Category:Ľubovňa Castle

Une page de Wikimedia Commons, la médiathèque libre.
Aller à la navigation Aller à la recherche
Position de l'objet49° 18′ 54,95″ N, 20° 41′ 58,32″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View all coordinates using: OpenStreetMapinfo
Coat of arms of Slovakia.svg
Cette catégorie montre le monument protégé portant le numéro 710-975/0 en Slovaquie.
Slovenčina: Hrad Stará Ľubovňa
Château de Ľubovňa (fr); Любаўнянскі замак (be-tarask); Zamek Lubowelski (pl); Любовн'янський Град (uk); Любовньянский Град (ru); Lublauer Burg (de); Ľubovniansky hrad (sk); Любаўнянскі замак (be); Ľubovňa Castle (en); Ľubovnianský hrad (cs); Lubló vára (hu) hrad na Slovensku (sk); قلعة في سلوفاكيا (ar); Burg in der Slowakei (de); hrad na Slovensku (cs) Zamek w Lubowli, Zamek Lubownia (pl)
Château de Ľubovňa 
Olublocivertanlegi4.jpg
Téléverser des médias
Wikipedia-logo-v2.svg  Wikipédia
Nature de l'élémentchâteau fort
Lieu Stará Ľubovňa, région de Prešov, Slovaquie
Statut patrimonial
49° 18′ 55,08″ N, 20° 41′ 57,84″ E
Autorité
Modifier les données de l’infoboîte sur Wikidata

Hrad bol postavený začiatkom 14. storočia. Jeho históriu tvorili významné osobnosti. K ním patrila kráľovná Mária i panovník Žigmund Luxemburský. Najvýznamnejšia udalosť v dejinách hradu sa odohrala v roku 1412, keď tu panovníci Uhorska a Poľska podpísali dohodu o mieri. V rovnakom roku dal uhorský kráľ Žigmund Luxemburský poľskému panovníkovi Vladislavovi II. Jagełłovskému za pôžičku 37 000 kôp pražských grošov do zálohu Ľubovniansky hrad a ďalších 16 spišských miest. V čase, keď hrad spravovali Poliaci, ho svojou návštevou poctili panovníci: Vladislav II. Jagiełło, Ján Albert, Ján Kazimír a Ján III. Sobiesky. V rokoch 1655 – 1661 na hrade dokonca strážili poľské korunovačné klenoty.

Sous-catégories

Cette catégorie comprend 6 sous-catégories, dont les 6 ci-dessous.

Média dans la catégorie « Ľubovňa Castle »

Cette catégorie comprend 185 fichiers, dont les 185 ci-dessous.