User talk:Trakt Królewsko-Cesarski

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to: navigation, search

Możliwości takiego zastrzeżenia nie ma. Większość projektów Wikimedia (w tym polskojęzyczna Wikipedia, a także Commons) korzystają tylko i wyłącznie z grafik na wolnych licencjach (tj. dopuszczających komercyjne użycie przez osoby trzecie). Kilka projektów (w tym Wikipedia anglojęzyczna) dopuszcza jednak zastosowanie grafik na zasadzie dozwolonego użytku. Pozdrawiam Radomil talk 16:44, 7 June 2008 (UTC)

Pytanie o umieszczanie zdjęć z commons na wiki (innych autorów)[edit]

Na stronach commons znalazłem grafiki z których kilka chciałbym użyc do tworzonej strony o trakcie królewsko - cesarskim. czy jest możliwość wykorzystania grafik z commons na wiki, i czy po prostu mogę to zrobić ot tak, czy należy zapytać o zgodę autora. Mniemam, że umieszczone na commons zdjęcia są dopuszczone do używania przy innych hasłach, przez innych użytkowników, ale pewien nie jestem. Co z prawami? Proszę o odpowiedź. I jeszcze jedno - jak to należy zrobić - czy najpierw zdjęcie z commons przesłać na wiki, czy prosto z wiki do commons linkiem GRAFIKA:.......jpg. Dzięki

Korzystanie[edit]

Przy każdej grafice jest nazwa licencji na jakiej jest udostępniona (a odpowiednie linki prowadzą do opisu licencji i jej warunków). Co do używania.. grafiki ładujemy na commons (te na wolnych licencjach oczywiście) i tylko tyle. Tu złożone mogą być używane na każdym projekcie Wikimedia bez ponownego ich ładowania na serwer. Radomil talk 23:04, 11 June 2008 (UTC)