Cremation

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Places[уреди]

Details[уреди]

Hindu Cremation Ceremony in Ubud, Bali[уреди]

The procession before the cremation[уреди]

The Cremation[уреди]