File:0-02-02-b0c054a358c5317b5fa5056429333a88e68a582a0f298eb9f3bb0cd0713ffe1f 79d28997 01.jpg

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Original file(1,200 × 1,600 pixels, file size: 226 KB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

[edit]
Description
Українська: Раніше, за свідченнями місцевих жителів, місцина, на якій проживав пан Ланшин М. І. з родиною, мала назву Ланжівка, від прізвища господарів. По іншу сторону тодішнього ставка знаходилася Вараківка, володіння панів Вараковських. Місцеві говорять, що Ланшини мали більші статки, ніж Вараковські. Наразі колишні Ланжівка, Вараківка та Потоцьківка є складовими частинками сучасного села Ганно – Миколаївка.

Зі свідчень старожилів відомо, що Ланшині були вправними господарями на своїх землях. Інформаційні жерела дають знати, що в обробітку угідь Ланшини застосовували сівозміну. Отже, основним напрямком господарювання родини було землеробство, тваринництво - утримували свою конюшню. Вони мали свій маєток, згодом побудували школу. Кажуть, що приміщення школи було збудоване з рожевої цегли, на якій був відтиск логотипу пана. Цю цеглу виготовляли у обійсті господарів. Будівля мала три високі ганки. Навколо школи був великий садок, у якому росли вишні, груші, яблуні. Поряд був ставок. Відомо, що згодом будівлю переобладнали у лікарню(пологове відділення), яка функціонувала до 1970-х років.

В полі над ставком проти села Ганно – Миколаївка зберігся надгробок з рожевого граніту, що залишився від поховання Ланшиних. За свідченнями старожилів доля цього надгробку досить цікава. Справа в тому, що жителі села неодноразово його перетягували, ховаючи від небезпек. У вихорі революційних подій панський маєток був знищений, і з невідомих нам причин, можливо від ненависті до панів, плиту перемістили в інше місце, в балку. Під час Другої світової війни надгробки з кладовища військові перетягли у балку та зробили з них переправу для танків. Є інформація, що поховання неодноразово розкопували «чорні археологи», шукаючи там скарби, але нічого не знаходили окрім людських кісток. Але якось, після сильної зливи, місцевий житель натрапив там на золоту каблучку з коштовним червоним каменем, за процедурою здав до державної установи та отримав за знахідку 25% від її вартості. Нині плита знаходиться там, де їй належить, на старому кладовищі. Про те, що це територія поховань свідчить рів та горбочки, що залишилися від могил.
Date
Source Own work
Author Ревана
Camera location48° 12′ 33″ N, 33° 52′ 55″ E Kartographer map based on OpenStreetMap.View this and other nearby images on: OpenStreetMapinfo

Licensing

[edit]
I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution share alike
This file is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
  • share alike – If you remix, transform, or build upon the material, you must distribute your contributions under the same or compatible license as the original.

File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current20:00, 26 September 2021Thumbnail for version as of 20:00, 26 September 20211,200 × 1,600 (226 KB)Ревана (talk | contribs)Uploaded own work with UploadWizard

There are no pages that use this file.

File usage on other wikis

The following other wikis use this file: