Category:Korešnica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Korechnitsa; Korešnica; Koreshnica; Корешница; Корешница; Корешница; კორეშნიცა; Korešnica; Korechnitsa; Корешниця; Korešnica; Korešnica; Корешница; Korešnica; Korešnica; Korešnica; Korešnica; vas v Makedoniji; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; poble de Macedònia del Nord; Dorf in Nordmazedonien; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Демир Капија; village in North Macedonia; Koresnica</nowiki>
Корешница 
село во Општина Демир Капија
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Демир Капија, Македонија
Население
  • 679 (1948)
  • 798 (1953)
  • 538 (1961)
  • 315 (1971)
  • 379 (1981)
  • 444 (1991)
  • 434 (1994)
  • 382 (2002)
  • 505 (2021)
Надморска висина
  • 152 m
Различно од
Карта41° 26′ 04,92″ СГШ, 22° 14′ 13,92″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Податотеки во категоријата „Korešnica“

Оваа категорија содржи само една податотека.