Category:Medzhidi Tabia

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Меџиди табија 
fortress on the Danube, Bulgaria
Silistra fort 3.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е тврдина
Тековно наоѓалиштеБугарија
Нормативна контрола
Википодатоци

44° 06′ 08,73″ СГШ, 27° 15′ 24,44″ ИГД

Blue pencil.svg
Меджиди-Табия (ru); Festung Silistra (de); Fortress of Silistra (en); Меджиди табия (bg); Меджиді-Табія (uk); Меџиди табија (mk) fortress on the Danube, Bulgaria (en); fortress on the Danube, Bulgaria (en); fortificatie in Bulgarije (nl)

Податотеки во категоријата „Medzhidi Tabia“

Прикажани се 97 од вкупно 97 податотеки во категоријата.