Category:Porečie

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Poreče (es); Porétché (fr); Πόρετς (Βόρεια Μακεδονία) (el); Поречие (bg); Poreče (de); Poreče (sr-el); Poreče (en); Порече (sr-ec); Порече (mk); Порече (sr) región natural en el oeste de Macedonia del Norte (es); Region in Mazedonien (de); region in Macedonia (en); region in Macedonia (en); région naturelle de l'ouest de la Macédoine du Nord (fr) Poreč, Porečje (es); Porečje, Porečie (de); Porečje (en); Porétchyé, Porétchié (fr); Пореч (sr)
Порече 
region in Macedonia
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Ерегион
Наоѓалиште Македонија
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

J

M

P

T

Податотеки во категоријата „Porečie“

Прикажани се 15 од вкупно 15 податотеки во категоријата.