File:Ephippiger ephippiger.jpg

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to search

Original file(3,342 × 1,923 pixels, file size: 1.55 MB, MIME type: image/jpeg)

Captions

Captions

Add a one-line explanation of what this file represents

Summary

[edit]
Description
Українська: Пізня літня ніч. Час для нічних істот – равликів, жужелиць, метеликів… Навкруги вирує життя і треба лише взяти ліхтарик, вийти з дому в ліс чи луки, щоб побачити наскільки різноманітна природа. Вражає спів безлічі коників, серед яких фаворитом є коник зелений (Tettigonia viridissima) – його стрекотіння є найгучнішим і лунає на сотню-дві метрів. А от і співає щось новеньке – наче як шкряботіння по металу. Спів зазвичай повторюється два рази, потім на мить зникає і знову повторюється.

Це коник-сідлоносець (Ephippiger ephippiger) – зовсім нещодавно його німфи зустрічалися майже звідусіль, а от вже й дорослі особини співають. Причому, співати можуть і самці, і самки. Ось така цікава особливість у цих представників триби ефіпігерових (Ephippigerini). Хоча цей коник співає вдень і вночі, але зараз найкраща можливість непомітно до нього наблизитися. Треба лише знайти де він сидить. І це ж не проблема знайти за гучним співом коника серед листя дерев і кущів. Ах хах! Зеленого коника серед зеленого листя вночі! Знали б ви, скільки треба часу, щоб знайти цих майстрів маскування – іноді розумієш, що він співає зовсім поряд, але ніяк не можеш побачити де він. Хоча після пошуків цвіркуна стеблового (Oecanthus pellucens), вже нічого не страшно – оскільки ці створіння сидять знизу листка, що унеможливлює їх пошуки. Отже, тактика пошуку коників проста – тишком-нишком підкрастися, ліхтариком підсвітити і потім зробити фото. Але… підкрадуючись до куща, наступаю на гілку, через що коник перестає співати. Перерва в кілька хвилин, доки коник заспокоїться і знову заспіває. Тепер вже впритул підходжу, але ніяк не можу знайти винуватця співу. О, та він схоже за цією гілкою – обережно відсуваю її, але чіпляю листя, від чого коник знову замовкає. Тепер вже довша перерва – і наступна спроба. Лише з четвертої спроби знаходжу сідлоносця і роблю фото. Але світлини вийшли розмитими та неякісними, тому перероблюю. А результат – вкотре показує дивовижність української природи.

© В. Пархоменко.

8.11.2020
English: Ephippiger ephippiger
Date
Source Own work
Author Viktor Parkhomenko

Licensing

[edit]
I, the copyright holder of this work, hereby publish it under the following license:
w:en:Creative Commons
attribution
This file is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International license.
You are free:
  • to share – to copy, distribute and transmit the work
  • to remix – to adapt the work
Under the following conditions:
  • attribution – You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
This image was uploaded as part of Science Photo Competition 2020 in Ukraine.

File history

Click on a date/time to view the file as it appeared at that time.

Date/TimeThumbnailDimensionsUserComment
current13:27, 9 November 2020Thumbnail for version as of 13:27, 9 November 20203,342 × 1,923 (1.55 MB)FullMetalEkolog (talk | contribs)Uploaded own work with UploadWizard

There are no pages that use this file.

Metadata