Category:Lokov

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Локов 
село во Општина Струга
Поглед на селото Локов (2).jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Струга, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 0 (2002)
Надморска висина
  • 1.325 м
41° 21′ 57,96″ СГШ, 20° 38′ 53,88″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Lokov (fr); Lokov (nan); Lokov (sh); Lokov (hu); Lokov (pt); Lokov (en); Локов (bg); Локов (mk); Локов (sr) település Macedóniában (hu); Siedlung in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Струга (mk); dorp in Noord-Macedonië (nl) Локово (bg)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

P

S

Податотеки во категоријата „Lokov“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.