Category:Chapel (hieroglyph)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
𓉬 
Egyptian hieroglyph
Abydos-Bold-hieroglyph-O18.png
Подигање податотека
ЕEgyptian hieroglyph
Е дел одегипетски хиероглифи
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
𓉬 (en); Naos (starověký Egypt) (cs); 𓉬 (en) Egyptian hieroglyph (en); Egyptian hieroglyph (en) Gardiner O18, shrine, shrine in profile, chapel, naos (en)
O18
kȝr (O18) —(en:Gardiner's Sign List)

Egyptian hieroglyph: Chapel: determinative/log of chapel, shrine.

See also:
O21
sḥ (O21) Facade of shrine: det/log "chamber of god" (sh-ntjr) Category:Shrine (hieroglyph)
O19
 
and
 
O20
pr-wr, ỉtrt (O19) and (O20) Category:Sancturay (hieroglyph)

Податотеки во категоријата „Chapel (hieroglyph)“

Прикажани се 10 од вкупно 10 податотеки во категоријата.