File:Avstrija za Golema Albanija, 1911.pdf

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(1.239 × 1.752 пиксели, големина: 651 КБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Описи

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Опис

[уреди]
Опис
Македонски: Австрија е готова да и признае автономија на Албанија, доколку се спогоди со Бугарија за Голема Албанија, на сметка на намалување на Србија (пиротскиот крај). (26 јули 1911)
English: Austria is ready to recognize the autonomy of Albania, if they settle with Bulgaria about Great Albania, but with reduction of Serbia (Pirot area). (26 July 1911)
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

[уреди]
Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:50, 9 март 2016Минијатура на верзијата од 14:50, 9 март 20161.239 × 1.752, 2 страници (651 КБ)Violetova (разговор | придонеси)User created page with UploadWizard

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци