Commons:Science Photo Competition 2022 in Ukraine

From Wikimedia Commons, the free media repository
Jump to navigation Jump to searchІдея

[edit]

Культура не може існувати без науки. Недостатньо лише говорити про науку — треба її показувати. Ми створили цей конкурс, щоб показувати наукові знання на сторінках Вікіпедії наочно.

Конкурс наукових фотографій — це фотоконкурс, що проводиться цього року з 20 листопада до 20 грудня 2022 року. Мета — зібрати фотографії, що документують світ науки: зображення, що показують об'єкти та ефекти досліджень, вчених під час роботи чи їхнє дослідницьке обладнання. Конкурс організовує Громадська організація «Вікімедіа Україна» — некомерційна організація, яка займається популяризацією Вікіпедії та її сестринських проєктів в України, а також сприяє розвитку їхніх спільнот. Вперше такий конкурс відбувся восени 2015 року.

Цей конкурс прийшов до Вікіпедії, тому що Вікіпедія — це активне середовище, спрямоване на накопичення та розповсюдження знань, які є вільними та доступними для всіх. Такі засади роблять Вікіпедію гарною платформою для публікації наукових фотографій. Відкритий доступ, зацікавленість спільноти та користувачів Вікіпедії в інформації та загальна надійність — це лише деякі з рис вільної енциклопедії, які роблять її привабливим середовищем задля популяризації науки загалом та наукових зображень зокрема. Визначною особливістю Вікіпедії є її здатність розповсюджувати знання, а наукові фотографії оцінюються як насичений носій інформації, що робить співпрацю між спільнотою Вікіпедії та науковими фотографами вигідною для обох сторін. Конкурс наукових фотографій — це поштовх для формування стійких взаємовідносин між ними.

Як взяти участь

[edit]
Для участі треба зареєструватись у Вікісховищі (2 хвилини)
 Зареєструватися
Якщо вже зареєстровані, завантажуйте файли тут (від 5 хвилин, залежно від кількості фото):
 Завантажити фотоОсновні умови

[edit]
 • Завантажити роботи на тему конкурсних категорій в період з 20 листопада по 20 грудня 2022 року включно.
 • Дозволяється завантажувати лише зроблене Вами зображення (чи у співавторстві, в останньому випадку співавторів треба вказати). Не можна використовувати чужі роботи!
 • Науковими фото робить гарний та детальний опис. Щоб бути зарахованою на конкурс, кожна фотографія мусить містити опис англійською та українською мовами (за бажання можна також додавати опис іншими мовами). Дайте пояснення, що зображено на фотографії, яким чином і де вона була зроблена, та на що варто звернути увагу.
 • Зображення повинні бути завантажені під ліцензією CC BY-SA. Це означає, що ви дозволяєте вільно використовувати вашу фотографію усім охочим, навіть із комерційною метою, за умови вказання авторства та поширення на умовах такої ж ліцензії. Цей дозвіл не можна відкликати; якщо ви не хочете надавати його, не подавайте фотографію на конкурс.
 • Зображення завантажуються в одну з п'яти категорій: Люди в науці, Мікроскопія, Живі організми, Загальна категорія, Нефотографічні зображення.
 • До конкурсу можуть долучитися усі охочі (члени журі та організаційної команди, а також керівних органів ГО «Вікімедіа Україна», можуть подавати фото, але не претендують на перемогу). Кількість зображень від однієї людини не обмежується.
 • Через російське широкомасштабне вторгнення до України існують обмеження щодо фотографій, які можуть подані на конкурс:
  • до категорій Живі організми, Люди в науці, Загальна категорія приймаються фотографії, зроблені до 1 вересня 2022 року включно
  • для категорій Мікроскопія, Нефотографічні зображення часові обмеження відсутні
  • просимо не подавати на конкурс фотографії, які можуть зашкодити безпеці України, конкретних установ, об’єктів чи людей (наприклад, фотографії, на яких потрапили будь-які військові об'єкти чи об'єкти критичної інфраструктури, фотографії будівель наукових інституцій та установ, цінне та коштовне обладнання в українських установах, археологічні пам’ятки на тимчасово окупованих територіях).

Додатково

[edit]
 • Конкурс не обмежується лише «класичними» фотографіями, оскільки наукові зображення можуть бути різного вигляду та походження. Ми приймаємо також зроблені комп'ютером зображення та ілюстрації, а також аудіофайли. Також ми добре розуміємо, що проводити чіткі межі для різних категорій практично неможливо.
 • Бажана роздільність зображень — 2 мегапікселі і більше. Чим більшого розміру зображення — тим краще.
 • Бажаний формат зображення — *.png, *.jpg для растрового зображення чи *.svg для векторного, для відеофайлів — *.ogg. Проте завантажити можливо різні варіанти файлів, які підтримує завантажувач.
 • Повний регламент за посиланням.
 • Шаблон учасника: додавайте на свою сторінку користувача {{Science Photo Contest Ukraine}}. Коротка відео-демонстрація додавання шаблону.

Призи

[edit]

У кожній номінації буде нагороджено п'ять місць. За можливості й наявності спонсорів можуть бути представлені додаткові призи. Усі переможці отримають дипломи та подарункові сертифікати інтернет-магазину на вибір.

Детальніша інформація і контакти

[edit]


Коротка адреса цієї сторінки: sciencephoto.wikimedia.org.ua