Category:Atanas Shopov

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Български: Атанас Петров Шопов е изтъкнат български, дипломат, учен, публицист и преводач.
Македонски: Атанас Шопов бил истакнат бугарски дипломат, публицист и преведувач.
<nowiki>Atanas Shopov; Atanas Shopov; Atanas Shopov; Atanas Schopow; Атанас Шопов; Atanas Shopov; Атанас Шопов; Atanas Petrov Šopov; Atanas Shopov; изтъкнат български дипломат, учен, публицист и преводач; diplomaat</nowiki>
Атанас Шопов 
Подигање податотека
Датум на раѓање18 јануари 1855
Панаѓуриште
Датум на смрт7 април 1922
Софија
Занимање
Член на
Поле на работа
Потпис
Нормативна контрола
Википодатоци Q12272694
ISNI: 0000000081086571
VIAF: 29640553
GND: 120801280
LCCN: n97008525
BNF: 12516138x
IdRef-назнака: 15401320X
NKC: js2017939939
назнака на Open Library: OL320226A
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

Страници во категоријата „Atanas Shopov“

Оваа категорија содржи само една страница.

Податотеки во категоријата „Atanas Shopov“

Прикажани се 22 од вкупно 22 податотеки во категоријата.