyli np. dla Niemca wyświetli się np. „12. Oktober 2014”, a dla Polaka „12 października 2014”. Co zaś się tyczy brakującego „r.”, to jeśli podasz mi źródło, które reguluje taki sposób zapisu daty (bo wydaje mi się, że „r.” jest opcjonalne), to dopilnuję, aby daty podane w formacie ISO 8601 były reenderowane z „r.” na końcu jeśli użytkownik ma ustawiony w preferencjach język polski.


Na marginesie pragnę zauważyć, iż do usuwania zbędnych przekierować jest stosowny szablon - odpowiednik naszego EK i nie ma potrzeby rozpoczynać dyskusji w takich sprawach i informować autora o zamiarze usunięcia.

Tak, znam {{Speedydelete}} i nawet go użyłem, ale ktoś cofnął moje edycje z komentarzem, że „jeśli się nie zgadzam, to niech wstawię zwykły {{Delete}}”. Tak też zrobiłem.

--jdx Re: 15:58, 11 March 2016 (UTC)Jestem autorem wektoryzacji i przysługują mi z tego tytułu prawa autorskie do mojej pracy, sam fakt, iż moje dzieło jest w mniejszym lub większym stopniu podobne do zatwierdzonego urzędowo insygnium nie powoduje automatycznie, iż tracę prawa autorskie do swojego wykonania.
Owszem, jesteś autorem wektoryzacji i nie, nie przysługują Ci z tego tytułu prawa autorskie ponieważ Twoja praca (wspomniany herb Dobrodzienia, a także inne prace oparte o wzory z uchwał) nie nosi znamion oryginalności i wobec tego nie jest utworem w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim. Potwierdza to wyrok Sądu Najwyższego z dnia 25 stycznia 2006 r., I CK 281/05 w którego uzasadnieniu można m.in. wyczytać że: Charakter twórczy jako immanentna cecha utworu w rozumieniu art. 1 ust. 1 Pr. aut. jest przejawem intelektualnej działalności człowieka, jakkolwiek nie każdy proces intelektualny prowadzi do powstania rezultatu o cechach twórczych. Praca intelektualna o charakterze twórczym jest przeciwieństwem pracy o charakterze technicznym, która polega na wykonywaniu czynności wymagających jedynie określonej wiedzy i sprawności oraz użycia określonych narzędzi, surowców i technologii. Cechą pracy w charakterze technicznym jest przewidywalność i powtarzalność osiągniętego rezultatu. Co więcej, przypisywanie sobie praw do zwekoryzowanych symboli może być uznane za naruszenie dóbr osobistych stosownych jednostek administracyjnych. Z drugiej strony, gdyby wspomniane prace nosiły znamiona oryginalności, to nie można by było mówić, że są to, w domyśle oficjalne, herby/flagi. Moim zdaniem za utwory (w rozumieniu UoPAiPP) można uznać te herby i flagi, które tworzysz na podstawie opisów słownych czy odcisków starych pieczęci.


Szablon {{Insignia}} został stworzony pod kontem m.in. herbów angielskich, francuskich czy włoskich (używanie ich nawet w formie przetworzonej plastycznie jest prawnie wątpliwe i co rusz trwają kolejne dyskusje czy w ogóle mogą być publikowane na Commons).
Nawet jeśli jest tak jak piszesz, to co stoi przeszkadza w używaniu go w opisach polskich insygniów? Nie jest sprzeczny z polskim prawem, nie wprowadza w błąd i wobec tego nie tylko można go używać do opisu polskich insygniów, a nawet trzeba go używać aby podkreślić, że nie ma kompletnej samowolki tylko dlatego, ze insygnia nie są chronione prawem autorskim.


PN-EN 28601:2002 została wycofana w dniu 29 maja 2008 r. bez zastąpienia, zatem nie przekonujesz mnie, iż jest to format dopuszczalny, pomijając nawet to, że jest idiotyczny.
Co nie zmienia faktu, że zalecenia normy ISO8601 są powszechnie używane w „zastosowaniach komputerowych”, w tym w projekcie Wikimedia Commons – patrz opis szablonu {{Information}}.


Ponadto nie jest dla mnie istotne, że w innym języku data taka wyświetli się poprawnie, skoro w języku polskim wyświetla się błędnie.
A powinno być ponieważ Commons nie jest projektem polskim tylko międzynarodowym. Natomiast błąd w wyświetlaniu daty można naprawić.


Wskazałem już wyżej § 17 ZTP, który określa taki sposób zapisu dat, również wszelkie inne akty prawne wskazują taki sposób. Umieszczenie na końcu r. nie jest opcjonalne, tylko konieczne, istotnym jest również, iż oznaczenie roku od skrótu słowa rok koniecznie musi być oddzielone spacją.
Co to jest ZTP?

--jdx Re: 01:59, 13 March 2016 (UTC)Wybacz, ale nic z Twojej "interpretacji" przepisów prawa nie rozumiem.
Twoje wektoryzacje herbów i flag wykonane na podstawie wzorów zamieszczonych w stosownych uchwałach są kopiami tych wzorów i w związku z tym nie podlegają ochronie z tytułu praw autorskich. Sądzę, że opinia na temat „Jak odróżnić prostą kopię, czy zwielokrotnienie dzieła pierwotnego od jego twórczego opracowania?” może być pomocna. --jdx Re: 11:13, 14 March 2016 (UTC)Wiedza, umiejętności i technologia nie mają tu nic do rzeczy. Istotnym jest czy praca posiada „piętno twórczości i indywidualności”. Tak to właśnie rozumiem. Jest to zresztą zgodne z podanym przeze mnie wcześniej cytatem z wyroku SN. Ba, spotkałem się nawet z opinią (ale nie jestem teraz w stanie podać źródła), w której makietę (!) wykonaną na podstawie projektu architektonicznego uznano za „kopię”. --jdx Re: 12:35, 14 March 2016 (UTC)

File:POL Góra Kalwaria flag.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL Góra Kalwaria flag.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Prymus11 (talk) 15:09, 12 July 2016 (UTC)

File source is not properly indicated: File:Rekonstrukcja Zamku Górnego w Wilnie.jpg[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:Rekonstrukcja Zamku Górnego w Wilnie.jpg, was missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. The file probably has been deleted. If you've got all required information, request undeletion providing this information and the link to the concerned file ([[:File:Rekonstrukcja Zamku Górnego w Wilnie.jpg]]).

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Jcb (talk) 20:51, 24 August 2016 (UTC)

File:Schronisko na Kostrzycy.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Schronisko na Kostrzycy.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Dd1495 (talk) 07:58, 25 September 2016 (UTC)

File source is not properly indicated: File:RuskieIRP.png[edit]

asturianu  català  čeština  dansk  Deutsch  English  español  euskara  français  galego  italiano  magyar  Nederlands  norsk  norsk bokmål  norsk nynorsk  Plattdüütsch  polski  português  português do Brasil  sicilianu  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  македонски  русский  українська  বাংলা  മലയാളം  ไทย  한국어  日本語  中文  中文(中国大陆)‎  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−
Warning sign
This media was probably deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:RuskieIRP.png, was missing information about where it comes from or who created it, which is needed to verify its copyright status. The file probably has been deleted. If you've got all required information, request undeletion providing this information and the link to the concerned file ([[:File:RuskieIRP.png]]).

If you created the content yourself, enter {{Own}} as the source. If you did not add a licensing template, you must add one. You may use, for example, {{self|GFDL|cc-by-sa-all}} or {{Cc-zero}} to release certain rights to your work.

If someone else created the content, or if it is based on someone else's work, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so.

Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Jcb (talk) 22:43, 7 October 2016 (UTC)

Lewin Brzeski[edit]

Witam! Z korespondencji z przedstawicielem Lewina Brzeskiego wynika, że bodaj od 2013 obowiązuje poprawiony herb (wreszcie! :)): http://lewin-brzeski.pl/3311/herb-i-flaga-gminy-lewin-brzeski.html Herb przyjęty w statucie. Pozdrawiam. Avalokitesvara (talk) 12:44, 13 December 2016 (UTC)

File:Franziskaner.jpg[edit]

Pay attention to copyright
File:Franziskaner.jpg has been marked as a possible copyright violation. Wikimedia Commons only accepts free content—that is, images and other media files that can be used by anyone, for any purpose. Traditional copyright law does not grant these freedoms, and unless noted otherwise, everything you find on the web is copyrighted and not permitted here. For details on what is acceptable, please read Commons:Licensing. You may also find Commons:Copyright rules useful, or you can ask questions about Commons policies at the Commons:Help desk.

The file you added has been deleted. If you believe that the deletion was not in accordance with policy, you may request undeletion.

Warning: Wikimedia Commons takes copyright violations very seriously and persistent violators will be blocked from editing.

Afrikaans  asturianu  Bahasa Melayu  Bahasa Indonesia  azərbaycanca  British English  dansk  italiano  sicilianu  Deutsch  euskara  català  magyar  čeština  português do Brasil  norsk bokmål  română  Lëtzebuergesch  español  português  English  hrvatski  Plattdüütsch  français  Nederlands  norsk  Malti  Deutsch (Sie-Form)‎  norsk nynorsk  polski  galego  slovenčina  slovenščina  suomi  svenska  Tiếng Việt  Türkçe  Zazaki  Ελληνικά  беларуская (тарашкевіца)‎  български  македонски  русский  српски / srpski  тоҷикӣ  українська  հայերեն  मराठी  বাংলা  മലയാളം  ไทย  မြန်မာဘာသာ  한국어  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  עברית  العربية  فارسی  +/−

. HombreDHojalata.talk 23:29, 27 December 2016 (UTC)

File:SieradzkieIRP.png[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:SieradzkieIRP.png has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Jcb (talk) 23:55, 9 February 2017 (UTC)


Szanowny Wikipedysto!

Nazywam się Adam Staszewski i jestem pracownikiem Urzędu Gminy w Żychlinie. Mam problem z wikipedią, na której znajduje się herb Żychlina, który nie jest aktualny. 25 stycznia 2017 r. Radni Rady Miejskiej w Żychlinie, przyjęli uchwałę, na mocy której Żychlin (jako miasto i gmina) może posługiwać się prawidłowo zaprojektowanym herbem, który najwierniej odzwierciedla najstarszy zachowany odcisk pieczęci Żychlina z 1535 roku. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Pan mógł usunąć błąd. Jeżeli nie to może mógłby Pan napisać z kim mógłbym taki problem rozwiązać.

Właściwy herb znajduje się pod adresem

bądź mogę podesłać na wskazany adres e-mail.

Herb znajduje się również na naszej stronie http://gminazychlin.pl/files/2011/04/herb.jpg

Z wyrazami szacunku Adam Staszewski

Gminne Centrum Promocji i Informacji w Żychlinie

HERB ŻYCHLINA[edit]

Szanowny Wikipedysto!

Nazywam się Adam Staszewski i jestem pracownikiem Urzędu Gminy w Żychlinie. Mam problem z wikipedią, na której znajduje się herb Żychlina, który nie jest aktualny. 25 stycznia 2017 r. Radni Rady Miejskiej w Żychlinie, przyjęli uchwałę, na mocy której Żychlin (jako miasto i gmina) może posługiwać się prawidłowo zaprojektowanym herbem, który najwierniej odzwierciedla najstarszy zachowany odcisk pieczęci Żychlina z 1535 roku. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Pan mógł usunąć błąd. Jeżeli nie to może mógłby Pan napisać z kim mógłbym taki problem rozwiązać.

Właściwy herb znajduje się pod adresem File:Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HERB.jpg

bądź mogę podesłać na wskazany adres e-mail.

Herb znajduje się również na naszej stronie http://gminazychlin.pl/files/2011/04/herb.jpg

Z wyrazami szacunku Adam Staszewski

Gminne Centrum Promocji i Informacji w Żychlinie

A barnstar for you![edit]

Graphic Designer Barnstar Hires.png The Graphic Designer's Barnstar
W podzięce za tak owocną pracę nad Herbami polskich miast! MarioBolo (talk) 11:54, 29 March 2017 (UTC)

Herb Lwowa z okresu Austriackiego[edit]

Witaj Poznaniaku!

jeśli miałbyś trochę czasu i chęci "poprawić" Herb Lwowa z okresu zaboru Austriackiego, byłoby ekstra ;) oto linki do dwuch wersji które znalazłem w necie i zamieściłem w wikimedia:

Kolorystyka tarczy, Lwa, wierz itp jak na tej wersji powinna być chyba: http://eeo.uni-klu.ac.at/index.php?title=Bild:Lemberg_Wappen.jpg

Żródło i opis: http://www.sbc.org.pl/dlibra/doccontent?id=12070 strona 49.

Z góry dziękujęi pozdrawiam serdecznie!

User:MarioBolo 13:20, 20-03-2017 UTC

Tu znalazłem to zdjęcie: http://www.quand.com.pl/Luminarze_Lwowa.phtml Do wieczora będę miał jeszcze jednąwersję. Ale z tego co widzę, nie jest to dokładny wzór Herbu Lwowa. Kolorystyka i wzór na tarczy odpowiada temu z książki, ale otwory strzelnicze w wieżach są inne, nie mówiąc o elementach poza tarczą. Pozdrawiam --MarioBolo (talk) 13:46, 29 March 2017 (UTC)

Tu jest zjęcie które obiecałem, jakość taka sobie, ale chodzi jak rozumiem o kolory.

Lwow - Austrian CoA mozaik


Znalazłem jeszcze taką książkę: https://books.google.co.uk/books/about/Herby_miast_polskich_w_okresie_zabor%C3%B3w.html?id=0XIWAQAAIAAJ&redir_esc=y Niestety nie mam do niej dostępu a spodziewam się, że będzie tam też Herb Lwowa. Gdybyśdotarł do niej w jakiś sposób to daj znać :)

--MarioBolo (talk) 10:49, 30 March 2017 (UTC)

i jeszcze jedno zdjęcie z Herbem z czasów Austriackich: http://lh4.ggpht.com/_x98ZjS2dhG8/TCDOGW5GDFI/AAAAAAAAE-w/9310uPmdCU4/70905101.JPG --MarioBolo (talk) 12:05, 30 March 2017 (UTC)


Herb Miasta Brzeziny[edit]

POL Brzeziny COA.svg

Witaj Poznaniak. Kontaktuję się w związku z herbem Miasta Brzeziny, który zamieściłeś w Wikipedii. Jestem pracownikiem Urzędu Miasta Brzeziny i staram się wyprostować wszelkie nieścisłości w używanych i opublikowanych w internecie herbach. Twój różni się od prawidłowego kolorem cegiełki (powinien bardziej pomarańczowy), samym przeskalowaniem herbu (jest niesymetrycznie przeskalowany wszerz) i drobnymi usterkami (nadmiarowe pikselki w narożach cegiełek, spłaszczeniem bramy). Sam herb ustanowiony uchwałą Nr VI/40/90 Rady Miejskiej w Brzezinach z dnia 10 listopada 1990 r. nawiązuje do godła Brzezin z dwudziestolecia międzywojennego oraz z późnych przedstawień z okresu staropolskiego, a dokładnie z XVII w i jest on naniesiony na naszym sztandarze, którego wzór opublikowany został w DZIENNIK URZĘDOWY WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO, Łódź, dnia 8 lipca 2013 r., Poz. 3559; UCHWAŁA NR XXXVI/165/2013 RADY MIASTA BRZEZINY z dnia 7 czerwca 2013 r. w sprawie ustanowienia sztandaru Miasta Brzeziny oraz zasad jego używania. Prawidłowy projekt herbu skonwertowałem do svg i umieściłem na naszym serwerze. File:Http://brzeziny.pl/pliki/insygnia/POL_Brzeziny_COA.svg Z góry dziękuję za możliwość naniesienia stosownej korekty.

Z wyrazami szacunku, Marcin Kłopocki. — Preceding unsigned comment added by Mklopocki (talk • contribs) 19:31, 22 April 2017 (UTC)


Propozycje do Twojej mapy Image:Podział administracyjny I RP.png[edit]

Dzień dobry, w związku z tym, że ostatnio zagłębiłem się w teksty o o XVII wieku i posiłkowałem sie Twoją mapą, chciałem przy okazji zaproponować kilka drobnych korekt do Twojej fantastycznej mapy przedstawiającej podział administracyjny I RP:
Na Ukrainie i południu:
1. miejsc nazwanych Sicz było kilka i w zasadzie dotyczyło to określenie nie zawsze konkretnego miejsca - dlatego zastąpiłbym je nazwami gdzie były jej główne siedziby w tym okresie w pocz. XVII wieku czyli miejscami takimi jak: - Wyspa Chortyca (na wysokości dzisiejszego miasta Zaporoże) - Tomakówka (w pobliżu dzisiejszego miasta Marganiec) - Bazawłuk (u ujścia rzeki Bazawłuk do Dniepru)

2. koło nazwy Kyzykermen dodałbym nazwę Tawań (może w nawiasie albo po ukośniku), bo to z zasadzie to samo miejsce. Właściwie w literaturze częściej używa się nazwy Tawań. 3. dodałbym twierdzę Soroka po stronie mołdawskiej (jeśli jest na to miejsce i nie zaburzy to czytelności) 4. dodałbym miasta Jassy, Suczawa oraz miasto Tehinia/Bendery w Mołdawii. 5. Zmieniłbym Głochów na Głuchów (koło Nowogrodu Siewierskiego), bo pod taką nazwą występuje w polskiej literaturze (tu także https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82uch%C3%B3w_(obw%C3%B3d_sumski) ) 6. Czerkasy znajdowały się nad samym brzegiem Dniepru
7. Proponuję dodać miejscowości: Busza koło Jampola, Zbaraż, Kaniów, Targowica, Berdyczów, Śniatyń. 8. Dodałbym miasto Bałta na wschód od Raszkowa, bo na mapie umieścił je Marek Plewczynski w książce Wojny i wojskowość Polska XVI wieku tom I, str. 302 i jest też na Twojej mapie dot. lat 1386-1434

Na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego:
9. proponuję dodać Dawidgródek między Pińskiem i Turowem 10. Proponuję dodać Kleck jeśli będzie miejsce w tym miejscu 11. proponuję dodać Krzyczew na południe od Mścisławia

W Prusach: 12. proponuję dodać miasto Tylża w Prusach na zachód od Ragnety.
Nie miej mi za złe moich propozycji. Pozdrawiam! Konarski (talk) 12:31, 15 May 2017 (UTC)

Nowy herb Miasta Parczewa[edit]

Witaj! Na jednym z ostatnich rad miejskich mojego miasta (30.05.2017) została przyjęte nowy herb miasta Parczew. Czy mógłbyś umieścić go w swoim repozytorium plików? Piszę do Ciebie ponieważ wrzuciłeś kiedyś plik z herbem miasta i z dniem dzisiejszym zostały zmienione. Jedyne informacje jakie znalazłem to Facebook ale to nie jest wystarczalne źródło więc na bieżąco podam link: https://www.facebook.com/pg/Gmina-Parczew-182901665144053/photos/?tab=album&album_id=1121513604616183 LukaszM600 data 21:58 30.05.2017 (CEST)

Granice województw I RP[edit]

W związku z tym o czym napisałeś powyżej odnośnie granic województw w okresie IRP, zacząłem sprawdzać ten temat i rzeczywiście różnice są bardzo duże, co widać chociażby tutaj po kształcie województwa Mińskiego https://lt.wikipedia.org/wiki/Minsko_vaivadija Przeglądając mapy z XVII wieku, widzę, że one też nie grzeszą dokładnością, aczkolwiek widać na nich, że granice są często poprowadzone wzdłuż rzek (przykład: https://lt.wikipedia.org/wiki/Trak%C5%B3_vaivadija#/media/File:Vilnia,_Troki_(Partie_de_Lithuanie,_1665)_COL.jpg ) . Dlatego niestety sądzę, że należałoby od tego wyjść. Napisałem niestety, bo najpierw na współczesną mapę cieków wodnych zacząć nanosić granice, co jest pewnie bardzo pracochłonne :( Jeśli coś mi wpadnie w ręce bardziej szczegółowego, to dam znać

Bardzo dziękuję za poprawki na mapie RON. Gdybyś kiedyś jeszcze robił jakieś zmiany to bardzo proszę pamiętaj o Kudaku (zupełnie zapomniałem, że go nie ma - na Wiki są koordynaty) i może ewentualnie o przesunięcie Bazawłuku, Tomakówki i Chortycy na Dniepr, bo to były znajdujące się na nim wyspy. Serdecznie pozdrawiam! Konarski (talk) 12:51, 3 July 2017 (UTC)

Granice województw I RP - 2[edit]

Znalazłem dobre mapki w wielotomowej publikacji "Materiały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczpospolitej". Mam kilkanaście tomów i służę skanami granic kilku województw, tylko nie wiem jak Ci to przesłać. Tak czy inaczej wynika z nich, że granice na tej litewskiej mapie są zrobione dobrze https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Minsk_Voivodeship_within_Lithuania_in_the_17th_century.png?uselang=lt Tutaj województwo wileńskie z tej publikacji: https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19601134_10213957466515385_8233282977607397924_n.jpg?oh=5a4f9eea0c7a71de0e17bae724c09362&oe=59CAAB14

Pozdrawiam, Konarski (talk) 09:06, 4 July 2017 (UTC)

Lwówek Śląski[edit]

Hej, nie wiem czy robisz może historyczne herby miast, ale jakbyś się nudził to polecam herb Lwówka Śl. w latach 1967-96. https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Herb_Lw%C3%B3wka_%C5%9Al%C4%85skiego_w_latach_1967_-_1996_wzorowany_na_piecz%C4%99ci_miejskiej_z_XIV_wieku.jpg Bobek321 (talk) 01:31, 19 September 2017 (UTC)

File:Stan budowy drog.svg[edit]

Odcinek S7 - Jędrzejów - granica woj. Świętokrzyskiego i Małopolskiego jest otwarty, a krótki odcinek na zachód od Olsztynka (na mapie na szaro) wciąż jest w budowie. Nie wybodowano jeszcze także obwodnicy Skarżysko-Kamiennej. --Maattik (talk) 08:28, 26 September 2017 (UTC)

OK, polecam tą stronę: [12] .--Maattik (talk) 18:42, 26 September 2017 (UTC)

Stan budowy drog.svg[edit]

Witaj, Stworzona przez Ciebie mapa zawiera niestety bardzo dużo błędów.
Oto lista:
- brak: S52 BB-Kraków, S5 Grudziądz-Olsztyn, S16 Białystok-Ełk, S52 Półn. Obw. Krakowa, S10 Modlin-Wołomin, S6 zach. obw. Szczecina
- zły przebieg S10 koło Płocka)
- druga jezdnia drogi S22 nie jest planowana
- droga DK16 na zachód od Olsztyna nie jest drogą ekspresową
- fragment na wschód od S14 w Pabianicach to nie droga ekspresowa
- fragment drogi DK25 na południu Bydgoszczy to nie droga ekspresowa
- fragment DK24 na wschód od S3 to nie droga ekspresowa
- fragment DK12 koło Sieradza nie jest drogą ekspresową
- łącznik pomiędzy S8 a S7 na południowy zachód od Warszawy to nie droga ekspresowa
- obw. Skarżysko-Kamiennej zaznaczona jako gotowa (powinna być jako planowana)
- odcinek na zachód od węzła S7/S51 powinien być w budowie - błędne zaznaczenie autostrady na odcinku Rzeszów - A4 — Preceding unsigned comment added by Bielsko (talk • contribs) 14:02, 26 September 2017 (UTC)

Bielsko (talk) 14:00, 26 September 2017 (UTC)

Fajnie. Większość błędów została poprawiona. Zostały jeszcze do poprawienia: - druga jezdnia drogi S22 nie jest planowana - obw. Skarżysko-Kamiennej zaznaczona jako gotowa (powinna być jako planowana) Bielsko (talk) 15:43, 8 October 2017 (UTC)

Herb Kluczborka[edit]

Witam, z tego co udało się ustalić to jest Pan właścicielem pliku w Wiki Commons z herbem miasta Kluczborka (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Kluczbork_COA.svg). Niestety herb nie jest prawidłowy i w związku z tym proszę o aktualizację na właściwą wersję, którą znaleźć można pod adresem oficjalnego serwisu miasta: https://www.kluczbork.eu/plik,65,herb-kluczborka-pobierz-w-pliku-jpg.jpg. Pana obrazek jest podlinkowany do wielu artykułów na Wiki, więc liczę na to, iż zmiana u źródeł przyniesie oczekiwany efekt i herb prezentowany będzie w poprawnej wersji na wszystkich stronach Wiki - m.in. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kluczbork oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Kluczbork_(gmina). Z góry dziękuję za aktualizację. —Preceding unsigned comment was added by 193.151.49.178 (talk) 13:30, 15 November 2017 (UTC)

Herb poprawiłem. Dodałem również flagę. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Poznaniak (dyskusja) 19:31, 15 November 2017 (UTC)

File:BIA Mosty COA.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:BIA Mosty COA.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

109.238.80.85 15:51, 29 November 2017 (UTC)

Herby miast w woj. lubuskim i zachodniopomorskim[edit]

Witam, znalazłem w internecie informacje o herbach Drezdenka, Choszczna, Gorzowa Wielkopolskiego, Drawska Pomorskiego, Kostrzyna nad Odrą oraz Recza z okresu PRL i lat 90., których nie ma w zbiorach Commons - link: http://instytutheraldyczny.pl/wp-content/uploads/ORZE%C5%81-I-KOMINY.pdf --Lechita talk 11:50, 1 January 2018 (UTC)

Witam ponownie, podsyłam jeszcze taki wzór dawnego herbu Drezdenka, ale nie wiem na ile jest przydatny. Pozdrawiam! (http://www.ngw.nl/heraldrywiki/images/f/f8/Drezdenko2.jpg) --Lechita talk 16:48, 29 January 2018 (UTC)

Please use standard dates[edit]

To avoid cleanups like this. Thank you for your cooperation, --Arnd (talk) 20:33, 7 January 2018 (UTC)

Flaga Prudnika[edit]

Czy mógłbyś stworzyć obraz flagi Prudnika i podmienić nim obecną flagę na commons? Obecną flagę stworzyłem ja z wykorzystaniem herbu Prudnika stworzonego przez Ciebię, ale zamiast grafiki wektorowej wyszła mi grafika rastrowa i wolę się już nie bawić w tworzenie plików .svg. File:POL Prudnik flag.svg--ElCet (talk) 19:13, 10 August 2018 (UTC)

Mapki[edit]

Cześć. Geografia to jedna z moich pasji, podobnie jak historia, chciałem to połączyć i opracować trochę map dla Śląska, m.in. w haśle Księstwa śląskie. Tam są słabe dość mapki podziałów a niektóre też mają błędy. Od czego zacząć? Jakich programów używasz do tworzenia map? Jest jakiś samouczek gdzieś? pozdrawiam --Swd (talk) 18:49, 15 September 2018 (UTC)

Herb Radomia[edit]

Dlaczego herb Radomia https://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Radom_COA.svg ma dwie różne licencje? Usunąłem CC BY-SA, bo jak można zobaczyć „Zgodnie z art. 4 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1191 z późn. zm.) „nie stanowią przedmiotu prawa autorskiego akty normatywne, ich projekty, urzędowe dokumenty, materiały, znaki i symbole”.” a potem dodałeś od nowa CC BY-SA. Wyjaśnisz mi tę wojnę edycyjną? Nie rozumiem co miałeś na myśli. Piolodiusz (talk) 14:27, 8 October 2018 (UTC)

Herb Kępic[edit]

Hej, Kępice przyjęły w 2017 roku nowe opracowanie herbu, symbolika ta sama:

http://bip.kepice.pl/strony/7762.dhtml

Pozdrawiam Avalokitesvara (talk) 13:07, 7 November 2018 (UTC)

Image without license[edit]

File:POL Dobromil COA.svg[edit]

català | čeština | Deutsch | Ελληνικά | English | español | فارسی | suomi | français | עברית | magyar | հայերեն | italiano | 日本語 | македонски | Nederlands | polski | português | русский | sicilianu | slovenčina | slovenščina | українська | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | +/−


Thank you for providing images to Wikimedia Commons. Please keep in mind that images and other files on Commons must be under a free license and should be useful to the Wikimedia projects. To allow others to use your files, some additional information must be given on the description page. Most importantly:
 • Describe what it is about in a short sentence. (What does the image show?)
 • State the author and the date of creation. If you made it yourself, say so explicitly. If it is from another Wikimedia user, link to the person's local user page. Best to use CommonsHelper.
 • If you did not create the file yourself, state the source you got it from.
 • Add a copyright tag - images without an appropriate license tag will be deleted.
 • Add the image to one or more gallery pages and/or appropriate categories, so it can be found by others. To find out where an image belongs, you can use CommonsSense.

If you copied the file from another wiki, please copy all information given there and say who uploaded it to that wiki. Use CommonsHelper.

It is recommended to use Template:Information to put that information on the description page. Have a look at Template talk:Information for details of the use of this template.

You can edit the description page and change the text. Uploading a new version of the file does not change the description of the file.

Please add as much information as possible. If there is not sufficient information, the file may have to be deleted. For more information, follow the Commons:First steps guide. If you need help or have questions, please ask at the Help desk.

Thank you.

This message was added automatically by MifterBot (TalkContribsOwner), if you need some help about it, please read the text above again and follow the links in it, if you still need help ask at the ? ->Commons:Help desk in any language you like to use. --MifterBot (TalkContribsOwner) 15:33, 23 December 2018 (UTC)

Herb gminy Lubrza[edit]

Bardzo dziękuję za poprawę flagi Prudnika. Mam kolejną prośbę. Czy mógłbyś zrobić herb gminy Lubrza w województwie opolskim? Najwyższa jakość herbu jaką udało mi się znaleźć jest w tym dokumencie (strona 20). --ElCet (talk) 13:44, 8 January 2019 (UTC)

Medal - gwiazda województwa lubuskiego[edit]

Witam, według mnie gwiazdka powinna być poprawiona, ponieważ znajduję się na niej błąd jakim jest czerwony orzeł askański. Nowa Marchia nie była i nie jest polską krainą, a więc nie należy umieszczać jej symboliki w tematach związanych z polskimi krainami, bo takowej krainy już nie ma, a powstała ona na teranach Pomorza i Ziemi Lubuskiej, która posiada swój herb (co prawda biskupstwa, ale wiążę się on z krainą), czy będziesz w stanie to poprawić? Trochę to dziwnie wygląda, na tej samej zasadzie musielibyśmy zastosować herb Kraju Warty itd. Pozdrawiam

Palatinatus lebusensis barnstar.svg Wappen Bistum Lebus.svg —Preceding unsigned comment was added by 95.160.183.137 (talk) 20:05, 24 January 2019 (UTC)

Można liczyć na jakąś odpowiedź? —Preceding unsigned comment was added by 95.160.183.137 (talk) 15:59, 3 March 2019 (UTC)

Niestety, ale się nie zgodzę. Nie ma potwierdzenia, że to herb tylko diecezji, poza tym herb diecezji jest jednak inny i bazuje tylko na tym herbie. Mało tego - w herbach miast Ziemi Lubuskiej po niemieckiej stronie są do niego dość mocne nawiązania, np. w herbie Seelow czy Muncheberg, także po polskiej stronie w herbie Górzycy. Również herby dwóch powiatów niemieckich położonych na terenie historycznej Ziemi Lubuskiej do niego nawiązują! Co do krain historycznych - tak, ale jesteśmy w Polsce, a z tego co ja wiem Polska ma swoją etnografią. Brandenburgia nie jest polską krainą historyczną to raz, a dwa Nowa Marchia powstała w wyniku ekspansji na teren Polski. Kraj Warty, czy Prusy Książęce to też polskie krainy? Tak samo np. Ukraina nie uznaje krainy typu Małopolska Wschodnia. Północno-zachodnia część województwa lubuskiego przed kolonizacją niemiecką była przede wszystkim historycznie należała do Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej. Symbole miast zmieniają się zależnie od polityki (kontrowersje przy herbie powiatu słubickiego) i nie jest to żaden wyznacznik, bo krainy historyczne to nie twory. —Preceding unsigned comment was added by 95.160.183.137 (talk) 13:42, 4 March 2019 (UTC)
"Podsumowując, jedynym herbem ziemskim na terenie ziemi lubuskiej jest orzeł askański, czy się to komuś podoba czy nie." - Był, ale w okresie panowania niemieckiego, a dziś polska część Ziemi Lubuskiej jeśli już, to nie posiada żadnego herbu. Orzeł askański w herbach miast Ziemi Lubuskiej i zachodniej Wielkopolski nie jest związany z krainą, a nawiązuję do margrabiów brandenburskich, którzy nadali osadom prawa miejskie - na tej samej zasadzie w kilku miastach Warmii i Mazur również znaduję się orzeł askański. Brandenburgia/Nowa Marchia również jest jednostką administracyjną. Kończąc tą bezowocną dyskusję - chciałem tylko przedstawić swoje zdanie. Pozdrawiam. —Preceding unsigned comment was added by 95.160.183.137 (talk) 19:41, 5 March 2019 (UTC)

File:POL Buczacz COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL Buczacz COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

94rain Talk 08:56, 10 February 2019 (UTC)

prośba o usunięcie plików[edit]

Pozdrawiam. Zdaje się, że wreszcie trafiłem do kogoś, kto mnie zrozumie a ma uprawnienia do zadziałania. Uprzejmie proszę o usunięcie 4 załadowanych przeze mnie plików - wszystkie zgłoszone dziś (9 marca ) do usunięcia, nazwy wszystkich zaczynają się od Albergues... , wszystkie są w kategorii: Pilgrims hostels. Znaczące błędy popełniłem, w przygotowaniu są lepsze wersje, a już zdążyłem zgłosić do usunięcia. Z góry dzięki. Jaburza (talk) 20:43, 9 March 2019 (UTC)

A barnstar for you![edit]

Peace Barnstar Hires.png The Barnstar of Diplomacy
Za pomoc w tworzeniu artykułów o Kielcach (nowe godło, flaga)

~Coulson18 Coulson18 (talk) 13:45, 7 April 2019 (UTC)

Quality Image Promotion[edit]

POL Chrzanów COA.svg
Your image has been reviewed and promoted

Congratulations! POL Chrzanów COA.svg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

Comments

Symbol support vote.svg Support Good quality. --Eatcha 11:35, 26 April 2019 (UTC)

--QICbot (talk) 05:29, 29 April 2019 (UTC)

Quality Image Promotion[edit]

Godło Królestwa Polskiego (1916-1918).svg
Your image has been reviewed and promoted

Congratulations! Godło Królestwa Polskiego (1916-1918).svg, which was produced by you, was reviewed and has now been promoted to Quality Image status.

If you would like to nominate another image, please do so at Quality images candidates.

We also invite you to take part in the categorization of recently promoted quality images.

Comments

Symbol support vote.svg Support Good quality. --Eatcha 14:32, 1 May 2019 (UTC)

--QICbot (talk) 05:38, 4 May 2019 (UTC)

File:Podział_terytorialny_Rzeczypospolitej_1863.png[edit]

Witam,

czy mółgbyś spojrzeć ponownie na mapę Podział terytorialny Rzeczypospolitej 1863, którą kiedyś stworzyłeś?

Zauważyłem, że granica pomiędzy województwem mazowieckim a województwem podlaskim mogła zostać narysowana w niewłaściwym miejscu.
Rząd Narodowy w 1863 r. przywrócił granice województw z 1816 r. Tymczasem w 1816 r. okolice Mińska Mazowieckiego należały do woj. mazowieckiego.
Można to sprawdzcić w haśle Podział administracyjny Królestwa Polskiego. Historia przynależności tych okolic opisana jest także na stronie starostwa mińskiego.

Granic pomiędzy innymi województwami nie sprawdzałem.

--DocDrOpia (talk) 10:41, 15 May 2019 (UTC)

File:Vilnius Castle Complex around 1530.jpg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:Vilnius Castle Complex around 1530.jpg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Ghirlandajo (talk) 13:56, 14 July 2019 (UTC)

Important message for file movers[edit]

Commons File mover.svg

A community discussion has been closed where the consensus was to grant all file movers the suppressredirect user right. This will allow file movers to not leave behind a redirect when moving files and instead automatically have the original file name deleted. Policy never requires you to suppress the redirect, suppression of redirects is entirely optional.

Possible acceptable uses of this ability:

 • To move recently uploaded files with an obvious error in the file name where that error would not be a reasonable redirect. For example: moving "Sheep in a tree.jpg" to "Squirrel in a tree.jpg" when the image does in fact depict a squirrel.
 • To perform file name swaps.
 • When the original file name contains vandalism. (File renaming criterion #5)

Please note, this ability should be used only in certain circumstances and only if you are absolutely sure that it is not going to break the display of the file on any project. Redirects should never be suppressed if the file is in use on any project. When in doubt, leave a redirect. If you forget to suppress the redirect in case of file name vandalism or you are not fully certain if the original file name is actually vandalism, leave a redirect and tag the redirect for speedy deletion per G2.

The malicious or reckless breaking of file links via the suppressredirect user right is considered an abuse of the file mover right and is grounds for immediate revocation of that right. This message serves as both a notice that you have this right and as an official warning. Questions regarding this right should be directed to administrators. --Majora (talk) 21:36, 7 November 2019 (UTC)

Source of derivative work is not properly indicated: File:WendeńskieIRP.png[edit]

català  Deutsch  English  español  italiano  မြန်မာဘာသာ  slovenščina  Tiếng Việt  беларуская (тарашкевіца)‎  русский  ไทย  日本語  中文(简体)‎  中文(繁體)‎  فارسی  +/−
Warning sign
This file may be deleted.
A file that you have uploaded to Wikimedia Commons, File:WendeńskieIRP.png, is a derivative work, containing an "image within an image". Examples of such works would include a photograph of a sculpture, a scan of a magazine cover, or a map that has been altered from the original. In each of these cases, the rights of the creator of the original must be considered, as well as those of the creator of the derivative work.

While the description page states who made this derivative work, it currently doesn't specify who created the original work, so the overall copyright status is unclear. If you did not create the original work depicted in this image, you will need to specify the owner of the copyright.

Please edit the file description and add the missing information, or the file may be deleted. If you created the original content yourself, enter this information as the source. If someone else created the content, the source should be the address to the web page where you found it, the name and ISBN of the book you scanned it from, or similar. You should also name the author, provide verifiable information to show that the content is in the public domain or has been published under a free license by its author, and add an appropriate template identifying the public domain or licensing status, if you have not already done so. Please add the required information for this and other files you have uploaded before adding more files. If you need assistance, please ask at the help desk. Thank you!

Castillo blanco (talk) 13:55, 19 November 2019 (UTC)

Dawny herb Gorzowa Wlkp., Choszczna i Recza[edit]

Cześć, mam taką prośbę, czy miałbyś czas i chęci na zrobienie dawnych herbów, tj. Gorzowa Wielkopolskiego, Choszczna i Recza (link)? Zostały już tylko one i dobrze by było uzupełnić nimi artykuły. Nie chcę zawracać głowy, jeśli nie masz czasu, to w porządku. Pozdrawiam. Lechita talk 16:56, 21 January 2020 (UTC)

Z góry dziękuję. :) Lechita talk 17:59, 27 January 2020 (UTC)

Herb Pajęczna[edit]

Hej, czy aby na pewno mamy właściwy pl:herb Pajęczna? Na ich stronie www jak i w bipie jest nieco inny... Pozdrawiam Avalokitesvara (talk) 11:53, 5 February 2020 (UTC)

 • Cześć. Przepraszam, nie napisałem, że będę pracował nad opracowaniem nowego herbu Pajęczna i w związku z tym również będę występował o podstawę prawną obecnego herbu :) No cóż, zobaczymy kto szybciej dostanie. Pozdrawiam Avalokitesvara (talk) 12:49, 6 February 2020 (UTC)

Map of Poland 960–996 incorrectly names Bohemia as Czechia[edit]

Since You're the original author of this map, could you rewrite this mistake, please? Note, that "Czechia" is a modern name for united Czech lands, i.e. it corresponds with present Czech Republic. But the western two-thirds of the state is historical Bohemia (proper). In Polish language both entities are called Czechy as fas as I know; hence the origin of wrong translation Czechy → Czechia.
Pokud nerozumíš anglicky, mohu to ještě napsat česky, ale polsky bohužel neumím... :( --Iaroslavvs (talk) 17:59, 11 February 2020 (UTC)

File:POL gmina Zakrzewo (powiat złotowski) COA.svg[edit]

Commons-emblem-issue.svg
File:POL gmina Zakrzewo (powiat złotowski) COA.svg has been listed at Commons:Deletion requests so that the community can discuss whether it should be kept or not. We would appreciate it if you could go to voice your opinion about this at its entry.

If you created this file, please note that the fact that it has been proposed for deletion does not necessarily mean that we do not value your kind contribution. It simply means that one person believes that there is some specific problem with it, such as a copyright issue.

Please remember to respond to and – if appropriate – contradict the arguments supporting deletion. Arguments which focus on the nominator will not affect the result of the nomination. Thank you!

Zakrzewo (talk) 12:35, 26 February 2020 (UTC)

Jordanów[edit]

Witaj, Zajmujesz się tu flagami i herbami i dlatego zwracam się do Ciebie. Jakiś oszołom wstawił do infoboksu miasta flagę LGBT jako oficjalną flagę miasta. Szukałem jakichś żródeł w necie ale nic nie znalazłem. Podejrzewam że to kant, oszustwo i prowokacja. Może mógłbyś to sprawdzić ? Dzięki. 77.1.155.255 13:44, 27 February 2020 (UTC)

Polska 960 - 992[edit]

Hej. Mam prośbę. Pracuję nad jedną z map, którą utworzyłeś. Chciałbym uniknąć wojenek edycyjnych. Czy jest możliwość, żebyśmy się jakoś skontaktowali na priv i wspólnie to uzgodnili? Może e-mail? Popik (talk) 14:52, 7 July 2020 (UTC)

Dokonałem kilku zmian w pliku Polska 960 - 992. Zmiany uwzględniają następujące mapy i monografie: Stanisław Zakrzewski "Mieszko I jako budowniczy państwa polskiego" (zasięg Grodów Czerwieńskich na wschodzie, prawdopodobna przynależność Moraw do Polski a Słowaczyzny do Węgier, zasięg Rusi Kijowskiej, granice Milska i Łużyc), Władysław Semkowicz "Mały atlas historyczny" (możliwa przynależność Słowaczyzny do Polski, zasięg Milska i Łużyc oraz Śląska i Z. Krakowskiej), Gerard Labuda "Mieszko I" (Lędzianie), Jerzy Strzelczyk "Mieszko Pierwszy" (przyłacznie ziem południowych w 990 r, zasięg na zachodzie i południu), Przemysław Urbańczyk "Mieszko I Tajemniczy" (możliwy Szczecin jako Schinesghe), Feliks Koneczny "Dzieje Rusi" (zasieg Rusi Kijowskiej). Dodałem też nazwy z dokumentu Dagome iudex oraz poprawiłem legendę. Przesłałem plik png, niestety nie udało mi się svg. Popik (talk) 10:33, 8 July 2020 (UTC)
Dziękuję za odpowiedź i ocenę. Wyjaśniam: Ze Słowaczyzną przywróciłem jakąś poprzednią wersję, ale potem w swojej już sprawę wyważyłem (źródła nie są spójne). Rzeczywiście wrzuciłem mapkę krótko po zapytaniu, ale zobaczyłem, że jesteś od dawna nieaktywny, wiec nie czekałem. Wszystkie pozostałe prośby oczywiście spełnię. Pozdrawiam. Popik (talk) 21:55, 23 December 2020 (UTC)
Usunąłem wszystkie "infantylne" wstawki graficzne z mapy Polski Chrobrego. Mam nadzieję, że już jest wystarczająco profesjonalnie. Pozdrawiam. Popik (talk) 21:06, 24 December 2020 (UTC)

Błędny herb Zduńskiej Woli[edit]

Witam. Najnowszy herb Zduńskiej Woli, który jest jako ustawiony jako bieżący (najnowszy) jest wadliwy - jednemu z lwów brakuje języka. Przez to na wielu stronach jest publikowany właśnie ten błędny herb. W związku z tym zwracam się z prośbą o jego wykasowanie i poprzedniego też (ponieważ lew na górze trzyma pierścień srebrny zamiast złotego). Podaję link do opisu herbu na stronie Miasta Zduńska Wola: https://zdunskawola.pl/o-miescie/informacje/barwy-i-herb/ Z poważaniem Łukasz Keller —Preceding unsigned comment was added by 37.225.41.48 (talk) 14:39, 11 April 2021 (UTC)