Category:Crnilište

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Crniliste (hu); Crnilište (ceb); Tsrnilichté (nan); Crnilište (sv); Crnilište (sh); Crnilište (ca); Църнилище (bg); Crnilischte (Tsrnilischte) (de); Tsrnilichté (fr); Crnilište (en); Cënilishti (sq); Црнилиште (mk); Црнилиште (sr) fshat në Maqedoni (sq); Dorf in Nordmazedonien (de); село во Општина Долнени (mk); village in North Macedonia (en); قرية في مقدونيا (ar); село в Північній Македонії (uk); dorp in Dolneni, Noord-Macedonië (nl)
Црнилиште 
село во Општина Долнени
Поглед на Црнилиште 2.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Долнени, Македонија
Се наоѓа на подрачјето наПелагонија
Население
  • 1.765 (2002)
  • 949 (1948)
  • 1.045 (1953)
  • 1.118 (1961)
  • 1.108 (1971)
  • 1.303 (1981)
  • 1.456 (1991)
  • 1.486 (1994)
Надморска висина
  • 662 m
41° 31′ 50,16″ СГШ, 21° 24′ 51,84″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

D

G

Податотеки во категоријата „Crnilište“

Прикажани се 5 од вкупно 5 податотеки во категоријата.