Category:Raec River

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Раец (река); Raec River; river in Prilep Municipality, North Macedonia; река во Македонија; Fluss in Nordmazedonien; rivier in Noord-Macedonië
Раец (река) 
река во Македонија
Река Раец МК 01.jpg
Подигање податотека
Е
Наоѓалиште
Должина
  • 33 km
Извор
  • Дрен (1.550 метар)
Устие
41° 26′ 32,9″ СГШ, 21° 55′ 13,7″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Raec River“

Прикажани се 6 од вкупно 6 податотеки во категоријата.