Category:Olympic gold medalists for Great Britain
Перайсці да навігацыі
Перайсці да пошуку
Алімпійскія каманды: Chinese Taipei [TPE] · Азербайджан [AZE] · Алжыр [ALG] · Аргенціна [ARG] · Аўстралія [AUS] · Аўстрыя [AUT] · Багамскія Астравы [BAH] · Балгарыя [BUL] · Бельгія [BEL] · Бермудскія астравы [BER] · Бразілія [BRA] · Венгрыя [HUN] · Венесуэла [VEN] · Вялікабрытанія на Алімпійскіх гульнях [GBR] · Ганконг [HKG] · Германія [GER] · Грузія [GEO] · Грэнада [GRN] · Грэцыя [GRE] · Дамініканская Рэспубліка [DOM] · Данія [DEN] · Егіпет [EGY] · Зімбабвэ [ZIM] · Злучаныя Штаты Амерыкі [USA] · Іарданія [JOR] · Ізраіль [ISR] · Інданезія [INA] · Індыя [IND] · Іран [IRI] · Ірландыя [IRL] · Іспанія [ESP] · Італія [ITA] · Казахстан [KAZ] · Калумбія [COL] · Камерун [CMR] · Канада [CAN] · Кенія [KEN] · Кітай [CHN] · Коста-Рыка [CRC] · Куба [CUB] · Латвія [LAT] · Літва [LTU] · Мазамбік [MOZ] · Марока [MAR] · Мексіка [MEX] · Нарвегія [NOR] · Нігерыя [NGR] · Нідэрланды [NED] · Новая Зеландыя [NZL] · Пакістан [PAK] · Панама [PAN] · Партугалія [POR] · Паўднёва-Афрыканская Рэспубліка [RSA] · Паўднёвая Карэя [KOR] · Польшча [POL] · Пуэрта-Рыка [PUR] · Румынія [ROU] · Рэспубліка Косава [KOS] · Сербія [SRB] · Сінгапур [SGP] · Славакія [SVK] · Славенія [SLO] · Тайланд [THA] · Трынідад і Табага [TTO] · Туніс [TUN] · Турцыя [TUR] · Уганда [UGA] · Узбекістан [UZB] · Украіна [UKR] · Уругвай [URU] · Фіджы [FIJ] · Філіпіны [PHI] · Фінляндыя [FIN] · Францыя [FRA] · Харватыя [CRO] · Чылі [CHI] · Чэхія [CZE] · Швейцарыя [SUI] · Швецыя [SWE] · Эквадор [ECU] · Эстонія [EST] · Эфіопія [ETH] · Ямайка [JAM] · Японія [JPN]
Special teams: Russian Olympic Committee [ROC] (2020–2022) · Аб'яднаная каманда [EUN] (1992)
Former teams: Беларусь [BLR] (1994–2022) · Германская Дэмакратычная Рэспубліка [GDR] (1972–1988) · Расія [RUS] (1994–2016) · СССР [URS] (1952–1964, 1972–1988) · Федэратыўная Рэспубліка Германіі [FRG] (1980–1988) · Чэхаславакія [TCH] (1920–1992) · Югаславія [YUG] (1920–1952, 1964, 1972–1992)
Special teams: Russian Olympic Committee [ROC] (2020–2022) · Аб'яднаная каманда [EUN] (1992)
Former teams: Беларусь [BLR] (1994–2022) · Германская Дэмакратычная Рэспубліка [GDR] (1972–1988) · Расія [RUS] (1994–2016) · СССР [URS] (1952–1964, 1972–1988) · Федэратыўная Рэспубліка Германіі [FRG] (1980–1988) · Чэхаславакія [TCH] (1920–1992) · Югаславія [YUG] (1920–1952, 1964, 1972–1992)
катэгорыя ў праекце Вікімедыя | |||||
Запампаваць медыя | |||||
Гэта | |||||
---|---|---|---|---|---|
Катэгорыя аб’ядноўвае тэмы |
| ||||
Катэгорыя змяшчае | |||||
| |||||
Падкатэгорыі
Паказаны 200 падкатэгорый з 234.
(папярэдняя старонка) (наступная старонка)A
- Rebecca Adlington (23 F)
- John Ainsworth-Davis (2 F)
- Giselle Ansley (5 F)
- Willie Applegarth (7 F)
B
- Timothy Baillie (3 F)
- Frederick Whitfield Barrett (5 F)
- Herbert Roper Barrett (5 F)
- Paul Bennett (3 F)
- Isaac Bentham (3 F)
- John Pius Boland (4 F)
- Sophie Bray (6 F)
- Jonathan Brownlee (26 F)
- Claude Buckenham (1 F)
- Charles Bugbee (6 F)
- Edgar Burgess (3 F)
- David Burghley (10 F)
- Guy Butler (athlete) (4 F)
C
- Darren Campbell (3 F)
- Luke Campbell (16 F)
- Jazmin Carlin (9 F)
- Joe Choong (8 F)
- Saskia Clark (7 F)
- Joe Clarke (canoeist) (26 F)
- William Coales (3 F)
- Sebastian Coe (45 F)
- Nicole Cooke (1 P, 8 F)
- Charlotte Cooper (tennis player) (12 F)
- George Thomson Cornet (4 F)
- James Cracknell (4 F)
- Collier Cudmore (1 F)
- Crista Cullen (23 F)
D
- Alex Danson (26 F)
- Victor d'Arcy (6 F)
- Christopher Davies (sailor) (2 F)
- Lynn Davies (2 F)
- Joe Deakin (3 F)
- Christopher Dean (11 F)
- Tom Dean (2 F)
- William Henry Dean (6 F)
- James DeGale (3 F)
- Marlon Devonish (16 F)
- Charles Dixon (7 F)
- Laurence Doherty (23 F)
- Reginald Doherty (26 F)
- Johnny Douglas (10 F)
- Dorothea Douglass (29 F)
- Scott Durant (4 F)
E
- Gladys Eastlake-Smith (3 F)
- Jonathan Edwards (athlete) (7 F)
- Launceston Elliot (2 F)
- Raymond Etherington-Smith (1 F)
F
- Chris Finnegan (1 F)
- Philip Fleming (3 F)
- Jennie Fletcher (5 F)
G
- Stanley Garton (3 F)
- George Wilkinson (empty)
- Georgia Taylor-Brown (3 F)
- James Angus Gillan (3 F)
- Paul Goodison (3 F)
- Arthur William Gore (8 F)
- Cecil Griffiths (5 F)
- Judy Grinham (3 F)
- Sally Gunnell (5 F)
- James Guy (15 F)
H
- Edith Hannam (2 F)
- Audley Harrison (3 F)
- Liam Heath (8 F)
- David Hemery (3 F)
- Carl Hester (7 F)
- Albert Hill (athlete) (5 F)
- Arthur Edwin Hill (3 F)
- Albert Edwin Hill (1 F)
- Phelan Hill (7 F)
- George Whiteside Hillyard (9 F)
- Maddie Hinch (12 F)
- Percy Hodge (5 F)
- Kelly Holmes (17 F)
- Anna Hopkin (3 F)
- Ewart Horsfall (7 F)
- Ben Hunt-Davis (2 F)
- Mark Hunter (rower) (12 F)
J
- Arnold Jackson (9 F)
- David Jacobs (3 F)
- Tom James (3 F)
- John Arthur Jarvis (5 F)
- Victor Johnson (3 F)
- Benjamin Jones (cyclist) (1 F)
- Christopher Jones (4 F)
K
- William Kinnear (1 F)
- Alister Kirby (3 F)
L
- Matt Langridge (6 F)
- George Larner (1 F)
- Jack Laugher (10 F)
- Leslie Law (1 F)
- Matty Lee (2 F)
- Denise Lewis (6 F)
- Mark Lewis-Francis (11 F)
- Eric Liddell (13 F)
- Robert Lindsay (athlete) (2 F)
- Vivian Lockett (6 F)
- Constantine Louloudis (8 F)
- Douglas Lowe (4 F)
M
- Henry Macintosh (3 F)
- Hannah Macleod (4 F)
- Paul Manning (cyclist) (3 F)
- Matthew Gotrel (3 F)
- Ken Matthews (2 F)
- Shona McCallin (4 F)
- Dick McTaggart (2 F)
- Richard Meade (5 F)
- Chris Mears (5 F)
- Leon Meredith (3 F)
- Hannah Mills (11 F)
- Belle Moore (3 F)
- Eve Muirhead (8 F)
N
- George Nash (4 F)
- Queenie Newall (1 P, 1 F)
- Guy Nickalls (7 F)
O
- Christine Ohuruogu (23 F)
- Lily Owsley (6 F)
P
- Ann Packer (9 F)
- Rodney Pattisson (2 F)
- William Peacock (4 F)
- Adam Peaty (23 F)
- Victoria Pendleton (28 F)
- Vane Pennell (1 F)
- Iain Percy (3 F)
- Mary Peters (athlete) (9 F)
- Mark Phillips (18 F)
- Thomas Pidcock (38 F)
- Matthew Pinsent (23 F)
- Jon Potter (1 F)
- Noel Purcell (3 F)
- Zac Purchase (11 F)
Q
- Sam Quek (25 F)
R
- Paul Radmilovic (9 F)
- Mary Rand (19 F)
- Tom Ransley (13 F)
- Matt Richards (swimmer) (2 F)
- Helen Richardson-Walsh (19 F)
- Josiah Ritchie (9 F)
- Arthur Robertson (athlete) (5 F)
- Justin Rose (23 F)
- Harry Ryan (2 F)
S
- Tessa Sanderson (3 F)
- Will Satch (3 F)
- Mohamed Sbihi (12 F)
- Duncan Scott (9 F)
- Andrew Simpson (sailor) (1 F)
- Callum Skinner (7 F)
- Charles Sydney Smith (8 F)
- Annie Speirs (3 F)
- Irene Steer (3 F)
- Sidney Swann (4 F)
Мультымедыя ў катэгорыі "Olympic gold medalists for Great Britain"
У гэтай катэгорыі ёсць наступныя 7 файлаў з агульнага ліку 7.
-
Daley Thomson 2007 cropped.jpg 153 × 192; 33 KB
-
Johnstone BC Vanity Fair 1907-07-03.jpg 614 × 1 024; 69 KB
-
Kenneth Hunt.jpg 500 × 505; 46 KB
-
Mackinnon Duncan The World 1910.jpg 648 × 1 024; 215 KB
-
WaterPoloNevinson.jpg 917 × 1 442; 223 KB
-
Richard faulds crop.jpg 872 × 1 164; 409 KB