Category:Skačkovce

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местопол. на објектот42° 02′ 54,01″ СГШ, 21° 49′ 30,1″ ИГД Kartographer map based on OpenStreetMap.Карта на сите координати од: OpenStreetMapinfo
<nowiki>Szkacskovce; Skatchkovtsé; Скачковце; Skačkovce; Skatchkovtsé; Скачковце; Skačkovce; Skaçkoci; Скачковце; Скачковце; vas v Makedoniji; település Észak-Macedóniában; село в Північній Македонії; dorp in Noord-Macedonië; Dorf in Nordmazedonien; fshat në Maqedoni; قرية في مقدونيا; село во Општина Куманово; village in Macedonia; Скачковци; Скачковци</nowiki>
Скачковце 
село во Општина Куманово
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Куманово, Македонија
Население
Надморска висина
  • 366 m
Карта42° 02′ 53,16″ СГШ, 21° 49′ 31,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

Податотеки во категоријата „Skačkovce“

Оваа категорија содржи само една податотека.