Category:Dormition of the Theotokos Church (Kaluǵerica)

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Калуѓерица; манастирска црква на Калуѓеричкиот манастир; كنيسة في بلدية رادوفيتش، مقدونيا الشمالية</nowiki>
Црква „Успение на Пресвета Богородица“ - Калуѓерица 
манастирска црква на Калуѓеричкиот манастир
Подигање податотека
Е
Наречено по
Светец-заштитник
НаоѓалиштеКалуѓерица, Општина Радовиш, Македонија
Епархија
  • Брегалничка епархија
Карта41° 34′ 18,9″ СГШ, 22° 31′ 02,8″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Dormition of the Theotokos Church (Kaluǵerica)“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.