Category:Broštica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Brochtitsa (fr); Brochtitsa (nan); Broštica (sh); Broshtica (sq); Брощица (bg); Broštica (en); Brostica (hu); Броштица (mk); Броштица (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); село в Північній Македонії (uk); település Macedóniában (hu); village in North Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in North Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl) Брещица (bg)
Броштица 
village in North Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Центар Жупа, Македонија
Население
  • 748 (2002)
  • 467 (1948)
  • 459 (1953)
  • 533 (1961)
  • 559 (1971)
  • 627 (1981)
  • 766 (1991)
  • 718 (1994)
Надморска висина
  • 1.328 m
41° 29′ 30,84″ СГШ, 20° 35′ 04,92″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Broštica“

Оваа категорија содржи само една податотека.