Category:Folk music

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поврзано — категориите: Traditional music и Contemporary folk music.

: Music by ethnicity, Folk music и World music.
: Music by culture, Music by language и Music by ethnicity.
: Music by location, Music by continent, Music by country, Music by region и Music by city.
Народна музика 
Joan Baez Bob Dylan.jpg
the genre that evolved from folk music during the 20th century folk revival
Емузички правец
Поткласа назабавна музика
Земја на потекло
Основано
  • 1950
Различно од
Нормативна контрола
GND-ознака: 4137558-0
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 17 поткатегории од вкупно 17.

 

*

C

J

K

L

M

Страници во категоријата „Folk music“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „Folk music“

Оваа категорија содржи само една податотека.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)