Category:KDE

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
KDE 
KDE5.png
KDE logo.svg 
Free Software community
Wikipedia-logo-v2.svg Википедија
Еfree software community,
непрофитна организација
Маскота
  • Konqi
Основач
Основано14 октомври 1996
Различно од
  • KDE Plasma
матична страница
Нормативна контрола
корисничко име на GitHub: KDE
Википодатоци
Blue pencil.svg

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 52 поткатегории од вкупно 52.

*

A

C

D

G

K

L

R

S

T

Страници во категоријата „KDE“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.

Податотеки во категоријата „KDE“

Прикажани се 200 од вкупно 250 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)