Category:Tara Mountain

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тара 
Тара.jpg
Подигање податотека
Wikipedia-logo-v2.svg  Википедија
Епланина
Тековно наоѓалиште Србија
Надморска висина
  • 1,544 м
43° 50′ 53,88″ СГШ, 19° 27′ 33,84″ ИГД
Нормативна контрола
Blue pencil.svg
Тара (гора) (ru); Тара (планина) (sr); Τάρα (el); Тара (mk); Tara (planina) (nl) Berg in Serbien (de); berg in Servië (nl) Планина Тара (sr)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

K

N

P

R

S

Š

Податотеки во категоријата „Tara Mountain“

Прикажани се 166 од вкупно 166 податотеки во категоријата.