Category:Western Romance languages

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
западноромански јазици 
група во рамките на романските јазици
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Ејазично семејство
Поткласа назападноиталски јазици (романски јазици)
Е дел одзападноиталски јазици
Се состои од
Нормативна контрола
GND-ознака: 4211822-0
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

*

G

V