Category:Bituše

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Bituše (sl); Bitouché (fr); Bitouché (nan); Bituše (sh); Bitusha (sq); Битуше (bg); Bituše (en); Bitouché (nl); Битуше (mk); Битуше (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); fshat në Maqedoni (sq); village in Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Маврово и Ростуша, западна Македонија (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Bitushe (en); Bitouche (nl)
Битуше 
село во Општина Маврово и Ростуша, западна Македонија
Поглед на селото Битуше.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Наоѓалиште Општина Маврово и Ростуше, Македонија
Население
  • 96 (2002)
Надморска висина
  • 986 m
41° 37′ 00,12″ СГШ, 20° 35′ 17,88″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

I

M

Податотеки во категоријата „Bituše“

Прикажани се 9 од вкупно 9 податотеки во категоријата.