Category:Srbjani

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Србјани 
село во Општина Кичево
Викиекспедиција во Копачка 362.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Есело,
населено место
Тековно наоѓалиште Општина Кичево, Југозападен регион, Македонија
Население
  • 495 (2002)
Надморска висина
  • 753 м
41° 29′ 08,16″ СГШ, 20° 56′ 57,84″ ИГД
Нормативна контрола
Edit infobox data on Wikidata
Szrbjani (hu); Srbjani (sh); Sërbjani (sq); Srbjani (de); Сърбяни (bg); Srbjani (en); Srbjani (nl); Србјани (mk); Србјани (Македонија) (sr) Ort in Mazedonien (de); település Macedóniában (hu); village in Macedonia (en); fshat në Maqedoni (sq); قرية في مقدونيا (ar); село во Општина Кичево (mk); stad in Noord-Macedonië (nl)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

P

S

Податотеки во категоријата „Srbjani“

Прикажани се 4 од вкупно 4 податотеки во категоријата.