Category:Šturovo, Radoviš

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штурово 
село во Општина Радовиш
ЕкспедицијаЛакавичко 225.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Тековно наоѓалиште Општина Радовиш, Југоисточен регион, Македонија
Се наоѓа на подрачјето наПлачковица
Население
  • 227 (1948)
  • 257 (1953)
  • 80 (1961)
  • 102 (1971)
  • 52 (1981)
  • 35 (1991)
  • 24 (1994)
  • 11 (2002)
Надморска висина
  • 782 м
Различно од
41° 40′ 49,08″ СГШ, 22° 28′ 36,84″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци
Chtourovo (fr); Chtourovo (nan); Šturovo (sh); Shturova (sq); Щурово (bg); Šturovo, Radoviš (en); Sturovo (hu); Штурово (mk); Штурово (Македонија) (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Радовиш (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl)

Податотеки во категоријата „Šturovo, Radoviš“

Прикажани се 2 од вкупно 2 податотеки во категоријата.