Category:Otovica

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ოტოვიცა (სოფელი) (ka); Otovitsa (fr); Otovica (ceb); Otovitsa (nan); Otovica (sh); Otovica (sv); Отовица (bg); Otovica (sr-el); Otovica (sq); Отовица (sr-ec); Отовица (mk); Отовица (sr) Dorf in Nordmazedonien (de); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); village in Macedonia (en); dorp in Noord-Macedonië (nl)
Отовица 
village in Macedonia
Otovica-Veles.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело
Наоѓалиште Општина Велес, Македонија
Население
  • 178 (1948)
  • 191 (1953)
  • 192 (1961)
  • 168 (1971)
  • 250 (1981)
  • 259 (1991)
  • 248 (1994)
  • 274 (2002)
Надморска висина
  • 255 m
41° 46′ 23,88″ СГШ, 21° 46′ 40,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Otovica“

Прикажани се 3 од вкупно 3 податотеки во категоријата.