Category:Evliya Çelebi

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Евлија Челебија 
Ottoman writer and explorer
Evliya Celebi by Piros Rostás Bea (2014) in Eger, 2016 Hungary.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Датум на раѓање25 март 1611
Истанбул
Датум на смрт1682
Каиро
Државјанство
Занимање
Нормативна контрола
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Податотеки во категоријата „Evliya Çelebi“

Прикажани се 12 од вкупно 12 податотеки во категоријата.