File:Кирило-Мефодіївські сходи Святогірського Успенського монастиря у квітні 1.jpg

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Original file(5,184 × 3,456 pixels, file size: 2.17 MB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

[edit]
Description
Українська: Кирило-Мефодіївські сходи Святогірського Успенського монастиря, Святогірськ, вул. Зарічна, 3
This is a photo of a monument in Ukraine, number: 14-141-0107
Date
Source Own work
Author Пивоваров Сергій
Camera location49° 01′ 39.27″ N, 37° 33′ 59.32″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMapinfo

Кирило-Мефодіївські сходи Свято-Успенської Святогірської лаври - крита галерея з перехідними баштами на східному схилі Святогірського Фавору, яка бере початок від печерника (ХІХ ст.). До середини 40-х рр. ХІХ ст. тут знаходився крутий пішохід. Сходи були збудовані в 1850 чи в 1851 рр. як шлях з подолу (від Успенського собору XVIII ст.) до старовинного Миколаївського храму (XVII ст.) на крейдяному бескиді. Споруда була названа на честь рівноапостольних святих братів Кирила і Мефодія, просвітителів словенських. Пам'ятка являла собою криту галерею, яка мала 511 сходинок і 8 перехідних башт (дві найбільші були цегляні, решта – дерев'яні). Цегляні вежі були тиньковані вапняним розчином, декоровані нішами та розписані в інтер'єрі олією: “иконами и ликами святых угодников в рост человека”. Всі вежі завершувались позолоченими хрестами. Будівництво споруди здійснювалось коштом ктиторів монастиря – місцевих поміщиків Катерини Шабельської та її сина Помпея. В др. пол. ХІХ ст. до галереї прибудовуються відгалуження - до І та ІІ ярусів печер крейдяного бескиду. Незначне скорочення Кирило-Мефодіївських сходів, як і зведення нового печерника, відбулося в 50-х рр ХІХ ст. під час будівництва нового Успенського собору (1859-1868 рр.). Після закриття в 1922 р. Святогірського монастиря пам'ятка втратила хрести на перехідних баштах та іконопис. До Другої світової війни сходи використовувались для сходження на крейдяну скелю. Під час воєнних дій (1941 – 1943 рр.) згоріла дерев'яна частина споруди, а дві цегляні башти були напівзруйновані. В повоєнний період пам’ятка не відбудовувалась. В кін. ХХ ст. після науково-дослідних робіт на залишках Кирило-Мефодіївських сходів був розроблений проект їх відбудови. До 2000 р. було відновлене одне з відгалужень споруди – перехід до ІІ ярусу печер крейдяної скелі. В 1999 р. пам’ятка була передана в безстрокове користування Свято-Успенському Святогірському монастирю. В 2004 – 2009 рр. на замовлення Святогірської лаври споруда була відбудована.

Licensing

[edit]
I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.


File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current05:50, 4 September 2021Thumbnail for version as of 05:50, 4 September 20215,184 × 3,456 (2.17 MB)Пивоваров Сергій (talk | contribs)Uploaded own work with UploadWizard

File usage on other wikis

Metadata