Category:Pretor

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Претор 
село во Општина Ресен
Викиекспедиција Преспа 345.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Е село,
населено место
Тековно наоѓалиштеОпштина Ресен, Пелагониски регион, Македонија
Население
  • 142 (2002)
Надморска висина
  • 992 м

40° 58′ 28,92″ СГШ, 21° 03′ 36″ ИГД

Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Pretor (fr); Pretor (nan); Pretor (sh); Pretorri (sq); Претор (bg); Pretor (vila) (pt); Pretor (en); Pretor (nl); Претор (mk); Претор (sr) village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); село во Општина Ресен (mk); dorp in Resen, Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

M

S

Податотеки во категоријата „Pretor“

Прикажани се 37 од вкупно 37 податотеки во категоријата.