Category:Lake Prespa

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Преспанско Езеро 
Lake Prespa Albania.jpg
lake in Southeastern Europe
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еезеро
Тековно наоѓалиштеЗападна Македонија, Македонија, Албанија, Грција
Културнонаследен статус
  • рамсарско место
Основано2000
Ширина
  • 10 километар
Должина
  • 34 километар
Површина
  • 273 квадратен километар
Надморска висина
  • 853 метар
Нормативна контрола
VIAF: 239622119
GND-ознака: 4359193-0
Википодатоци

40° 54′ 00″ СГШ, 21° 03′ 00″ ИГД

Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 9 поткатегории од вкупно 9.

B

G

K

L

M

N

P

S

Податотеки во категоријата „Lake Prespa“

Оваа категорија содржи само една податотека.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)