Category:Cities in Pomeranian Voivodeship

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Категорија:Градови во Поморското војводство 
категорија на Википедија
Википедија
Е категорија на Викимедија
Нормативна контрола
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 45 поткатегории од вкупно 45.

B

 • [+] Brusy(1 К, 11 П)
 • [+] Bytów(7 К, 1 С, 47 П)

C

D

G

 • [+] Gdańsk(37 К, 2 С, 101 П)
 • [+] Gdynia(31 К, 2 С, 126 П)
 • [+] Gniew(7 К, 1 С, 84 П)

H

J

K

L

 • [+] Lębork(13 К, 1 С, 65 П)

M

N

P

R

 • [+] Reda(7 К, 1 С, 27 П)
 • [+] Rumia(10 К, 23 П)

S

T

 • [+] Tczew(19 К, 38 П)

U

 • [+] Ustka(13 К, 8 С, 190 П)

W

Ł

 • [+] Łeba(11 К, 1 С, 61 П)

Ż