Category:Lake Treska

Од Wikimedia Commons
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
<nowiki>Llyn Treska; Lake Treska; Treskasee; Треска (езеро); lac Treska; Ɔtadeɛ; אגם במקדוניה; meer in Noord-Macedonië; See in Mazedonien; liqen; lake in Macedonia; بحيرة في مقدونيا; lake in Macedonia; 馬其頓共和國湖泊</nowiki>
Треска (езеро) 
lake in Macedonia
Подигање податотека
Е
НаоѓалиштеОпштина Сарај, Град Скопје, Скопски Регион, Македонија
Површина
  • 0,136 km²
Дотеци во езерото
Истеци од езерото
Карта41° 59′ 00,96″ СГШ, 21° 18′ 46,08″ ИГД
Нормативна контрола
Уредете ги податоците на инфокутијата на Википодатоци

Податотеки во категоријата „Lake Treska“

Прикажани се 200 од вкупно 288 податотеки во категоријата.

(претходна страница) (следна страница)(претходна страница) (следна страница)